Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

30 czerwca 2009 r.
12:33
Edytuj ten wpis

Para-motolotniarze spadali jak muchy

0 18 A A

W Łęcznej 46-letni para-motolotniarz ratował się lądowaniem na drzewie. Pod Kraśnikiem 29-latek spadł z maszyną na ziemię z wysokości 30 metrów. W ciężkim stanie trafił do szpitala.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do obydwu wypadków doszło wczoraj. 46 - letni pilot para-motolotni wystartował z Rossosza. Leciał nad Łęczną nad domami. Nagle zgasł mu silnik.

- Pilot próbował awaryjnie wylądować w dorzeczu rzeki Świnka - mówi Magdalena Myśliwiec, z policji w Łęcznej. Na wysokości 18 metrów zaczepił śmigłem o koronę drzewa. Maszyna razem z pilotem zawisła wśród gałęzi.

Pilota uwolnili strażacy. 46-latek nie odniósł obrażeń. Nie miał przeszkolenia koniecznego do korzystanie z motolotni.

O wiele gorzej skończył się lot para - motolotniarza w Zakrzówku, w powiecie kraśnickim. 26 latek latał nad polami. Nagle maszyna odmówiła posłuszeństwa. Mężczyzna runął na pole z wysokości około 30 metrów. Z poważnymi obrażeniami kręgosłupa trafił do szpitala.

(er)

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Wrubelek Elemelek / 18 marca 2010 o 19:58
0
lotka napisał:
Nieeee no- nie mogę! Musze uważać co piszę, bo mnie poniesie!!!! Czy to jest podejście do człowieka: "spadł jak mucha"? Co to w ogóle za hasło? Co za ......... wymysla takie rzeczy? A w ogóle to mucha spada??? Czy o wypadkach np. samochodowych również pisze że się rozpłaszczył jak mucha pod packą? Cieszyłby się z takich określeń jeśli by jego dotyczyła sprawa? Poza tym, zanim zacznie się coś pisać należy zapoznać się z tematem a nie pisac bzdur!!! Juz nie mówiąc o błędach wspomnianych przez kolegę- 29 lat, 26 lat- kurcze a moze było ich trzech??? To juz nie pierwszy raz- zdarzają się nagminnie przypadki gdzie np. piszą paralotnia a pokazują fotę motolotni. Wystarczy wejsć na neta i w 10 min. dowiedzieć się chociaż podstaw. I ludzie czytają takie rózne brednie i potem traktują paralotniarzy jak jakieś zło i przy byle okazji wydzwaniają na policję. Nie wiem za co tych ludzi tam trzymają w pracy!!!

No fakt można było napisać że jakiś facet latał podwieszony na prześcieradle z zawieszonym motorem od maluch czy od suchej elki na przykład i wszyscy by coś się domyślali że jakiś sołtys nie zdzierżył i mógł zestrzelić no bo jak wytłumaczyć że motur stanął ?

No fakt można było napisać że jakiś facet latał podwieszony na prześcieradle z zawieszonym motorem od maluch czy od suchej elki na przykład i wszyscy by coś się domyślali że jakiś sołtys nie zdzierżył i mógł zestrzelić no bo jak wytłumaczyć że motur stanął ? rozwiń
Avatar
Glajciarz / 2 lipca 2009 o 22:40
0
"""""Brak słów,
każdemu może się się zdarzyć taka sytuacja. Kolega okazał się przede wszystkim rozsądkiem, bo czy nikogo nie uczyli, że w razie awarii najlepiej jest lądować na drzewie? Więc nie rozumiem po co ta cała sensacja? Zdarzyło się i tyle.
I wcale tak nie jest, że jeśli ktoś skończy kurs, to może być pewien, że wszystko umie. Często samouk bywa o wiele lepszy, niż się niektórym zdaje. Poza tym licencja paralotniowa w Polsce nie jest obowiązkowa.
Wątpię, żeby to poszkodowany wezwał straż, tylko pewnie widownia zamówiła sobie taką atrakcje, żeby pokazać jakie to niebezpieczne i do czego prowadzi. A o tym na drogach robią się cmentarze nikt nie wspomina i nie stara się reagować.""""""



Zgadzam sie z tym wszystkim calkowicie.
Ciekaw jestem, kim 10 lat w stecz byli ci wszyscy super instruktorzy ?
Ganiali po krzakach na starych przewianych szmatach, a teraz mniemaja sie za wielkich pilotow z kosmosu.Sam uczylem sie samodzielnie i zachowujac zdrowy rozsadek, oraz pochlaniajac wszelka mozliwa wiedze teoretyczna .
Niektorym sie wydaje, ze jak zrobili kilka zlotow maslanych na kursie oraz dano im za kilkaset zl. papier SK to juz sa bosami przestworzy i moga patrzec na wszystkich samoukow z gory.
Znam osobiscie tego kolege, przecieral szlaki paralotniowe w swoich stronach , a ladowanie na drzewie, jak nie ma gdzie, jest normalna procedura dla paralotniarza
i gratuluje zjmnej krwi.
W naszych stronach paralotni jest niewiele wiec jak zobaczyli szmate i to jeszcze na drzewie, to mieli widowisko jak na "KONOPIELCE" ludziska z Kaziuka, ktory kosa rozpoczal zniwa i chcieli go ukamienowac.
Jeszcze paralotniarz jest zjawiskiem egzotycznym, prawie jak UFO, A WSZELKICH PIJAKOW I PIJANYCH KIEROWCOW WSZYSCY KOCHAJA i to jest normalka.
Serdecznie pozdrawiam wszystkich paralotniarzy.
To wlasnie MY poprzez samoloty , loty kosmiczne, zataczajac kolo historii realizujemy marzenia o lataniu na kawalku szmaty w 21 wieku, a jedwab odktyto juz kilka tys. lat wczesniej.
I za plugiem jak pisza niektorzy na pl rec. paralotnie niech depcza ci , co po ziemi chodza.
"""""Brak słów,
każdemu może się się zdarzyć taka sytuacja. Kolega okazał się przede wszystkim rozsądkiem, bo czy nikogo nie uczyli, że w razie awarii najlepiej jest lądować na drzewie? Więc nie rozumiem po co ta cała sensacja? Zdarzyło się i tyle.
I wcale tak nie jest, że jeśli ktoś skończy kurs, to może być pewien, że wszystko umie. Często samouk bywa o wiele lepszy, niż się niektórym zdaje. Poza tym licencja paralotniowa w Polsce nie jest obowiązkowa.
Wątpię, żeby to poszkodowany wezwał straż, ty... rozwiń
Avatar
ja / 2 lipca 2009 o 11:39
0
Brak słów,
każdemu może się się zdarzyć taka sytuacja. Kolega okazał się przede wszystkim rozsądkiem, bo czy nikogo nie uczyli, że w razie awarii najlepiej jest lądować na drzewie? Więc nie rozumiem po co ta cała sensacja? Zdarzyło się i tyle.
I wcale tak nie jest, że jeśli ktoś skończy kurs, to może być pewien, że wszystko umie. Często samouk bywa o wiele lepszy, niż się niektórym zdaje. Poza tym licencja paralotniowa w Polsce nie jest obowiązkowa.
Wątpię, żeby to poszkodowany wezwał straż, tylko pewnie widownia zamówiła sobie taką atrakcje, żeby pokazać jakie to niebezpieczne i do czego prowadzi. A o tym na drogach robią się cmentarze nikt nie wspomina i nie stara się reagować.
Brak słów,
każdemu może się się zdarzyć taka sytuacja. Kolega okazał się przede wszystkim rozsądkiem, bo czy nikogo nie uczyli, że w razie awarii najlepiej jest lądować na drzewie? Więc nie rozumiem po co ta cała sensacja? Zdarzyło się i tyle.
I wcale tak nie jest, że jeśli ktoś skończy kurs, to może być pewien, że wszystko umie. Często samouk bywa o wiele lepszy, niż się niektórym zdaje. Poza tym licencja paralotniowa w Polsce nie jest obowiązkowa.
Wątpię, żeby to poszkodowany wezwał straż, tylko pewnie widownia zamówiła... rozwiń
Avatar
Michalfly / 2 lipca 2009 o 09:21
0
jeśli dziennikarze piszą takie bzdury nie mając nawet podstawowego pojęcia czym różni się motolotnia od motoparalotni itd to jaką mamy pewność że nie mylą PIS z PO?
Coś takiego tak paramotolotnia nie istnieje - a wg autora tego artukułu dwóch pilotów uległo wypadkowi właśnie na czymś co nie istnieje?
Żenujące!

Kolego wracaj do zdrowia.
Avatar
glajcik / 1 lipca 2009 o 22:56
0
Niestety w dużej części to dyletanci piszą takie niusy. Przynajmniej jeden z drugim zapoznałby się chociaż pobieżnie z tematyką. Filozofia żadna, wystarczy zajrzeć do netu.
Avatar
winglet / 1 lipca 2009 o 18:15
0
W ogóle to teraz będę mówił, ze ktoś głupi jak dziennikarz.
Avatar
wyrył / 1 lipca 2009 o 14:41
0
czekamy na kolejne dobre niusy ... dobra "dziennikarska robota" kiedy przeczytamy .... "pieszy rozjechany jak pomidor"
Avatar
lotka / 1 lipca 2009 o 08:17
0
Nieeee no- nie mogę! Musze uważać co piszę, bo mnie poniesie!!!! Czy to jest podejście do człowieka: "spadł jak mucha"? Co to w ogóle za hasło? Co za ......... wymysla takie rzeczy? A w ogóle to mucha spada??? Czy o wypadkach np. samochodowych również pisze że się rozpłaszczył jak mucha pod packą? Cieszyłby się z takich określeń jeśli by jego dotyczyła sprawa? Poza tym, zanim zacznie się coś pisać należy zapoznać się z tematem a nie pisac bzdur!!! Juz nie mówiąc o błędach wspomnianych przez kolegę- 29 lat, 26 lat- kurcze a moze było ich trzech??? To juz nie pierwszy raz- zdarzają się nagminnie przypadki gdzie np. piszą paralotnia a pokazują fotę motolotni. Wystarczy wejsć na neta i w 10 min. dowiedzieć się chociaż podstaw. I ludzie czytają takie rózne brednie i potem traktują paralotniarzy jak jakieś zło i przy byle okazji wydzwaniają na policję. Nie wiem za co tych ludzi tam trzymają w pracy!!!
Nieeee no- nie mogę! Musze uważać co piszę, bo mnie poniesie!!!! Czy to jest podejście do człowieka: "spadł jak mucha"? Co to w ogóle za hasło? Co za ......... wymysla takie rzeczy? A w ogóle to mucha spada??? Czy o wypadkach np. samochodowych również pisze że się rozpłaszczył jak mucha pod packą? Cieszyłby się z takich określeń jeśli by jego dotyczyła sprawa? Poza tym, zanim zacznie się coś pisać należy zapoznać się z tematem a nie pisac bzdur!!! Juz nie mówiąc o błędach wspomnianych przez kolegę- 2... rozwiń
Avatar
zuza / 1 lipca 2009 o 08:17
0
A co to jest para-motolotniarz??!! Z tego co wiem istnieją:
lotniarze - latający na lotni bez napędu
motolotniarze - lotnia z napędem
paralotniarze - latający na paralotni bez napędu
oraz paralotniarze latający z napedem - ppg
Ale para-motolotniarze?
Avatar
ParaMtotolotniarz / 1 lipca 2009 o 06:26
0
Male wyjasnienie dla niewtajemniczonych - jezeli "maszyna odmowi posluszenstwa" czyli zgasnie w czasie lotu to pilot nie spada z wysokosci tylko przez pewien czas szybuje (caly czas leci z opadaniem ok. 1 - 2m/s pokonujac w tym czasie okolo 7m)
Zasada lotow z silnikiem jest taka, ze lata sie tak, aby w razie zgasniecia silnika doleciec do miejsca nadajacego sie do wyladowania.
Skoro ktos lata bez uprawnien i co za tym idzie - brakiem OC, ryzykuje poniesieniem kosztow akcji, pokryciem wyrzadzanych szkod itp.
Ponadto samouk moze nie byc w stanie ocenic warunkow odpowiednich do bezpiecznego lotu - w garacy dzien powietrze jest bardzo niespokojne termiczne - wlecenie w takie zawirowane obszary rzeczywiscie moga spowodowac upadek z wysokosci a nie jak pisze autor odmowa posluszenstwa maszyny.

Krzysiek
Male wyjasnienie dla niewtajemniczonych - jezeli "maszyna odmowi posluszenstwa" czyli zgasnie w czasie lotu to pilot nie spada z wysokosci tylko przez pewien czas szybuje (caly czas leci z opadaniem ok. 1 - 2m/s pokonujac w tym czasie okolo 7m)
Zasada lotow z silnikiem jest taka, ze lata sie tak, aby w razie zgasniecia silnika doleciec do miejsca nadajacego sie do wyladowania.
Skoro ktos lata bez uprawnien i co za tym idzie - brakiem OC, ryzykuje poniesieniem kosztow akcji, pokryciem wyrzadzanych szkod itp.
Ponadt... rozwiń
Avatar
Wrubelek Elemelek / 18 marca 2010 o 19:58
0
lotka napisał:
Nieeee no- nie mogę! Musze uważać co piszę, bo mnie poniesie!!!! Czy to jest podejście do człowieka: "spadł jak mucha"? Co to w ogóle za hasło? Co za ......... wymysla takie rzeczy? A w ogóle to mucha spada??? Czy o wypadkach np. samochodowych również pisze że się rozpłaszczył jak mucha pod packą? Cieszyłby się z takich określeń jeśli by jego dotyczyła sprawa? Poza tym, zanim zacznie się coś pisać należy zapoznać się z tematem a nie pisac bzdur!!! Juz nie mówiąc o błędach wspomnianych przez kolegę- 29 lat, 26 lat- kurcze a moze było ich trzech??? To juz nie pierwszy raz- zdarzają się nagminnie przypadki gdzie np. piszą paralotnia a pokazują fotę motolotni. Wystarczy wejsć na neta i w 10 min. dowiedzieć się chociaż podstaw. I ludzie czytają takie rózne brednie i potem traktują paralotniarzy jak jakieś zło i przy byle okazji wydzwaniają na policję. Nie wiem za co tych ludzi tam trzymają w pracy!!!

No fakt można było napisać że jakiś facet latał podwieszony na prześcieradle z zawieszonym motorem od maluch czy od suchej elki na przykład i wszyscy by coś się domyślali że jakiś sołtys nie zdzierżył i mógł zestrzelić no bo jak wytłumaczyć że motur stanął ?

No fakt można było napisać że jakiś facet latał podwieszony na prześcieradle z zawieszonym motorem od maluch czy od suchej elki na przykład i wszyscy by coś się domyślali że jakiś sołtys nie zdzierżył i mógł zestrzelić no bo jak wytłumaczyć że motur stanął ? rozwiń
Avatar
Glajciarz / 2 lipca 2009 o 22:40
0
"""""Brak słów,
każdemu może się się zdarzyć taka sytuacja. Kolega okazał się przede wszystkim rozsądkiem, bo czy nikogo nie uczyli, że w razie awarii najlepiej jest lądować na drzewie? Więc nie rozumiem po co ta cała sensacja? Zdarzyło się i tyle.
I wcale tak nie jest, że jeśli ktoś skończy kurs, to może być pewien, że wszystko umie. Często samouk bywa o wiele lepszy, niż się niektórym zdaje. Poza tym licencja paralotniowa w Polsce nie jest obowiązkowa.
Wątpię, żeby to poszkodowany wezwał straż, tylko pewnie widownia zamówiła sobie taką atrakcje, żeby pokazać jakie to niebezpieczne i do czego prowadzi. A o tym na drogach robią się cmentarze nikt nie wspomina i nie stara się reagować.""""""



Zgadzam sie z tym wszystkim calkowicie.
Ciekaw jestem, kim 10 lat w stecz byli ci wszyscy super instruktorzy ?
Ganiali po krzakach na starych przewianych szmatach, a teraz mniemaja sie za wielkich pilotow z kosmosu.Sam uczylem sie samodzielnie i zachowujac zdrowy rozsadek, oraz pochlaniajac wszelka mozliwa wiedze teoretyczna .
Niektorym sie wydaje, ze jak zrobili kilka zlotow maslanych na kursie oraz dano im za kilkaset zl. papier SK to juz sa bosami przestworzy i moga patrzec na wszystkich samoukow z gory.
Znam osobiscie tego kolege, przecieral szlaki paralotniowe w swoich stronach , a ladowanie na drzewie, jak nie ma gdzie, jest normalna procedura dla paralotniarza
i gratuluje zjmnej krwi.
W naszych stronach paralotni jest niewiele wiec jak zobaczyli szmate i to jeszcze na drzewie, to mieli widowisko jak na "KONOPIELCE" ludziska z Kaziuka, ktory kosa rozpoczal zniwa i chcieli go ukamienowac.
Jeszcze paralotniarz jest zjawiskiem egzotycznym, prawie jak UFO, A WSZELKICH PIJAKOW I PIJANYCH KIEROWCOW WSZYSCY KOCHAJA i to jest normalka.
Serdecznie pozdrawiam wszystkich paralotniarzy.
To wlasnie MY poprzez samoloty , loty kosmiczne, zataczajac kolo historii realizujemy marzenia o lataniu na kawalku szmaty w 21 wieku, a jedwab odktyto juz kilka tys. lat wczesniej.
I za plugiem jak pisza niektorzy na pl rec. paralotnie niech depcza ci , co po ziemi chodza.
"""""Brak słów,
każdemu może się się zdarzyć taka sytuacja. Kolega okazał się przede wszystkim rozsądkiem, bo czy nikogo nie uczyli, że w razie awarii najlepiej jest lądować na drzewie? Więc nie rozumiem po co ta cała sensacja? Zdarzyło się i tyle.
I wcale tak nie jest, że jeśli ktoś skończy kurs, to może być pewien, że wszystko umie. Często samouk bywa o wiele lepszy, niż się niektórym zdaje. Poza tym licencja paralotniowa w Polsce nie jest obowiązkowa.
Wątpię, żeby to poszkodowany wezwał straż, ty... rozwiń
Avatar
ja / 2 lipca 2009 o 11:39
0
Brak słów,
każdemu może się się zdarzyć taka sytuacja. Kolega okazał się przede wszystkim rozsądkiem, bo czy nikogo nie uczyli, że w razie awarii najlepiej jest lądować na drzewie? Więc nie rozumiem po co ta cała sensacja? Zdarzyło się i tyle.
I wcale tak nie jest, że jeśli ktoś skończy kurs, to może być pewien, że wszystko umie. Często samouk bywa o wiele lepszy, niż się niektórym zdaje. Poza tym licencja paralotniowa w Polsce nie jest obowiązkowa.
Wątpię, żeby to poszkodowany wezwał straż, tylko pewnie widownia zamówiła sobie taką atrakcje, żeby pokazać jakie to niebezpieczne i do czego prowadzi. A o tym na drogach robią się cmentarze nikt nie wspomina i nie stara się reagować.
Brak słów,
każdemu może się się zdarzyć taka sytuacja. Kolega okazał się przede wszystkim rozsądkiem, bo czy nikogo nie uczyli, że w razie awarii najlepiej jest lądować na drzewie? Więc nie rozumiem po co ta cała sensacja? Zdarzyło się i tyle.
I wcale tak nie jest, że jeśli ktoś skończy kurs, to może być pewien, że wszystko umie. Często samouk bywa o wiele lepszy, niż się niektórym zdaje. Poza tym licencja paralotniowa w Polsce nie jest obowiązkowa.
Wątpię, żeby to poszkodowany wezwał straż, tylko pewnie widownia zamówiła... rozwiń
Avatar
Michalfly / 2 lipca 2009 o 09:21
0
jeśli dziennikarze piszą takie bzdury nie mając nawet podstawowego pojęcia czym różni się motolotnia od motoparalotni itd to jaką mamy pewność że nie mylą PIS z PO?
Coś takiego tak paramotolotnia nie istnieje - a wg autora tego artukułu dwóch pilotów uległo wypadkowi właśnie na czymś co nie istnieje?
Żenujące!

Kolego wracaj do zdrowia.
Avatar
glajcik / 1 lipca 2009 o 22:56
0
Niestety w dużej części to dyletanci piszą takie niusy. Przynajmniej jeden z drugim zapoznałby się chociaż pobieżnie z tematyką. Filozofia żadna, wystarczy zajrzeć do netu.
Avatar
winglet / 1 lipca 2009 o 18:15
0
W ogóle to teraz będę mówił, ze ktoś głupi jak dziennikarz.
Avatar
wyrył / 1 lipca 2009 o 14:41
0
czekamy na kolejne dobre niusy ... dobra "dziennikarska robota" kiedy przeczytamy .... "pieszy rozjechany jak pomidor"
Avatar
lotka / 1 lipca 2009 o 08:17
0
Nieeee no- nie mogę! Musze uważać co piszę, bo mnie poniesie!!!! Czy to jest podejście do człowieka: "spadł jak mucha"? Co to w ogóle za hasło? Co za ......... wymysla takie rzeczy? A w ogóle to mucha spada??? Czy o wypadkach np. samochodowych również pisze że się rozpłaszczył jak mucha pod packą? Cieszyłby się z takich określeń jeśli by jego dotyczyła sprawa? Poza tym, zanim zacznie się coś pisać należy zapoznać się z tematem a nie pisac bzdur!!! Juz nie mówiąc o błędach wspomnianych przez kolegę- 29 lat, 26 lat- kurcze a moze było ich trzech??? To juz nie pierwszy raz- zdarzają się nagminnie przypadki gdzie np. piszą paralotnia a pokazują fotę motolotni. Wystarczy wejsć na neta i w 10 min. dowiedzieć się chociaż podstaw. I ludzie czytają takie rózne brednie i potem traktują paralotniarzy jak jakieś zło i przy byle okazji wydzwaniają na policję. Nie wiem za co tych ludzi tam trzymają w pracy!!!
Nieeee no- nie mogę! Musze uważać co piszę, bo mnie poniesie!!!! Czy to jest podejście do człowieka: "spadł jak mucha"? Co to w ogóle za hasło? Co za ......... wymysla takie rzeczy? A w ogóle to mucha spada??? Czy o wypadkach np. samochodowych również pisze że się rozpłaszczył jak mucha pod packą? Cieszyłby się z takich określeń jeśli by jego dotyczyła sprawa? Poza tym, zanim zacznie się coś pisać należy zapoznać się z tematem a nie pisac bzdur!!! Juz nie mówiąc o błędach wspomnianych przez kolegę- 2... rozwiń
Avatar
zuza / 1 lipca 2009 o 08:17
0
A co to jest para-motolotniarz??!! Z tego co wiem istnieją:
lotniarze - latający na lotni bez napędu
motolotniarze - lotnia z napędem
paralotniarze - latający na paralotni bez napędu
oraz paralotniarze latający z napedem - ppg
Ale para-motolotniarze?
Avatar
ParaMtotolotniarz / 1 lipca 2009 o 06:26
0
Male wyjasnienie dla niewtajemniczonych - jezeli "maszyna odmowi posluszenstwa" czyli zgasnie w czasie lotu to pilot nie spada z wysokosci tylko przez pewien czas szybuje (caly czas leci z opadaniem ok. 1 - 2m/s pokonujac w tym czasie okolo 7m)
Zasada lotow z silnikiem jest taka, ze lata sie tak, aby w razie zgasniecia silnika doleciec do miejsca nadajacego sie do wyladowania.
Skoro ktos lata bez uprawnien i co za tym idzie - brakiem OC, ryzykuje poniesieniem kosztow akcji, pokryciem wyrzadzanych szkod itp.
Ponadto samouk moze nie byc w stanie ocenic warunkow odpowiednich do bezpiecznego lotu - w garacy dzien powietrze jest bardzo niespokojne termiczne - wlecenie w takie zawirowane obszary rzeczywiscie moga spowodowac upadek z wysokosci a nie jak pisze autor odmowa posluszenstwa maszyny.

Krzysiek
Male wyjasnienie dla niewtajemniczonych - jezeli "maszyna odmowi posluszenstwa" czyli zgasnie w czasie lotu to pilot nie spada z wysokosci tylko przez pewien czas szybuje (caly czas leci z opadaniem ok. 1 - 2m/s pokonujac w tym czasie okolo 7m)
Zasada lotow z silnikiem jest taka, ze lata sie tak, aby w razie zgasniecia silnika doleciec do miejsca nadajacego sie do wyladowania.
Skoro ktos lata bez uprawnien i co za tym idzie - brakiem OC, ryzykuje poniesieniem kosztow akcji, pokryciem wyrzadzanych szkod itp.
Ponadt... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

31-latka z Lubelskiego odsiaduje wyrok dożywocia w Irlandii. To jej ostatnia szansa na obronę

31-latka z Lubelskiego odsiaduje wyrok dożywocia w Irlandii. To jej ostatnia szansa na obronę 7 3

31-letnia Marta Herda z woj. lubelskiego, tytułowana przez irlandzkie media jako „Ice Queen Killer” (Zimna Królowa Zabójczyni – red.) i odsiadująca dożywocie w tamtejszym więzieniu o zaostrzonym rygorze, prosi o pomoc Europejski Trybunał Praw Człowieka. To jej ostatnia szansa na obronę w sprawie morderstwa, którego – jak twierdzi – nie popełniła.

Awaria ciepłownicza, utrudnienia na al. Partyzantów w Puławach
galeria

Awaria ciepłownicza, utrudnienia na al. Partyzantów w Puławach 6 2

Uwaga na prace prowadzone obecnie na al. Partyzantów w Puławach. W okolicy PIWET-u wykop ma już ponad metr głębokości. Ciężki sprzęt zablokował dwa pasy ruchu.

Farming Simulator 19: Premiera nie tylko dla farmerów (wideo)
film

Farming Simulator 19: Premiera nie tylko dla farmerów (wideo) 0 0

Czas zebrać ziemniaki i rozrzucić obornik. Dziś premiera gry Farming Simulator 19, w ktorej czeka na graczy ponad 300 maszyn i pojazdów rolniczych.

"Zbieramy na paczki dla dzieci". Ale to nie byli policjanci

"Zbieramy na paczki dla dzieci". Ale to nie byli policjanci 1 1

58-latka z Białej Podlaskiej przekazała niemal 500 złotych osobom podającym się za policjantów. Dała się zwieść zapewnieniom, że gotówka zostanie przekazana na „paczki dla dzieci”.

"YE$". Premiera nowej płyty lubelskiej grupy CHØCØLATE

"YE$". Premiera nowej płyty lubelskiej grupy CHØCØLATE 0 0

Już 25 listopada odbędzie się oficjalna premiera drugiego minialbumu zespołu CHØCØLATE. Krążek wyprodukuje dwukrotnie nominowany do nagród Grammy Bryan David.

Smog w Lublinie. Przedszkolaki nie powinny wychodzić na spacery?

Smog w Lublinie. Przedszkolaki nie powinny wychodzić na spacery? 4 7

Czy miejskie przedszkola dostaną zakaz wyprowadzania dzieci na spacer, gdy powietrze będzie gęste od smogu? O wydanie takiego zalecenia apeluje do Ratusza jeden z dzielnicowych radnych.

Ousmane Dembele na wylocie z Barcelony?
film

Ousmane Dembele na wylocie z Barcelony? 0 1

Ousmane Dembele na wylocie z Barcelony? Zawodnik, który - jak mogło się wydawać na początku sezonu - miał być ważną postacią "Dumy Katalonii", może pożegnać się z klubem już w letnim okienku transferowym.

Koncert "Dobranoc świecie" w Filharmonii Lubelskiej
23 listopada 2018, 19:00

Koncert "Dobranoc świecie" w Filharmonii Lubelskiej 2 1

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska zaprasza na koncert Dobranoc świecie w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej Konfraternia Caper Lublinensis. Wydarzenie odbędzie się 23 listopada o godz. 19.

David Dedek (TBV Start Lublin): Upson wciąż uczy się zespołu

David Dedek (TBV Start Lublin): Upson wciąż uczy się zespołu 1 2

ROZMOWA Z Davidem Dedkiem, trenerem TBV Startu Lublin

Przegrał wybory na burmistrza, ale pracy długo nie szukał. Przenosi się o piętro wyżej

Przegrał wybory na burmistrza, ale pracy długo nie szukał. Przenosi się o piętro wyżej 7 3

Po przegranej w drugiej turze wyborów samorządowych niedawny burmistrz Dariusz Szustek (PiS) nie szukał długo nowego zajęcia. W poniedziałek został wybrany starostą powiatu łukowskiego.

LNBA: Matematyka nadal w czubie

LNBA: Matematyka nadal w czubie 0 1

W klasyku rozgrywek Matematyka pokonała Nadar. Na czele tabeli Konferencji A są jednak Bracia Mrozik

W powiecie kraśnickim PiS przejmuje władzę od PSL. Kto będzie nowym starostą?

W powiecie kraśnickim PiS przejmuje władzę od PSL. Kto będzie nowym starostą? 22 20

Wiele wskazuje na to, że Prawo i Sprawiedliwość przejmie władzę w powiecie kraśnickim, w którym przez ostatnie 4 lata rządziło Polskie Stronnictwo Ludowe. Wśród kandydatów na starostę wymieniani są Karol Rychlewski, bliski współpracownik Jarosława Czerwa, jak też przedstawiciele PiS Krzysztof Staruch i Jacek Dubiel.

Smog w Białej Podlaskiej. Nowe czujniki jakości powietrza w mieście

Smog w Białej Podlaskiej. Nowe czujniki jakości powietrza w mieście 0 3

Biała Podlaska uruchomiła system pomiaru jakości powietrza. Na słupach oświetleniowych zamontowano 10 czujników.

5 czynników, jakie mają wpływ na tanie OC. To także Twoje miejsce zamieszkania

5 czynników, jakie mają wpływ na tanie OC. To także Twoje miejsce zamieszkania 0 0

Zastanawiasz się, jak kupić OC najtaniej? Poznaj ważne zasady, którymi kierują się firmy przy obliczaniu składek OC.

Poszedł do lasu, znalazł pocisk artyleryjski [foto]

Poszedł do lasu, znalazł pocisk artyleryjski [foto] 4 0

W lesie na terenie gminy Firlej jeden z mieszkańców znalazł niewybuch.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!