Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Żyrzyn. Pierwszy raz będzie potrzebna dogrywka

Utworzony przez Żyrzyn, 22 listopada 2014 r. o 12:08 Powrót do artykułu
Fakty mówią same za siebie, 22 miejsce w rankingu gmin w całej Polsce (z którym miałem okazję zapoznać się ostatnio), pod względem efektywności wykorzystania środków unijnych, badania poziomu zadłużenia i sposobu jego wykorzystania dla rozwoju jednostki to nie lada wyczyn dla obecnego wójta, jest się czym chwalić. Faktycznie ma się czego obawiać cała klika. Ja ze swojej strony współczuję pani Renacie jeśli w to wdepnie, ale trzymam za nią kciuki i jej kibicuję  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bujek jest dobry, nawet mistrzem w wykorzystywaniu ludzi, gdy mu są potrzebni, a gdy uzna że już nie, to się ich pozbywa jak śmieci. Ilu już takich "śmieci" jest w gminie? Ktoś pliczył? Bardzo dużo, przez te niezliczone już kadencje. Wyciska jak cytrynę i porzuca, szuka kolejnych frajerów. Dosyć!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A kochacie wieczną Góździową? To głosujcie na Bujka, dalej będzie ludzi traktować jak śmieci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A zamiast kawki mam ochote na herbatkę. Będzie tak "zamienił se stryjek siekierke na kijek". Społeczeństwo które zna tzw. kandydatke i z którego ona pochodzi nie zdobywając u siebie w malej ojczyźnie głosów i nie wygrywajac w swoim okregu jest nikim. Wlasna ojczyzna ja weryfikuje jakim jest człowiekiem w życiu codziennym. Bo jesli dopiero przed wyborami zaczyna sie mówić do sąsiadów dzien dobry to zly znak. Przykład pana ministra smaków z baranowa do sejmiku sie dostał a w baranowie nawet by soltysem nie zostal bo go ludzie znają jaki to zacny człowiek. Kampania to nie wszystko liczy sie człowiek a nie kampania. Mimo wszystko wydaje mi sie ze chodzenie z domu do domu i wyciskanie kitu jak świadkowie jehowi nie zamydli ludziom oczu. Nie mogli dac rady pojedynczo to łączą sily mowa tu o panu od wiatraków ktory to w michowie bywal i gow..o widzial i jak pani herbatka tyle samo wie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A zamiast kawki mam ochote na herbatkę. Będzie tak "zamienił se stryjek siekierke na kijek". Społeczeństwo które zna tzw. kandydatke i z którego ona pochodzi nie zdobywając u siebie w malej ojczyźnie głosów i nie wygrywajac w swoim okregu jest nikim. Wlasna ojczyzna ja weryfikuje jakim jest człowiekiem w życiu codziennym. Bo jesli dopiero przed wyborami zaczyna sie mówić do sąsiadów dzien dobry to zly znak. Przykład pana ministra smaków z baranowa do sejmiku sie dostał a w baranowie nawet by soltysem nie zostal bo go ludzie znają jaki to zacny człowiek. Kampania to nie wszystko liczy sie człowiek a nie kampania. Mimo wszystko wydaje mi sie ze chodzenie z domu do domu i wyciskanie kitu jak świadkowie jehowi nie zamydli ludziom oczu. Nie mogli dac rady pojedynczo to łączą sily mowa tu o panu od wiatraków ktory to w michowie bywal i gow..o widzial i jak pani herbatka tyle samo wie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A zamiast kawki mam ochote na herbatkę. Będzie tak "zamienił se stryjek siekierke na kijek". Społeczeństwo które zna tzw. kandydatke i z którego ona pochodzi nie zdobywając u siebie w malej ojczyźnie głosów i nie wygrywajac w swoim okregu jest nikim. Wlasna ojczyzna ja weryfikuje jakim jest człowiekiem w życiu codziennym. Bo jesli dopiero przed wyborami zaczyna sie mówić do sąsiadów dzien dobry to zly znak. Przykład pana ministra smaków z baranowa do sejmiku sie dostał a w baranowie nawet by soltysem nie zostal bo go ludzie znają jaki to zacny człowiek. Kampania to nie wszystko liczy sie człowiek a nie kampania. Mimo wszystko wydaje mi sie ze chodzenie z domu do domu i wyciskanie kitu jak świadkowie jehowi nie zamydli ludziom oczu. Nie mogli dac rady pojedynczo to łączą sily mowa tu o panu od wiatraków ktory to w michowie bywal i gow..o widzial i jak pani herbatka tyle samo wie.
W Swojej "małej Ojczyźnie" kandydatka wygrała. Tam gdzie teraz mieszka fakt faktem przegrała. Ale wcale nie jest to dziwnym, że ludzie z Kośmina nie głosowali na "swoją". Jak mogli głosować na kandydatkę, skoro albo pracują w UG albo są z tymi pracującymi spokrewnieni. A jak wiadomo - "nie robi się kupy na własnym podwórku" - ciepłą posadkę, wpływy i ulgi trzeba utrzymać za wszelką cenę. A co do mydlenia oczu: marnie wykonane boisko, plac zabaw, czy kawałek asfaltu wykonane przed końcem kadencji - to jest dopiero mydlenie oczu... Ale raczej nie da sie zamydlić tych wszystkich strat, kolesiostwa i porażek, a w przypadku niektórych wsi - totalnej stagnacji kilkoma marnymi projektami, które zostały wykonane z musu i po to, aby właśnie zamydlić wzrok wyborcom. W którymś z poprzednich postów ktoś napisał: "ciemny lud chciał zmian" - tylko ciemny lud chciałby pozostać przy takiej władzy, jaka panowała do tej pory. Lud ciemny, który za jedno tanie wino zrobi wszystko, nawet skreśli lepszą przyszłość dla swych potomnych...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie jestem zwolennikiem ani przeciwnikiem pana bujka. Nie jest on idealny jak wiekszosc z nas, bo jesli pojawilby sie inny lepszy kandydat to bym oddal na niego glos bez zastanowienia,ale przeraża mnie ten "syf i obluda" jakim jest atakowany . Z tego co sie orientuje jak chodziłem do szkoły ogrodniczej to starostwo bylo jej właścicielem a nie wójt czy gmina także jak wojt mógł ja zlikwidować??? Rozpoczynając tam naukę będąc w pierwszej klasie liceum na zajecia wychowania fizycznego chodzilismy na boisko podstawówki grac w piłkę i juz tam zaczęto przygotowywać teren pod budowę gimnazjum, po skończeniu ogrodniczej juz dzieci chodziły do nowej szkoly a ogrodnika zamkneli cztery lata później. A ciemni ludzie maja wciskane ciemne kity ze po co bylo to budować skoro szkoła ogrodnicza zostala? Starostwo sprzeda szkole to tez bedzie wojta wina? W polityce na szczeblu krajowym jest taki pan ktory do tej pory mowil ze to wina tuska ... teraz tuska niema to jest wina kopacz... polityka to bagno
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pani Ka-Ka całą kampanię jechała na totalnej krytyce obecnego wójta - z jednej strony i obietnicach gruszek na wierzbie - z drugiej (nikt Ci tyle nie da, co Ka-Ka obieca). Nie usłyszałem ŻADNEJ REALNEJ propozycji zmiany, poza ogólnikowymi: "ja wiem, jak to zrobić", "wiem, jak przyciągnąć inwestorów", "potrafię rozwiązywać problemy". Brak pozytywnego programu. No i to nieszczęsne, nachalne, monotonne, zawistne, prymitywne, małostkowe, krępujące, żałosne, ciągłe zaglądanie wójtowi do portfela. Szkoda, że ani razu Ka-Ka nie określiła, w jakiej wysokości uposażenie - jako wójt (wójcina) - chciałaby otrzymywać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fakty mówią same za siebie, 22 miejsce w rankingu gmin w całej Polsce (z którym miałem okazję zapoznać się ostatnio), pod względem efektywności wykorzystania środków unijnych, badania poziomu zadłużenia i sposobu jego wykorzystania dla rozwoju jednostki to nie lada wyczyn dla obecnego wójta, jest się czym chwalić. Faktycznie ma się czego obawiać cała klika. Ja ze swojej strony współczuję pani Renacie jeśli w to wdepnie, ale trzymam za nią kciuki i jej kibicuję
22 drugie miejsce od końca w całej Polsce. Osiągnęliśmy 2457 miejsce na 2479 pozostałych gmin. Polecam zapoznać się z artykułem: http://naszabramow.pl/ranking-gmin-gmina-abramow-1686-miejsce/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ilu pracowników gminy jest z kosmina jeden ? Dwóch? X liczba ludzi ma wpływ na całą wieś i miejscowości o ścienne??? Ludzie swoje wiedzą i mala ojczyzna to zweryfikowala. Nawiązując do trunków które pijam niestety nie sa to wina. Ale jeśli pani herbatka przegrała by to i imię toastu wypije lampkę. Bo jak to mowia pani moze obiecać dużo ale z pustego to i Salomon nie naleje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ilu pracowników gminy jest z kosmina jeden ? Dwóch? X liczba ludzi ma wpływ na całą wieś i miejscowości o ścienne??? Ludzie swoje wiedzą i mala ojczyzna to zweryfikowala. Nawiązując do trunków które pijam niestety nie sa to wina. Ale jeśli pani herbatka przegrała by to i imię toastu wypije lampkę. Bo jak to mowia pani moze obiecać dużo ale z pustego to i Salomon nie naleje.
Dokładnie: z pustego i Salomon nie naleje... A dlaczego jest puste? 20 lat władzy pana Bujka. Przypadek? Nie sądzę...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Swojej "małej Ojczyźnie" kandydatka wygrała. Tam gdzie teraz mieszka fakt faktem przegrała. Ale wcale nie jest to dziwnym, że ludzie z Kośmina nie głosowali na "swoją". Jak mogli głosować na kandydatkę, skoro albo pracują w UG albo są z tymi pracującymi spokrewnieni. A jak wiadomo - "nie robi się kupy na własnym podwórku" - ciepłą posadkę, wpływy i ulgi trzeba utrzymać za wszelką cenę. A co do mydlenia oczu: marnie wykonane boisko, plac zabaw, czy kawałek asfaltu wykonane przed końcem kadencji - to jest dopiero mydlenie oczu... Ale raczej nie da sie zamydlić tych wszystkich strat, kolesiostwa i porażek, a w przypadku niektórych wsi - totalnej stagnacji kilkoma marnymi projektami, które zostały wykonane z musu i po to, aby właśnie zamydlić wzrok wyborcom. W którymś z poprzednich postów ktoś napisał: "ciemny lud chciał zmian" - tylko ciemny lud chciałby pozostać przy takiej władzy, jaka panowała do tej pory. Lud ciemny, który za jedno tanie wino zrobi wszystko, nawet skreśli lepszą przyszłość dla swych potomnych...
to gdzie byliście do tej pory? Ze nagle przed wyborami nawet krzywe boisko przeszkadza zauważyliście problem bylo go zgłosić?:-D drogę zrobili tez źle... dzieci po błocie chodza do szkoly tez katastrofa. Co nie zrobisz to nie odpowiada. Zaglosujmy za pania kapuste ona zmieni swiat i wszechświat cały nawet i niebiosa. Dobrodziejka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba obiektywnie zwrócić uwagę, że ranking dotyczy dynamiki zmian, dokonanych w badanych obszarach w mijającej kadencji. Zatem, nie obrazuje on stanu obecnego, tylko zmiany wyróżnionych wskaźników w analizowanych dziedzinach. Bez wchodzenia w szczegóły - oznacza to, na przykład, że przy stosunkowo wysokim wskaźniku w danym obszarze, ale bez jego wzrostu w mijającej kadencji - pozycja w rankingu jest niska.    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dokładnie: z pustego i Salomon nie naleje... A dlaczego jest puste? 20 lat władzy pana Bujka. Przypadek? Nie sądzę...
pytaniem nie odpowiada sie na pytanie,podstawowa ale jakże fundanentalna zasada. Nawiązując do zdania pytajacego w tym komentarzu. Odpowiadam: wolę kolejne 4 lata byc pod rządami obecnej wladzy niż jakis żółtodziobów ponieważ w politykę nie da się wkleić, rozumiem jest sie radnym kadencje dwie mozna startować na takie stanowisko bo skoro okreg wyborczy mi zaufal to sie do tego nadaje. Cztery lata minął i co wtedy? Za mało mialam czasu? Gmina była zadluzona co ja miglam zrobic? A obietnic tyle ze dwadzieścia lat moze być mało na ich realizację. Dwa lata to może byc malo na zapoznanie sie z problemami gminy a co mowiac o jej rzadzeniu . Reasumujac bez swoich radnych nic nie uda sie zrobic, bo wiedza zbierania podczas kampani to malo... uciekam spac bo rano bede musial wypic dwie kawki żeby stanac na nogi a kawka ogladajac pewnej pani spam wyborczy mi przestała smakować. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Opozycja miała znaczną przewagę, mieszkańcy chcą zmian i proszę nie obwiniać o to pani Renaty, że zdecydowała się kandydować z czystych i dobrych pobudek. Z czystych i dobrych zamiarów wobec Was. Widzę że osoby, które nawet nie miały zapewne okazji poznać jej osobiście,  wypowiadają się o niej negatywnie na tym forum, a nie mając do czego się przyczepić przyczepili się już nawet do jej nazwiska. Nie wiem czy na miejscu kandydatki nie zgłosiłbym takich pomówień na temat swojej osoby na policję.      
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiem czy niczego nie pominelam ogladajac podsumowanie kadencji p. Bujka ale chyba nie było tam nawet słowa o Wilczance, ale zainteresowanych to pewnie wcale nie dziwi bo w tej miejscowości wogóle nic się nie robi. Ani świetlicy, ani placu zabaw (po przecież blisko do Skrudek) ani nic innego. A przepraszam chyba tego lata nawieziono utwardzenia na drogę polną (za wsią, równoległą do drogi przez wieś) tylko nieliczni widzieli co to było, bo ja oprocz betonu widziałam również deski z gwoździami, szmaty, worki i inne śmieci jakby ktoś sprzątał sobie podwórko. Nie wiem czy to pominięcie tej wsi to próba zagrania na nosie osobie która domaga się inwestycji u tutejszej władzy czy tylko braku odpowiednich znajomości. Chciałam też napisać że w podsumowaniu nie ma mowy o Cezarynie a mianowicie o drodze asfaltowej ale o tym to chyba nie trzeba się nawet publicznie chwalić bo cała gmina, a raczej te wioski pokrzywdzone o tym mówią, a tam gdzie np. asfalt by się przydał bo z ciężko chorym dzieckim trudno przejechać do lekarza to ,,trzeba sobie kupić helikopter". Zaineresowani będą wiedzieli czyj to cytat... Pozdrawiam wszystkich głosujących na p. Bujka! Oby tak dalej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pytaniem nie odpowiada sie na pytanie,podstawowa ale jakże fundanentalna zasada. Nawiązując do zdania pytajacego w tym komentarzu. Odpowiadam: wolę kolejne 4 lata byc pod rządami obecnej wladzy niż jakis żółtodziobów ponieważ w politykę nie da się wkleić, rozumiem jest sie radnym kadencje dwie mozna startować na takie stanowisko bo skoro okreg wyborczy mi zaufal to sie do tego nadaje. Cztery lata minął i co wtedy? Za mało mialam czasu? Gmina była zadluzona co ja miglam zrobic? A obietnic tyle ze dwadzieścia lat moze być mało na ich realizację. Dwa lata to może byc malo na zapoznanie sie z problemami gminy a co mowiac o jej rzadzeniu . Reasumujac bez swoich radnych nic nie uda sie zrobic, bo wiedza zbierania podczas kampani to malo... uciekam spac bo rano bede musial wypic dwie kawki żeby stanac na nogi a kawka ogladajac pewnej pani spam wyborczy mi przestała smakować. Pozdrawiam
I właśnie przez takich ludzi mamy w naszej Polsce to, co mamy. Ci sami u koryta, ponieważ nie chcecie zmiany władzy, bo macie dobrze. Rozumiem chyba teraz, dlaczego Ty - użytkowniku internetu podpisujący się pseudonimem talent2 - wypowiadasz się w ten sposób: to jaką ciepłą posadkę piastujesz, że tak się boisz ją stracić? Bo za bezrozumnego człowieka Cię nie uwazam. A tylko człowiek bezrozumny lub ktoś, kto piastuje jakiś urząd i czerpie z tego niezłe korzyści bałby się zmiany dotychczasowej władzy, co wiązałoby się z utratą pozycji. Przez takich jak Ty Polska popada w ruinę...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pani Renata to najlepszy kandydat na wójta trzymam za nią kciuki i jej kibicuję i żadne złe komentarze jej nie zaszkodzą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przepraszam bardzo, mała ojczyzna też zweryfikowała Anrzeja B. Dając mu tylko 4 głosy więcej niż jego główny przeciwnik w Żyrzynie. Jak widać ludzie się obudzili, wiedzą że może być lepiej tylko potrzeba zmian. A więc rodacy 30 listopada do urn! głosujmy za zmianami na lepsze!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przykład fenomenalnych umiejętności waliki Bujka o fundusze dla Gminy z UE: wkład UE w budowę Gimnazjum w Żyrzynie (raczej jego brak w związku ze źle napisanym projektem) a także porównanie dróg naszych do gminy "zza miedzy" - gminy Ułęż (oni mają lepsze drogi polne, niż my drogi przez wsie - Żerdź, Skrudki, Wilczanka, Kośmin itd...) Więc jak czytam takie komentarze, to nie wiem czy się śmiać, czy płakać...
To ten Ułęż co straż nie miała kasy  na paliwo i nie mogła jeździć po tych "pieknych" drogach ratować ludziom dobytki? Też się zastanawiam czy sie śmiać czy płakać...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 9

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...