Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zwrot akcyzy tylko dla uczciwych

Utworzony przez uczciwy, 21 lipca 2008 r. o 09:00 Powrót do artykułu
Ja dostałem zwrot akcyzy już prawie miesiąc temu za auto sprowadzone w 2005 roku. Za auto zapłaciłem 3500 euro, auto z 2000 roku 50% akcyzy dawało kwotę prawie 6700 zł. Wniosek złożyłem w kwietniu 2007 z którego wynikało że powinienem zapłacić 480zł po obliczeniach UC i oszacowaniu wartości rynkowej wyszła akcyza 780 zł więc zwrócili mi 5900 + odsetki od daty złożenia wniosku 11,5% rocznie w sumie dostałem więcej niż początkowo zapłaciłem. Nie rozumiem tylko czemu piszecie że dopiero teraz można ubiegać się o zwrot. I co to za promocja Pana z Lubartowa. Jeśli szukacie tych którzy naprawdę dużo zapłacili do zapytajcie w UC a nie polujecie na leszczy na ulicy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moim zdaniem - okraść złodzieja, to nie wstd!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
uczciwy napisał:
Ja dostałem zwrot akcyzy już prawie miesiąc temu za auto sprowadzone w 2005 roku. Za auto zapłaciłem 3500 euro, auto z 2000 roku 50% akcyzy dawało kwotę prawie 6700 zł. Wniosek złożyłem w kwietniu 2007 z którego wynikało że powinienem zapłacić 480zł po obliczeniach UC i oszacowaniu wartości rynkowej wyszła akcyza 780 zł więc zwrócili mi 5900 + odsetki od daty złożenia wniosku 11,5% rocznie w sumie dostałem więcej niż początkowo zapłaciłem. Nie rozumiem tylko czemu piszecie że dopiero teraz można ubiegać się o zwrot. I co to za promocja Pana z Lubartowa. Jeśli szukacie tych którzy naprawdę dużo zapłacili do zapytajcie w UC a nie polujecie na leszczy na ulicy.
Chodzi z zwrot akcyzy w ramch ustawy o nadpłaconym podatku akcyzowym, a nie w ramach usatwy podatkowej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pawel napisał:
Chodzi z zwrot akcyzy w ramch ustawy o nadpłaconym podatku akcyzowym, a nie w ramach usatwy podatkowej
Ale ja właśnie dostałem zwrot nadpłaconej akcyzy za auto sprowadzne do kraju z unii po 2004. Wnioski można było składać od razu po otrzymaniu decyzji, przez rok czasu musiałem donosić przeróżne dokumenty mające dac im podstawę do wyceny, odlewkali powołując się na brak ustawy regulującej sprawę nadpłaconej akcyzy ale w końcu oddali. Niestety ustawę skonstruowano tak że odsetki dla tych którzy wcześniej złożyli wniosek należą się od dnia złożenia wniosku a nie od dnia powstania nadpłaty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polskie państwo jest złodziejskie. Popatrzcie na LUBLIN nie ma żadnego dużego zakładu pracy. Zniszczyli : Odlewnie, FSC, Cukrownie. No banda złodzieji i decydentów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jogi napisał:
Polskie państwo jest złodziejskie. Popatrzcie na LUBLIN nie ma żadnego dużego zakładu pracy. Zniszczyli : Odlewnie, FSC, Cukrownie. No banda złodzieji i decydentów.
Znasz znaczenie wyrazu decydent?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...