Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

31 stycznia 2008 r.
17:31
Edytuj ten wpis

Bunt jak okiem sięgnąć

0 9 A A

Po lekarzach i celnikach przyszła pora na kierowców i urzędników. Zaczęły się protesty w zamojskim MZK i świdnickim PZL.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nerwy puściły nawet muzykom z filharmonii. - To nie koniec - ostrzegają socjologowie.

Wczoraj rano na ulice Zamościa nie wyjechały autobusy. Pracownicy MZK żądają podwyżek. - Po 200 zł dla każdego - mówi Mirosław Marszalec, szef zakładowej "Solidarności”.

Podwyżek o 600-700 zł brutto chcą też w lubelskim ZUS. - By średnia płaca wynosiła u nas 2 tys. zł brutto - wyjaśnia Ewa Bielecka z "Solidarności” i zapowiada na przyszły tydzień referendum strajkowe.

Zagotowało się także w PZL Świdnik. Wzięcie na dziś urlopu na żądanie zapowiedziało 1,5 tys. pracowników. Chcą 500 zł brutto więcej. - Nie cofniemy się przed kolejnym krokiem - ostrzega Krzysztof Kotliński z Komitetu Obrony Zakładu i Pracowników PZL.

O wyższe płace upomniała się też wczoraj orkiestra Filharmonii Lubelskiej. - Pracuję od 30 lat. Zarabiam 1550 zł na rękę. Inni muzycy jeszcze mniej - rozkłada ręce klarnecista Andrzej Mazur.

- Sytuacja wygląda niezwykle groźnie - komentuje prof. Stanisław Michałowski, politolog z UMCS. - Mamy do czynienia z buntem inteligencji, która postanowiła wyegzekwować to, co im Platforma Obywatelska naobiecywała przed wyborami.
Zaczęło się na przełomie roku od lekarzy. W większości szpitali dostali podwyżki.

Nawet do dwóch tysięcy złotych. Teraz pielęgniarki zażądały przynajmniej połowę tego co oni. Zagroziły bezterminowym odejściem od łóżek. W Lublinie, Dęblinie i Zamościu dostały do pensji 300-700 zł więcej. Tam, gdzie się nie dogadały, kontynuują protest. Jak w chełmskim szpitalu, gdzie wczoraj 519 pacjentami opiekowało się tylko 36 pielęgniarek. Reszta wzięła urlopy na żądanie.

- Fala strajków cały czas rośnie i nie osiągnęła jeszcze kulminacji - ostrzega dr Dariusz Wadowski, socjolog z KUL. - Gdy jedna grupa zawodowa coś wywalczy, natychmiast zaczynają protestować kolejne.

Np. nauczyciele. Jeśli rząd nie zagwarantuje im 50 proc. podwyżki w ciągu najbliższych dwóch lat, grożą, że w maju nie będzie matur. Ośmieliły się nawet zamojskie bibliotekarki. Przebąkują o strajku, jeśli nie dostaną 500 zł podwyżki.
Jak to się skończy? - Jedyne wyjście, to podjęcie przez rząd rzeczowych rozmów ze związkowcami i osiągnięcie porozumienia, nawet zawarcie umowy społecznej.

W przeciwnym razie sytuacja może się wymknąć spod kontroli. A to uderzy w nas wszystkich - dodaje prof. Michałowski.
(ak, bar, step, szer, rp)
• Sonda - strona 2

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
strażnik / 18 lutego 2008 o 18:09
0
Gość napisał:
ZUS to mnie ubawił.Już dwa lata nie dał odpowiedzi dot.kapitału początkowego.Takich jak ja podobno są miliony.Mają czelność nawet chcieć mysleć o podwyżce.

Tak samo myślałem jak oni tak mogą!!! dopóki moja znajoma tam nie zaczęła pracować to wielki szok taka firma takie marmury a pensja 900-1100 netto toszto w markecie można mieć więcej i podobno stres kamery nie można wyjść np do lekarza czy załatwić coś pilnego trzeba urlop - kamery w środku aby monitorować obiekt i PRACOWNIKÓW!!! masakra nie chciałbym tam pracować....
(Połowę bym zwolnił a reszcie dał konkretną podwyżkę)

Tak samo myślałem jak oni tak mogą!!! dopóki moja znajoma tam nie zaczęła pracować to wielki szok taka firma takie marmury a pensja 900-1100 netto toszto w markecie można mieć więcej i podobno stres kamery nie można wyjść np do lekarza czy załatwić coś pilnego trzeba urlop - kamery w środku aby monitorować obiekt i PRACOWNIKÓW!!! masakra nie chciałbym tam pracować....
(Połowę bym zwolnił a reszcie dał konkretną podwyżkę) rozwiń
Avatar
Gość / 2 lutego 2008 o 15:53
0
Gość napisał:
nie jestem fanem tego rządu ale w gwoli sprawiedliwości trzeba powiedzieć,że w mieniane podwyżki /energia ,woda ,żywność a przedewszystkim paliwa zestały podiesione na mocy decyzji poprzeddniego rządu i to poprzednicy dawali po 1% podwyski a emerytom nawet tego nie.Ten jak narazie proponuje dużo więcej od poprzedników i budzi to protesty,a gdzie panowie byli poprzednio nie było protestów.Proponuję likwidację szarej strefy u celnników,lekarzy i będą pieniądze dla wszystkich, nawet dla zbędnej całkowicie administracji powiatowej.Likwidacja powiatów ,zdublowanych urzędów wojewódzkich ,kuratoriów itp da środki na lepsze płace.



Ogólnie zgadzam się z tą opinią, poza jednym. Poprzednicy uwzględniali realia, natomiast obecna ekipa pije i pić będzie piwo, które sama nawarzyła swoimi obietnicami bez pokrycia tylko po to, aby wygrać wybory. Biorą w obronę wszystkich tych, którzy w ostatnich latach nakradli i nakombinowali. Poprzednicy chcieli to ukrócić. I co? Proszę mnie i sobie odpowiedzieć co może obchodzić dobieranie się do skóry kolesiom ze służb, tzw. biznes-złodziejom i innym krętaczom jakim by to nie odbywało się sposobem (narazie nic nie wskazuje na to że bezprawnym, pomimo jazgotu niektórych pismaków), kiedy czasem nie mam na chleb, a pracuję uczciwie ponad trzydzieści lat. A oto wylewa się rzewne łzy. Nad kim? Nad nami? Nie. Nad tymi, którzy powinni być często potępieni czy ukarani. To jest absurdalne. Co kieruje ludźmi? Łatwowierność? Przekora? Niewiedza? Chęć uwierzenia w cuda, które nigdy się nie zdarzą? Historia nas uczy, że historia niczego nas nie nauczyła. Nie jestem fanem ani poprzedniego, ani tym bardziej obecnego rządu.



Ogólnie zgadzam się z tą opinią, poza jednym. Poprzednicy uwzględniali realia, natomiast obecna ekipa pije i pić będzie piwo, które sama nawarzyła swoimi obietnicami bez pokrycia tylko po to, aby wygrać wybory. Biorą w obronę wszystkich tych, którzy w ostatnich latach nakradli i nakombinowali. Poprzednicy chcieli to ukrócić. I co? Proszę mnie i sobie odpowiedzieć co może obchodzić dobieranie się do skóry kolesiom ze służb, tzw. biznes-złodziejom i innym krętaczom jakim by to nie odbywało się sposobem (naraz... rozwiń
Avatar
Gość / 1 lutego 2008 o 13:10
0
ZUS to mnie ubawił.Już dwa lata nie dał odpowiedzi dot.kapitału początkowego.Takich jak ja podobno są miliony.Mają czelność nawet chcieć mysleć o podwyżce.
Avatar
Gość / 1 lutego 2008 o 12:19
0
nie jestem fanem tego rządu ale w gwoli sprawiedliwości trzeba powiedzieć,że w mieniane podwyżki /energia ,woda ,żywność a przedewszystkim paliwa zestały podiesione na mocy decyzji poprzeddniego rządu i to poprzednicy dawali po 1% podwyski a emerytom nawet tego nie.Ten jak narazie proponuje dużo więcej od poprzedników i budzi to protesty,a gdzie panowie byli poprzednio nie było protestów.Proponuję likwidację szarej strefy u celnników,lekarzy i będą pieniądze dla wszystkich, nawet dla zbędnej całkowicie administracji powiatowej.Likwidacja powiatów ,zdublowanych urzędów wojewódzkich ,kuratoriów itp da środki na lepsze płace.
nie jestem fanem tego rządu ale w gwoli sprawiedliwości trzeba powiedzieć,że w mieniane podwyżki /energia ,woda ,żywność a przedewszystkim paliwa zestały podiesione na mocy decyzji poprzeddniego rządu i to poprzednicy dawali po 1% podwyski a emerytom nawet tego nie.Ten jak narazie proponuje dużo więcej od poprzedników i budzi to protesty,a gdzie panowie byli poprzednio nie było protestów.Proponuję likwidację szarej strefy u celnników,lekarzy i będą pieniądze dla wszystkich, nawet dla zbędnej całkowicie administracji powiatowej.Likwidacja pow... rozwiń
Avatar
Pawel Chmielewski / 1 lutego 2008 o 10:17
0
tadzu napisał:
Przypomniały mi się obietnice przed wejściem do Unii, jak miało być fajnie, mają słuszność ci wszyscy co obliczyli sobie życie w tym kraju. Jeszcze nie dawno obiecano cuda, niech każdy się wstydzi za to że na to głosował a teraz niech ryjeeee i siedzi cicho!!!!!!!!

co do wejscia do UE to nie ma sensu dyskutowac bo kazdy wie ze wejscie bylo sukcesem i koniec tematu. a co do cudow...radze troche pragmatyzmu bo jezeli chcesz cudu to poszukaj magicznej lampy! okres komuny sie skonczyl i skonczylo sie rozdawnictwo wszystkiego za darmo...chcesz cos osiagnac to musisz na to ciezko zapracowac! ale tutaj pojawia sie problem wynagrodzenia

co do wejscia do UE to nie ma sensu dyskutowac bo kazdy wie ze wejscie bylo sukcesem i koniec tematu. a co do cudow...radze troche pragmatyzmu bo jezeli chcesz cudu to poszukaj magicznej lampy! okres komuny sie skonczyl i skonczylo sie rozdawnictwo wszystkiego za darmo...chcesz cos osiagnac to musisz na to ciezko zapracowac! ale tutaj pojawia sie problem wynagrodzenia rozwiń
Avatar
tadzu / 1 lutego 2008 o 09:14
0
Przypomniały mi się obietnice przed wejściem do Unii, jak miało być fajnie, mają słuszność ci wszyscy co obliczyli sobie życie w tym kraju. Jeszcze nie dawno obiecano cuda, niech każdy się wstydzi za to że na to głosował a teraz niech ryjeeee i siedzi cicho!!!!!!!!
Avatar
W. / 1 lutego 2008 o 08:55
0
Ja jestem tzw. urzędnikiem państwowym (tak naprawdę to "pracownikiem służby cywilnej" - urzędników w rozumieniu przepisów jest bardzo mało) i w ciągu ostatnich pęciu lat dostawałem "waloryzacje" na poziomie 1% Poprzednio przez kilka lat waloryzacji z powodu przejściowych trudności rządu nie było - a inflacja, owszem, była. Czyli przy tym tempie waloryzacji moje pobory za 10 lat odzyskają realną wartość sprzed 10 lat :-)
Avatar
Pawel Chmielewski / 1 lutego 2008 o 08:25
0
madzia1m napisał:
co roku są waloryzowane to pensje posłów i urzędników państwowych.

ja pracuje w administracji samorzadkowej czyli jestem urzednikiem...i dostaje na reke ledwo ponad tysiac....wiec to ze urzednicy zarabiaja kokosy to populizm i nic wiecej...
Avatar
madzia1m / 1 lutego 2008 o 07:16
0
nie chodzi tylko o to co zaproponował premier Tusk, o te polepszenie sie bytu rodzin poslkich. chodzi o to,że jakby nikt nie zauwazył od tego roku zreszta tak samo jak i od poprzednich podrożał prąd, gaz, art. żaywnościowe, przewozy miejskie. nikt z pracodawców nie zauważa tego. podrożało wszystko oprócz pensji, emerytur, ren zresztą jak zawsze... coraz bardziej się zastanawiam czy mieszkanie, studiowanie a potem założenie rodziny ma jeszcze jakiś sens w Polsce, skoro jedyne pensje które co roku są waloryzowane to pensje posłów i urzędników państwowych.
Avatar
strażnik / 18 lutego 2008 o 18:09
0
Gość napisał:
ZUS to mnie ubawił.Już dwa lata nie dał odpowiedzi dot.kapitału początkowego.Takich jak ja podobno są miliony.Mają czelność nawet chcieć mysleć o podwyżce.

Tak samo myślałem jak oni tak mogą!!! dopóki moja znajoma tam nie zaczęła pracować to wielki szok taka firma takie marmury a pensja 900-1100 netto toszto w markecie można mieć więcej i podobno stres kamery nie można wyjść np do lekarza czy załatwić coś pilnego trzeba urlop - kamery w środku aby monitorować obiekt i PRACOWNIKÓW!!! masakra nie chciałbym tam pracować....
(Połowę bym zwolnił a reszcie dał konkretną podwyżkę)

Tak samo myślałem jak oni tak mogą!!! dopóki moja znajoma tam nie zaczęła pracować to wielki szok taka firma takie marmury a pensja 900-1100 netto toszto w markecie można mieć więcej i podobno stres kamery nie można wyjść np do lekarza czy załatwić coś pilnego trzeba urlop - kamery w środku aby monitorować obiekt i PRACOWNIKÓW!!! masakra nie chciałbym tam pracować....
(Połowę bym zwolnił a reszcie dał konkretną podwyżkę) rozwiń
Avatar
Gość / 2 lutego 2008 o 15:53
0
Gość napisał:
nie jestem fanem tego rządu ale w gwoli sprawiedliwości trzeba powiedzieć,że w mieniane podwyżki /energia ,woda ,żywność a przedewszystkim paliwa zestały podiesione na mocy decyzji poprzeddniego rządu i to poprzednicy dawali po 1% podwyski a emerytom nawet tego nie.Ten jak narazie proponuje dużo więcej od poprzedników i budzi to protesty,a gdzie panowie byli poprzednio nie było protestów.Proponuję likwidację szarej strefy u celnników,lekarzy i będą pieniądze dla wszystkich, nawet dla zbędnej całkowicie administracji powiatowej.Likwidacja powiatów ,zdublowanych urzędów wojewódzkich ,kuratoriów itp da środki na lepsze płace.



Ogólnie zgadzam się z tą opinią, poza jednym. Poprzednicy uwzględniali realia, natomiast obecna ekipa pije i pić będzie piwo, które sama nawarzyła swoimi obietnicami bez pokrycia tylko po to, aby wygrać wybory. Biorą w obronę wszystkich tych, którzy w ostatnich latach nakradli i nakombinowali. Poprzednicy chcieli to ukrócić. I co? Proszę mnie i sobie odpowiedzieć co może obchodzić dobieranie się do skóry kolesiom ze służb, tzw. biznes-złodziejom i innym krętaczom jakim by to nie odbywało się sposobem (narazie nic nie wskazuje na to że bezprawnym, pomimo jazgotu niektórych pismaków), kiedy czasem nie mam na chleb, a pracuję uczciwie ponad trzydzieści lat. A oto wylewa się rzewne łzy. Nad kim? Nad nami? Nie. Nad tymi, którzy powinni być często potępieni czy ukarani. To jest absurdalne. Co kieruje ludźmi? Łatwowierność? Przekora? Niewiedza? Chęć uwierzenia w cuda, które nigdy się nie zdarzą? Historia nas uczy, że historia niczego nas nie nauczyła. Nie jestem fanem ani poprzedniego, ani tym bardziej obecnego rządu.



Ogólnie zgadzam się z tą opinią, poza jednym. Poprzednicy uwzględniali realia, natomiast obecna ekipa pije i pić będzie piwo, które sama nawarzyła swoimi obietnicami bez pokrycia tylko po to, aby wygrać wybory. Biorą w obronę wszystkich tych, którzy w ostatnich latach nakradli i nakombinowali. Poprzednicy chcieli to ukrócić. I co? Proszę mnie i sobie odpowiedzieć co może obchodzić dobieranie się do skóry kolesiom ze służb, tzw. biznes-złodziejom i innym krętaczom jakim by to nie odbywało się sposobem (naraz... rozwiń
Avatar
Gość / 1 lutego 2008 o 13:10
0
ZUS to mnie ubawił.Już dwa lata nie dał odpowiedzi dot.kapitału początkowego.Takich jak ja podobno są miliony.Mają czelność nawet chcieć mysleć o podwyżce.
Avatar
Gość / 1 lutego 2008 o 12:19
0
nie jestem fanem tego rządu ale w gwoli sprawiedliwości trzeba powiedzieć,że w mieniane podwyżki /energia ,woda ,żywność a przedewszystkim paliwa zestały podiesione na mocy decyzji poprzeddniego rządu i to poprzednicy dawali po 1% podwyski a emerytom nawet tego nie.Ten jak narazie proponuje dużo więcej od poprzedników i budzi to protesty,a gdzie panowie byli poprzednio nie było protestów.Proponuję likwidację szarej strefy u celnników,lekarzy i będą pieniądze dla wszystkich, nawet dla zbędnej całkowicie administracji powiatowej.Likwidacja powiatów ,zdublowanych urzędów wojewódzkich ,kuratoriów itp da środki na lepsze płace.
nie jestem fanem tego rządu ale w gwoli sprawiedliwości trzeba powiedzieć,że w mieniane podwyżki /energia ,woda ,żywność a przedewszystkim paliwa zestały podiesione na mocy decyzji poprzeddniego rządu i to poprzednicy dawali po 1% podwyski a emerytom nawet tego nie.Ten jak narazie proponuje dużo więcej od poprzedników i budzi to protesty,a gdzie panowie byli poprzednio nie było protestów.Proponuję likwidację szarej strefy u celnników,lekarzy i będą pieniądze dla wszystkich, nawet dla zbędnej całkowicie administracji powiatowej.Likwidacja pow... rozwiń
Avatar
Pawel Chmielewski / 1 lutego 2008 o 10:17
0
tadzu napisał:
Przypomniały mi się obietnice przed wejściem do Unii, jak miało być fajnie, mają słuszność ci wszyscy co obliczyli sobie życie w tym kraju. Jeszcze nie dawno obiecano cuda, niech każdy się wstydzi za to że na to głosował a teraz niech ryjeeee i siedzi cicho!!!!!!!!

co do wejscia do UE to nie ma sensu dyskutowac bo kazdy wie ze wejscie bylo sukcesem i koniec tematu. a co do cudow...radze troche pragmatyzmu bo jezeli chcesz cudu to poszukaj magicznej lampy! okres komuny sie skonczyl i skonczylo sie rozdawnictwo wszystkiego za darmo...chcesz cos osiagnac to musisz na to ciezko zapracowac! ale tutaj pojawia sie problem wynagrodzenia

co do wejscia do UE to nie ma sensu dyskutowac bo kazdy wie ze wejscie bylo sukcesem i koniec tematu. a co do cudow...radze troche pragmatyzmu bo jezeli chcesz cudu to poszukaj magicznej lampy! okres komuny sie skonczyl i skonczylo sie rozdawnictwo wszystkiego za darmo...chcesz cos osiagnac to musisz na to ciezko zapracowac! ale tutaj pojawia sie problem wynagrodzenia rozwiń
Avatar
tadzu / 1 lutego 2008 o 09:14
0
Przypomniały mi się obietnice przed wejściem do Unii, jak miało być fajnie, mają słuszność ci wszyscy co obliczyli sobie życie w tym kraju. Jeszcze nie dawno obiecano cuda, niech każdy się wstydzi za to że na to głosował a teraz niech ryjeeee i siedzi cicho!!!!!!!!
Avatar
W. / 1 lutego 2008 o 08:55
0
Ja jestem tzw. urzędnikiem państwowym (tak naprawdę to "pracownikiem służby cywilnej" - urzędników w rozumieniu przepisów jest bardzo mało) i w ciągu ostatnich pęciu lat dostawałem "waloryzacje" na poziomie 1% Poprzednio przez kilka lat waloryzacji z powodu przejściowych trudności rządu nie było - a inflacja, owszem, była. Czyli przy tym tempie waloryzacji moje pobory za 10 lat odzyskają realną wartość sprzed 10 lat :-)
Avatar
Pawel Chmielewski / 1 lutego 2008 o 08:25
0
madzia1m napisał:
co roku są waloryzowane to pensje posłów i urzędników państwowych.

ja pracuje w administracji samorzadkowej czyli jestem urzednikiem...i dostaje na reke ledwo ponad tysiac....wiec to ze urzednicy zarabiaja kokosy to populizm i nic wiecej...
Avatar
madzia1m / 1 lutego 2008 o 07:16
0
nie chodzi tylko o to co zaproponował premier Tusk, o te polepszenie sie bytu rodzin poslkich. chodzi o to,że jakby nikt nie zauwazył od tego roku zreszta tak samo jak i od poprzednich podrożał prąd, gaz, art. żaywnościowe, przewozy miejskie. nikt z pracodawców nie zauważa tego. podrożało wszystko oprócz pensji, emerytur, ren zresztą jak zawsze... coraz bardziej się zastanawiam czy mieszkanie, studiowanie a potem założenie rodziny ma jeszcze jakiś sens w Polsce, skoro jedyne pensje które co roku są waloryzowane to pensje posłów i urzędników państwowych.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r. 0 0

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy?

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy? 4 24

Największe szanse na utrzymanie stanowiska przewodniczącej rady miasta Puławy ma Bożena Krygier (PiS). Wśród jej zastępców prawdopodobnie znajdą się radni „Samorządowców” Janusza Grobla oraz „Niezależnych Wyborców” Pawła Maja.

Agro na obcasach. Wszystko dla pań

Agro na obcasach. Wszystko dla pań 0 0

To ukłon w stronę kobiet mieszkających i pracujących na terenach wiejskich. Panie zostały zaproszone na koncert trzech tenorów TRE Voci w Filharmonii Lubelskiej w ramach programu „Agro na obcasach”.

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym
15 listopada 2018, 19:30

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym 0 0

W czwartek o godz. 19.30 (po spektaklu „Żywi i umarli, czyli Bandyci w piekle”) w Teatrze Starym zacznie się promocja książki „Scena Lublin” i spotkanie z jej autorami: Jarosławem Cymermanem, Dominikiem Gacem, Grzegorzem Kondrasiukiem.

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej 9 3

Nie dojdzie do blokady Centralnej Magistrali Kolejowej, zaplanowanej na środę przez podwykonawców firmy Astaldi, która nie zapłaciła im za prace wykonane przy przebudowie linii kolejowej nr 7 między Lublinem a Dęblinem.

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia
galeria

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia 41 8

Przy ul. Lubartowskiej 53 w Lublinie pojawił się „Kartel Mexican Food”, który serwuje dania ostre, średnio ostre i lekko ostre. Pierwsze burritos lokal w kontenerze sprzedał we wtorek.

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki
17 listopada 2018, 18:00

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 18 w Pracowniach Kultury Maki odbędzie się koncert Marty Baum - Retroelectro. To połączenie muzyki przedwojennej z nowoczesnymi brzmieniami.

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę"

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę" 27 26

Pytania o zatrudnianie w urzędzie marszałkowskim i przyznawanie nagród tuż po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych padły podczas wtorkowej, ostatniej sesji sejmiku województwa upływającej kadencji.

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane 2 4

W meczu rozegranym awansem Azoty Puławy przegrały z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 31:32. Była to trzecia porażka puławian w sezonie. Do tej pory ulegli Górnikowi Zabrze i PGE Vive Kielce.

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa 7 0

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Lublinie poszukują właściciela pieniędzy.

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia]
galeria

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia] 57 13

Trwają największe manewry wojskowe w Polsce Anakonda-18. Po raz pierwszy biorą w nich udział żołnierze WOT, w tym blisko 140 z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic?

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic? 1 0

30 dni – tyle czasu po dniu wyborów ma pełnomocnik wyborczy komitetu wyborczego na usunięcie plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych ustawionych w celu prowadzenia kampanii wyborczej – przypomina Państwowa Komisja Wyborcza. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna.

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią 1 0

Trwa zgrupowanie Reprezentacja Polski w Gdańsku, gdzie w czwartek zmierzy się towarzysko z Czechami, a we wtorek w ostatnim meczu Dywizji A w Lidze Narodów spróbuje sprawić niespodziankę i ograć Portugalię

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego 1 3

50 mln zł – to pula do dyspozycji małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w branży turystycznej w jednym z pięciu województw Polski Wschodniej – w ramach drugiej transzy projektu „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka”.

Koncert Frozen Catz w Padbarze
17 listopada 2018, 20:00

Koncert Frozen Catz w Padbarze 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 20 w Padbarze (ul. Grodzka 1) odbędzie się koncert lubelskiej formacji Frozen Catz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!