Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

8 stycznia 2008 r.
20:12
Edytuj ten wpis

Z ambony rozliczał swoje owieczki

0 72 A A

W Chełmie proboszcz podczas mszy napiętnował tych, którzy nie przyjęli go z duszpasterską wizytą. Oberwało się i tym, którzy czekali ze zbyt cienką kopertą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Jak zwykle poszłam na niedzielną mszę na godz. 8.30 - mówi pani Magda, mieszkanka osiedla Słonecznego w Chełmie. - Aż tu na sam koniec mszy ksiądz zaczął wymieniać z nazwiska wszystkich, którzy nie przyjęli go do domu, kiedy chodził z kolędą. Następnie podał kwoty, jakie znalazł w kopertach ofiarowanych mu przez poszczególnych wiernych z ulicy Wirskiego.

Wymienieni parafianie i ich sąsiedzi nie mają wątpliwości. - To skandal. Ile dajemy i czy przyjmujemy księdza jest naszą prywatną sprawą - mówią i zastanawiają się, jakim prawem zostało to podane do publicznej wiadomości.

Proboszczem parafii pod wezwaniem Świętej Rodziny jest ks. Jan Pokrywka. Poproszony telefonicznie o komentarz bez słowa cisnął słuchawką.

Co o postępowaniu duchownego sądzą jego przełożeni? - Nie znam sytuacji, jaka panuje w tej parafii - mówi ks. Mieczysław Puzewicz, rzecznik prasowy archidiecezji lubelskiej. - Ale zajmiemy się tą sprawą. Jeśli informacje okażą się prawdziwe, pozostanie uznać to, co się dzieje w chełmskiej parafii, jako zdumiewające i niemoralne. Ale, jak dotąd, nie mieliśmy w związku z tą sytuacją żadnych sygnałów. Wiem jednak, że ksiądz proboszcz buduje kościół. Może mówił o datkach na budowę.

Wierni są innego zdania. - Gdyby chodziło o pochwalenie darczyńców, byłoby to normalne - mówią. - Ale proboszcz wymienił także nazwiska osób, które nic nie dały. To już gruba przesada. Dlaczego ksiądz nie zadał sobie pytania, czy tych stać było na datek?

Parafianie skargi do kurii jednak nie złożą. Uważają, że lepiej nie zadzierać z proboszczem. - W niedzielę z ambony krzyczał, że skoro teraz nie chcemy wspomóc kościoła, możemy się mocno zdziwić, jak nam będzie potrzebna kapłańska posługa - mówi pani Anna.

- Nie wiem, czy w tym roku doczekam się duszpasterskiej wizyty - mówi jedna z parafianek. - Kiedy dwa lata temu nie przygotowałam koperty, proboszcz był zbulwersowany. Rok później wikariusz, który chodził po kolędzie, ominął moje mieszkanie. Dowiedziałam się, że zostałam wciągnięta na czarną listę. Ponoć ksiądz proboszcz zabronił poświęcenia mojego mieszkania i pobłogosławienia domowników.

PS Nasi rozmówcy nie chcieli przedstawić się z nazwiska. Boją się szykan ze strony proboszcza.

Komentarze 72

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~gosc~ / 2 lutego 2009 o 18:21
0
A u nas tak:http://forum.dziennikwschodni.pl/Dym-z-kotlowni-przeszkadza-mieszkancom-Janowa-Podlaskiego-t11828.html
Avatar
DOROH / 1 lutego 2009 o 12:14
0
Nie nam czego zazdrościć - mieszkońcomDorohuczy. Nasz ksiądz jest dobry , jeżeli ktoś myśli tak samo jak ON- problemy się zaczynają, gdy KToś ma własne zdanie. Zaczynają się problemy. Aby nam zazdrościć to trzeba tu być na codzień. Nasz ' dobroczynca' do dobry psycholog po dwóch fakultetach. Gdy coś potrzeba to potrafi nas zagłaskać tą swoją tzw. dobrocią. NIE MA CZEGO ZAZDROŚCIĆ
Avatar
NONA / 30 czerwca 2008 o 09:50
0
Większość księży powinna jeżdzić po nauki do kościoła w DOROHUCZY.Tam jest ksiądz , któremu chce się wszystko......grać z dziećmi i młodzieżą w piłkę i zdobywać puchary , organizować dla nich wycieczki a nawet w kościele zrobic wystawę różnych prac artystycznych. I chwalić dzieci i młodzież też mu sie chce a nie tylko narzekać.On zakasuje rękawy i robi wszystko z mieszkańcami Dorohuczy...maluje , sadzi i ....odprawia piękne msze.Tam ludzie naprawde uczestniczą w życiu swojej parafii.Gratulacje dla świetnego księdza.
Większość księży powinna jeżdzić po nauki do kościoła w DOROHUCZY.Tam jest ksiądz , któremu chce się wszystko......grać z dziećmi i młodzieżą w piłkę i zdobywać puchary , organizować dla nich wycieczki a nawet w kościele zrobic wystawę różnych prac artystycznych. I chwalić dzieci i młodzież też mu sie chce a nie tylko narzekać.On zakasuje rękawy i robi wszystko z mieszkańcami Dorohuczy...maluje , sadzi i ....odprawia piękne msze.Tam ludzie naprawde uczestniczą w życiu swojej parafii.G... rozwiń
Avatar
nona / 30 czerwca 2008 o 09:40
0
parafianin z Prawna napisał:
Nie przejmujcie się, księdzu Jasiowi włos z głowy nie spadnie bo ma poparcie samego arcybiskupa Józefa, czy ktoś pamięta aferę z samochodami jak 16 księży handlowało samohcodami sprowadzanymi z zagranicy, wszyscy gdzieś się rozpłynęli, pan Jasio również, dostał parafię nad Bugiem. Iteraz jak już część ludzi zapomniała to arcyJózef daje Jasiowi parafię w budowie, bo przecież jak łatwiej wyszarpnąć pieniądze od ludzi czy z tacy, czy na budowę kościoła. Pamiętamy jak ksiądz Józio był proboszczem w parafi Prawno i jak zabiał ludziom psy, aż policja zabrała mu sztucer. Albo jak zbierał pieniądze na remont kościoła, na karawan i na dużo jeszcze innych celów, i co, ano nic. Nie rozliczył się z pieniędzy, wyjechał w nocy, i żegnaj Jasiu. Także parafianie z Chełma, nie przejmujcie się zbytnio, jak nie będziecie zbyt chojni dla Jasia, to go arcyJózio przeniesie do chojniejszej parafii bo przecież interes musi się kręcić. Pozdrowienia dla księdza Józia od parafian z parafii Prawno, pewno ten etap w życiu na pewno chce szybko wymazać, tym bardziej że swojemu następcy zostawił gołe ściany.
rozwiń
Avatar
gs / 20 czerwca 2008 o 13:26
0
Nie przejmujcie się, księdzu Jasiowi włos z głowy nie spadnie bo ma poparcie samego arcybiskupa Józefa, czy ktoś pamięta aferę z samochodami jak 16 księży handlowało samohcodami sprowadzanymi z zagranicy, wszyscy gdzieś się rozpłynęli, pan Jasio również, dostał parafię nad Bugiem. Iteraz jak już część ludzi zapomniała to arcyJózef daje Jasiowi parafię w budowie, bo przecież jak łatwiej wyszarpnąć pieniądze od ludzi czy z tacy, czy na budowę kościoła. Pamiętamy jak ksiądz Józio był proboszczem w parafi Prawno i jak zabiał ludziom psy, aż policja zabrała mu sztucer. Albo jak zbierał pieniądze na remont kościoła, na karawan i na dużo jeszcze innych celów, i co, ano nic. Nie rozliczył się z pieniędzy, wyjechał w nocy, i żegnaj Jasiu. Także parafianie z Chełma, nie przejmujcie się zbytnio, jak nie będziecie zbyt chojni dla Jasia, to go arcyJózio przeniesie do chojniejszej parafii bo przecież interes musi się kręcić. Pozdrowienia dla księdza Józia od parafian z parafii Prawno, pewno ten etap w życiu na pewno chce szybko wymazać, tym bardziej że swojemu następcy zostawił gołe ściany.
Miał się ks. Puzewicz na ten temat wypowiedzieć, ale lepiej o aborcji mówić
Nie przejmujcie się, księdzu Jasiowi włos z głowy nie spadnie bo ma poparcie samego arcybiskupa Józefa, czy ktoś pamięta aferę z samochodami jak 16 księży handlowało samohcodami sprowadzanymi z zagranicy, wszyscy gdzieś się rozpłynęli, pan Jasio również, dostał parafię nad Bugiem. Iteraz jak już część ludzi zapomniała to arcyJózef daje Jasiowi parafię w budowie, bo przecież jak łatwiej wyszarpnąć pieniądze od ludzi czy z tacy, czy na budowę kościoła. Pamiętamy jak ksiądz Józio był proboszczem w parafi Prawno i jak zabiał ludziom psy, aż poli... rozwiń
Avatar
koscielny / 23 marca 2008 o 16:01
0
Gość napisał:
"Proboszcz jest taki jacy są jego parafianie. W Europie Zachodniej nie ma zwyczaju nachodzenia parafian."
W Europie Zachodniej panuje neopoganizm, taka jest Europa Zach. Branie wzorców z Zachodu to przejaw głupoty.

a moze juz nie ma takich zacofanych ludzi ktorzy sie boja ksiezy i maja ich gleboko w du***. Poza tym nie maja takiej wladzy jak u nas przyzwolenie z rzadu
Avatar
koscielny / 23 marca 2008 o 15:34
0
dorota napisał:
Witam to nie jedyny przypadek takiego zachowania się ksiedza, w mojej parafi to dzieje się juz od bardzo dawna i też jesteśmy temu przeciwni, ale co zrobiC!!

olac ich w domu mozna sie modlic niech sie wtedy razem wymadrzaja
Avatar
ATEISTA / 17 marca 2008 o 22:15
0
I DOBRZE WAM TAK CIEMNOTO!!!JAK DAJECIE SIę DOIć TEż BYM TAK ROBIł!!!!! OBłUDNA BANDO IDIOTóW. ALE LEPIEJ TEGO NIE CZYTAJCIE BO CO LUDZIE POWIEDZą ALBO KLECHA?!
Avatar
max / 26 stycznia 2008 o 23:31
0
Takie pojedyńcze przypadki wsród księży niekorzystnie wpływają na wizerunek chrześcijaństwa i kościoła. Niestety wiele osób wykorzystuje to i wiesza na kościele "psy". Uwierzcie, że w każdym środowisku znajdzie się przysłowiowa "czarna owca", ale to nie powód żeby zaraz oskarżać calą instytucję kościola. NIkt nie jest doskonały, wszyscy jesteśmy grzeszni. Nawet apostołowie popełniali wiele błedów.
Avatar
wierzący / 26 stycznia 2008 o 16:14
0
Ten katabsa jest myśliwym a nawet duszpasterzem mysliwych! Moze pomyliły sie mu ambony i po spozyciu nalewki pomyslał, ze siedzi na lesnej ambonie na dziki i widzi przed saba trzode leśną a nie wiernych!
Avatar
~gosc~ / 2 lutego 2009 o 18:21
0
A u nas tak:http://forum.dziennikwschodni.pl/Dym-z-kotlowni-przeszkadza-mieszkancom-Janowa-Podlaskiego-t11828.html
Avatar
DOROH / 1 lutego 2009 o 12:14
0
Nie nam czego zazdrościć - mieszkońcomDorohuczy. Nasz ksiądz jest dobry , jeżeli ktoś myśli tak samo jak ON- problemy się zaczynają, gdy KToś ma własne zdanie. Zaczynają się problemy. Aby nam zazdrościć to trzeba tu być na codzień. Nasz ' dobroczynca' do dobry psycholog po dwóch fakultetach. Gdy coś potrzeba to potrafi nas zagłaskać tą swoją tzw. dobrocią. NIE MA CZEGO ZAZDROŚCIĆ
Avatar
NONA / 30 czerwca 2008 o 09:50
0
Większość księży powinna jeżdzić po nauki do kościoła w DOROHUCZY.Tam jest ksiądz , któremu chce się wszystko......grać z dziećmi i młodzieżą w piłkę i zdobywać puchary , organizować dla nich wycieczki a nawet w kościele zrobic wystawę różnych prac artystycznych. I chwalić dzieci i młodzież też mu sie chce a nie tylko narzekać.On zakasuje rękawy i robi wszystko z mieszkańcami Dorohuczy...maluje , sadzi i ....odprawia piękne msze.Tam ludzie naprawde uczestniczą w życiu swojej parafii.Gratulacje dla świetnego księdza.
Większość księży powinna jeżdzić po nauki do kościoła w DOROHUCZY.Tam jest ksiądz , któremu chce się wszystko......grać z dziećmi i młodzieżą w piłkę i zdobywać puchary , organizować dla nich wycieczki a nawet w kościele zrobic wystawę różnych prac artystycznych. I chwalić dzieci i młodzież też mu sie chce a nie tylko narzekać.On zakasuje rękawy i robi wszystko z mieszkańcami Dorohuczy...maluje , sadzi i ....odprawia piękne msze.Tam ludzie naprawde uczestniczą w życiu swojej parafii.G... rozwiń
Avatar
nona / 30 czerwca 2008 o 09:40
0
parafianin z Prawna napisał:
Nie przejmujcie się, księdzu Jasiowi włos z głowy nie spadnie bo ma poparcie samego arcybiskupa Józefa, czy ktoś pamięta aferę z samochodami jak 16 księży handlowało samohcodami sprowadzanymi z zagranicy, wszyscy gdzieś się rozpłynęli, pan Jasio również, dostał parafię nad Bugiem. Iteraz jak już część ludzi zapomniała to arcyJózef daje Jasiowi parafię w budowie, bo przecież jak łatwiej wyszarpnąć pieniądze od ludzi czy z tacy, czy na budowę kościoła. Pamiętamy jak ksiądz Józio był proboszczem w parafi Prawno i jak zabiał ludziom psy, aż policja zabrała mu sztucer. Albo jak zbierał pieniądze na remont kościoła, na karawan i na dużo jeszcze innych celów, i co, ano nic. Nie rozliczył się z pieniędzy, wyjechał w nocy, i żegnaj Jasiu. Także parafianie z Chełma, nie przejmujcie się zbytnio, jak nie będziecie zbyt chojni dla Jasia, to go arcyJózio przeniesie do chojniejszej parafii bo przecież interes musi się kręcić. Pozdrowienia dla księdza Józia od parafian z parafii Prawno, pewno ten etap w życiu na pewno chce szybko wymazać, tym bardziej że swojemu następcy zostawił gołe ściany.
rozwiń
Avatar
gs / 20 czerwca 2008 o 13:26
0
Nie przejmujcie się, księdzu Jasiowi włos z głowy nie spadnie bo ma poparcie samego arcybiskupa Józefa, czy ktoś pamięta aferę z samochodami jak 16 księży handlowało samohcodami sprowadzanymi z zagranicy, wszyscy gdzieś się rozpłynęli, pan Jasio również, dostał parafię nad Bugiem. Iteraz jak już część ludzi zapomniała to arcyJózef daje Jasiowi parafię w budowie, bo przecież jak łatwiej wyszarpnąć pieniądze od ludzi czy z tacy, czy na budowę kościoła. Pamiętamy jak ksiądz Józio był proboszczem w parafi Prawno i jak zabiał ludziom psy, aż policja zabrała mu sztucer. Albo jak zbierał pieniądze na remont kościoła, na karawan i na dużo jeszcze innych celów, i co, ano nic. Nie rozliczył się z pieniędzy, wyjechał w nocy, i żegnaj Jasiu. Także parafianie z Chełma, nie przejmujcie się zbytnio, jak nie będziecie zbyt chojni dla Jasia, to go arcyJózio przeniesie do chojniejszej parafii bo przecież interes musi się kręcić. Pozdrowienia dla księdza Józia od parafian z parafii Prawno, pewno ten etap w życiu na pewno chce szybko wymazać, tym bardziej że swojemu następcy zostawił gołe ściany.
Miał się ks. Puzewicz na ten temat wypowiedzieć, ale lepiej o aborcji mówić
Nie przejmujcie się, księdzu Jasiowi włos z głowy nie spadnie bo ma poparcie samego arcybiskupa Józefa, czy ktoś pamięta aferę z samochodami jak 16 księży handlowało samohcodami sprowadzanymi z zagranicy, wszyscy gdzieś się rozpłynęli, pan Jasio również, dostał parafię nad Bugiem. Iteraz jak już część ludzi zapomniała to arcyJózef daje Jasiowi parafię w budowie, bo przecież jak łatwiej wyszarpnąć pieniądze od ludzi czy z tacy, czy na budowę kościoła. Pamiętamy jak ksiądz Józio był proboszczem w parafi Prawno i jak zabiał ludziom psy, aż poli... rozwiń
Avatar
koscielny / 23 marca 2008 o 16:01
0
Gość napisał:
"Proboszcz jest taki jacy są jego parafianie. W Europie Zachodniej nie ma zwyczaju nachodzenia parafian."
W Europie Zachodniej panuje neopoganizm, taka jest Europa Zach. Branie wzorców z Zachodu to przejaw głupoty.

a moze juz nie ma takich zacofanych ludzi ktorzy sie boja ksiezy i maja ich gleboko w du***. Poza tym nie maja takiej wladzy jak u nas przyzwolenie z rzadu
Avatar
koscielny / 23 marca 2008 o 15:34
0
dorota napisał:
Witam to nie jedyny przypadek takiego zachowania się ksiedza, w mojej parafi to dzieje się juz od bardzo dawna i też jesteśmy temu przeciwni, ale co zrobiC!!

olac ich w domu mozna sie modlic niech sie wtedy razem wymadrzaja
Avatar
ATEISTA / 17 marca 2008 o 22:15
0
I DOBRZE WAM TAK CIEMNOTO!!!JAK DAJECIE SIę DOIć TEż BYM TAK ROBIł!!!!! OBłUDNA BANDO IDIOTóW. ALE LEPIEJ TEGO NIE CZYTAJCIE BO CO LUDZIE POWIEDZą ALBO KLECHA?!
Avatar
max / 26 stycznia 2008 o 23:31
0
Takie pojedyńcze przypadki wsród księży niekorzystnie wpływają na wizerunek chrześcijaństwa i kościoła. Niestety wiele osób wykorzystuje to i wiesza na kościele "psy". Uwierzcie, że w każdym środowisku znajdzie się przysłowiowa "czarna owca", ale to nie powód żeby zaraz oskarżać calą instytucję kościola. NIkt nie jest doskonały, wszyscy jesteśmy grzeszni. Nawet apostołowie popełniali wiele błedów.
Avatar
wierzący / 26 stycznia 2008 o 16:14
0
Ten katabsa jest myśliwym a nawet duszpasterzem mysliwych! Moze pomyliły sie mu ambony i po spozyciu nalewki pomyslał, ze siedzi na lesnej ambonie na dziki i widzi przed saba trzode leśną a nie wiernych!