Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 czerwca 2008 r.
18:45
Edytuj ten wpis

Dyrektor podejrzy uczniów przez komórkę

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 8 A A

Zaczyna się montaż sieci kamer w 61 miejskich placówkach: podstawówkach, liceach, a nawet... przedszkolach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Podgląd na 10 budynków zyska dodatkowo policja. Wszystko ma działać najpóźniej za cztery miesiące.

Miasto podpisało już umowę z wykonawcą robót. W każdym z budynków objętych monitoringiem zamontowanych zostanie od 10 do 16 kamer. - Pojawią się na korytarzach, głównych ciągach komunikacyjnych i na zewnątrz budynków - zapowiada Michał Błasik z Urzędu Miasta.

Kamery wkroczą nawet do przedszkoli. - Tu będzie chodziło nie tyle o obserwację zachowań dzieci, ile o dozór mienia i rejestrację osób wchodzących i wychodzących - wyjaśnia Grzegorz Hunicz, dyrektor Wydziału Informatyki i Telekomunikacji w lubelskim magistracie.

Obraz z kamer będzie trafiał na monitory obsługiwane przez pracownika szkoły. Ale nie tylko. - Dyrektor szkoły będzie mógł obserwować obraz nawet na swoim telefonie komórkowym - dodaje Hunicz. To, co się dzieje na korytarzach, ma być również rejestrowane na twardym dysku i przechowywane przez miesiąc.

- Na pewno podniesie to bezpieczeństwo budynku - mówi Zbigniew Jakuszko, dyrektor V LO przy Lipowej. - Szkoła znajduje się w newralgicznym punkcje, obok przechodzą całe wycieczki do pobliskiego centrum handlowego, dlatego większość kamer będzie na zewnątrz budynku. W środku będzie zaledwie kilka kamer w zakamarkach, bo jestem przeciwnikiem inwigilacji. U nas i tak jest bezpiecznie.
Dostęp do obrazów z kamer zamontowanych w około 10 miejskich placówkach będzie miała również policja. Dotyczy to placówek, które są podłączone do miejskiej sieci światłowodowej.

Na pewno taką ochronę dostaną szkoły leżące w kwartale ulic: Al. Racławickie-Długosza-Popiełuszki-Poniatowskiego. Funkcjonariusze będą mogli na nich widzieć, co się tam dzieje. Dostaną też specjalną elektroniczna mapę dozorowanych obiektów.

Montaż ma potrwać nie dłużej niż cztery miesiące. Będzie kosztować blisko 2,2 miliona złotych.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Spokojny / 6 czerwca 2008 o 22:56
0
mr3z napisał:
Ponadto: Jestem sam młodym nauczycielem , nie strajkuje, lubię tą swoją załogę, którą się opiekuję. Jeśli ktoś ma mi zapodawać, że te 2 mln to za dużo na 61 szkół, a i tak dzięki temu moi uczniowie będą mieli względny spokój bo nikt im "kasy" na 2 śniadanie nie zabierze to dobrze, że taka umowa została popisana i to przed wakacjami. A ty człowieku jeśli jesteś taki tani to czemu nie startowałeś? Cieszyłbym się bo może coś by zostało np. na renowacje palu zabaw i tej zjeżdżalni, gdzie dzieciaki sobie co drugi dzień drą spodnie.


Jak zamiast emocji spowodowanych byc moze pietnem miejsca w ktorym pracujesz uzyjesz wzroku i przeczytasz ze zrozumieniem to co komentujesz to moze wtedy zrozumiesz co autor chcial przekazac czytelnikom.
Place co miesiac podatki i dla mnie 1 milion to 1 a 2,2 mln to 2,2 . Jak kiedys bedziesz partycypowal w tym systemie gdzie Twoje ciezko zarobione pieniadze beda marnotrawione przez urzednikow to moze zmienisz swoje podejscie wydatkow finansowanych z publicznych czyli rowniez Twoich pieniedzy.
Jako pedagog powinienes byc szczegolnie wyczulony na manipuacje i nie uzywac jej w stosunku do innych ludzi i faktow.
Nigdzie wyzej nie przeczytalem by ktos negowal zasadnosc instalacji systemow monitoringu w 61 publicznych palcowkach oswiatowych na tereni maiasta Lublina.
Osobiscie przeczytalem i podpisuje sie pod tym obiema rekoma, ze nie mozna z pieniedzy podatnikow wydawac wiecej za to co mozna zrobic duzo taniej i...lepiej!!!
Jezeli nie rozumiesz roznicy pomiedzy systemem analogowym a cyfrowym i 1 a 2 milionami wydanymi w gruncie rzeczy na o samo to czego chcesz nauczyc swoich wychowankow - indolencji, rozrzutnosci czy braku poczucia realizmu i rachunku ekonomicznego?


Jak zamiast emocji spowodowanych byc moze pietnem miejsca w ktorym pracujesz uzyjesz wzroku i przeczytasz ze zrozumieniem to co komentujesz to moze wtedy zrozumiesz co autor chcial przekazac czytelnikom.
Place co miesiac podatki i dla mnie 1 milion to 1 a 2,2 mln to 2,2 . Jak kiedys bedziesz partycypowal w tym systemie gdzie Twoje ciezko zarobione pieniadze beda marnotrawione przez urzednikow to moze zmienisz swoje podejscie wydatkow finansowanych z publicznych czyli rowniez Twoich pieniedzy.
Jako ped... rozwiń
Avatar
Instalator / 6 czerwca 2008 o 22:40
0
mr3z napisał:
Brawo napracowałeś się a teraz odpowiedz na moje pytanie: Jak za 1/10 ceny lub nawet za milion zł wyobrażasz sobie montaż i uruchomienie nowych kamer w placówkach. Ponadto zakres przetargu obejmował nie tylko zainstalowanie, ale i montaż kamer już istniejących. Nadal twierdzisz, że da się to zrobić za 1 mln zł? Jeśli tak to czemu nie startowałeś w przetargu, mogłeś przecież na szybko zarobić 1 mln!!! Acha zapomniałem, umiesz tylko pieprzyć głupoty sorry. Swoją drogą to dobrze, że to miasto, ta "metropolia" robi w końcu coś dobrego, ale chyba rzeczywiście dla tego typu idiotów jak ty cokolwiek by sie stało i tak nie dogodzi. P.S. Co na to rodzice, których dzieci chodzą do tych szkół?


Przeciez napisal, ze realizowal i realizuje instalacje w szkolach w ktorych nikt z urzedu nie preferowal tylko wybranego modelu kamer.
Pytasz jak sie da zrobic za 1 milion? Oczywiście, że się da-wystarczy zastosowac kamery TCP IP i duzo tansze okablowanie w postaci tzw. skretki.
Pytasz czemu nie startowal w przetargu i obrzucasz go inwektywami zamiast przeczytac, ze urzednicy wycieli specyfikacja caly rynek cyfrowych kamer i zrobili specyfikacje pod konkretnego producenta.
Jezeli nie wiesz na czym powstawaly naturalne i autentyczne metropolie to moge Cie zapewnic, ze nie na frywolnym wydawaniu pieniedzy podatnikow.
Nie wiem co na to rodzicie dzieci co chodza do tych szkol, wiem, ze w innych miastach to komitety rodzicielskie lub dyrekcje szkol, korzystajac z dofinansowania MEN firmowaly instalacje monitoringu.
W efekcie budowa systemu monitoringu zlozonego z 16 kamer, rejestratora z mozliwoscia podgladu i odsluchu przez telefony komorkowe i w normalnych telewizorach znajdujacych sie w dowolnym miejscu swiata kosztowalo mniej niz bedzie jak piszesz w tej naszej "metropoli" .

Znam jedno z takich miejsc wiec moge podac pelny koszt instalacji systemu zlozonego z 16 wysokiej jakosci kamer i systemu rejestracji ktory spelnia warunki rozporzadzenia MEN i jest dostepne do odbioru z poziomu komorek oraz z dowolnej komendy policji w swiecie i kosztowal z instalacja 28 tysiecy pln brutto.
Rachunek jest prosty - za 2,2 mln mozna zainstalowac 1257 kamer czyli ponad 3 razy tyle niz byla tu mowa.
Tym sposobem juz wiesz jak mozna taniej niz za 1 mln zrobic to co bedzie kosztowalo 2,2 mln.


W tamtych szkolach i miastach podatnicy sa widocznie mniej szczodrzy czy jak kto woli rozrzutni niz w niektorych "metropoliach" .


Przeciez napisal, ze realizowal i realizuje instalacje w szkolach w ktorych nikt z urzedu nie preferowal tylko wybranego modelu kamer.
Pytasz jak sie da zrobic za 1 milion? Oczywiście, że się da-wystarczy zastosowac kamery TCP IP i duzo tansze okablowanie w postaci tzw. skretki.
Pytasz czemu nie startowal w przetargu i obrzucasz go inwektywami zamiast przeczytac, ze urzednicy wycieli specyfikacja caly rynek cyfrowych kamer i zrobili specyfikacje pod konkretnego producenta.
Jezeli nie wiesz na czy... rozwiń
Avatar
mr3z / 6 czerwca 2008 o 21:09
0
Ponadto: Jestem sam młodym nauczycielem , nie strajkuje, lubię tą swoją załogę, którą się opiekuję. Jeśli ktoś ma mi zapodawać, że te 2 mln to za dużo na 61 szkół, a i tak dzięki temu moi uczniowie będą mieli względny spokój bo nikt im "kasy" na 2 śniadanie nie zabierze to dobrze, że taka umowa została popisana i to przed wakacjami. A ty człowieku jeśli jesteś taki tani to czemu nie startowałeś? Cieszyłbym się bo może coś by zostało np. na renowacje palu zabaw i tej zjeżdżalni, gdzie dzieciaki sobie co drugi dzień drą spodnie.
Avatar
mr3z / 6 czerwca 2008 o 20:56
0
MonitoringMen napisał:
A to ma byc 400 tych kamer? Jezeli 400 to za dwiescie dwadziescia tysiecy moze nie, ale za połowę czyli 1,2 mln to tak!!! ... Nie wiem jakie ma doswiadczenie ten ktoremu proponujesz wirtualny stosunek ale osobiscie moge cos na ten temat powiedziec bo realizowalem i realizuje instalacje systemow monitoringu w szkolach - poza lubelszczyzna ale w szkolach!!!.
Moze koszty tam byly i sa inne bo inne miasta i inne wojewodztwo...Nomen omen ustalone przez urzednikow w Lublinie warunki zwiazane z instalacja systememow monitoringu w placowkch oswiatowych, sa zgola inne niz w innych miastach a wszystkie wywodza sie z tego samego rozporzadzenia MEN.
Jezeli nie wiedziales to teraz bedziesz juz wiedzial, ze w Lublinie dano zielone swiatlo systemom analogowym, w innych miastach nie dyskwalifikowano cyfrowych czyli TCP/IP - to tak jakby dac jednym plyty analogowe i igly w zęby a innym pozwolic na CD i napedy optyczne.
Widzisz roznice???

Ciekawe co to za szczesliwiec podpisal te umowe za 2,2 mln i w jakim trybie - oferty, zamówienia publicznego czy przetargu?

Zainteresuj sie przy okazji losem i kondycja kamer instalowanych we wczesniejszej fazie budowy monitoringu miasta Lublin oraz zmianom technologii z przewowej na bezprzewodowa i na nowo na kablowa.
Jak sie zainteresujesz blizej tematem monitoringu miejskiego w Lublinie oraz rozpoczetej a finansowanej z budzetu lokalnego i centralnego instalacji systemu monitoringu we wszystkich publicznych placowkach oswiatowych Lublina to sie moze okazac, ze grucha to z Ciebie jest i to nie wirtualna a realna.



Brawo napracowałeś się a teraz odpowiedz na moje pytanie: Jak za 1/10 ceny lub nawet za milion zł wyobrażasz sobie montaż i uruchomienie nowych kamer w placówkach. Ponadto zakres przetargu obejmował nie tylko zainstalowanie, ale i montaż kamer już istniejących. Nadal twierdzisz, że da się to zrobić za 1 mln zł? Jeśli tak to czemu nie startowałeś w przetargu, mogłeś przecież na szybko zarobić 1 mln!!! Acha zapomniałem, umiesz tylko pieprzyć głupoty sorry. Swoją drogą to dobrze, że to miasto, ta "metropolia" robi w końcu coś dobrego, ale chyba rzeczywiście dla tego typu idiotów jak ty cokolwiek by sie stało i tak nie dogodzi. P.S. Co na to rodzice, których dzieci chodzą do tych szkół?



Brawo napracowałeś się a teraz odpowiedz na moje pytanie: Jak za 1/10 ceny lub nawet za milion zł wyobrażasz sobie montaż i uruchomienie nowych kamer w placówkach. Ponadto zakres przetargu obejmował nie tylko zainstalowanie, ale i montaż kamer już istniejących. Nadal twierdzisz, że da się to zrobić za 1 mln zł? Jeśli tak to czemu nie startowałeś w przetargu, mogłeś przecież na szybko zarobić 1 mln!!! Acha zapomniałem, umiesz tylko pieprzyć głupoty sorry. Swoją drogą to dobrze, że to miasto, ta &... rozwiń
Avatar
Moneta / 6 czerwca 2008 o 17:22
0
Ciekawy watek. Ciekawe czy zostanie pociagniety dalej przez red. Dominka? Ciekawe czy prawda jest, ze to samo mozna zrobic o polowe taniej?
Ciekawe kto i w jakim trybie bedzie realizowal te finansowana ze srodkow publicznych inwestycje? Ciekawe czy Prezydent Lublina wie, że warunki preferuja kogos wybranego i mocno przeplaconego? Duzo pytan, ciekawe na ile z nich beda odpowiedzi?
Avatar
MonitoringMen / 6 czerwca 2008 o 11:44
0
mr3z napisał:
To idź zrób za 200 tys. zł ponad 400 kamer. Śmiać mi się chce z pseudo fachowców siedzących na du*** trzepiących gruchę przed monitorem.


A to ma byc 400 tych kamer? Jezeli 400 to za dwiescie dwadziescia tysiecy moze nie, ale za połowę czyli 1,2 mln to tak!!! ... Nie wiem jakie ma doswiadczenie ten ktoremu proponujesz wirtualny stosunek ale osobiscie moge cos na ten temat powiedziec bo realizowalem i realizuje instalacje systemow monitoringu w szkolach - poza lubelszczyzna ale w szkolach!!!.
Moze koszty tam byly i sa inne bo inne miasta i inne wojewodztwo...Nomen omen ustalone przez urzednikow w Lublinie warunki zwiazane z instalacja systememow monitoringu w placowkch oswiatowych, sa zgola inne niz w innych miastach a wszystkie wywodza sie z tego samego rozporzadzenia MEN.
Jezeli nie wiedziales to teraz bedziesz juz wiedzial, ze w Lublinie dano zielone swiatlo systemom analogowym, w innych miastach nie dyskwalifikowano cyfrowych czyli TCP/IP - to tak jakby dac jednym plyty analogowe i igly w zęby a innym pozwolic na CD i napedy optyczne.
Widzisz roznice???

Ciekawe co to za szczesliwiec podpisal te umowe za 2,2 mln i w jakim trybie - oferty, zamówienia publicznego czy przetargu?

Zainteresuj sie przy okazji losem i kondycja kamer instalowanych we wczesniejszej fazie budowy monitoringu miasta Lublin oraz zmianom technologii z przewowej na bezprzewodowa i na nowo na kablowa.
Jak sie zainteresujesz blizej tematem monitoringu miejskiego w Lublinie oraz rozpoczetej a finansowanej z budzetu lokalnego i centralnego instalacji systemu monitoringu we wszystkich publicznych placowkach oswiatowych Lublina to sie moze okazac, ze grucha to z Ciebie jest i to nie wirtualna a realna.


A to ma byc 400 tych kamer? Jezeli 400 to za dwiescie dwadziescia tysiecy moze nie, ale za połowę czyli 1,2 mln to tak!!! ... Nie wiem jakie ma doswiadczenie ten ktoremu proponujesz wirtualny stosunek ale osobiscie moge cos na ten temat powiedziec bo realizowalem i realizuje instalacje systemow monitoringu w szkolach - poza lubelszczyzna ale w szkolach!!!.
Moze koszty tam byly i sa inne bo inne miasta i inne wojewodztwo...Nomen omen ustalone przez urzednikow w Lublinie warunki zwiaza... rozwiń
Avatar
mr3z / 6 czerwca 2008 o 11:13
0
To idź zrób za 200 tys. zł ponad 400 kamer. Śmiać mi się chce z pseudo fachowców siedzących na du*** trzepiących gruchę przed monitorem.
Avatar
Moni-tor / 6 czerwca 2008 o 10:51
0
Widać, że ciągle idą Vabank. To samo możnaby zrobić za 1/10 podanych kosztów.
Avatar
Spokojny / 6 czerwca 2008 o 22:56
0
mr3z napisał:
Ponadto: Jestem sam młodym nauczycielem , nie strajkuje, lubię tą swoją załogę, którą się opiekuję. Jeśli ktoś ma mi zapodawać, że te 2 mln to za dużo na 61 szkół, a i tak dzięki temu moi uczniowie będą mieli względny spokój bo nikt im "kasy" na 2 śniadanie nie zabierze to dobrze, że taka umowa została popisana i to przed wakacjami. A ty człowieku jeśli jesteś taki tani to czemu nie startowałeś? Cieszyłbym się bo może coś by zostało np. na renowacje palu zabaw i tej zjeżdżalni, gdzie dzieciaki sobie co drugi dzień drą spodnie.


Jak zamiast emocji spowodowanych byc moze pietnem miejsca w ktorym pracujesz uzyjesz wzroku i przeczytasz ze zrozumieniem to co komentujesz to moze wtedy zrozumiesz co autor chcial przekazac czytelnikom.
Place co miesiac podatki i dla mnie 1 milion to 1 a 2,2 mln to 2,2 . Jak kiedys bedziesz partycypowal w tym systemie gdzie Twoje ciezko zarobione pieniadze beda marnotrawione przez urzednikow to moze zmienisz swoje podejscie wydatkow finansowanych z publicznych czyli rowniez Twoich pieniedzy.
Jako pedagog powinienes byc szczegolnie wyczulony na manipuacje i nie uzywac jej w stosunku do innych ludzi i faktow.
Nigdzie wyzej nie przeczytalem by ktos negowal zasadnosc instalacji systemow monitoringu w 61 publicznych palcowkach oswiatowych na tereni maiasta Lublina.
Osobiscie przeczytalem i podpisuje sie pod tym obiema rekoma, ze nie mozna z pieniedzy podatnikow wydawac wiecej za to co mozna zrobic duzo taniej i...lepiej!!!
Jezeli nie rozumiesz roznicy pomiedzy systemem analogowym a cyfrowym i 1 a 2 milionami wydanymi w gruncie rzeczy na o samo to czego chcesz nauczyc swoich wychowankow - indolencji, rozrzutnosci czy braku poczucia realizmu i rachunku ekonomicznego?


Jak zamiast emocji spowodowanych byc moze pietnem miejsca w ktorym pracujesz uzyjesz wzroku i przeczytasz ze zrozumieniem to co komentujesz to moze wtedy zrozumiesz co autor chcial przekazac czytelnikom.
Place co miesiac podatki i dla mnie 1 milion to 1 a 2,2 mln to 2,2 . Jak kiedys bedziesz partycypowal w tym systemie gdzie Twoje ciezko zarobione pieniadze beda marnotrawione przez urzednikow to moze zmienisz swoje podejscie wydatkow finansowanych z publicznych czyli rowniez Twoich pieniedzy.
Jako ped... rozwiń
Avatar
Instalator / 6 czerwca 2008 o 22:40
0
mr3z napisał:
Brawo napracowałeś się a teraz odpowiedz na moje pytanie: Jak za 1/10 ceny lub nawet za milion zł wyobrażasz sobie montaż i uruchomienie nowych kamer w placówkach. Ponadto zakres przetargu obejmował nie tylko zainstalowanie, ale i montaż kamer już istniejących. Nadal twierdzisz, że da się to zrobić za 1 mln zł? Jeśli tak to czemu nie startowałeś w przetargu, mogłeś przecież na szybko zarobić 1 mln!!! Acha zapomniałem, umiesz tylko pieprzyć głupoty sorry. Swoją drogą to dobrze, że to miasto, ta "metropolia" robi w końcu coś dobrego, ale chyba rzeczywiście dla tego typu idiotów jak ty cokolwiek by sie stało i tak nie dogodzi. P.S. Co na to rodzice, których dzieci chodzą do tych szkół?


Przeciez napisal, ze realizowal i realizuje instalacje w szkolach w ktorych nikt z urzedu nie preferowal tylko wybranego modelu kamer.
Pytasz jak sie da zrobic za 1 milion? Oczywiście, że się da-wystarczy zastosowac kamery TCP IP i duzo tansze okablowanie w postaci tzw. skretki.
Pytasz czemu nie startowal w przetargu i obrzucasz go inwektywami zamiast przeczytac, ze urzednicy wycieli specyfikacja caly rynek cyfrowych kamer i zrobili specyfikacje pod konkretnego producenta.
Jezeli nie wiesz na czym powstawaly naturalne i autentyczne metropolie to moge Cie zapewnic, ze nie na frywolnym wydawaniu pieniedzy podatnikow.
Nie wiem co na to rodzicie dzieci co chodza do tych szkol, wiem, ze w innych miastach to komitety rodzicielskie lub dyrekcje szkol, korzystajac z dofinansowania MEN firmowaly instalacje monitoringu.
W efekcie budowa systemu monitoringu zlozonego z 16 kamer, rejestratora z mozliwoscia podgladu i odsluchu przez telefony komorkowe i w normalnych telewizorach znajdujacych sie w dowolnym miejscu swiata kosztowalo mniej niz bedzie jak piszesz w tej naszej "metropoli" .

Znam jedno z takich miejsc wiec moge podac pelny koszt instalacji systemu zlozonego z 16 wysokiej jakosci kamer i systemu rejestracji ktory spelnia warunki rozporzadzenia MEN i jest dostepne do odbioru z poziomu komorek oraz z dowolnej komendy policji w swiecie i kosztowal z instalacja 28 tysiecy pln brutto.
Rachunek jest prosty - za 2,2 mln mozna zainstalowac 1257 kamer czyli ponad 3 razy tyle niz byla tu mowa.
Tym sposobem juz wiesz jak mozna taniej niz za 1 mln zrobic to co bedzie kosztowalo 2,2 mln.


W tamtych szkolach i miastach podatnicy sa widocznie mniej szczodrzy czy jak kto woli rozrzutni niz w niektorych "metropoliach" .


Przeciez napisal, ze realizowal i realizuje instalacje w szkolach w ktorych nikt z urzedu nie preferowal tylko wybranego modelu kamer.
Pytasz jak sie da zrobic za 1 milion? Oczywiście, że się da-wystarczy zastosowac kamery TCP IP i duzo tansze okablowanie w postaci tzw. skretki.
Pytasz czemu nie startowal w przetargu i obrzucasz go inwektywami zamiast przeczytac, ze urzednicy wycieli specyfikacja caly rynek cyfrowych kamer i zrobili specyfikacje pod konkretnego producenta.
Jezeli nie wiesz na czy... rozwiń
Avatar
mr3z / 6 czerwca 2008 o 21:09
0
Ponadto: Jestem sam młodym nauczycielem , nie strajkuje, lubię tą swoją załogę, którą się opiekuję. Jeśli ktoś ma mi zapodawać, że te 2 mln to za dużo na 61 szkół, a i tak dzięki temu moi uczniowie będą mieli względny spokój bo nikt im "kasy" na 2 śniadanie nie zabierze to dobrze, że taka umowa została popisana i to przed wakacjami. A ty człowieku jeśli jesteś taki tani to czemu nie startowałeś? Cieszyłbym się bo może coś by zostało np. na renowacje palu zabaw i tej zjeżdżalni, gdzie dzieciaki sobie co drugi dzień drą spodnie.
Avatar
mr3z / 6 czerwca 2008 o 20:56
0
MonitoringMen napisał:
A to ma byc 400 tych kamer? Jezeli 400 to za dwiescie dwadziescia tysiecy moze nie, ale za połowę czyli 1,2 mln to tak!!! ... Nie wiem jakie ma doswiadczenie ten ktoremu proponujesz wirtualny stosunek ale osobiscie moge cos na ten temat powiedziec bo realizowalem i realizuje instalacje systemow monitoringu w szkolach - poza lubelszczyzna ale w szkolach!!!.
Moze koszty tam byly i sa inne bo inne miasta i inne wojewodztwo...Nomen omen ustalone przez urzednikow w Lublinie warunki zwiazane z instalacja systememow monitoringu w placowkch oswiatowych, sa zgola inne niz w innych miastach a wszystkie wywodza sie z tego samego rozporzadzenia MEN.
Jezeli nie wiedziales to teraz bedziesz juz wiedzial, ze w Lublinie dano zielone swiatlo systemom analogowym, w innych miastach nie dyskwalifikowano cyfrowych czyli TCP/IP - to tak jakby dac jednym plyty analogowe i igly w zęby a innym pozwolic na CD i napedy optyczne.
Widzisz roznice???

Ciekawe co to za szczesliwiec podpisal te umowe za 2,2 mln i w jakim trybie - oferty, zamówienia publicznego czy przetargu?

Zainteresuj sie przy okazji losem i kondycja kamer instalowanych we wczesniejszej fazie budowy monitoringu miasta Lublin oraz zmianom technologii z przewowej na bezprzewodowa i na nowo na kablowa.
Jak sie zainteresujesz blizej tematem monitoringu miejskiego w Lublinie oraz rozpoczetej a finansowanej z budzetu lokalnego i centralnego instalacji systemu monitoringu we wszystkich publicznych placowkach oswiatowych Lublina to sie moze okazac, ze grucha to z Ciebie jest i to nie wirtualna a realna.



Brawo napracowałeś się a teraz odpowiedz na moje pytanie: Jak za 1/10 ceny lub nawet za milion zł wyobrażasz sobie montaż i uruchomienie nowych kamer w placówkach. Ponadto zakres przetargu obejmował nie tylko zainstalowanie, ale i montaż kamer już istniejących. Nadal twierdzisz, że da się to zrobić za 1 mln zł? Jeśli tak to czemu nie startowałeś w przetargu, mogłeś przecież na szybko zarobić 1 mln!!! Acha zapomniałem, umiesz tylko pieprzyć głupoty sorry. Swoją drogą to dobrze, że to miasto, ta "metropolia" robi w końcu coś dobrego, ale chyba rzeczywiście dla tego typu idiotów jak ty cokolwiek by sie stało i tak nie dogodzi. P.S. Co na to rodzice, których dzieci chodzą do tych szkół?



Brawo napracowałeś się a teraz odpowiedz na moje pytanie: Jak za 1/10 ceny lub nawet za milion zł wyobrażasz sobie montaż i uruchomienie nowych kamer w placówkach. Ponadto zakres przetargu obejmował nie tylko zainstalowanie, ale i montaż kamer już istniejących. Nadal twierdzisz, że da się to zrobić za 1 mln zł? Jeśli tak to czemu nie startowałeś w przetargu, mogłeś przecież na szybko zarobić 1 mln!!! Acha zapomniałem, umiesz tylko pieprzyć głupoty sorry. Swoją drogą to dobrze, że to miasto, ta &... rozwiń
Avatar
Moneta / 6 czerwca 2008 o 17:22
0
Ciekawy watek. Ciekawe czy zostanie pociagniety dalej przez red. Dominka? Ciekawe czy prawda jest, ze to samo mozna zrobic o polowe taniej?
Ciekawe kto i w jakim trybie bedzie realizowal te finansowana ze srodkow publicznych inwestycje? Ciekawe czy Prezydent Lublina wie, że warunki preferuja kogos wybranego i mocno przeplaconego? Duzo pytan, ciekawe na ile z nich beda odpowiedzi?
Avatar
MonitoringMen / 6 czerwca 2008 o 11:44
0
mr3z napisał:
To idź zrób za 200 tys. zł ponad 400 kamer. Śmiać mi się chce z pseudo fachowców siedzących na du*** trzepiących gruchę przed monitorem.


A to ma byc 400 tych kamer? Jezeli 400 to za dwiescie dwadziescia tysiecy moze nie, ale za połowę czyli 1,2 mln to tak!!! ... Nie wiem jakie ma doswiadczenie ten ktoremu proponujesz wirtualny stosunek ale osobiscie moge cos na ten temat powiedziec bo realizowalem i realizuje instalacje systemow monitoringu w szkolach - poza lubelszczyzna ale w szkolach!!!.
Moze koszty tam byly i sa inne bo inne miasta i inne wojewodztwo...Nomen omen ustalone przez urzednikow w Lublinie warunki zwiazane z instalacja systememow monitoringu w placowkch oswiatowych, sa zgola inne niz w innych miastach a wszystkie wywodza sie z tego samego rozporzadzenia MEN.
Jezeli nie wiedziales to teraz bedziesz juz wiedzial, ze w Lublinie dano zielone swiatlo systemom analogowym, w innych miastach nie dyskwalifikowano cyfrowych czyli TCP/IP - to tak jakby dac jednym plyty analogowe i igly w zęby a innym pozwolic na CD i napedy optyczne.
Widzisz roznice???

Ciekawe co to za szczesliwiec podpisal te umowe za 2,2 mln i w jakim trybie - oferty, zamówienia publicznego czy przetargu?

Zainteresuj sie przy okazji losem i kondycja kamer instalowanych we wczesniejszej fazie budowy monitoringu miasta Lublin oraz zmianom technologii z przewowej na bezprzewodowa i na nowo na kablowa.
Jak sie zainteresujesz blizej tematem monitoringu miejskiego w Lublinie oraz rozpoczetej a finansowanej z budzetu lokalnego i centralnego instalacji systemu monitoringu we wszystkich publicznych placowkach oswiatowych Lublina to sie moze okazac, ze grucha to z Ciebie jest i to nie wirtualna a realna.


A to ma byc 400 tych kamer? Jezeli 400 to za dwiescie dwadziescia tysiecy moze nie, ale za połowę czyli 1,2 mln to tak!!! ... Nie wiem jakie ma doswiadczenie ten ktoremu proponujesz wirtualny stosunek ale osobiscie moge cos na ten temat powiedziec bo realizowalem i realizuje instalacje systemow monitoringu w szkolach - poza lubelszczyzna ale w szkolach!!!.
Moze koszty tam byly i sa inne bo inne miasta i inne wojewodztwo...Nomen omen ustalone przez urzednikow w Lublinie warunki zwiaza... rozwiń
Avatar
mr3z / 6 czerwca 2008 o 11:13
0
To idź zrób za 200 tys. zł ponad 400 kamer. Śmiać mi się chce z pseudo fachowców siedzących na du*** trzepiących gruchę przed monitorem.
Avatar
Moni-tor / 6 czerwca 2008 o 10:51
0
Widać, że ciągle idą Vabank. To samo możnaby zrobić za 1/10 podanych kosztów.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 10 grudnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 10 grudnia 2018 roku 0 0

Zawalił im się dom, mieszkają w baraku. Ludzie im pomogli [zdjęcia]
szlachetna paczka
galeria

Zawalił im się dom, mieszkają w baraku. Ludzie im pomogli [zdjęcia] 1 2

800 rodzin z województwa lubelskiego otrzymało paczki świąteczne w ramach Weekendu Cudów Szlachetnej Paczki. Pomoc trafiła m.in. do rodziny pani Agnieszki z Dysa k. Lublina.

Budżet Lublina na 2019 rok. O to prosili radni, ale zabrakło pieniędzy

Budżet Lublina na 2019 rok. O to prosili radni, ale zabrakło pieniędzy 24 10

Nie będzie targu na Felinie, świateł na Węglarza, ani klimatyzacji w hali Globus. Wyliczać można długo. Prezydent nie znalazł pieniędzy na większość próśb, które zgłosili radni do przyszłorocznego budżetu miasta. Na ich spełnienie trzeba by znaleźć dodatkowo 269 mln zł. Prezydent znalazł niecałe 4 mln

Lublin: Kto się zajmie gastronomią na Moście Kultury? Ogłosili konkurs

Lublin: Kto się zajmie gastronomią na Moście Kultury? Ogłosili konkurs 17 5

Przed nowym sezonem wymieniona będzie obsługa gastronomiczna Mostu Kultury. Nowa zostanie wybrana w konkursie, w którym oceniane ma być m.in. proponowane menu i estetyka punktu. Właśnie wygląd był ostatnio powodem zamieszania, gdy na moście stanęły za wysokie kontenery i zbyt krzykliwa reklama

Baranów: Powstaje archiwum, gmina prosi o zdjęcia

Baranów: Powstaje archiwum, gmina prosi o zdjęcia 4 0

Historia gminy Baranów w powiecie puławskim w przyszłym roku zostanie zaprezentowana w publikacjach, jakie ma zamiar wydać lokalny samorząd. Na apel o udostępnianie materiałów z różnych lat odpowiedziało już mnóstwo osób z różnych stron kraju.

W Opolaninie Opole Lubelskie postawiono na młodzież

W Opolaninie Opole Lubelskie postawiono na młodzież 0 2

I chociaż ona radzi sobie na razie bardzo różnie, to z raz obranego kursu nie zamierzają rezygnować

Speed Car Motor Lublin z licencją warunkową na starty w PGE Ekstralidze

Speed Car Motor Lublin z licencją warunkową na starty w PGE Ekstralidze 73 1

Speed Car Motor Lublin znalazł się w gronie 23 klubów z żużlowej Polski, które otrzymały pozwolenie na starty w ligach w przyszłym sezonie

Orszak św. Mikołaja w Lublinie. Barwny korowód przeszedł na Czwartek [zdjęcia]
galeria

Orszak św. Mikołaja w Lublinie. Barwny korowód przeszedł na Czwartek [zdjęcia] 0 2

Już po raz 5. ulicami Lublina przeszedł Orszak św. Mikołaja.

Gryf Gmina Zamość czeka na mecze w blasku jupiterów

Gryf Gmina Zamość czeka na mecze w blasku jupiterów 2 1

Gryf Gmina Zamość ma za sobą bardzo udaną rundę jesienną. Zespół na półmetku zajął trzecie miejsce i czeka go spokojna runda rewanżowa. To ważne bo drużyna trenera Romana Blonki przez cały 2019 rok nie będzie grać na swoim obiekcie

S19 z Lublina do Lubartowa. Ponad 100 wniosków o zmianę w planach

S19 z Lublina do Lubartowa. Ponad 100 wniosków o zmianę w planach 32 13

Ponad 100 różnych wniosków o zmianę w planach drogi ekspresowej S19 między Lublinem a Lubartowem zgłosili mieszkańcy przyległych terenów. Proszą o przesunięcie kładki dla pieszych, dodatkowy zjazd lub zapewnienie wygodnego dojazdu do firmy. Najwięcej emocji nowa trasa budzi w gminie Niemce

Noworoczne plany Puław. Najważniejsze inwestycje w budżecie na 2019 rok

Noworoczne plany Puław. Najważniejsze inwestycje w budżecie na 2019 rok 7 7

Jakich nowych inwestycji mogą spodziewać się w 2019 roku mieszkańcy Puław? Wbrew pozorom, poza budową hali sportowej i dalszym ciągiem remontu Domu Chemika, znalazły się środki na kilka innych przedsięwzięć. Powstaną m.in. nowe ulice oraz tereny zielone.

11. Jazz Bez w Lublinie
13 grudnia 2018, 19:00

11. Jazz Bez w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już po raz 11. w Lublinie odbędzie się muzyczny festiwal Jazz Bez, którego założeniem jest dialog pomiędzy Polska a Ukrainą. Tegoroczna edycja imprezy tradycyjnie odbędzie się w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) w dniach 13-15 grudnia.

Dwa dni po ślubie wyszła z domu. Jej ciało znaleźli w jeziorze
film

Dwa dni po ślubie wyszła z domu. Jej ciało znaleźli w jeziorze 69 6

Skarszewy (woj. pomorskie). Z jeziora Borówno Wielkie w miejscowości Skarszewy (Pomorskie) wydobyto czerwonego volkswagena golfa. W aucie znajdowało się ciało 24-letniej Roksany, która zaginęła trzeciego grudnia. Kobieta dwa dni po swoim ślubie wyszła z domu i ślad po niej zaginął.

Lublin: Muszla koncertowa będzie mieć nowy dach. Co jeszcze się zmieni w Ogrodzie Saskim?
zdjęcia
galeria

Lublin: Muszla koncertowa będzie mieć nowy dach. Co jeszcze się zmieni w Ogrodzie Saskim? 10 9

Jeszcze w tym roku gotowe ma być zadaszenie muszli koncertowej w Ogrodzie Saskim. W przyszłym roku czekają nas kolejne zmiany w zabytkowym parku. Będzie nowa woliera dla pawi, powstać ma także nowa altana w miejscu roztrzaskanej przez drzewo powalone latem zeszłego roku przez wichurę

Zagłębie Lubin – Azoty Puławy 31:28. Pokaz bezradności

Zagłębie Lubin – Azoty Puławy 31:28. Pokaz bezradności 2 1

W ostatnim meczu w tym roku Azoty Puławy dość nieoczekiwanie, ale zasłużenie przegrały na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 28:31. Była to piąta porażka puławian w sezonie. Niebawem okaże się, czy zapłaci za nią posadą trener Bartosz Jurecki

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!