Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Transplantacja – jestem na TAK. Nie zabieraj organów do nieba

Utworzony przez humanista i realista, 3 lutego 2010 r. o 22:03 Powrót do artykułu
Myślę, że największym problemem hurraoptymistów transplantacji jest niewiedza dotycząca warunków dokonania tejże...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ta dziewczyna po prawej to nie jest Elżbieta Piotrowska, a raczej Anna O.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trochę mnie to denerwuje. O ile uważam, że powinniśmy oddawać krew, to z kolei jestem bardzo sceptyczny do propagandy związanej z transplantacją. Generalnie to coś mi tu śmierdzi i tylko patrzeć jak się okaże, że ci co tak nawołują do oddawania organów (kościół i inne organizacje), handlują tymi organami. Jakoś dziwnym trafem nie mówi się tu o wartościach moralnych, o których trabi się w każdej innej dziedzinie, chociażby w przypadku bezczeszczenia zwłok, a niestety pobieranie narządów jest jak dla mnie rodzajem bezczeszczenia. Tak sie zastanawiam, kto na tym kręci interes i jaką kasę zarabiają na tym pośrednicy. A powszechnie wiadomo ile kosztują ludzkie organy do przeszczepów na czarnym rynku - sprzedający nerke potrafią się nieźle urządzić na całe zycie. Tylko tu mamy darmowe "mięcho" w postaci umarlaków, którzy zgodzili się oddać organy i kaska leci. I tylko patrzeć jak wybuchnie kolejna afera porównywalna do tej łódzkiej z pavulonem w tle...
Ostatnio edytowany 3 lutego 2010 r. o 22:39
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cytując Mistrza " chociaż technika przeszczepiania organów ocaliła życie wielu ludziom i niezawodnie wielu jeszcze ocali, trudno nie poczuwać sie do niejakiej sympatii z ludźmi, którzy ze zgrozą antycypują świat, gdzie ciała zmarłych będą tylko magazynem części zamiennych dla żywych albo surowcem dla rożnych celów przemysłowych; być może respekt dla zmarłych i dla żywych - i dla życia samego - są nierozdzielne"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NIC TYLKO NOSIC TĘ ZGODĘ W KIESZENI, W RAZIE ,GDY SIĘ ZNAJDZIESZ W SZIPTALU, JUZ PO TOBIE, SZYBKO STWIERDZĄ SMIERC MÓZGU, BY OFIARĘ ROZEBRAC, ZYWY JUZ NIE WYJDZIESZ, BO ZAPOTRZEBOWANIE OGROMNE NA CZĘSCI, I KTOS NA TOBIE NIEZLE ZAROBI, A TY DO GROBU, HA HA SAMOBÓJCÓW SZUKAJĄ, KTO ZYW, NIECH PODPISUJE WYROK NA SIEBIE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To szczera prawda,że nasze organy idą na handel.Dowiedziałam się o tym będąc z moją Św pamięci córunią Dominiczką w klinice VILLE DE CLAMART,ale po tym co się stało uważam,że nie ważne jest komu te organy przekażemy,ważne jest to by uratować po naszej śmierci kolejnego człowieka.Korzystając z tego,że tu jestem,pragnę wszystkim ludziom dobrej woli podziękować z całego serca za każdą pomoc i wspólną walkę o Dominikę.Proszę nie bójcie się przekazywać po śmierci organów najbliższych.To straszne cierpienie,kiedy odchodzi nam najbliższa osoba.Serdecznie wszystkich pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
To szczera prawda,że nasze organy idą na handel.Dowiedziałam się o tym będąc z moją Św pamięci córunią Dominiczką w klinice VILLE DE CLAMART,ale po tym co się stało uważam,że nie ważne jest komu te organy przekażemy,ważne jest to by uratować po naszej śmierci kolejnego człowieka.Korzystając z tego,że tu jestem,pragnę wszystkim ludziom dobrej woli podziękować z całego serca za każdą pomoc i wspólną walkę o Dominikę.Proszę nie bójcie się przekazywać po śmierci organów najbliższych.To straszne cierpienie,kiedy odchodzi nam najbliższa osoba.Serdecznie wszystkich pozdrawiam.
jeżeli już tak bardzo chcemy oddawać to powinno byc tutaj stworzone prawo, które skutecznie utrudniałoby zarobek pośrednikom. Sam zabieg pobierania organów powinien odbywać się w obecności rodzin dawcy i biorcy, a biorcy i ich rodziny nie powinni komukolwiek za to płacić. Jeżeli za pieknym słowem transplantacja kryją się pieniądze - niestety mówimy wtedy o bezczeszczeniu zwłok i powinien tym zając sie prokurator, a sępy, które na tym zarabiają, powinny gnić w więzieniu tupu dół na 6 metrów w ziemi, na górze krata i jak ktoś by sobie przypomniał to żreć by rzucił.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...