Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Więźniowie będą pracować. W więzieniach powstaną hale produkcyjne

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 1 lipca 2016 r. o 21:46 Powrót do artykułu
W polskim prawie nie ma terminu więzienie tylko zakład karny !!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pytanie tylko co z jakością produktu bo przecież "Z niewolnika nie ma pracownika"?!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Produkt jakościowo jest ten sam. Tylko że cała odpowiedzialność za produkcję spada na pracowników stałych którzy pracują po kilka lub kilkanaście lat za stawkę o wiele niższą którą dostają skazani "pracujący". Już nie wspomnę że człowiek z ZK nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Przyjdzie odwali 8 godzin i pójdzie. I co go tam reszta obchodzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i bedzie tak ze wiezien bedzie miał prace a normalny człowiek nie, bo przeciez pracodawcy lepiej bedzie sie opłacac biznes wiezienny z ulgami niz normalna firma
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy ja dobrze rozumiem ? Za publiczne pieniadze wybuduja hale gdzie jaks firma za pol darmo bedzie miala pracownika i jeszcze normalnie zarabiala na interesie ? Zloty interes, nawet ksiegowosci nie trzeba dla osadzonych prowadzic. Sam pomysl pracy ok, ale chyba nie tak to powinno wygladac. W koncu ludziom chodzi o redukcje kosztow utrzymania wieznia, a nie nabijanie kieszeni prywatnych przedsiebiorcow.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Piękna inwestycja . A może jakiś browar bądż rozlewnia wódek zechcą postawić swoje maszyny ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chory system zapanował w Annopolu powiat kraśnicki.Od ponad 25 lat do prac porządkowych zatrudniano bezrobotnych.Rok 2016 okazał się tragiczny dla ludzi bez pracy.Administracja zrezygnowała z pieniędzy Powiatowego Urzędu Pracy ,gdyż będą generowane koszty .Zatrudniono więźniów ZK Opole Lubelskie( codzienny przywóz-odwóz,posiłki,ubezpieczenie,oddelegowanie etatowego pracownika orza wiele kosztów pośrednich).Chętnych do prac w ramach staży,robót publicznych itp.odrzucano ,ponieważ zgłoszeń jest około 50 lub więcej na możliwość zatrudnienia 10 pracowników.Efektywnośc zatrudnienia dla jednostek budżetowych to chory wymysł.Skazani wg głosu radnych w dyskusji podczas sesji Rady Miejskiej ubolewają nad faktem ,że te osoby nie mogą pracować narzędziami ostrymi .Kto kontroluje stan faktyczny.Panowie burmistrzowie wszystkich bezrobotnych przenieście do więzienia kraj bogaty (utrzymanie 3150 zł.)Nieodpowiedzialni ludzie znikną z WASZYCH OCZU( słowa na sesjach przekazywane radnym).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no a ja chciałem narozrabiać i pójść do więzienia aby do emerytury te kilka lat przesiedzieć bo już mam dosyć pracy przez 37 lat za jałmużnę, bez dodatku darmowego 500+,  a tu znowu będą zatrudniać,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Praca dla więźniów - spoko. Ale dlaczego za pieniądze? Czy nie lepiej byłoby wysłać takiego więźnia w kamieniołomy, albo lepiej - autostrady budować- na przymusową robotę i to koniecznie z kulą u nogi? Może przy takiej perspektywie ludziom odechciałoby się rozrabiać. Jak to pięknie określił Rysiu Szczena : "Siedzieć mogę, przynajmniej mam pełną miskę i ciepłe wyro, a kto za to płaci to już mnie mało interesuje. Jak ich nie stać to niech mnie wypuszczą" Nóż w kieszeni się otwiera!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Praca dla więźniów - spoko. Ale dlaczego za pieniądze? Czy nie lepiej byłoby wysłać takiego więźnia w kamieniołomy, albo lepiej - autostrady budować- na przymusową robotę i to koniecznie z kulą u nogi? Może przy takiej perspektywie ludziom odechciałoby się rozrabiać. Jak to pięknie określił Rysiu Szczena : "Siedzieć mogę, przynajmniej mam pełną miskę i ciepłe wyro, a kto za to płaci to już mnie mało interesuje. Jak ich nie stać to niech mnie wypuszczą" Nóż w kieszeni się otwiera!
my jesteśmy bardzo bogatym krajem nas ma wszystko stac tj. utrzymywanie więźniów, rozmnażanie się 500+, tylko jedynie nie stać na godne wynagrodzenia za pracę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jakies kur.a wynagrodzenie czy ich juz poje...o totalnie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...