Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Swojego dziecka do takiej szkoły bym nie posłał

Utworzony przez Kamikadze, 13 maja 2012 r. o 08:48 Powrót do artykułu
No tak, najlepiej takim gadaniem wpoić ludziom, że jak nie wyślą dziecka do szkoły prywatnej to od razu wpadnie ono w narkomanie pijnaństwo itp. I jeszcze przy okazji wywołać w rodzicu poczucie winy, że nie ma kasy, żeby zapewnić dziecku edukację prywatną.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Również jestem ze szkoły prywatnej (gim i następnie LO). Co do korepetycji to nie jest tak że nikt z niczego nie bierze. Po prostu czasem potrzeba innego sposoby tłumaczenia niż ten który oferuje nauczyciel ze szkoły. Mamy możliwość ew. mieć lekcje z jednym a na zajęcia wyrównawcze/korki bezpłatne odbywające się w szkole chodzić do drugiego. Ale rozmawiając ze znajomymi którzy po GIM zdecydowali iść się do publicznej szkoły większość z nich potwierdza zdania P. Dyrektora że za korki wychodzi tyle ile za czesne, a z językami też się cofają. Co do zderzenie się z prawdziwym życiem, czy przywoływanymi Bronowicami. Wszystko zależy od wychowania. Jeśli rodzice prezentują postawę :"płacę, mam pieniądze, jestem lepszy" i przy dziecku mówią o gorszej części społeczeństwa to i potomek taką postawę prezentuje i tak się zachowuje. I dziecko raczej nie zetknie się drastycznie z prawdziwym życiem bo jak rodzic ma pieniądze to będzie miał i nagle nie odetnie źródełka kochanemu dziecku. Fakt, że w szkole może jesteśmy traktowani inaczej niż w publicznej, bo nauczyciel jest dla ucznia, oferuje mu swoją pomoc, a nie tylko wymaga i szuka dziury w całym, a późniejszy przeskok na studia to dla nas lekki szok bo nagle musimy zmagać się wykładowcami, walczyć o wpisy, nabiegać się przy tym. Nagle wkraczamy w prawdziwe dorosłe życie gdzie dbamy sami o siebie i nikt za nas niczego nie załatwi. Jednak takie stwierdzenia tyczą się jedynie większości, a nie całości. Wychowanie i postawa rodzica, od tego zależy jak kto będzie dalej żył, z jakim światopoglądem i stosunkiem. Ja mogę śmiało powiedzieć że nie dziele na lepszych i gorszych, i realnie patrze na świat. Rodzice to jedno, a wolontariat to drugie, mam okazję cały czas działać na ulicy uważanej za najgorszą w LBN i to dzięki niemu mam "trzeźwe" spojrzenie na świat. A co do wyników matur, bodajże Kuba wspominał o 82%, ale taki wynik mają nieliczne jednostki i zdarzają się tacy co nie zdają. Trzeba porównać średnie szkół dopiero możemy się licytować która szkoła pod tym względem jest lepsza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
uczeń napisał:
średnia szkoły z matur 82 % ?????????? Nie wierzę.
Nie szkoły. Moja. Przykładowo - ile można osiągnąć bez minuty korepetycji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chodziłam do Paderewskiego jaaaakiś czas temu. Był i alkohol, i przemoc i trawa...raczej polska norma niż elitarne wyżyny. Być może dlatego, że pan Kalbarczyk nigdy nie dostał w nos i nie zetknął się z realnym życiem ma wypaczone pojęcie życia na Bronowicach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przemoc KRZYŻA, no normalnie trociny w czaszce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Kalbarczyk jestem absolwentką normalnych szkół-czytaj publicznych i nie czuję się gorsza.Jakoś potrafię czytać ze zrozumieniem,pisać,liczyć......w narkomanię i inne uzależnienia nie popadłam .Mam znajomych którzy dziecka do szkoły prtwatnej nawet za dopłatą nie poślą A panu radzę zmienić kolor szkieł w brylach i zacząc myśleć racjonalnie.Bo w tym artykule opowiada sz pan brednie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Kalbarczyk miał odwagę przeciwstwić się "czarnej mafii" - za to duży szacun z mojej strony.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Andrzej z Lublina napisał:
Pan Kalbarczyk miał odwagę przeciwstwić się "czarnej mafii" - za to duży szacun z mojej strony.
No, cóż -zmienił się trochę. W liceum - kiedy przechodziliśmy okres buntu - to nas wypytywał dlaczego nie byliśmy w kościele kiedy była msza z okazji jakiejś szkolnej rocznicy i tłumaczył dlaczego powinniśmy być (przy czym nie robił tego w sposób nachalny tylko raczej przekonywał) - teraz pewnie nie byłby tak dociekliwy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WITAM!! Jestem trochę zniesmaczono po treści artykułu.Odniosłam wrażenie, że tylko prywatna szkoła wyprowadzi dzieci na ludzi za pieniądze, a publiczne to patologia.Tak dużo mówi się i mówi się o integracji , a z treści artykułu wynika, że szkoła prywatna to getto----- oni są oderwani od rzeczywistości, nie znają problemów dnia codziennego, nie rozumienią prostego zwyczajnego życia. Rodzice tych dzieci za pieniądze chcą mieć lepszy statut społeczny, spychają wychowanie dziecka na szkołę, odcinają się od problemów tych dzieci , gdyż wszystko ma za nich rozwiązać szkoła. Czy te dzieci poradzą sobie w dorosłym życiu, co albo kto będzie dla nich ważne w przyszłości????? Moje dzieci pokończyły szkoły publiczne gimnazjum i srednie, obecnie są na studiach i dają sobie radę ---- bez korepetycji. Ta ja im szczepiłam szacunek do ludzi i drugiego człowieka. Uczyłam życzliwości i radości życia, odróżniania dobra od zła. Współpracowałam ze szkoła , jeżeli były problemy , nie uciekałam od nich, nie zwalałam winy na innych tylko pokornie skłaniałam głowę .Problem jest w ludziach, nie w systemie. Trzeba mieć jasno określone priorytety-------być czy mieć!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tomasz napisał:
Nie zapominajmy, że matura jest najważniejszym egzaminem w życiu. Założę się, że każdy dyrektor najlepszych liceów w Lublinie pochwaliłby się wynikami egzaminów maturalnych. Czemu nie zrobił tego dyrektor Paderewskiego? Bo wyniki mają słabe!
Tutaj się Pan myli. Paderewski ma jedne z najlepszych wyników matur (szczególnie międzynarodowych) w Lublinie. Jednak zgodzę się z przedmówcami, Pan Dyrektor powinien przejrzeć na oczy co się w jego szkole dzieje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
absolwentka paderewskiego napisał:
drodzy rodzice i potencjalni kandydaci, uczeszczalam do gimnazjum paderewskiego i wlasnie skonczylam liceum publiczne, ciesze sie ze nie zostalam w lo paderewskiego (z listy kandydatow przyjetych od razu do lo mnie wyrzucono dzien po skladaniu podan (byly dwie listy w tym warunkowa), bezpodstawnie bo "z 3ką z matematyki matury nie zdam"... jakim prawem mozna tak mowic skoro 3 lata do matury sa jeszcze?, widocznie pan dyrektor mial kogos na moje miejsce) najbardziej rozbawila mnie wypowiedz w kwestii narkotykow. jesli chcecie miec najlepsze i najdrozsze narkotyki w miescie to dostaniecie je wlasnie tam, sa ludzie ktorzy nie nadazaja za ambicjami rodzicow i biora, sa ci co zawsze byli dobrzi i grzeczni i nagle im woda sodowa uderza do glowy, sa tacy ktorzy biora bo ida za tlumem, lub dlatego ze nie wytrzymuja presji, dlatego ze po prostu maja na to pieniadze i szukaja rozrywki, ale doskonale wiem tez ze byli tacy ktorzy sprzedawali by wlasnie miec na czesne... jedyne co moge dobrego powiedziec o tej szkole to, jezyki ktore sa naprawde na swietnym poziomie, co do korepetycji, to szkola oferuje korepetycje u nauczycieli prowadzacych lekcje, oczywiscie za pieniadze, czy to jest w porzadku pytam sie? DOSTAJECIE UCZNIOW Z NAPRAWDE SWIETNYMI WYNIKAMI W NAUCZE, NAJLEPSZYMI SREDNIMI I NIE POTRAFICIE TEGO WYKORZYSTAC. ja bardzo zaluje ze rodzice wyslali mnie do gimnazjum paderewskiego, ciesze si enatomiast ze pozniej poszlam do zwyklego liceum niezbyt renomowanego, powniewaz mialam niska srednią, bo w paderewskim zanizaja, byc moze wlasnie dlatego zeby nie isc do innego lo, tylko bezposrednio przejsc do ich liceum, bo uczen ktory zaliczyl przedmioty na 2 znajdywal sie od razu na liscie przyjetych do ich lo. a Panu, Panie dyrektorze dobrze radze rozejrzec sie po wlasnej szkole bo to co sie tam dzieje to cyrk na kołkach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
absolwentka paderewskiego napisał:
drodzy rodzice i potencjalni kandydaci, uczeszczalam do gimnazjum paderewskiego i wlasnie skonczylam liceum publiczne, ciesze sie ze nie zostalam w lo paderewskiego (z listy kandydatow przyjetych od razu do lo mnie wyrzucono dzien po skladaniu podan (byly dwie listy w tym warunkowa), bezpodstawnie bo "z 3ką z matematyki matury nie zdam"... jakim prawem mozna tak mowic skoro 3 lata do matury sa jeszcze?, widocznie pan dyrektor mial kogos na moje miejsce) najbardziej rozbawila mnie wypowiedz w kwestii narkotykow. jesli chcecie miec najlepsze i najdrozsze narkotyki w miescie to dostaniecie je wlasnie tam, sa ludzie ktorzy nie nadazaja za ambicjami rodzicow i biora, sa ci co zawsze byli dobrzi i grzeczni i nagle im woda sodowa uderza do glowy, sa tacy ktorzy biora bo ida za tlumem, lub dlatego ze nie wytrzymuja presji, dlatego ze po prostu maja na to pieniadze i szukaja rozrywki, ale doskonale wiem tez ze byli tacy ktorzy sprzedawali by wlasnie miec na czesne... jedyne co moge dobrego powiedziec o tej szkole to, jezyki ktore sa naprawde na swietnym poziomie, co do korepetycji, to szkola oferuje korepetycje u nauczycieli prowadzacych lekcje, oczywiscie za pieniadze, czy to jest w porzadku pytam sie? DOSTAJECIE UCZNIOW Z NAPRAWDE SWIETNYMI WYNIKAMI W NAUCZE, NAJLEPSZYMI SREDNIMI I NIE POTRAFICIE TEGO WYKORZYSTAC. ja bardzo zaluje ze rodzice wyslali mnie do gimnazjum paderewskiego, ciesze si enatomiast ze pozniej poszlam do zwyklego liceum niezbyt renomowanego, powniewaz mialam niska srednią, bo w paderewskim zanizaja, byc moze wlasnie dlatego zeby nie isc do innego lo, tylko bezposrednio przejsc do ich liceum, bo uczen ktory zaliczyl przedmioty na 2 znajdywal sie od razu na liscie przyjetych do ich lo. a Panu, Panie dyrektorze dobrze radze rozejrzec sie po wlasnej szkole bo to co sie tam dzieje to cyrk na kołkach.
Skoro tak chętnie przyjmowali z 2 to czego ciebie wyrzycili z 3 z matematyki? Podpadłaś? Coś mi się tu nie zgadza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PADEREWSKI RZĄDZI !!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ELO napisał:
PADEREWSKI RZĄDZI !!!!!!!
Na zmywaku na Wielkiej Brytanii.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
jak mam kasę i zdolne dziecko to posyłam do Batorego, a jak mam kasę i mierne dziecko to posyłam do Paderewskiego....
To pchaj do Batorego - w imię ojca i syna
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Poznaje te szkołe od środka - posłąłem tam dziecko. Ma wiele plusów, ale jeden poważny minus: dyrekcje, która robi wszystko w celach marketingowych. Przykład: po raz drugi z "troski o bezpieczeństwo dzieci" proszą o rozważną jazdę na drogach wokół szkoły, ale prawidłowo oznakować tych dróg to już nie mogą! Rondo jest oznakowane jako typowe rondo z ustąp pierwszeństwa z dwóch stron, a z trzeciej jest normalnym skrzyżowaniem z pierwszeństwem wjazdu. To jest oczywista zmyłka dla kierowców i bardzo łatwo o kolizję! Ale dyrekcji to nie przeszkadza! Pan Kalbarczyk osobiście pisze, że obowiązuje tam ograniczenie do 10 km/h. Nie zna kodeksu ? (nie ma żadnego znaku ograniczenia prędkości czy droga wewnętrzna - dopuszczalna prędkość to 50 km/h) Jak się założy filtr i weźmie pod uwagę, że każde działanie ma marketingowy podtekst to szkoła nie wypada źle, może nawet lepiej od masówek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No to pan dyrektor powinien sie trochę douczyć.... Sprawdziany tylko pisemne ? Toć to niezgodne z rozporządzeniem o ocenianiu (jest takie - i obowiązuje nawet w prywatnej szkole) i bardzo krzywdzące dla niektórych dzieci. Odpowiedź ustna sprawdza i kształci inne umiejętności - może nie podnosi bezpośrednio wyników testów zewnętrznych - ale nie można kształcić dzieci tylko połowicznie i w celu osiągnięcia "wyniku". Są różne predyspozycje i deficyty u dzieci i powinno chodzić o ich wszechstronny i zrównoważony rozwój a nie wyniki testów. Tym stwierdzeniem dyrektor przekonał mnie, że nie nadaje się na stanowisko dyrektora szkoły. Może inna duża firma - zakłąd pogrzebowy, zakład produkcyjny, Może mógłby być dyrektorem od spraw technicznych i organizacyjnych nawet w szkole, ale nie powinien mieć wpływu na dzieci....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ten zasraniec zniszczył mi studia   pozdro cfelu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Propozycja ciekawej aplikacji umożliwiającej ustalenie pozycji innego użytkownika telefonu. Zapraszam na strone: http://fw.pl/mapa Gwarantowany dokładność pomiaru. Zapraszamy!  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...