Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Bunt jak okiem sięgnąć

Utworzony przez madzia1m, 1 lutego 2008 r. o 07:16 Powrót do artykułu
nie chodzi tylko o to co zaproponował premier Tusk, o te polepszenie sie bytu rodzin poslkich. chodzi o to,że jakby nikt nie zauwazył od tego roku zreszta tak samo jak i od poprzednich podrożał prąd, gaz, art. żaywnościowe, przewozy miejskie. nikt z pracodawców nie zauważa tego. podrożało wszystko oprócz pensji, emerytur, ren zresztą jak zawsze... coraz bardziej się zastanawiam czy mieszkanie, studiowanie a potem założenie rodziny ma jeszcze jakiś sens w Polsce, skoro jedyne pensje które co roku są waloryzowane to pensje posłów i urzędników państwowych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
madzia1m napisał:
co roku są waloryzowane to pensje posłów i urzędników państwowych.
ja pracuje w administracji samorzadkowej czyli jestem urzednikiem...i dostaje na reke ledwo ponad tysiac....wiec to ze urzednicy zarabiaja kokosy to populizm i nic wiecej...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja jestem tzw. urzędnikiem państwowym (tak naprawdę to "pracownikiem służby cywilnej" - urzędników w rozumieniu przepisów jest bardzo mało) i w ciągu ostatnich pęciu lat dostawałem "waloryzacje" na poziomie 1% Poprzednio przez kilka lat waloryzacji z powodu przejściowych trudności rządu nie było - a inflacja, owszem, była. Czyli przy tym tempie waloryzacji moje pobory za 10 lat odzyskają realną wartość sprzed 10 lat :-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przypomniały mi się obietnice przed wejściem do Unii, jak miało być fajnie, mają słuszność ci wszyscy co obliczyli sobie życie w tym kraju. Jeszcze nie dawno obiecano cuda, niech każdy się wstydzi za to że na to głosował a teraz niech ryjeeee i siedzi cicho!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tadzu napisał:
Przypomniały mi się obietnice przed wejściem do Unii, jak miało być fajnie, mają słuszność ci wszyscy co obliczyli sobie życie w tym kraju. Jeszcze nie dawno obiecano cuda, niech każdy się wstydzi za to że na to głosował a teraz niech ryjeeee i siedzi cicho!!!!!!!!
co do wejscia do UE to nie ma sensu dyskutowac bo kazdy wie ze wejscie bylo sukcesem i koniec tematu. a co do cudow...radze troche pragmatyzmu bo jezeli chcesz cudu to poszukaj magicznej lampy! okres komuny sie skonczyl i skonczylo sie rozdawnictwo wszystkiego za darmo...chcesz cos osiagnac to musisz na to ciezko zapracowac! ale tutaj pojawia sie problem wynagrodzenia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie jestem fanem tego rządu ale w gwoli sprawiedliwości trzeba powiedzieć,że w mieniane podwyżki /energia ,woda ,żywność a przedewszystkim paliwa zestały podiesione na mocy decyzji poprzeddniego rządu i to poprzednicy dawali po 1% podwyski a emerytom nawet tego nie.Ten jak narazie proponuje dużo więcej od poprzedników i budzi to protesty,a gdzie panowie byli poprzednio nie było protestów.Proponuję likwidację szarej strefy u celnników,lekarzy i będą pieniądze dla wszystkich, nawet dla zbędnej całkowicie administracji powiatowej.Likwidacja powiatów ,zdublowanych urzędów wojewódzkich ,kuratoriów itp da środki na lepsze płace.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ZUS to mnie ubawił.Już dwa lata nie dał odpowiedzi dot.kapitału początkowego.Takich jak ja podobno są miliony.Mają czelność nawet chcieć mysleć o podwyżce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
nie jestem fanem tego rządu ale w gwoli sprawiedliwości trzeba powiedzieć,że w mieniane podwyżki /energia ,woda ,żywność a przedewszystkim paliwa zestały podiesione na mocy decyzji poprzeddniego rządu i to poprzednicy dawali po 1% podwyski a emerytom nawet tego nie.Ten jak narazie proponuje dużo więcej od poprzedników i budzi to protesty,a gdzie panowie byli poprzednio nie było protestów.Proponuję likwidację szarej strefy u celnników,lekarzy i będą pieniądze dla wszystkich, nawet dla zbędnej całkowicie administracji powiatowej.Likwidacja powiatów ,zdublowanych urzędów wojewódzkich ,kuratoriów itp da środki na lepsze płace.
Ogólnie zgadzam się z tą opinią, poza jednym. Poprzednicy uwzględniali realia, natomiast obecna ekipa pije i pić będzie piwo, które sama nawarzyła swoimi obietnicami bez pokrycia tylko po to, aby wygrać wybory. Biorą w obronę wszystkich tych, którzy w ostatnich latach nakradli i nakombinowali. Poprzednicy chcieli to ukrócić. I co? Proszę mnie i sobie odpowiedzieć co może obchodzić dobieranie się do skóry kolesiom ze służb, tzw. biznes-złodziejom i innym krętaczom jakim by to nie odbywało się sposobem (narazie nic nie wskazuje na to że bezprawnym, pomimo jazgotu niektórych pismaków), kiedy czasem nie mam na chleb, a pracuję uczciwie ponad trzydzieści lat. A oto wylewa się rzewne łzy. Nad kim? Nad nami? Nie. Nad tymi, którzy powinni być często potępieni czy ukarani. To jest absurdalne. Co kieruje ludźmi? Łatwowierność? Przekora? Niewiedza? Chęć uwierzenia w cuda, które nigdy się nie zdarzą? Historia nas uczy, że historia niczego nas nie nauczyła. Nie jestem fanem ani poprzedniego, ani tym bardziej obecnego rządu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
ZUS to mnie ubawił.Już dwa lata nie dał odpowiedzi dot.kapitału początkowego.Takich jak ja podobno są miliony.Mają czelność nawet chcieć mysleć o podwyżce.
Tak samo myślałem jak oni tak mogą!!! dopóki moja znajoma tam nie zaczęła pracować to wielki szok taka firma takie marmury a pensja 900-1100 netto toszto w markecie można mieć więcej i podobno stres kamery nie można wyjść np do lekarza czy załatwić coś pilnego trzeba urlop - kamery w środku aby monitorować obiekt i PRACOWNIKÓW!!! masakra nie chciałbym tam pracować.... (Połowę bym zwolnił a reszcie dał konkretną podwyżkę)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...