Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Wózek nr #2222. Z tego co jest napisane na automacie przymuje monety od 10gr do 5zł, a nie jak napisane od 5gr.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Już dawno powinni byli to wprowadzic ,to kierowcy by sie tyle nie denerwowali.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
boże, jaki ten lublin zacofany... w krakowie już dawno funkcjonują, a tutaj będę się w testy bawić... ręce opadają...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Priorytetami (w/g mojego skromnego zdania) dla lubelskiego MPK to "rozwijanie" komunikacji trolejbusowej i zakup autobusów przegubowych - oby się udało zdobycie funduszy unijnych, Obecnie przejazd "krótkim" 12 metrowym autobusem to koszmar (więc chodzę na piechotę). Jednak patrząc na to, jak nasi "pożal się ... urzędnicy z ratusza" pozyskują środki unijne na budowę i remonty dróg (całe "0" - słownie zero złotych), to mam coraz mniejszą nadzieję i wiarę, że coś z tych zapewnień ("urzędników i prezydenta") o rozwoju i rozbudowie komunikacji w Lublinie "wyjdzie"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zastanawiam się tylko, jak to będzie wyglądało w praktyce, gdy deb***e kanary zaatakują pasażera, zanim ten zdąży podejść do automatu...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MARYJAN ARCYBISKUP napisał:
Zastanawiam się tylko, jak to będzie wyglądało w praktyce, gdy deb***e kanary zaatakują pasażera, zanim ten zdąży podejść do automatu...
Codziennie dojeżdżam do pracy autobusami MPK i widzę że to pasażerowie i stworzenia twojego pokroju atakują kontrolerów ktorzy dokonują kontroli biletów. Kontrolerzy są zawsze bardzo uprzejmi. Nawet jak złapią takiego buraka jak ty bez biletu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobrze ze zrobili maly kroczek w cywilizacji miasta .Najlepsze rozwiazani chyba ma poznan automaty stoja na ulicy ale to kosztowna inwestycja ponoc 40 mi zl za 40 sztuk dosyc drogie ,na dzien dzisiejsdzy nawet Lodz nie posiada taklich automatow
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pierwsze? przecież już kiedyś takie pomontowano w dwóch czy trzech pojazdach... tyle że chyba nie zdały egzaminu skoro ich nie ma
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja nie kasuje biletów wcale. Nie jeżdżę przez Zana, Racławickie, Kraśnickie i Lipową. Przez ostatni rok miałem tylko jedną kontrolę i uczciwie zapłaciłem mandat. Co to jest te 120 zł przy złodziejskiej cenie 2,40 zł za bilet jednorazowy ??? Mam dosyć płacanie i dopłacania do tak żałosnej komunikacji jaka jes5t w Lublinie, a ceny na poziomie europejskim. Niestety widać że przcownicy ZTM na czele z panem pudło to zbiór osób przypadkowych, zapewne znajomków i odrzutków z MPK czy UM...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Codziennie dojeżdżam do pracy autobusami MPK i widzę że to pasażerowie i stworzenia twojego pokroju atakują kontrolerów ktorzy dokonują kontroli biletów. Kontrolerzy są zawsze bardzo uprzejmi. Nawet jak złapią takiego buraka jak ty bez biletu.
Widzisz gościu - najwidoczniej musiałem ci na odcisk nadepnąć, skoro zareagowałeś w taki sposób. Tak sie składa, że od momentu gdy zacząłem korzystać z usług MPK, kupuję bilety miesięczne. Owszem z moich obserwacji wynika, że są ludzie "kombinujący" ale jak widzę, kiedy kilku gówniarzy z firmy kontrolerskiej wręcz NAPADA na ledwo ruszająca się staruszkę, to szlag mnie jasny trafia, że takich patafianów (a pewnie pracujesz jako kontroler więc teraz ich bronisz) powinno się wieszać za jajka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w Krakowie są na co drugim przystanku i w autobusach, gdzie można kupić bilety na każdą linię, a u nas dopiero testują w jednym autobusie, gdzie można będzie kupić bilet tylko na przejazd tym autobusem - skutek - automaty sie nie sprawdzą. Nawet nie podano na jakiej linii jeżdżą autobusy i czy są to wszystkie czy tylko jeden np z trzech. Kto normalny będzie liczył na to, że znajdzie automat w akurat w tym autobusie, szybciej kupi bilet w kiosku lub pójdzie do kierowcy. Tak trzymać MPK !!! Brońcie się dalej przed nowościami i narzekajcie, że kierowcy tracą czas na sprzedaż biletów, a potem jeżdżą jak wariaci bo muszą to nadrobić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Janusz napisał:
A ja nie kasuje biletów wcale. Nie jeżdżę przez Zana, Racławickie, Kraśnickie i Lipową. Przez ostatni rok miałem tylko jedną kontrolę i uczciwie zapłaciłem mandat. Co to jest te 120 zł przy złodziejskiej cenie 2,40 zł za bilet jednorazowy ??? Mam dosyć płacanie i dopłacania do tak żałosnej komunikacji jaka jes5t w Lublinie, a ceny na poziomie europejskim. Niestety widać że przcownicy ZTM na czele z panem pudło to zbiór osób przypadkowych, zapewne znajomków i odrzutków z MPK czy UM...
Żałosne ale Ty chyba na prawdę nie uważasz, że jesteś najnormalniejszym ZŁODZIEJEM !!! Do sklepu też wchodzisz i bierzesz sobie co popadnie bo uważasz, że za drogie ? Jak nie chcesz to nie jeździj, nikt Ci nie karze, chodź na piechotę, jeździj rowerem, kup sobie auto ale nie okradaj nas uczciwie płacących za przejazd bo bilety drożeją między innymi przez Was - gapowiczów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A kiedy pojawią się nowe zapowiadane autobusy i trolejbusy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
haryski napisał:
Dobrze ze zrobili maly kroczek w cywilizacji miasta .Najlepsze rozwiazani chyba ma poznan automaty stoja na ulicy ale to kosztowna inwestycja ponoc 40 mi zl za 40 sztuk dosyc drogie ,na dzien dzisiejsdzy nawet Lodz nie posiada taklich automatow
40 mln za 40 sztuk?! -wyście chyba "ocipieli"!!! To nie taniej byłoby zatrudnić 40 ludzi-zamiast tych"wspaniałych"40 automatów? Bo człowiek się"nie psuje" i przy okazji bezrobocie by się zmniejszyło... "Polak potrafi"-nasza młodzież do tych automatów nawrzuca kapsli,podkładek od śrub,itp.(tak słyszałem robią Polacy w Anglii) i znowuż wyjdzie na to,że naprawa/serwis tych"wspaniałych automatów" wyniesie"grube pieniądze"i znowuż MPK Lublin będzie "na minus"w tym interesie. Chyba prywaciarze są mądrzejsi, bo nie kombinują z automatami lecz mają ludzi do"zbierania za bilet"...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bambo75 napisał:
40 mln za 40 sztuk?! -wyście chyba "ocipieli"!!! To nie taniej byłoby zatrudnić 40 ludzi-zamiast tych"wspaniałych"40 automatów? Bo człowiek się"nie psuje" i przy okazji bezrobocie by się zmniejszyło... "Polak potrafi"-nasza młodzież do tych automatów nawrzuca kapsli,podkładek od śrub,itp.(tak słyszałem robią Polacy w Anglii) i znowuż wyjdzie na to,że naprawa/serwis tych"wspaniałych automatów" wyniesie"grube pieniądze"i znowuż MPK Lublin będzie "na minus"w tym interesie. Chyba prywaciarze są mądrzejsi, bo nie kombinują z automatami lecz mają ludzi do"zbierania za bilet"...
Owszem, zakładając, że roczne wynagrodzenie osoby sprzedającej bilety w autobusie wyniosłoby 20.000zł, to taka osoba musiałaby pracować 50 lat, żeby jej wynagrodzenie całościowe wyniosło milion. Poza tym, w międzyczasie narosłyby odsetki (bo takiej osobie nie trzeba płacić miliona z góry), a poza tym nie ciągnie ona prądu i nie wymaga serwisu. Ludzie górą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Te zamontowane w autobusach w Szczecinie w tym roku kosztują ponoć ok. 30 tys. zł sztuka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
...natomiast informacja o nieco poniżej 4 mln zł (nie 40) za 40 szt, odnosi się do Poznania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaki sens ma montowanie kasownika w aucie. Samochód odjedzie z przystanku i zaspokoi potrzeby tylko swoich pasażerów. Lepiej takie automaty instalować na przystankach. Wtedy ma do nich dostęp większa liczba potrzebujących. Tak jest w krajach zachodnich UE.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kapuś Boni M napisał:
Jaki sens ma montowanie kasownika w aucie. Samochód odjedzie z przystanku i zaspokoi potrzeby tylko swoich pasażerów. Lepiej takie automaty instalować na przystankach. Wtedy ma do nich dostęp większa liczba potrzebujących. Tak jest w krajach zachodnich UE.
No tak-masz rację i zgadzam się z Tobą! "Ciągnąc"dalej Twój wątek dodam"od siebie",że nigdy nie wiadomo czy podjedzie autobus z automatem do biletów-czy bez automatu?a jeśli nawet będzie miał automat,to skąd wiadomo,że akurat nie będzie on uszkodzony? Jeśli natomiast będzie na przystanku,to będzie okazją dla młodzieży aby go zniszczyć lub(w najłagodniejszym przypadku)robić na nim"eksperymenty"typu:wrzucanie kapsli,podkładek,itp.-tak jak to kiedyś robiono z automatami telefonicznymi. Mówiąc inaczej: pewien procent mieszkańców Lublina jeszcze"nie dorósł"do takich luxusów jakimi są automaty i jedynym sposobem na taki"procent mieszkańców"jest "żywy automat do biletów"czyli "postawiony człowiek"-jak to ma miejsce w autobusach prywatnych. I jest to wystarczający"procent mieszkańców"do tego,aby zniszczyć/uszkodzić tak drogie automaty i skutecznie zatruć życie normalnym obywatelom tego miasta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Według mnie automaty przyśpieszą podróż autobusem. Automaty na przystankach to dobry pomysł lecz z uwagi na wandale wątpie by były zamontowane
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...