Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zapłacą za utrzymanie cmentarza?

Utworzony przez nerwowy, 16 lipca 2008 r. o 08:05 Powrót do artykułu
Jak widać każdy sposób na wyciągnięcie grosza od naiwnych jest dobry. Skończyły się "inwestycje" parafialne więc skąd brać pieniądze? Trzeba nałożyć nową opłatę. Najlepiej niezbyt wysoką ale systematyczną, czyli tzw. wdowi grosz, dzięki któremu mafia ta przetrwała 2 tys. lat i zgromadziła ogromne majątki, nawracając i trzymając w wierze swoich otumanionych kłamstwami poddanych. A strach przed śmiercią, niebem, czyścem i piekłem załatwia całą resztę. Złotówka na miesiąc od rodziny mającej grób na cmentarzu to z lekka 2-2,5 tys.zł co w skali roku daje ok. 30 tys. zł., stąd jest o co walczyć tow. sowa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za kazdy grób na cmentarzu W Lubartoiwe oplate coroczna (mozna i jednorazowo wplacic) placi sie juz od wielu wielu lat. do tej pory było 5 zł za rok, teraz 10 zl. Chodel wiec nie jest pierwszy na Lubelszyznie, a podejrzewam ze w innych miejscowosciach jest to samo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja mieszkam na terenir parafii, mam 8 grobowców i wszystkie śmieci z nich pakuję do worka i zabieram w bagażniku na własną posesję i składam do kosza, który opróznia cyklicznie gmina, za którą to usługę już płacę. Dzisiaj wszyscy odwiedzający cmentarz mają samochody, więc nic trudnego sprzątnąć po sobie, poljaczki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Komarówce Podlaskiej proboszcz żąda !!! dodatkowo 200 złotych przy pogrzebie za wywóz śmieci z cmentarza. Paranoja i złodziejstwo !!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ami napisał:
Za kazdy grób na cmentarzu W Lubartoiwe oplate coroczna (mozna i jednorazowo wplacic) placi sie juz od wielu wielu lat. do tej pory było 5 zł za rok, teraz 10 zl. Chodel wiec nie jest pierwszy na Lubelszyznie, a podejrzewam ze w innych miejscowosciach jest to samo.
Ja robie dokladnie tak samo. Szkoda ze naleze do grupy nielicznycgh frajerow sprzatajacych po sobie. Widok normalny na cmentarzu w Wawolnicy,w okolicy Swieta Zmarlych ; -wielkie sprzatanie, pastowanie pomnikow. Starych wiazanek i zniczy nie chce sie wyniesc, wiec wymiatyamy je za pomnik. Bo widac tylko front, a od tylu nikt nie zaglada... -inna wersja tego zdarzenia /bardziej wysilkowa/ wyrzucamy smieci za ogordzenie - jesli jest w poblizu. -przeraza mnie tez jak widze ze swoj grob sie sprzata, a smieci podrzuca sasiadowi obok / osobiscie doswiadczylam takiej sytuacji/ Niestety, w wiekszosci Polakow zakorzenione jest CHAMSTO I BALAGANIARSTWO.I ooplaty/symbolicvzne/ powinny byc sciagane
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A może wielmożny ksiądz proboszcz chce za te pieniądze odkupić dzwon kościelny, który w karty przegrał?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...