Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

W jakim zawodzie znajdziesz pracę na Lubelszczyźnie?

Utworzony przez SPARTIATA, 12 listopada 2009 r. o 16:34 Powrót do artykułu
W ŻADNYM
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To ciekawe opracowanie. W jakim sektorze znajdziesz pracę w najbiedniejszym rejonie EU? No myślę,że polityk,samorządowiec może jakiś przemytnik z Ukrainy? Nie, chyba wszystkie miejsca są zajęte. Pozostaje jedynie MPO itp. W innych rejonach kraju uważają,że Rzeszów i Białystok to miasta z przyszłością. Lublin to wiocha!!! I nie zmienią tego żadne plakaty rozwieszane w innych miastach!!! Rządza nami nieudacznicy!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pracę mają ci, co sobie załatwią. Urząd NIC WAM NIE ZAŁATWI. Oto przykład.Wysłali do żony pismo, że w dniu tym i tym o tej i o tej godzinie w PUP PUŁAWY ma rozmowę w sprawie propozycji stażu (przygotowanie zawodowe).... Żona idzie o ustalonej godzinie do PUP, a tam dowiaduje się, że rozmowa jest w innym miejscu (u pracodawcy). Żona "leci" więc biegiem do pracodawcy, a ten informuję, że rozmowy były rano i już pozamiatane.... TAK PRACUJE je***Y PUP W PUŁAWACH. DZIADOSTWO i Sku.....ństwo!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kokos napisał:
Pracę mają ci, co sobie załatwią. Urząd NIC WAM NIE ZAŁATWI. Oto przykład.Wysłali do żony pismo, że w dniu tym i tym o tej i o tej godzinie w PUP PUŁAWY ma rozmowę w sprawie propozycji stażu (przygotowanie zawodowe).... Żona idzie o ustalonej godzinie do PUP, a tam dowiaduje się, że rozmowa jest w innym miejscu (u pracodawcy). Żona "leci" więc biegiem do pracodawcy, a ten informuję, że rozmowy były rano i już pozamiatane.... TAK PRACUJE je***Y PUP W PUŁAWACH. DZIADOSTWO i Sku.....ństwo!
Ja nie rozmumiem dlaczego zawsze każdy obwinia państwo... Nie mam pracy! czyja wina? państwa. Nie mam pieniędzy! Czyja wina państwa. Jestem chory! Czyja wina? Państwa! Drugie imię mam po babci! Czyja wina? państwa! Za robote byś się wziął!!!! Sam byś coś zrobił a nie tylko na gotowe! Bo mi sie należy!!!!! Standardowe podejscie czy sie stoi czy sie lezy 1 500 sie nalezy!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zuzia więc po co są urzędy pracy?! pierdzą w stołki i piją kawę- zlikwidować to w cholerę i każdy bedzie wiedział że sam musi się kręcić za robotą!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Frał napisał:
zuzia więc po co są urzędy pracy?! pierdzą w stołki i piją kawę- zlikwidować to w cholerę i każdy bedzie wiedział że sam musi się kręcić za robotą!!!
Mam inne zdanie na ten temat. A jakie, to będziemy mogli podyskutwać jak Twoje wypowiedzi będą bardziej na poziomie. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"kokos" zapewniam cie, ze podobne cuda zdarzaja sie w wielu innych miejscach. Gdy zainteresowalam sie oferta pracy wiszaca w UP, poszlam do odpowiedniego pokoju i spytalam o szczegoly, to WIELKA PANI URZEDNICZKA rozlozyla rece, stwierdzila ze nie wie. Zeby sie zorientowac ona musi zadzwonic gdzies tam dalej. A zadzwoni jak ja O TO LADNIE POPROSZE. ?!?!?! Szczerze mowiac to przytlako mnie wtedy.No i siedzi takie matolstwo, smieje sie i patrzy glupkowato na mnie..Normalnie nic tylko trzepnac w ten pusty lepek. Za co one biora pieniadze???? Owszem , sa tez osoby kompetentne, ktore staraja sie pomagac, ale niestety TO OGROMNA MNIEJSZOSC. Inna sprawa to sposob w jaki traktuja petentow..Ech, szkoda gadac.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mala napisał:
"kokos" zapewniam cie, ze podobne cuda zdarzaja sie w wielu innych miejscach. Gdy zainteresowalam sie oferta pracy wiszaca w UP, poszlam do odpowiedniego pokoju i spytalam o szczegoly, to WIELKA PANI URZEDNICZKA rozlozyla rece, stwierdzila ze nie wie. Zeby sie zorientowac ona musi zadzwonic gdzies tam dalej. A zadzwoni jak ja O TO LADNIE POPROSZE. ?!?!?! Szczerze mowiac to przytlako mnie wtedy.No i siedzi takie matolstwo, smieje sie i patrzy glupkowato na mnie..Normalnie nic tylko trzepnac w ten pusty lepek. Za co one biora pieniadze???? Owszem , sa tez osoby kompetentne, ktore staraja sie pomagac, ale niestety TO OGROMNA MNIEJSZOSC. Inna sprawa to sposob w jaki traktuja petentow..Ech, szkoda gadac.
Moi znajomi przyjeżdżając do Lublina mówią że to ; zaścianek: i chyba mają rację
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przede wszystkim klejenie kopert i składanie długopisów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
EEE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
UIUI
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
oj, biedne dziecko! Rozpoznaje tu deb***IZMUS CHAMUS, to wrodzona i nieyleczalna choroba slabych jednostek. KKochani, moze zrobimy jakas skladke? Mamy tu do czynienia z czlowiekiem mocno uposledzonym, skoro stac go tylko na takie podstawowe dzwieki No chyba ze to odezwala sie jakas "yntelygentna inaczej'' pracownica z oplisywanych wyzej urzedow. Wtedy zlotowki nie dam!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zuzia24 napisał:
Ja nie rozmumiem dlaczego zawsze każdy obwinia państwo... Nie mam pracy! czyja wina? państwa. Nie mam pieniędzy! Czyja wina państwa. Jestem chory! Czyja wina? Państwa! Drugie imię mam po babci! Czyja wina? państwa! Za robote byś się wziął!!!! Sam byś coś zrobił a nie tylko na gotowe! Bo mi sie należy!!!!! Standardowe podejscie czy sie stoi czy sie lezy 1 500 sie nalezy!
-No widzisz jak Ty mało wiesz o życiu ...-Sztur -Seksmisja. Te Twoje 24 sugeruje wiek ale ten metryczny bo emocjonalno -życiowy zatrzymał się gdzieś na 12-16 latach i tak należało by z Tobą dziecko rozmawiać ale ja nie potrafię ,poza tym nie mam cierpliwości by tłumaczyć ale skoro umiesz czytać to poczytaj jak najwięcej co starsi i mądrzejsi piszą w tej kwestii ,popytaj rodziców albo babci dziadka i zaopatrzona w wiedzę jeżeli ją zdołasz zrozumieć zasiądź przed klawiaturą wyjdzie to Tobie i wszystkim na dobre bo jak na razie to takie bzdury piszesz że aż mi ekran z wrażenia mruga !A ze swej strony tylko Ci wyjaśnię że konstytucyjny obowiązek związany z bytem narodu leży po stronie Państwa oraz Rządu więc i zapewnienie warunków do tworzenia miejsc pracy leży po stronie Rządu i Państwa tak samo dotyczy to służby zdrowia i wielu wielu innych udogodnień czy ułatwień a tak nie jest !Więc jak ktoś powie że za komuny pod pewnymi względami było to lepsze to ja to potwierdzę choć komuchem nigdy nie byłem .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przyznaje Ci Beduinie racje. OBOWIAZKIEM PAŃSTWA JEST OPIEKA NAD OBYWATELAMI.Tu się zgadzam Ale niestety, w naszym pięknym kraju wszystko jest na opak. Nie bez powodu mówią ze POlska to kraj cudow Dlatego liczenie na to, ze państwo się nami zaopiekuje to w dzisiejszych czasach..po prostu naiwność i glupota. I okropnie wkurzają mnie osoby, które uważają "ze im się należy.." Znam sporo takich osob, opier***** - nazywając rzecz po imieniu. Oszukują ile wlezie, bo przeciez państwo MUSI dać, bo im się to należy...I jak ma byc dobrze w kraju, jak wieeelgachna rzesza ludzi po prostu wyłudza te świadczenia , żeby nie powiedzieć; kradnie. POsrednio z naszych kieszeni, bo przeciez placimy podatek. Jesli by to odemnie zależało, to wprowadziłabym takie zmiany" - dokladna kontrola wszystkich tych samotnych matek polek, bo polowa to zwykle nieroby i naciągacze. - calkowita likwidajca świadczeń dla alkoholikow. KUrcze, za to ze ktoś sie pijaczyl i miał robote daleko gdzieś teraz dostaje pieniadze równe z tym który ciezko tyrał???!?!?!Rozumiem, to choroba, ale NA WLASNE ZYCZENIE...Zero litosci !!Poruszyc jeszcze sprawe lipnych rent i calkiem ladna sumka sie uzbiera. Ktos madry powiedzial kiedys fajne słowa, ja je trochę przekręcę.."zamiast pytac co kraj zrobił dla Ciebie, sprawdź co Ty zrobiłeś dla kraju"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Beduin napisał:
-No widzisz jak Ty mało wiesz o życiu ...-Sztur -Seksmisja. Te Twoje 24 sugeruje wiek ale ten metryczny bo emocjonalno -życiowy zatrzymał się gdzieś na 12-16 latach i tak należało by z Tobą dziecko rozmawiać ale ja nie potrafię ,poza tym nie mam cierpliwości by tłumaczyć ale skoro umiesz czytać to poczytaj jak najwięcej co starsi i mądrzejsi piszą w tej kwestii ,popytaj rodziców albo babci dziadka i zaopatrzona w wiedzę jeżeli ją zdołasz zrozumieć zasiądź przed klawiaturą wyjdzie to Tobie i wszystkim na dobre bo jak na razie to takie bzdury piszesz że aż mi ekran z wrażenia mruga !A ze swej strony tylko Ci wyjaśnię że konstytucyjny obowiązek związany z bytem narodu leży po stronie Państwa oraz Rządu więc i zapewnienie warunków do tworzenia miejsc pracy leży po stronie Rządu i Państwa tak samo dotyczy to służby zdrowia i wielu wielu innych udogodnień czy ułatwień a tak nie jest !Więc jak ktoś powie że za komuny pod pewnymi względami było to lepsze to ja to potwierdzę choć komuchem nigdy nie byłem .
Beduin przeczytaj sobie komantarz powyżej (autor: kots) a zobaczysz o co mi chodzi:PP Państwo jak najbardziej ma sie opiekować obywaltelem (bo jak np. wytłumaczyć, że są potrącane składki zdrowotne z pensji, ale jak chcesz się zgłosić do lekarza specjlaisty to czekasz i czekasz.... albo płacisz z włsanej kieszeni żeby dostać się od razu!!!), ale nie może być tak, że poszczególne osoby siądą, założą ręce i mówią, państwo ma mnie utrzymać i koniec, a sam nawet palcem nie kiwnie żeby poprawic sowją sytuację życiową.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popieram Zuzie. Jest u nas przeogromna liczba nierobów .Oto fakt autentyczny: osoba zarejestrowana nie zgłasza się na wizytę. Przychodzi po tygodniu, urzedniczka oznajmia ze grozi mu utrata statusu bezrobotnego/czyli także ubezpieczenia zdrotowtnego/ Gościo wkurzony mówi ze nie miał czasu, on pracuje na budowie, tyyle roboty maja, nie ma czasu na takie glupoty jak łażenie po urzędach. Na pytanie dlaczego figuruje jako bezrobotny wzrusza ramionami. Inna sprawa:moja znajoma od lat siedzi na bezrobociu jako samotna matka/z nieoficjalnym zapleczem finansowym na wsi/ Korzysta z wielu świadczeń, no bo się nalezą takiej osobie. Ja pracuje ale nie stać mnie nawet w polowie na taki poziom zycia jaki ona prowadzi. Liczyłam ze Beduin sie odezwie, a tu nic ;((
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
aha i chciałam jeszcze jedno powiedziec BEDUINIE!!!!! Dlaczego nikt nie poruszy tematu rządu, który zamiast raowac to co polskie, co może nam przyniesc olbrzymi zysk, czym mozemy podbic rynek zagraniczny po prostu co robi.... sprzedaje zagranicznym przedsiębiorcom!! Weźmy pod uwage mleczarnie w Kurowie. Kiedyś była wymieniana w raportach jako jeden z najważniejszych przedsiebiorstw zaraz obok Zakładów Azotowych czy Mostostalu. Potem sprzedali ją jakiemus francuzowi i co tam teraz jest???? NIC! Ludzie sobie jakies składziki, magazyny na towar robia z tego co sie orientuje. To tak jakby sprzedac komus z zagranicy Azoty i pozwolic doprowadzic do upadku!!! Tak sie słada że bylam kiedys zarejestrowana w urzedzie pracy i naprawde ja tym urzednikom to wspołczuje! Bo widzialam jak bylo głupio pani w okienku jak po raz kolejny rozkładala rece, ze nie ma dla mnie zadnej oferty! O sytuacje na rynku pracy nie ma co winic jakis urzednikow w jakis urzedach pracy, bo to nie od pani w okienku zalezy czy bede chronione polskie przedsiebiorstwa ktore moglyby zapewnic miejsca pracy olbrzymiej liczbie osob. Oprocz tego pozwala sie otwierac lidly, biedronki, kauflandy, tesco, zagraniczne supermarkety ktore nie odprowadzaja podatku do Polski i łatwy i prosty sposób daje sie im zarobic!!! Na to to sie pozwala, nie ma na to paragrafu! A żeby jakiemus Polakowi pomoc w prowadzeniu dzialalnosci gospodarczej, odciażyc go od niebotycznych kosztów utrzymania pracownikow etc., placenia zusów śmusów itp. to nie ma! Dlatego wkurza mnie jak ktos, pisze na forum po raz enty, że pani w okienku za cichom odpowiedziala dzien dobry jak wszedłem do pokoju a potem to kichnęła jak cos mówiłem...gdyby to od pani w okienku zależało to daje sobie rękę obciąc, że wszyscy by mieli pracę!!! Dziekuje za uwagę!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
he he wyszło ze teraz jest dwie na jednego Beduin w życiu się nie odezwie, zakładając ze to facet, to przypuszczalnie stchórzy przed dwiema /tak zakładam/ babeczkami Zgadzam sie częściowo. Tzn.popieram 1 cześć Twojej wypowiedzi. Natomiast jeśli chodzi o nasze narzekanie na urzędniczki, to sie nie zgadzam. To ja opisałam sytuacje kiedy wielka dama z UP ZROBIŁA MI ŁASKĘ i zadzwonila w sprawie oferty pracy wiszacej na korytarzu. Dala mi odczuc "kto tu rzadzi" i to w chamski sposób. Nie mowie ze wszyscy sa tacy. Ale nalezy napiętnować sytuacje tego typu, bo niestety ale niektorym to sodówka mocno udzerza... ps. Na wyjasnienie dodam ze w naszym urzędzie / z paroma nielicznymi wyjatkami/ siedza wyjątkowe S...I Wszyscy o tym wiedza i omijają z daleka to siedlisko żmijek, jeśli tylko mogą./Żeby nie było ze ja jestem jakoś negatywnie nastawiona/ Mam nadzieje ze gdzie indziej panują lepsze stosunki. Dziekuje za uwage
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
-ktos- napisał:
he he wyszło ze teraz jest dwie na jednego Beduin w życiu się nie odezwie, zakładając ze to facet, to przypuszczalnie stchórzy przed dwiema /tak zakładam/ babeczkami Zgadzam sie częściowo. Tzn.popieram 1 cześć Twojej wypowiedzi. Natomiast jeśli chodzi o nasze narzekanie na urzędniczki, to sie nie zgadzam. To ja opisałam sytuacje kiedy wielka dama z UP ZROBIŁA MI ŁASKĘ i zadzwonila w sprawie oferty pracy wiszacej na korytarzu. Dala mi odczuc "kto tu rzadzi" i to w chamski sposób. Nie mowie ze wszyscy sa tacy. Ale nalezy napiętnować sytuacje tego typu, bo niestety ale niektorym to sodówka mocno udzerza... ps. Na wyjasnienie dodam ze w naszym urzędzie / z paroma nielicznymi wyjatkami/ siedza wyjątkowe S...I Wszyscy o tym wiedza i omijają z daleka to siedlisko żmijek, jeśli tylko mogą./Żeby nie było ze ja jestem jakoś negatywnie nastawiona/ Mam nadzieje ze gdzie indziej panują lepsze stosunki. Dziekuje za uwage
Faktycznie babeczki:D No wiesz, to tak samo jak jest nauczyciel i nauczyciel, jeden Cie czegoś nauczy, a drugi będzie Ci tłumaczyć i nic nie zrozumiesz. Tak samo z urzędnikami, jeden Ci obsłuży jak trzeba a inny łasek będzie robił. Jak rzeczywiście Cie tak potraktowała, to masz racje, ta baba to straszna małpa musiała być. Ja kiedyś miałam takie przeboje z paniami w rejestracji w przychodni. Beznadziejne były. Ale teraz widze, że dużo sie zmieniło, w urzędach (a raczej w urzędzie do którego ja chodziłam) jest młoda kadra, gdzie każdy stara się podchodzic poważnie do swojej pracy, bez uprzedzeń, zpominając o panujących powszechnie stereotypach. Ale oczywiście nie zakładam, że wraz z tym wyginęły wszystkie wszystkie "wredne baby". Mam tylko nadzieje, że wraz z tak często używaną i znienawidzoną "zmianą przepisów" będzie się zmieniać podejście i usposobienie osbób na tych przepisach pracujących. Beduinie czy nadal uważasz, że zatrzymałam się na poziomie 12-letniego dziecka?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...