Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Puławy: Integracja Romów może być trudna

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 17 października 2016 r. o 07:55 Powrót do artykułu
tak jest,grabie w dłoń i do roboty.czas zaczac odpracowywac panstwowe pieniadze a nie sie smiac z ,,polaczkow'',ze za tyle to ja bym z domu nie wyszedł... matka z dzieckiem na wychowawczym ma mniej niz romowie...człowiek zapierd... juz tyle lat,z kazdej pensji go jeb.ą z kasy na składki zdrowotne a jak pójdzie do lekarza to ma mniejsze przywileje niz oni (patrz SOR Puławy)...integracja dobre sobie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
szczota łopata i do roboty tam niech się integrują.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nieprawda Panie Redaktorze! Dzieci romskie są w Gimnazjum nr 3. Proszę to sprawdzić i zwrócić uwagę na błędne informacje!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
obserwator napisał:
niczadarmo napisał:
Nie moze znalezc pracy,to niech ich biorą do obowiązkowej pracy społecznej a nie całe zycie za darmo brac kase z mops.nie pracuje- nie placimy.to samo powinno dotyczyc alkoholikow i innych ktorzy wpadli w rozne nalogi dzieki sobie.
Otóż to liści z drzew nikt nie sprząta więc można ich zatrudnić a nie dawać za friko różne zasiłki,żeby mieli z zakupów wracać taxi bo komunikacja miejska nie pasuje.
Otóż liscie z drzew są sprzątane na bierząco. Wczoraj na Polnej a dziś na skłodowskiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
OKO jak zawsze najmądrzejszy, zawsze przeciw ludziom. To jakis klakier z UM?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie mają czasu na szukanie pracy, bo grają na maszynkach na stacji BP przy ul. Włostowickiej ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czy MOPS nie przeprowadzał już podobnej akcji? Były kursy i aktywizacja zawodowa a pracy nie podjęła ani jedna osoba..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hehe, dobry żart, szkoda że z naszej kasy : (
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja się nigdy do nich nie przekonam. Ilekroć miałem kontakt z Romami nie był to dobry kontakt. Jednego razu mieszkałem z nimi w hotelu robotniczym. Jak weszli do kuchni to syf malaria, a poza tym, głosy, śmichy i chichy do późnej nocy. Przy autostradzie w rowie lepiej bym się wyspał. Innym razem Rom mnie oszukał i sprzedał podrobioną kamerę...... złodzieje i nieroby jak dla mnie. W tej kuchni gotowali kurczaki a na drugi dzień te same twarze widziałem na żebrach na dworcu w Radomiu z dzieckiem na rękach....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja się nigdy do nich nie przekonam. Ilekroć miałem kontakt z Romami nie był to dobry kontakt. Jednego razu mieszkałem z nimi w hotelu robotniczym. Jak weszli do kuchni to syf malaria, a poza tym, głosy, śmichy i chichy do późnej nocy. Przy autostradzie w rowie lepiej bym się wyspał. Innym razem Rom mnie oszukał i sprzedał podrobioną kamerę...... złodzieje i nieroby jak dla mnie. W tej kuchni gotowali kurczaki a na drugi dzień te same twarze zwidziałem na żebrach na dworcu w Radomiu z dzieckiem na rękach....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ha ha ha: dobre ----- "Co ciekawe, jedną z barier, która stoi na przeszkodzie w ich zawodowej aktywizacji, według autorów badań jest model ich kultury, który to „uniemożliwia Romom podjęcie pracy o niskim prestiżu”. Wymiękłem....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I tak nici z tego programu. Proszę zerknąć na grupę Puławy na Facebooku i zobaczyć jakie jest nastawienie społeczne do projektu. Nawet jakiś protest jest organizowany w UM. Swoją drogą to jestem ciekawy, czy sami Romowie brali udział w opracowywaniu projektu, tj. jakieś konsultacje itp.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rado miasta moje dziecko trżnie chce chodzić do szkoły? Czy mam zmienic narodowość? Nie wyrazam zgody na kolejne rozdawnictwo moich podatków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tiaaa...Proponuje im jeszcze dać po mieszkaniu socjalnym na głowe (a nie sorki, to juz jest), zasiłki do oporu (to także jest) i wszelką mozliwą pomoc żeby się bidulki nie stresowali, jak z siatami zakupów sobie taksówkami jezdza spod marketów. Pamiętajmy, że większość z nich ma niepełnosprawność orzeczoną( co takze się nadaje do ostrej weryfikacji), wiec to sa biedni, zestresowani, styrani zyciem obywatele...A , no i jeszcze pare złotych extra coby było za co pograc na automatach i jakis alkohol obalic, i jeszcze na TV SAT, wszak zycie cygana mocno stresujace jest i nalezy sie relaks... Tak władzuchno, miziaj nierobów, a swoich kop...Kiedys podziekujemy....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No tak, nasi urzędnicy raptem się obudzili i stwierdzili, że znaczna część Romów jest analfabetami a ich dzieci nie chodzą do gimnazjów mimo że w Konstytucji w dziale "Wolności i prawa ekonomiczne, socjalne i kulturalne" w myśl Art. 70. 1. jest w sposób bezdyskusyjny napisane: "Każdy ma prawo do nauki. Nauka do 18 roku życia jest obowiązkowa." Jak to się zatem stało, że nasii urzędnicy zaniedbali swoje obowiązki w tym zakresie? Aby było ciekawiej w myśl Art. 231. § 1. KK jest równie jednoznacznie napisane, że: "Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3." Na miejsce tak zwolnionych stanowisk w urzędach można by przyjąć Romów którzy wreszcie otrzymali by miejsca pracy na stanowiskach na o wyższym niż dotąd im proponowane miejsca pracy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Część Romów jest analfabetami mimo że w Konstytucji w myśl Art. 70. 1. jest napisane: "Każdy ma prawo do nauki. Nauka do 18 roku życia jest obowiązkowa." Jak to się zatem stało, że nasii urzędnicy zaniedbali swoje obowiązki w tym zakresie? Przecież Art. 231. § 1. KK stanowi, że: "Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szanowni obywatele, w dniu 27 października 2016 roku o godz. 16:00 w Urzędzie Miasta Puławy odbędzie się głosowanie nad projektem aktywizaji Romów - chodzi o kwotę około 270 tys. zł. Dobrze wszyscy wiemy, że nawet tak wielka kwota nie zmieni nastawienia Romów i nie zmniejszy ale nawet pogłebi ich roszczenia w latach nastepnych. Czyż nie ma w naszym mieście ludzi bardziej od Romów potrzebujących pomocy od naszego miasta? Swoją obecnością w tym dniu i godzinie w Urzędzie Miasta dajmy urzędnikom wyraz swojego stanowiska w tej sprawie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...