Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Dyrektor podejrzy uczniów przez komórkę

Utworzony przez Moni-tor, 6 czerwca 2008 r. o 10:51 Powrót do artykułu
Widać, że ciągle idą Vabank. To samo możnaby zrobić za 1/10 podanych kosztów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To idź zrób za 200 tys. zł ponad 400 kamer. Śmiać mi się chce z pseudo fachowców siedzących na du*** trzepiących gruchę przed monitorem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mr3z napisał:
To idź zrób za 200 tys. zł ponad 400 kamer. Śmiać mi się chce z pseudo fachowców siedzących na du*** trzepiących gruchę przed monitorem.
A to ma byc 400 tych kamer? Jezeli 400 to za dwiescie dwadziescia tysiecy moze nie, ale za połowę czyli 1,2 mln to tak!!! ... Nie wiem jakie ma doswiadczenie ten ktoremu proponujesz wirtualny stosunek ale osobiscie moge cos na ten temat powiedziec bo realizowalem i realizuje instalacje systemow monitoringu w szkolach - poza lubelszczyzna ale w szkolach!!!. Moze koszty tam byly i sa inne bo inne miasta i inne wojewodztwo...Nomen omen ustalone przez urzednikow w Lublinie warunki zwiazane z instalacja systememow monitoringu w placowkch oswiatowych, sa zgola inne niz w innych miastach a wszystkie wywodza sie z tego samego rozporzadzenia MEN. Jezeli nie wiedziales to teraz bedziesz juz wiedzial, ze w Lublinie dano zielone swiatlo systemom analogowym, w innych miastach nie dyskwalifikowano cyfrowych czyli TCP/IP - to tak jakby dac jednym plyty analogowe i igly w zęby a innym pozwolic na CD i napedy optyczne. Widzisz roznice??? Ciekawe co to za szczesliwiec podpisal te umowe za 2,2 mln i w jakim trybie - oferty, zamówienia publicznego czy przetargu? Zainteresuj sie przy okazji losem i kondycja kamer instalowanych we wczesniejszej fazie budowy monitoringu miasta Lublin oraz zmianom technologii z przewowej na bezprzewodowa i na nowo na kablowa. Jak sie zainteresujesz blizej tematem monitoringu miejskiego w Lublinie oraz rozpoczetej a finansowanej z budzetu lokalnego i centralnego instalacji systemu monitoringu we wszystkich publicznych placowkach oswiatowych Lublina to sie moze okazac, ze grucha to z Ciebie jest i to nie wirtualna a realna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawy watek. Ciekawe czy zostanie pociagniety dalej przez red. Dominka? Ciekawe czy prawda jest, ze to samo mozna zrobic o polowe taniej? Ciekawe kto i w jakim trybie bedzie realizowal te finansowana ze srodkow publicznych inwestycje? Ciekawe czy Prezydent Lublina wie, że warunki preferuja kogos wybranego i mocno przeplaconego? Duzo pytan, ciekawe na ile z nich beda odpowiedzi?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MonitoringMen napisał:
A to ma byc 400 tych kamer? Jezeli 400 to za dwiescie dwadziescia tysiecy moze nie, ale za połowę czyli 1,2 mln to tak!!! ... Nie wiem jakie ma doswiadczenie ten ktoremu proponujesz wirtualny stosunek ale osobiscie moge cos na ten temat powiedziec bo realizowalem i realizuje instalacje systemow monitoringu w szkolach - poza lubelszczyzna ale w szkolach!!!. Moze koszty tam byly i sa inne bo inne miasta i inne wojewodztwo...Nomen omen ustalone przez urzednikow w Lublinie warunki zwiazane z instalacja systememow monitoringu w placowkch oswiatowych, sa zgola inne niz w innych miastach a wszystkie wywodza sie z tego samego rozporzadzenia MEN. Jezeli nie wiedziales to teraz bedziesz juz wiedzial, ze w Lublinie dano zielone swiatlo systemom analogowym, w innych miastach nie dyskwalifikowano cyfrowych czyli TCP/IP - to tak jakby dac jednym plyty analogowe i igly w zęby a innym pozwolic na CD i napedy optyczne. Widzisz roznice??? Ciekawe co to za szczesliwiec podpisal te umowe za 2,2 mln i w jakim trybie - oferty, zamówienia publicznego czy przetargu? Zainteresuj sie przy okazji losem i kondycja kamer instalowanych we wczesniejszej fazie budowy monitoringu miasta Lublin oraz zmianom technologii z przewowej na bezprzewodowa i na nowo na kablowa. Jak sie zainteresujesz blizej tematem monitoringu miejskiego w Lublinie oraz rozpoczetej a finansowanej z budzetu lokalnego i centralnego instalacji systemu monitoringu we wszystkich publicznych placowkach oswiatowych Lublina to sie moze okazac, ze grucha to z Ciebie jest i to nie wirtualna a realna.
Brawo napracowałeś się a teraz odpowiedz na moje pytanie: Jak za 1/10 ceny lub nawet za milion zł wyobrażasz sobie montaż i uruchomienie nowych kamer w placówkach. Ponadto zakres przetargu obejmował nie tylko zainstalowanie, ale i montaż kamer już istniejących. Nadal twierdzisz, że da się to zrobić za 1 mln zł? Jeśli tak to czemu nie startowałeś w przetargu, mogłeś przecież na szybko zarobić 1 mln!!! Acha zapomniałem, umiesz tylko pieprzyć głupoty sorry. Swoją drogą to dobrze, że to miasto, ta "metropolia" robi w końcu coś dobrego, ale chyba rzeczywiście dla tego typu idiotów jak ty cokolwiek by sie stało i tak nie dogodzi. P.S. Co na to rodzice, których dzieci chodzą do tych szkół?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ponadto: Jestem sam młodym nauczycielem , nie strajkuje, lubię tą swoją załogę, którą się opiekuję. Jeśli ktoś ma mi zapodawać, że te 2 mln to za dużo na 61 szkół, a i tak dzięki temu moi uczniowie będą mieli względny spokój bo nikt im "kasy" na 2 śniadanie nie zabierze to dobrze, że taka umowa została popisana i to przed wakacjami. A ty człowieku jeśli jesteś taki tani to czemu nie startowałeś? Cieszyłbym się bo może coś by zostało np. na renowacje palu zabaw i tej zjeżdżalni, gdzie dzieciaki sobie co drugi dzień drą spodnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mr3z napisał:
Brawo napracowałeś się a teraz odpowiedz na moje pytanie: Jak za 1/10 ceny lub nawet za milion zł wyobrażasz sobie montaż i uruchomienie nowych kamer w placówkach. Ponadto zakres przetargu obejmował nie tylko zainstalowanie, ale i montaż kamer już istniejących. Nadal twierdzisz, że da się to zrobić za 1 mln zł? Jeśli tak to czemu nie startowałeś w przetargu, mogłeś przecież na szybko zarobić 1 mln!!! Acha zapomniałem, umiesz tylko pieprzyć głupoty sorry. Swoją drogą to dobrze, że to miasto, ta "metropolia" robi w końcu coś dobrego, ale chyba rzeczywiście dla tego typu idiotów jak ty cokolwiek by sie stało i tak nie dogodzi. P.S. Co na to rodzice, których dzieci chodzą do tych szkół?
Przeciez napisal, ze realizowal i realizuje instalacje w szkolach w ktorych nikt z urzedu nie preferowal tylko wybranego modelu kamer. Pytasz jak sie da zrobic za 1 milion? Oczywiście, że się da-wystarczy zastosowac kamery TCP IP i duzo tansze okablowanie w postaci tzw. skretki. Pytasz czemu nie startowal w przetargu i obrzucasz go inwektywami zamiast przeczytac, ze urzednicy wycieli specyfikacja caly rynek cyfrowych kamer i zrobili specyfikacje pod konkretnego producenta. Jezeli nie wiesz na czym powstawaly naturalne i autentyczne metropolie to moge Cie zapewnic, ze nie na frywolnym wydawaniu pieniedzy podatnikow. Nie wiem co na to rodzicie dzieci co chodza do tych szkol, wiem, ze w innych miastach to komitety rodzicielskie lub dyrekcje szkol, korzystajac z dofinansowania MEN firmowaly instalacje monitoringu. W efekcie budowa systemu monitoringu zlozonego z 16 kamer, rejestratora z mozliwoscia podgladu i odsluchu przez telefony komorkowe i w normalnych telewizorach znajdujacych sie w dowolnym miejscu swiata kosztowalo mniej niz bedzie jak piszesz w tej naszej "metropoli" . Znam jedno z takich miejsc wiec moge podac pelny koszt instalacji systemu zlozonego z 16 wysokiej jakosci kamer i systemu rejestracji ktory spelnia warunki rozporzadzenia MEN i jest dostepne do odbioru z poziomu komorek oraz z dowolnej komendy policji w swiecie i kosztowal z instalacja 28 tysiecy pln brutto. Rachunek jest prosty - za 2,2 mln mozna zainstalowac 1257 kamer czyli ponad 3 razy tyle niz byla tu mowa. Tym sposobem juz wiesz jak mozna taniej niz za 1 mln zrobic to co bedzie kosztowalo 2,2 mln. W tamtych szkolach i miastach podatnicy sa widocznie mniej szczodrzy czy jak kto woli rozrzutni niz w niektorych "metropoliach" .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mr3z napisał:
Ponadto: Jestem sam młodym nauczycielem , nie strajkuje, lubię tą swoją załogę, którą się opiekuję. Jeśli ktoś ma mi zapodawać, że te 2 mln to za dużo na 61 szkół, a i tak dzięki temu moi uczniowie będą mieli względny spokój bo nikt im "kasy" na 2 śniadanie nie zabierze to dobrze, że taka umowa została popisana i to przed wakacjami. A ty człowieku jeśli jesteś taki tani to czemu nie startowałeś? Cieszyłbym się bo może coś by zostało np. na renowacje palu zabaw i tej zjeżdżalni, gdzie dzieciaki sobie co drugi dzień drą spodnie.
Jak zamiast emocji spowodowanych byc moze pietnem miejsca w ktorym pracujesz uzyjesz wzroku i przeczytasz ze zrozumieniem to co komentujesz to moze wtedy zrozumiesz co autor chcial przekazac czytelnikom. Place co miesiac podatki i dla mnie 1 milion to 1 a 2,2 mln to 2,2 . Jak kiedys bedziesz partycypowal w tym systemie gdzie Twoje ciezko zarobione pieniadze beda marnotrawione przez urzednikow to moze zmienisz swoje podejscie wydatkow finansowanych z publicznych czyli rowniez Twoich pieniedzy. Jako pedagog powinienes byc szczegolnie wyczulony na manipuacje i nie uzywac jej w stosunku do innych ludzi i faktow. Nigdzie wyzej nie przeczytalem by ktos negowal zasadnosc instalacji systemow monitoringu w 61 publicznych palcowkach oswiatowych na tereni maiasta Lublina. Osobiscie przeczytalem i podpisuje sie pod tym obiema rekoma, ze nie mozna z pieniedzy podatnikow wydawac wiecej za to co mozna zrobic duzo taniej i...lepiej!!! Jezeli nie rozumiesz roznicy pomiedzy systemem analogowym a cyfrowym i 1 a 2 milionami wydanymi w gruncie rzeczy na o samo to czego chcesz nauczyc swoich wychowankow - indolencji, rozrzutnosci czy braku poczucia realizmu i rachunku ekonomicznego?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...