Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Z ambony rozliczał swoje owieczki

Utworzony przez Pochwalony, 9 stycznia 2008 r. o 02:18 Powrót do artykułu
Pochwała dla redaktora Tomasza Wójciszyna za cywilną odwagę poruszenia tematu tabu, "gryzącego" i "kopiącego", oraz za lustrzane odbicie rzeczywistości!!! Niech go bóg nam chroni...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KLECHA SIE CHYBA OGROMNIE WKURZYL PO PRZECZYTANIU TEGO ARTYKULU. No ale co sie dziwic, gdyby mial parafie gdzies kolo Poznania to by jezdzil nowym Audi A6 a Chelm to dziurawe miasteczko i nawet klecha musi liczyc sie z groszem. A tak w ogole to po ... w Chelmie tyle kosciolow? Ten na fotce straszy tylko wygladem.
Ostatnio edytowany 25 marca 2008 r. o 12:40
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
łooo.... tam ludziska.... zebysta wiedzieli co w łęcznej w parafi siwntej baski się dzieje. tak jeden klecha "królik" czy jakoś tak wmawia ludziskom ze jak nie bedą sie go słuchać to pójdą do piekla albo zeby nie przychodzili do kościoł jak kto u się nie podoba gdy chodzi zdzierać kase, niby to po kolendzie To jest dopiro parafia... ta parafia to chyba za karę powstała, zeby gorników trzymac za morde i kase, ale ludziska sie dają doic to widocznie im tak dobrze, choć poza uszami ksu=indza to wygaduja róźne okropności na tych ksinżulków ,a z dziw bierze ze jeszcze do kosioła chodzą ludziska.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam to nie jedyny przypadek takiego zachowania się ksiedza, w mojej parafi to dzieje się juz od bardzo dawna i też jesteśmy temu przeciwni, ale co zrobiC!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Taki jest kościół - pazerny na pieniądze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w kurii jak zwykle "rżną głupa"i uważają że nie ma sprawy a winni są jak zwykle niewdzięczni wierni którzy dają rzadko i zamało
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Życimski zajmuje się wszystkim tylko nie sprawami kościoła. Może niech wypowie się o wyborczej o tym przypadku - toż to jeden z niewielu nagłośnionych sposobów "na wiernych". Rozumiem, ze in vitro to bardziej gnębiący nas problem. Człowiek świadomy czego chce (np. młody rodzic) jest trudniejszy w sterowaniu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
buehehe! co to za ludzie? wola nie zadzierac z ksiedzem i dlatego nie zloza skargi? a co on moze? kochani, to typowy obraz zacofania naszego spoleczenstwa. akceptacja bezprawia i chamstwa! na miejscu pokrzywdzonych walczylbym o swe prawa, nie popuscil. boja sie pobicia? kompromitacji? moim zdaniem pierwsze im nie grozi, a kompromituja sie sami, uginajac sie przed klechem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wystarczy trochę poczekać i niedługo ksiądz proboszcz natknie się na parafianina, który nie da się zastraszyć i zacznie działać. Ponieważ sam jestem z tej parafii, być może to będę ja. Na razie jednak nie mam osobiście złych doświadczeń z księdzem proboszczem, ale jeślyby były, nie omieszkam poinformować o tym najpierw dziekana a później ks. biskupa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
BO MA DZIECI NA UTRZYMANIU KOLO KRASNIKA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Totalny deb***izm, kościolow i tak jest tyle po co nam wiecej- moherowe tylko sie ciesza, a jak kiedys przyszedl do mnie taki ciecio z intencja ze zbiera na budowe kosciola to mu powiedzialem a mi to kto da i pogonilem jak bez honoru rure
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O budowie światyni decyduje rada parafialna, komitet, wiele zebrań , potem jest gromadzenie dokumentacji i wiele z tym związanych prac i kosztów. Większa częśc społeczności parafialnej decyduje się na podjęcie takiego trudu, ale z czasem obserwując pozostałych współbraci w wierze, zaczyna się buntować, a co dalej?..... to już księdza sprawa. Niech nam kończy budowę a my bedziemy oceniać i pztrzeć mu na rece, czy przypadkiem nie zdefrauduje pieniędzy których mu i tak nie damy. Najczęściej krzyczą Ci którzy nic nie nosządo wspólnego dzieła. Ponadto buntują się, że ksiądz dziękuje tym którzy uiszczają opłaty zadeklarowane na budowę. Choćby i nie czytał Tych którzy systematycznie nie wpłacają to wystarczy że odczyta wpłacających, to już jasne. i kólko zamknięte.W jednej ze szkoł została wywieszona lista osób, którzy dokonali wpłat na Radę Rodziców, Ci co nie wpłacili zrobili szum, że są dyskryminowani. Jest tyle parafii. czy nie można sobie wybrać tak jak lekarza rodzinnego? W opisanej w artykule sytuacji wydaje mi się, ze tę sprawę powinna załatwić Rada Parafialna. Ocenić sytuację rodzin i uzmysłowić księdzu że nie każdego jest stać na wielkie wpłaty, ale niech przynajmniej doceni ten "wdowi grosz", a resztę Pan Bóg mu dopomoże. Niech zapozna się z biografią Sw. Ojca PIO i pomnoży swa wiarę, i choć może to mu się wydać dziwne, to niech uwierzy, że właśnie Pan Bóg mu dopomoże w kończeniu podjętego na chwałe Bożą dzieła.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kormoran napisał:
Totalny deb***izm, kościolow i tak jest tyle po co nam wiecej- moherowe tylko sie ciesza, a jak kiedys przyszedl do mnie taki ciecio z intencja ze zbiera na budowe kosciola to mu powiedzialem a mi to kto da i pogonilem jak bez honoru rure
A teraz masz wyrzuty sumienia, i w dodatku szczycisz się swym chamstwem, zgrywasz wielkiego cwaniaka. Módl się, żeby nie trzeba było dla Ciebie czy Twojej rodziny chodzić i zbierać pieniędzy. Pan Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy. Wstydź się.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Drodzy Parafianie! Zachowajcie spokój. Wcześniej czy później to i tak ktoś z mafii odstrzeli łeb Jasiowi za długi. Zresztą nie przejmujcie się Jasiem. On w konia nie tylko świeckich robi! Czy ktoś kto wygląda na łysego konusa (140cm wzrostu), posiada rozumek harcerzyka biegającego z dubeltówką po lesie, i jeżdżący autem z rejestracją "ASIA" (zdrobnienie od Joanna) jest wart waszego zdenerwowania?!? pamiętajcie: DENERWOWAĆ SIĘ TO MŚCIĆ SIĘ NA WŁASNYM ZDROWIU PRZEZ GŁUPOTĘ POKRYWKI!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CZAJE TEGO KSINDZA-KIEDYS BYL JECHOWYM STRAZNICE ROZNOSIL I NAMAWIAL NA WIARE JECHOWA-DOSTAWAL 100 BAKSOW OD LEBKA ALE SIE SKACZYLO I SIE ZA KAPLANSTWO WZIUL
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zastanawia mnie ile jeszcze lat ludzie będą się nabierać na klechowskie bajki przecież podobno Bóg jest wszędzie to co się boją ,jak nie chce dawać posługi kapłańskiej to widać ze chodzi temu funcjonariuszowi kościoła o profity czyli o pięniądze tak jak całemu temu zachłannemu aparatowi kościelnemu , ludzie otrząśnijcie się z tych bzdur ideologicznych , zacznijcie być wolni otrząśnijcie się z tego opium dla ludu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widzę że ciemnota tryumfuje.Świadkowie nigdy nie dostają pieniędzy za swoją działalność.A ten ksiądz nigdy nie był ŚJ.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szkoda że mnie nie było na tej mszy jestem katolikiem ale po takim tekście księdza ta msza miałaby koniec, bo pazerność niektórych księży jest niesamowita. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
C6D1CD napisał:
KLECHA SIE CHYBA OGROMNIE WKURZYL PO PRZECZYTANIU TEGO ARTYKULU. No ale co sie dziwic, gdyby mial parafie gdzies kolo Poznania to by jezdzil nowym Audi A6 a Chelm to dziurawe miasteczko i nawet klecha musi liczyc sie z groszem. A tak w ogole to po cholere w Chelmie tyle kosciolow? Ten na fotce straszy tylko wygladem.
...Poco tyle kościołów? A co zrobić z armią księży? Przy każdym kościele, jest proboszcz i czterech, pięciu wikarych. Trzeba to "towarzystwo" dzieś upchnąć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fan Jasia P. napisał:
Drodzy Parafianie! Zachowajcie spokój. Wcześniej czy później to i tak ktoś z mafii odstrzeli łeb Jasiowi za długi. Zresztą nie przejmujcie się Jasiem. On w konia nie tylko świeckich robi! Czy ktoś kto wygląda na łysego konusa (140cm wzrostu), posiada rozumek harcerzyka biegającego z dubeltówką po lesie, i jeżdżący autem z rejestracją "ASIA" (zdrobnienie od Joanna) jest wart waszego zdenerwowania?!? pamiętajcie: DENERWOWAĆ SIĘ TO MŚCIĆ SIĘ NA WŁASNYM ZDROWIU PRZEZ GŁUPOTĘ POKRYWKI!!!!
Nie przejmujcie się, księdzu Jasiowi włos z głowy nie spadnie bo ma poparcie samego arcybiskupa Józefa, czy ktoś pamięta aferę z samochodami jak 16 księży handlowało samohcodami sprowadzanymi z zagranicy, wszyscy gdzieś się rozpłynęli, pan Jasio również, dostał parafię nad Bugiem. Iteraz jak już część ludzi zapomniała to arcyJózef daje Jasiowi parafię w budowie, bo przecież jak łatwiej wyszarpnąć pieniądze od ludzi czy z tacy, czy na budowę kościoła. Pamiętamy jak ksiądz Józio był proboszczem w parafi Prawno i jak zabiał ludziom psy, aż policja zabrała mu sztucer. Albo jak zbierał pieniądze na remont kościoła, na karawan i na dużo jeszcze innych celów, i co, ano nic. Nie rozliczył się z pieniędzy, wyjechał w nocy, i żegnaj Jasiu. Także parafianie z Chełma, nie przejmujcie się zbytnio, jak nie będziecie zbyt chojni dla Jasia, to go arcyJózio przeniesie do chojniejszej parafii bo przecież interes musi się kręcić. Pozdrowienia dla księdza Józia od parafian z parafii Prawno, pewno ten etap w życiu na pewno chce szybko wymazać, tym bardziej że swojemu następcy zostawił gołe ściany.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...