Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 czerwca 2008 r.
18:45
Edytuj ten wpis

Dyrektor podejrzy uczniów przez komórkę

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 8 A A

Zaczyna się montaż sieci kamer w 61 miejskich placówkach: podstawówkach, liceach, a nawet... przedszkolach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Podgląd na 10 budynków zyska dodatkowo policja. Wszystko ma działać najpóźniej za cztery miesiące.

Miasto podpisało już umowę z wykonawcą robót. W każdym z budynków objętych monitoringiem zamontowanych zostanie od 10 do 16 kamer. - Pojawią się na korytarzach, głównych ciągach komunikacyjnych i na zewnątrz budynków - zapowiada Michał Błasik z Urzędu Miasta.

Kamery wkroczą nawet do przedszkoli. - Tu będzie chodziło nie tyle o obserwację zachowań dzieci, ile o dozór mienia i rejestrację osób wchodzących i wychodzących - wyjaśnia Grzegorz Hunicz, dyrektor Wydziału Informatyki i Telekomunikacji w lubelskim magistracie.

Obraz z kamer będzie trafiał na monitory obsługiwane przez pracownika szkoły. Ale nie tylko. - Dyrektor szkoły będzie mógł obserwować obraz nawet na swoim telefonie komórkowym - dodaje Hunicz. To, co się dzieje na korytarzach, ma być również rejestrowane na twardym dysku i przechowywane przez miesiąc.

- Na pewno podniesie to bezpieczeństwo budynku - mówi Zbigniew Jakuszko, dyrektor V LO przy Lipowej. - Szkoła znajduje się w newralgicznym punkcje, obok przechodzą całe wycieczki do pobliskiego centrum handlowego, dlatego większość kamer będzie na zewnątrz budynku. W środku będzie zaledwie kilka kamer w zakamarkach, bo jestem przeciwnikiem inwigilacji. U nas i tak jest bezpiecznie.
Dostęp do obrazów z kamer zamontowanych w około 10 miejskich placówkach będzie miała również policja. Dotyczy to placówek, które są podłączone do miejskiej sieci światłowodowej.

Na pewno taką ochronę dostaną szkoły leżące w kwartale ulic: Al. Racławickie-Długosza-Popiełuszki-Poniatowskiego. Funkcjonariusze będą mogli na nich widzieć, co się tam dzieje. Dostaną też specjalną elektroniczna mapę dozorowanych obiektów.

Montaż ma potrwać nie dłużej niż cztery miesiące. Będzie kosztować blisko 2,2 miliona złotych.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Spokojny / 6 czerwca 2008 o 22:56
0
mr3z napisał:
Ponadto: Jestem sam młodym nauczycielem , nie strajkuje, lubię tą swoją załogę, którą się opiekuję. Jeśli ktoś ma mi zapodawać, że te 2 mln to za dużo na 61 szkół, a i tak dzięki temu moi uczniowie będą mieli względny spokój bo nikt im "kasy" na 2 śniadanie nie zabierze to dobrze, że taka umowa została popisana i to przed wakacjami. A ty człowieku jeśli jesteś taki tani to czemu nie startowałeś? Cieszyłbym się bo może coś by zostało np. na renowacje palu zabaw i tej zjeżdżalni, gdzie dzieciaki sobie co drugi dzień drą spodnie.


Jak zamiast emocji spowodowanych byc moze pietnem miejsca w ktorym pracujesz uzyjesz wzroku i przeczytasz ze zrozumieniem to co komentujesz to moze wtedy zrozumiesz co autor chcial przekazac czytelnikom.
Place co miesiac podatki i dla mnie 1 milion to 1 a 2,2 mln to 2,2 . Jak kiedys bedziesz partycypowal w tym systemie gdzie Twoje ciezko zarobione pieniadze beda marnotrawione przez urzednikow to moze zmienisz swoje podejscie wydatkow finansowanych z publicznych czyli rowniez Twoich pieniedzy.
Jako pedagog powinienes byc szczegolnie wyczulony na manipuacje i nie uzywac jej w stosunku do innych ludzi i faktow.
Nigdzie wyzej nie przeczytalem by ktos negowal zasadnosc instalacji systemow monitoringu w 61 publicznych palcowkach oswiatowych na tereni maiasta Lublina.
Osobiscie przeczytalem i podpisuje sie pod tym obiema rekoma, ze nie mozna z pieniedzy podatnikow wydawac wiecej za to co mozna zrobic duzo taniej i...lepiej!!!
Jezeli nie rozumiesz roznicy pomiedzy systemem analogowym a cyfrowym i 1 a 2 milionami wydanymi w gruncie rzeczy na o samo to czego chcesz nauczyc swoich wychowankow - indolencji, rozrzutnosci czy braku poczucia realizmu i rachunku ekonomicznego?


Jak zamiast emocji spowodowanych byc moze pietnem miejsca w ktorym pracujesz uzyjesz wzroku i przeczytasz ze zrozumieniem to co komentujesz to moze wtedy zrozumiesz co autor chcial przekazac czytelnikom.
Place co miesiac podatki i dla mnie 1 milion to 1 a 2,2 mln to 2,2 . Jak kiedys bedziesz partycypowal w tym systemie gdzie Twoje ciezko zarobione pieniadze beda marnotrawione przez urzednikow to moze zmienisz swoje podejscie wydatkow finansowanych z publicznych czyli rowniez Twoich pieniedzy.
Jako ped... rozwiń
Avatar
Instalator / 6 czerwca 2008 o 22:40
0
mr3z napisał:
Brawo napracowałeś się a teraz odpowiedz na moje pytanie: Jak za 1/10 ceny lub nawet za milion zł wyobrażasz sobie montaż i uruchomienie nowych kamer w placówkach. Ponadto zakres przetargu obejmował nie tylko zainstalowanie, ale i montaż kamer już istniejących. Nadal twierdzisz, że da się to zrobić za 1 mln zł? Jeśli tak to czemu nie startowałeś w przetargu, mogłeś przecież na szybko zarobić 1 mln!!! Acha zapomniałem, umiesz tylko pieprzyć głupoty sorry. Swoją drogą to dobrze, że to miasto, ta "metropolia" robi w końcu coś dobrego, ale chyba rzeczywiście dla tego typu idiotów jak ty cokolwiek by sie stało i tak nie dogodzi. P.S. Co na to rodzice, których dzieci chodzą do tych szkół?


Przeciez napisal, ze realizowal i realizuje instalacje w szkolach w ktorych nikt z urzedu nie preferowal tylko wybranego modelu kamer.
Pytasz jak sie da zrobic za 1 milion? Oczywiście, że się da-wystarczy zastosowac kamery TCP IP i duzo tansze okablowanie w postaci tzw. skretki.
Pytasz czemu nie startowal w przetargu i obrzucasz go inwektywami zamiast przeczytac, ze urzednicy wycieli specyfikacja caly rynek cyfrowych kamer i zrobili specyfikacje pod konkretnego producenta.
Jezeli nie wiesz na czym powstawaly naturalne i autentyczne metropolie to moge Cie zapewnic, ze nie na frywolnym wydawaniu pieniedzy podatnikow.
Nie wiem co na to rodzicie dzieci co chodza do tych szkol, wiem, ze w innych miastach to komitety rodzicielskie lub dyrekcje szkol, korzystajac z dofinansowania MEN firmowaly instalacje monitoringu.
W efekcie budowa systemu monitoringu zlozonego z 16 kamer, rejestratora z mozliwoscia podgladu i odsluchu przez telefony komorkowe i w normalnych telewizorach znajdujacych sie w dowolnym miejscu swiata kosztowalo mniej niz bedzie jak piszesz w tej naszej "metropoli" .

Znam jedno z takich miejsc wiec moge podac pelny koszt instalacji systemu zlozonego z 16 wysokiej jakosci kamer i systemu rejestracji ktory spelnia warunki rozporzadzenia MEN i jest dostepne do odbioru z poziomu komorek oraz z dowolnej komendy policji w swiecie i kosztowal z instalacja 28 tysiecy pln brutto.
Rachunek jest prosty - za 2,2 mln mozna zainstalowac 1257 kamer czyli ponad 3 razy tyle niz byla tu mowa.
Tym sposobem juz wiesz jak mozna taniej niz za 1 mln zrobic to co bedzie kosztowalo 2,2 mln.


W tamtych szkolach i miastach podatnicy sa widocznie mniej szczodrzy czy jak kto woli rozrzutni niz w niektorych "metropoliach" .


Przeciez napisal, ze realizowal i realizuje instalacje w szkolach w ktorych nikt z urzedu nie preferowal tylko wybranego modelu kamer.
Pytasz jak sie da zrobic za 1 milion? Oczywiście, że się da-wystarczy zastosowac kamery TCP IP i duzo tansze okablowanie w postaci tzw. skretki.
Pytasz czemu nie startowal w przetargu i obrzucasz go inwektywami zamiast przeczytac, ze urzednicy wycieli specyfikacja caly rynek cyfrowych kamer i zrobili specyfikacje pod konkretnego producenta.
Jezeli nie wiesz na czy... rozwiń
Avatar
mr3z / 6 czerwca 2008 o 21:09
0
Ponadto: Jestem sam młodym nauczycielem , nie strajkuje, lubię tą swoją załogę, którą się opiekuję. Jeśli ktoś ma mi zapodawać, że te 2 mln to za dużo na 61 szkół, a i tak dzięki temu moi uczniowie będą mieli względny spokój bo nikt im "kasy" na 2 śniadanie nie zabierze to dobrze, że taka umowa została popisana i to przed wakacjami. A ty człowieku jeśli jesteś taki tani to czemu nie startowałeś? Cieszyłbym się bo może coś by zostało np. na renowacje palu zabaw i tej zjeżdżalni, gdzie dzieciaki sobie co drugi dzień drą spodnie.
Avatar
mr3z / 6 czerwca 2008 o 20:56
0
MonitoringMen napisał:
A to ma byc 400 tych kamer? Jezeli 400 to za dwiescie dwadziescia tysiecy moze nie, ale za połowę czyli 1,2 mln to tak!!! ... Nie wiem jakie ma doswiadczenie ten ktoremu proponujesz wirtualny stosunek ale osobiscie moge cos na ten temat powiedziec bo realizowalem i realizuje instalacje systemow monitoringu w szkolach - poza lubelszczyzna ale w szkolach!!!.
Moze koszty tam byly i sa inne bo inne miasta i inne wojewodztwo...Nomen omen ustalone przez urzednikow w Lublinie warunki zwiazane z instalacja systememow monitoringu w placowkch oswiatowych, sa zgola inne niz w innych miastach a wszystkie wywodza sie z tego samego rozporzadzenia MEN.
Jezeli nie wiedziales to teraz bedziesz juz wiedzial, ze w Lublinie dano zielone swiatlo systemom analogowym, w innych miastach nie dyskwalifikowano cyfrowych czyli TCP/IP - to tak jakby dac jednym plyty analogowe i igly w zęby a innym pozwolic na CD i napedy optyczne.
Widzisz roznice???

Ciekawe co to za szczesliwiec podpisal te umowe za 2,2 mln i w jakim trybie - oferty, zamówienia publicznego czy przetargu?

Zainteresuj sie przy okazji losem i kondycja kamer instalowanych we wczesniejszej fazie budowy monitoringu miasta Lublin oraz zmianom technologii z przewowej na bezprzewodowa i na nowo na kablowa.
Jak sie zainteresujesz blizej tematem monitoringu miejskiego w Lublinie oraz rozpoczetej a finansowanej z budzetu lokalnego i centralnego instalacji systemu monitoringu we wszystkich publicznych placowkach oswiatowych Lublina to sie moze okazac, ze grucha to z Ciebie jest i to nie wirtualna a realna.



Brawo napracowałeś się a teraz odpowiedz na moje pytanie: Jak za 1/10 ceny lub nawet za milion zł wyobrażasz sobie montaż i uruchomienie nowych kamer w placówkach. Ponadto zakres przetargu obejmował nie tylko zainstalowanie, ale i montaż kamer już istniejących. Nadal twierdzisz, że da się to zrobić za 1 mln zł? Jeśli tak to czemu nie startowałeś w przetargu, mogłeś przecież na szybko zarobić 1 mln!!! Acha zapomniałem, umiesz tylko pieprzyć głupoty sorry. Swoją drogą to dobrze, że to miasto, ta "metropolia" robi w końcu coś dobrego, ale chyba rzeczywiście dla tego typu idiotów jak ty cokolwiek by sie stało i tak nie dogodzi. P.S. Co na to rodzice, których dzieci chodzą do tych szkół?



Brawo napracowałeś się a teraz odpowiedz na moje pytanie: Jak za 1/10 ceny lub nawet za milion zł wyobrażasz sobie montaż i uruchomienie nowych kamer w placówkach. Ponadto zakres przetargu obejmował nie tylko zainstalowanie, ale i montaż kamer już istniejących. Nadal twierdzisz, że da się to zrobić za 1 mln zł? Jeśli tak to czemu nie startowałeś w przetargu, mogłeś przecież na szybko zarobić 1 mln!!! Acha zapomniałem, umiesz tylko pieprzyć głupoty sorry. Swoją drogą to dobrze, że to miasto, ta &... rozwiń
Avatar
Moneta / 6 czerwca 2008 o 17:22
0
Ciekawy watek. Ciekawe czy zostanie pociagniety dalej przez red. Dominka? Ciekawe czy prawda jest, ze to samo mozna zrobic o polowe taniej?
Ciekawe kto i w jakim trybie bedzie realizowal te finansowana ze srodkow publicznych inwestycje? Ciekawe czy Prezydent Lublina wie, że warunki preferuja kogos wybranego i mocno przeplaconego? Duzo pytan, ciekawe na ile z nich beda odpowiedzi?
Avatar
MonitoringMen / 6 czerwca 2008 o 11:44
0
mr3z napisał:
To idź zrób za 200 tys. zł ponad 400 kamer. Śmiać mi się chce z pseudo fachowców siedzących na du*** trzepiących gruchę przed monitorem.


A to ma byc 400 tych kamer? Jezeli 400 to za dwiescie dwadziescia tysiecy moze nie, ale za połowę czyli 1,2 mln to tak!!! ... Nie wiem jakie ma doswiadczenie ten ktoremu proponujesz wirtualny stosunek ale osobiscie moge cos na ten temat powiedziec bo realizowalem i realizuje instalacje systemow monitoringu w szkolach - poza lubelszczyzna ale w szkolach!!!.
Moze koszty tam byly i sa inne bo inne miasta i inne wojewodztwo...Nomen omen ustalone przez urzednikow w Lublinie warunki zwiazane z instalacja systememow monitoringu w placowkch oswiatowych, sa zgola inne niz w innych miastach a wszystkie wywodza sie z tego samego rozporzadzenia MEN.
Jezeli nie wiedziales to teraz bedziesz juz wiedzial, ze w Lublinie dano zielone swiatlo systemom analogowym, w innych miastach nie dyskwalifikowano cyfrowych czyli TCP/IP - to tak jakby dac jednym plyty analogowe i igly w zęby a innym pozwolic na CD i napedy optyczne.
Widzisz roznice???

Ciekawe co to za szczesliwiec podpisal te umowe za 2,2 mln i w jakim trybie - oferty, zamówienia publicznego czy przetargu?

Zainteresuj sie przy okazji losem i kondycja kamer instalowanych we wczesniejszej fazie budowy monitoringu miasta Lublin oraz zmianom technologii z przewowej na bezprzewodowa i na nowo na kablowa.
Jak sie zainteresujesz blizej tematem monitoringu miejskiego w Lublinie oraz rozpoczetej a finansowanej z budzetu lokalnego i centralnego instalacji systemu monitoringu we wszystkich publicznych placowkach oswiatowych Lublina to sie moze okazac, ze grucha to z Ciebie jest i to nie wirtualna a realna.


A to ma byc 400 tych kamer? Jezeli 400 to za dwiescie dwadziescia tysiecy moze nie, ale za połowę czyli 1,2 mln to tak!!! ... Nie wiem jakie ma doswiadczenie ten ktoremu proponujesz wirtualny stosunek ale osobiscie moge cos na ten temat powiedziec bo realizowalem i realizuje instalacje systemow monitoringu w szkolach - poza lubelszczyzna ale w szkolach!!!.
Moze koszty tam byly i sa inne bo inne miasta i inne wojewodztwo...Nomen omen ustalone przez urzednikow w Lublinie warunki zwiaza... rozwiń
Avatar
mr3z / 6 czerwca 2008 o 11:13
0
To idź zrób za 200 tys. zł ponad 400 kamer. Śmiać mi się chce z pseudo fachowców siedzących na du*** trzepiących gruchę przed monitorem.
Avatar
Moni-tor / 6 czerwca 2008 o 10:51
0
Widać, że ciągle idą Vabank. To samo możnaby zrobić za 1/10 podanych kosztów.
Avatar
Spokojny / 6 czerwca 2008 o 22:56
0
mr3z napisał:
Ponadto: Jestem sam młodym nauczycielem , nie strajkuje, lubię tą swoją załogę, którą się opiekuję. Jeśli ktoś ma mi zapodawać, że te 2 mln to za dużo na 61 szkół, a i tak dzięki temu moi uczniowie będą mieli względny spokój bo nikt im "kasy" na 2 śniadanie nie zabierze to dobrze, że taka umowa została popisana i to przed wakacjami. A ty człowieku jeśli jesteś taki tani to czemu nie startowałeś? Cieszyłbym się bo może coś by zostało np. na renowacje palu zabaw i tej zjeżdżalni, gdzie dzieciaki sobie co drugi dzień drą spodnie.


Jak zamiast emocji spowodowanych byc moze pietnem miejsca w ktorym pracujesz uzyjesz wzroku i przeczytasz ze zrozumieniem to co komentujesz to moze wtedy zrozumiesz co autor chcial przekazac czytelnikom.
Place co miesiac podatki i dla mnie 1 milion to 1 a 2,2 mln to 2,2 . Jak kiedys bedziesz partycypowal w tym systemie gdzie Twoje ciezko zarobione pieniadze beda marnotrawione przez urzednikow to moze zmienisz swoje podejscie wydatkow finansowanych z publicznych czyli rowniez Twoich pieniedzy.
Jako pedagog powinienes byc szczegolnie wyczulony na manipuacje i nie uzywac jej w stosunku do innych ludzi i faktow.
Nigdzie wyzej nie przeczytalem by ktos negowal zasadnosc instalacji systemow monitoringu w 61 publicznych palcowkach oswiatowych na tereni maiasta Lublina.
Osobiscie przeczytalem i podpisuje sie pod tym obiema rekoma, ze nie mozna z pieniedzy podatnikow wydawac wiecej za to co mozna zrobic duzo taniej i...lepiej!!!
Jezeli nie rozumiesz roznicy pomiedzy systemem analogowym a cyfrowym i 1 a 2 milionami wydanymi w gruncie rzeczy na o samo to czego chcesz nauczyc swoich wychowankow - indolencji, rozrzutnosci czy braku poczucia realizmu i rachunku ekonomicznego?


Jak zamiast emocji spowodowanych byc moze pietnem miejsca w ktorym pracujesz uzyjesz wzroku i przeczytasz ze zrozumieniem to co komentujesz to moze wtedy zrozumiesz co autor chcial przekazac czytelnikom.
Place co miesiac podatki i dla mnie 1 milion to 1 a 2,2 mln to 2,2 . Jak kiedys bedziesz partycypowal w tym systemie gdzie Twoje ciezko zarobione pieniadze beda marnotrawione przez urzednikow to moze zmienisz swoje podejscie wydatkow finansowanych z publicznych czyli rowniez Twoich pieniedzy.
Jako ped... rozwiń
Avatar
Instalator / 6 czerwca 2008 o 22:40
0
mr3z napisał:
Brawo napracowałeś się a teraz odpowiedz na moje pytanie: Jak za 1/10 ceny lub nawet za milion zł wyobrażasz sobie montaż i uruchomienie nowych kamer w placówkach. Ponadto zakres przetargu obejmował nie tylko zainstalowanie, ale i montaż kamer już istniejących. Nadal twierdzisz, że da się to zrobić za 1 mln zł? Jeśli tak to czemu nie startowałeś w przetargu, mogłeś przecież na szybko zarobić 1 mln!!! Acha zapomniałem, umiesz tylko pieprzyć głupoty sorry. Swoją drogą to dobrze, że to miasto, ta "metropolia" robi w końcu coś dobrego, ale chyba rzeczywiście dla tego typu idiotów jak ty cokolwiek by sie stało i tak nie dogodzi. P.S. Co na to rodzice, których dzieci chodzą do tych szkół?


Przeciez napisal, ze realizowal i realizuje instalacje w szkolach w ktorych nikt z urzedu nie preferowal tylko wybranego modelu kamer.
Pytasz jak sie da zrobic za 1 milion? Oczywiście, że się da-wystarczy zastosowac kamery TCP IP i duzo tansze okablowanie w postaci tzw. skretki.
Pytasz czemu nie startowal w przetargu i obrzucasz go inwektywami zamiast przeczytac, ze urzednicy wycieli specyfikacja caly rynek cyfrowych kamer i zrobili specyfikacje pod konkretnego producenta.
Jezeli nie wiesz na czym powstawaly naturalne i autentyczne metropolie to moge Cie zapewnic, ze nie na frywolnym wydawaniu pieniedzy podatnikow.
Nie wiem co na to rodzicie dzieci co chodza do tych szkol, wiem, ze w innych miastach to komitety rodzicielskie lub dyrekcje szkol, korzystajac z dofinansowania MEN firmowaly instalacje monitoringu.
W efekcie budowa systemu monitoringu zlozonego z 16 kamer, rejestratora z mozliwoscia podgladu i odsluchu przez telefony komorkowe i w normalnych telewizorach znajdujacych sie w dowolnym miejscu swiata kosztowalo mniej niz bedzie jak piszesz w tej naszej "metropoli" .

Znam jedno z takich miejsc wiec moge podac pelny koszt instalacji systemu zlozonego z 16 wysokiej jakosci kamer i systemu rejestracji ktory spelnia warunki rozporzadzenia MEN i jest dostepne do odbioru z poziomu komorek oraz z dowolnej komendy policji w swiecie i kosztowal z instalacja 28 tysiecy pln brutto.
Rachunek jest prosty - za 2,2 mln mozna zainstalowac 1257 kamer czyli ponad 3 razy tyle niz byla tu mowa.
Tym sposobem juz wiesz jak mozna taniej niz za 1 mln zrobic to co bedzie kosztowalo 2,2 mln.


W tamtych szkolach i miastach podatnicy sa widocznie mniej szczodrzy czy jak kto woli rozrzutni niz w niektorych "metropoliach" .


Przeciez napisal, ze realizowal i realizuje instalacje w szkolach w ktorych nikt z urzedu nie preferowal tylko wybranego modelu kamer.
Pytasz jak sie da zrobic za 1 milion? Oczywiście, że się da-wystarczy zastosowac kamery TCP IP i duzo tansze okablowanie w postaci tzw. skretki.
Pytasz czemu nie startowal w przetargu i obrzucasz go inwektywami zamiast przeczytac, ze urzednicy wycieli specyfikacja caly rynek cyfrowych kamer i zrobili specyfikacje pod konkretnego producenta.
Jezeli nie wiesz na czy... rozwiń
Avatar
mr3z / 6 czerwca 2008 o 21:09
0
Ponadto: Jestem sam młodym nauczycielem , nie strajkuje, lubię tą swoją załogę, którą się opiekuję. Jeśli ktoś ma mi zapodawać, że te 2 mln to za dużo na 61 szkół, a i tak dzięki temu moi uczniowie będą mieli względny spokój bo nikt im "kasy" na 2 śniadanie nie zabierze to dobrze, że taka umowa została popisana i to przed wakacjami. A ty człowieku jeśli jesteś taki tani to czemu nie startowałeś? Cieszyłbym się bo może coś by zostało np. na renowacje palu zabaw i tej zjeżdżalni, gdzie dzieciaki sobie co drugi dzień drą spodnie.
Avatar
mr3z / 6 czerwca 2008 o 20:56
0
MonitoringMen napisał:
A to ma byc 400 tych kamer? Jezeli 400 to za dwiescie dwadziescia tysiecy moze nie, ale za połowę czyli 1,2 mln to tak!!! ... Nie wiem jakie ma doswiadczenie ten ktoremu proponujesz wirtualny stosunek ale osobiscie moge cos na ten temat powiedziec bo realizowalem i realizuje instalacje systemow monitoringu w szkolach - poza lubelszczyzna ale w szkolach!!!.
Moze koszty tam byly i sa inne bo inne miasta i inne wojewodztwo...Nomen omen ustalone przez urzednikow w Lublinie warunki zwiazane z instalacja systememow monitoringu w placowkch oswiatowych, sa zgola inne niz w innych miastach a wszystkie wywodza sie z tego samego rozporzadzenia MEN.
Jezeli nie wiedziales to teraz bedziesz juz wiedzial, ze w Lublinie dano zielone swiatlo systemom analogowym, w innych miastach nie dyskwalifikowano cyfrowych czyli TCP/IP - to tak jakby dac jednym plyty analogowe i igly w zęby a innym pozwolic na CD i napedy optyczne.
Widzisz roznice???

Ciekawe co to za szczesliwiec podpisal te umowe za 2,2 mln i w jakim trybie - oferty, zamówienia publicznego czy przetargu?

Zainteresuj sie przy okazji losem i kondycja kamer instalowanych we wczesniejszej fazie budowy monitoringu miasta Lublin oraz zmianom technologii z przewowej na bezprzewodowa i na nowo na kablowa.
Jak sie zainteresujesz blizej tematem monitoringu miejskiego w Lublinie oraz rozpoczetej a finansowanej z budzetu lokalnego i centralnego instalacji systemu monitoringu we wszystkich publicznych placowkach oswiatowych Lublina to sie moze okazac, ze grucha to z Ciebie jest i to nie wirtualna a realna.



Brawo napracowałeś się a teraz odpowiedz na moje pytanie: Jak za 1/10 ceny lub nawet za milion zł wyobrażasz sobie montaż i uruchomienie nowych kamer w placówkach. Ponadto zakres przetargu obejmował nie tylko zainstalowanie, ale i montaż kamer już istniejących. Nadal twierdzisz, że da się to zrobić za 1 mln zł? Jeśli tak to czemu nie startowałeś w przetargu, mogłeś przecież na szybko zarobić 1 mln!!! Acha zapomniałem, umiesz tylko pieprzyć głupoty sorry. Swoją drogą to dobrze, że to miasto, ta "metropolia" robi w końcu coś dobrego, ale chyba rzeczywiście dla tego typu idiotów jak ty cokolwiek by sie stało i tak nie dogodzi. P.S. Co na to rodzice, których dzieci chodzą do tych szkół?



Brawo napracowałeś się a teraz odpowiedz na moje pytanie: Jak za 1/10 ceny lub nawet za milion zł wyobrażasz sobie montaż i uruchomienie nowych kamer w placówkach. Ponadto zakres przetargu obejmował nie tylko zainstalowanie, ale i montaż kamer już istniejących. Nadal twierdzisz, że da się to zrobić za 1 mln zł? Jeśli tak to czemu nie startowałeś w przetargu, mogłeś przecież na szybko zarobić 1 mln!!! Acha zapomniałem, umiesz tylko pieprzyć głupoty sorry. Swoją drogą to dobrze, że to miasto, ta &... rozwiń
Avatar
Moneta / 6 czerwca 2008 o 17:22
0
Ciekawy watek. Ciekawe czy zostanie pociagniety dalej przez red. Dominka? Ciekawe czy prawda jest, ze to samo mozna zrobic o polowe taniej?
Ciekawe kto i w jakim trybie bedzie realizowal te finansowana ze srodkow publicznych inwestycje? Ciekawe czy Prezydent Lublina wie, że warunki preferuja kogos wybranego i mocno przeplaconego? Duzo pytan, ciekawe na ile z nich beda odpowiedzi?
Avatar
MonitoringMen / 6 czerwca 2008 o 11:44
0
mr3z napisał:
To idź zrób za 200 tys. zł ponad 400 kamer. Śmiać mi się chce z pseudo fachowców siedzących na du*** trzepiących gruchę przed monitorem.


A to ma byc 400 tych kamer? Jezeli 400 to za dwiescie dwadziescia tysiecy moze nie, ale za połowę czyli 1,2 mln to tak!!! ... Nie wiem jakie ma doswiadczenie ten ktoremu proponujesz wirtualny stosunek ale osobiscie moge cos na ten temat powiedziec bo realizowalem i realizuje instalacje systemow monitoringu w szkolach - poza lubelszczyzna ale w szkolach!!!.
Moze koszty tam byly i sa inne bo inne miasta i inne wojewodztwo...Nomen omen ustalone przez urzednikow w Lublinie warunki zwiazane z instalacja systememow monitoringu w placowkch oswiatowych, sa zgola inne niz w innych miastach a wszystkie wywodza sie z tego samego rozporzadzenia MEN.
Jezeli nie wiedziales to teraz bedziesz juz wiedzial, ze w Lublinie dano zielone swiatlo systemom analogowym, w innych miastach nie dyskwalifikowano cyfrowych czyli TCP/IP - to tak jakby dac jednym plyty analogowe i igly w zęby a innym pozwolic na CD i napedy optyczne.
Widzisz roznice???

Ciekawe co to za szczesliwiec podpisal te umowe za 2,2 mln i w jakim trybie - oferty, zamówienia publicznego czy przetargu?

Zainteresuj sie przy okazji losem i kondycja kamer instalowanych we wczesniejszej fazie budowy monitoringu miasta Lublin oraz zmianom technologii z przewowej na bezprzewodowa i na nowo na kablowa.
Jak sie zainteresujesz blizej tematem monitoringu miejskiego w Lublinie oraz rozpoczetej a finansowanej z budzetu lokalnego i centralnego instalacji systemu monitoringu we wszystkich publicznych placowkach oswiatowych Lublina to sie moze okazac, ze grucha to z Ciebie jest i to nie wirtualna a realna.


A to ma byc 400 tych kamer? Jezeli 400 to za dwiescie dwadziescia tysiecy moze nie, ale za połowę czyli 1,2 mln to tak!!! ... Nie wiem jakie ma doswiadczenie ten ktoremu proponujesz wirtualny stosunek ale osobiscie moge cos na ten temat powiedziec bo realizowalem i realizuje instalacje systemow monitoringu w szkolach - poza lubelszczyzna ale w szkolach!!!.
Moze koszty tam byly i sa inne bo inne miasta i inne wojewodztwo...Nomen omen ustalone przez urzednikow w Lublinie warunki zwiaza... rozwiń
Avatar
mr3z / 6 czerwca 2008 o 11:13
0
To idź zrób za 200 tys. zł ponad 400 kamer. Śmiać mi się chce z pseudo fachowców siedzących na du*** trzepiących gruchę przed monitorem.
Avatar
Moni-tor / 6 czerwca 2008 o 10:51
0
Widać, że ciągle idą Vabank. To samo możnaby zrobić za 1/10 podanych kosztów.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Irena Vrancić (Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS): Chciałabym zagrać w finale

Irena Vrancić (Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS): Chciałabym zagrać w finale 0 0

Rozmową z Ireną Vrancic, koszykarką Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Czy nagranie z wideorejestratora policji jest legalne? Sprawa wraca do sądu

Czy nagranie z wideorejestratora policji jest legalne? Sprawa wraca do sądu 2 3

Sprawa dotycząca stosowania przez drogówkę wideorejestratorów PolCam wróci na wokandę. W pierwszym procesie sąd uznał, że pomiary wykonane tym sprzętem są niewiarygodne i uniewinnił zatrzymanego przez policję kierowcę. Uniewinnienie było przedwczesne – oceniła wczoraj sędzia Anna Samulak z Sądu Okręgowego w Lublinie. – Jak można było to zrobić, skoro obwiniony sam przyznał zatrzymującym policjantom, że przekroczył prędkość.

Kandydat Kukiz'15 wyzwał konkurenta na pojedynek. Jest odpowiedź

Kandydat Kukiz'15 wyzwał konkurenta na pojedynek. Jest odpowiedź 6 8

Kandydat Kukiz 15 na prezydenta Chełma wyzywa swojego rywala na sportowy pojedynek. – To ośmieszanie naszego miasta – komentuje Dariusz Grabczuk, kandydat PO i Nowoczesnej

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo 1 0

Największe triumfy święcił w latach 70. i na stałe wpisał się do annałów światowej siatkówki. Tomasz Wójtowicz świętował swoje 65. urodziny w hali Globus razem z kibicami podczas meczu Asseco Resovii Rzeszów z Cerrad Czarnymi Radom.

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie 0 1

W najbliższą niedzielę 130 terytorialsów złoży przysięgę na placu Zamkowym w Lublinie, w przededniu 100. rocznicy urodzin patrona mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Ceremonia rozpocznie się w samo południe.

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski"

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski" 36 15

O godz. 14 swoje pomysły dla osób niepełnosprawnych ogłosili kandydaci ruchu miejskiego. – Musimy zadbać o to, żeby nasze miasto było faktycznie dostępne – mówi Magdalena Długosz, kandydatka na prezydenta. – Musimy zadbać o tych, którzy w tym momencie nie są w stanie dotrzeć do oferty miasta i do usług publicznych.

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty 49 19

„Podłożyć od kogoś, czy będziemy się szarpać?” – miał zapytać swojego rozmówcę lekarz weterynarii. Chodziło o próbkę krwi od świni z rejonu zagrożonego ASF. Weterynarz sądził, że rozmawia z rolnikiem, ale przez pomyłkę zadzwonił do dziennikarza

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy
galeria

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy 0 2

W każdej sekundzie do internetu podłączana jest setka urządzeń. Nasze mózgi w ciągu roku przetwarzają tyle danych, co mózgi naszych dziadków w ciągu całego życia. Materiały przyszłości to te, które można dalej przetwarzać i łatwo utylizować. A po autach elektrycznych, napędzanych wodorem, na drogi wyjechały samochody bez kierowcy.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września 5 0

Najbliższy weekend to przede wszystkim rewanżowy mecz o awans do żużlowej ekstraligi. Speed Car Motor musi odrobić aż 14 punktów straty do ROW Rybnik. Po porażce z Hutnikiem Kraków 3:5 chcą się także zrehabilitować piłkarze Motoru

Beata Szydło w Lublinie. Awantura i przepychanki na placu Litewskim [zdjęcia, wideo]
aktualizacja
galeria
film

Beata Szydło w Lublinie. Awantura i przepychanki na placu Litewskim [zdjęcia, wideo] 35 68

Na plac Litewski w Lublinie przyszli zwolennicy i przeciwnicy wicepremier Beaty Szydło. Nad tłumem latały na zmianę okrzyki: Beata, złodzieje, dobra zmiana, oddaj kasę.

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat 2 7

26-letni motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Uściąż w powiecie opolskim. Mężczyzna nie miał prawa jazdy

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami?

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami? 0 5

W Janowie Podlaskim Marcin Gortat z Alicją Bachleda-Curuś pojawili się jakiś czas temu. Znany koszykarz sprezentował ukochanej dwa konie arabskie. Co stanie się z piękną klaczą i ogierem, po tym jak para się rozstała?

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego
28 września 2018, 18:00

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Galerii Krańcowej DDK Bronowice (ul. Krańcowa 106) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego.

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej?
galeria
film

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej? 46 61

O udostępnienie kserokopii książki wyjść pracowników urzędu marszałkowskiego proszą marszałka radni Prawa i Sprawiedliwości. I pytają, czy urzędnicy zostali zmuszeni do uczestnictwa w pikiecie w trakcie konferencji prasowej ich ugrupowania i czym tym, którzy odmówili, grożą konsekwencje służbowe.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!