Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Gm. Żyrzyn: Walczyli z wiatrakami. I wygrali

Utworzony przez maxxx, 23 listopada 2013 o 15:44 Powrót do artykułu
miejscowosc nazywa sie OSINY a nie OSINA!!! jak mozna tak pisac????????????
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ciemnogród wschodniej ściany. Bardziej szkodzą środowisku bąki puszczane spod kołdry przez wasze żony.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Tzw. ekstra dźwięki:-)
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Panie Łukaszu  Gładysiewiczu, autorze tekstu!!! Farmy wiatrowe a nie fermy!!!  
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Szanowny Panie autorze!   Po pierwsze w branży OZE instalacje elektrowni fotowoltaicznych potocznie nazywa się FARMAMI, nie zaś jak Pan to ujął FERMAMI fotowoltaicznymi. Po drugie, proszę sobie sprawdzić definicje paneli fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych. Po trzecie to że ktoś się zebrał i uradził, to... Hm... Kółka rolnicze, rada wiejska... Ok, Ok. Przeznaczenie gruntów określa MPZP, Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Po czwarte definicje strony postępowania oraz prawa i obowiązki tychże stron określa KPA. Po piąte proszę nie przytaczać wyrwanej z kontekstu wartości dopuszczalnej 45 dB. Wartości dopuszczalne wynikają proszę Pana z zapisów Rozporządzenia i są różne w zależności od funkcji i przeznaczenia terenu, są nawet różne w dzień i w nocy. Po szóste niech ta ma dzisiejsza krytyka okaże się konstruktywna i pozwoli na uniknięcie w przyszłości takowych nieścisłości we "fleszu" na 2000 znaków :
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Panie @greener jestem ciekawy gdzie Pan/Pani mieszka, a z resztą to nie jest ważne gdyby postawić takiego 120 metrowego kolosa, 400 metrów od zabudowań ciekawe czy Pan/Pani był(a) by zadowolony(a) z dźwięków wydobywanych przez turbiny oraz z tzw. "efektu disco". Proszę o tym poczytać a potem się wypowiadać i pisać oświecone teorie. Polska od "zachodu" tym się różni, że tam jest prawo dostosowane do takiego typu istalacji, tj. można stawiać wiatraki w odległości ponad 3 km od zabudowań, czyli np wzdłuż autostrad, co komu nie przeszkadza.  
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Samochody z tych gmin nie powinny mieć możliwości wjazdyu do innych gmin i miast po to jest szkodliwe dla damtych.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
W Osinach a nie w Osinie.....warto popracować nad polszczyzną
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Wtrącę się może ze swoją uwagą z nieco innego punktu widzenia. Takie wiatraki to dla gminy łakomy kąsek, bo trzeba od nich płacić podatek od nieruchomości. A gmina Żyrzyn jest w ścisłej czołówce najbardziej zadłużonych gmin w województwie (nie mówię to o kwotach ale o stosunku zadłużenia do dochodów). Od 2014 r. wchodzą w życie jeszcze bardziej restrykcyjne sposoby liczenia dopuszczalnego zadłużenia gmin, więc nie dziwię się, że wójt szuka wszelkich możliwych sposobów na pozyskanie nowych dochodów, bo tylko to może uratować finanse gminy na przyszłe lata. No ale jeśli rolnicy ze swoją świadomością nie wykraczającą poza granice własnego pola, będą w każdej wsi blokować tego typu inwestycje, to niech się nie zdziwią gdy za rok lub dwa przyjdzie im płacić 2 czy 3 razy wyższy podatek rolny ;)
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Do: "Psychiatry naczelnego": Też należysz do ciemnogrodu! "efekt disco"...? w żadnej dziedzinie nauki nie ma takiego pojęcia... co to za kretynizm...? gdzieś Pan to "poczytał"...? łazicie z komórami w kieszeni przez cały dzień, później śpicie  całą noc z nim na stoliku przy głowie, gapicie się godzinami w TV ale to nie przeszkadza ciemnogrodowi, przeszkadza efekt disco... A tak naprawdę przeszkadza że sąsiad na polu którego by stanął miał by zarobek i firma miała by zarobek ludzie mieli by pracę, dlaczego mają mieć lepiej...? To jest prawda!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Hmmm...nie wiem co powiedziec. Heh znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D Sprawdziliście? http://urwij.pl/lokaliz Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D  
Zaloguj się, aby oddać głos
0
ja posiadam areał po drugiej stronie Wisły i chętnie przyjmnę na swój teren wiatraki, ile płacą
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Znajomość tematu obrazuje jedno słowo użyte w artykule: "fermy". Nie ma czegoś takiego jak fermy wiatrowe. Natomiast są farmy.
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: