Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Mieszkańcy Świdnika chcą autobusów z Lublina

Utworzony przez Franek, 10 czerwca 2011 r. o 12:59 Powrót do artykułu
Jednego nie rozumiem. Pasażerowie przecież płacą za bilet więc po co jakieś dofinansowania? Prywaciarzom jakoś się opłaca wozić ludzi i lać na dofinansowania. To może ja założę piekarnię i będę żądał dofinansowania od władz, w końcu robię coś dla ludzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tysiące ludzi kursują między tymi miastami i to własnymi autami z braku dogodnych połączeń /nie licząc rozklekotanych busików linii 88/. Od tetgo duży ruch w obu miastach i zatłoczone parkingi. Ponad tysiąc ludzi dojeżdża do Sądu lubelskiego z siedzibą w Świdniku-do pracy jak i załatwiać sprawy.A władze samorządowe ŚPIĄ bo WYBORYCY zagłosowali źle!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Franek napisał:
Jednego nie rozumiem. Pasażerowie przecież płacą za bilet więc po co jakieś dofinansowania? Prywaciarzom jakoś się opłaca wozić ludzi i lać na dofinansowania. To może ja założę piekarnię i będę żądał dofinansowania od władz, w końcu robię coś dla ludzi.
I myślisz że z tych opłat na bilety utrzymuje się MPK? Czy myślisz że komunikacja miejska to interes dochodowy? Transport publiczny nie jest w stanie zarobić na siebie i nie jest instytucją dochodową w żadnym państwie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I bardzo dobrze, że chce wejść MPK bo prywaciarze jeżdzą takimi wrakami, że zastanawiam się kto im podbija coroczne badania techniczne. To też jest temat do zainteresowania się przez odpowiednie służby. 20-40 letnie zardzewiałe do granic możliwości trupy, wnętrze jak w burdelu i nowa wyższa stawka 3.5zł za przejazd na trasie Lublin - Świdnik. Pytam się za co oni chcą te 3.5zł???? Totalna paranoja. Jestem jak najbardziej za wejściem MPK oraz pociągniecie do odpowiedzialności tych 'hamulcowych' radnych co są na 'NIE' bo ktoś z nich w łape bierze od prywaciarzy za korzystny dla nich obrót sprawy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co to za radni,którzy nie chcą poprawić komunikację z Lublinem . Kto ich popierał ? Może już za długo się zasiedzieli i nie czują codziennych i zwykłych problemów .A co na ten temat władze miasta czyżby i oni ?Przecież nie trzeba tu większej filozofii albo prościej mądrości aby wiedzieć że rozwój miasta zależy również od sprawnej komunikacji .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
warunki , jakie są w busach - wraki oraz tłok - są skandaliczne. i tak płacę 3 zł.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Konieczna kolej miejska łączaca Lublin o okolicznymi miejscowosciami.Bez tego rozwiazania Lublin zawsze bedzie zakorkowany.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MPK by chciało żeby Świdnik dopłacał do przerośniętego biurokractwa i gapowiczów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
aron napisał:
MPK by chciało żeby Świdnik dopłacał do przerośniętego biurokractwa i gapowiczów
I teraz powstaje pytanie co lepsze, dopłacanie i lepsze warunki dla pasażerów czy łapówki pod stołem dla radnych i skandaliczne warunki dla podróżnych w tych zdezelowanych prywatnych busach rodem z 3go świata? Ja mimo wszystko jestem za tą pierwszą opcją. Przecież te trupy nie spełniają żadnych standardów! Jak one przechodzą badania techniczne? Może trzeba przykładnie ukarać diagnoste, który podbija dokumenty w tych przedpotopowych wrakach?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Stałe praktyki busiarzy to postój na przystanku przed światłami na Racławickiej w Świdniku aż "nałapie" pasażerów, poza tym rozkład jazdy na Dworcu Południowym, i tak nikt go nie przestrzega. Trzeci Świat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zbliżają się wybory !- wystarczy zapamiętać jacy radni byli przeciwni by komunikacja zaczęła działać i stosownie zagłosować -to w waszych rękach min. mieszkańców Świdnika leży to czy ta komunikacja będzie , nie wybierajcie szkodników waszych obywatelskich interesów bo one powinny być dla nich priorytetowe !.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zbliżają się wybory !- wystarczy zapamiętać jacy radni byli przeciwni by komunikacja zaczęła działać i stosownie zagłosować -to w waszych rękach min. mieszkańców Świdnika leży to czy ta komunikacja będzie , nie wybierajcie szkodników waszych obywatelskich interesów bo one powinny być dla nich priorytetowe !.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podkarpacie Łaczy satelitarne wioski ZUK mówi niet dla Lublina. Świdnik dawno powinien byc dzielnica LUBINA ,to wszystko sztuczny twór .Komunikacja powinna byc np Tramwajowa ale prezydet 3 ligowy z radnymi tego nie chce lub nie rozumie.Babcia zawsze mówiła rozómie pójdz do mnie -czy włodarze miast to zrozumią .Lotnisko wspólne sąd wspólny ale niezbędne sa stołeczki burmistrz starosta itd .Pytam a dlaczego zamiast burmistrza nie mogł by byc dyrektor dzielnicy Świdnik?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@ aron- czy ty w ogóle wiesz co piszesz ? jakie MPK ?! pod banderą ZTM'u byłoby cały projekt linii LŚ . Primo. Secundo - jak żeś taki kox, to przejedź się LKK'owskim kapenami. Ciekawe, czy dalej będziesz się ślinił na ich widok ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Franek napisał:
Jednego nie rozumiem. Pasażerowie przecież płacą za bilet więc po co jakieś dofinansowania? Prywaciarzom jakoś się opłaca wozić ludzi i lać na dofinansowania. To może ja założę piekarnię i będę żądał dofinansowania od władz, w końcu robię coś dla ludzi.
Po to, żebyście ze Świdnika nie płacili więcej, tylko tyle samo, co pasażerowie podróżujący w granicach Lublina. Odległość jest większa? Jest. A więc cena przejazdu jest większa. I ktoś do tych standardowych 2,40 zł musi dopłacić. Nie widzę powodu, żeby lubelski ZTM (czyli w praktyce Miasto Lublin) i jego klienci dokładali do dogodnych połączeń Świdnika z Lublinem. To Wam powinno zależeć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zastanówmy się nad jednym: co zrobić, żeby skłonić / zmusić radnych do poparcia projektu wspólnej komunikacji. Chodzi mi o prawne narzędzia oddziaływania. Może napisać jakąś petycję?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wiem, że to może mało skuteczne, ale na pewno byłoby im trudniej odrzucić projekt, no i może jest inny sposób?...
dotik napisał:
Zastanówmy się nad jednym: co zrobić, żeby skłonić / zmusić radnych do poparcia projektu wspólnej komunikacji. Chodzi mi o prawne narzędzia oddziaływania. Może napisać jakąś petycję?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dalej będziecie jeździli busami - nie ma pieniędzy na hołotę - jest za to kasa ne europejsko stolicy kultury - 48 800 000 - tak dokładnie , nie pomyliły mi się zera - prawie 50 milionów jest zaplanowanych na reklamy, promocję, bilbordy ,urzędasów itp dotyczące ESK - tylko po co to komu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Człowieku gdzie ty żyjesz jak nie wiesz po co?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DOPÓKI ŚWIDNICCY RADNI BĘDĄ DBAĆ O INTERESY WŁAŚCICIELI BUSÓW NA TRASIE LUBLIN-ŚWIDNIK-ZAPOMNIJCIE O AUTOBUSACH
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...