Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

21 listopada 2014 r.
21:34
Edytuj ten wpis

Żyrzyn. Pierwszy raz będzie potrzebna dogrywka

Autor: Zdjęcie autora dd
0 164 A A

Nowego wójta poznamy dopiero 30 listopada. Do drugiej tury przeszli: obecnie urzędujący wójt Andrzej Bujek oraz Renata Kapusta-Kawka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- We wszystkich poprzednich wyborach, a jestem wójtem od 1990 roku, wygrywałem w pierwszej turze. Zwykle przeciwko mnie stawało dwóch, czasem trzech kontrkandydatów, w tej kampanii po raz pierwszy starłem się z czwórką przeciwników, może stąd ta druga tura - mówi Andrzej Bujek, wójt Żyrzyna. - Kolejna sprawa to negatywna kampania jaką prowadzili wobec mnie oponenci. Zarzucano mi, że gmina jest zadłużona, że nic nie robimy. To przecież nieprawda, najlepiej świadczy o tym mój wynik: skoro ja uzyskałem 40 proc., a moja główna konkurentka niecałe 25 proc., to chyba świadczy o tym, że mieszkańcy nie podzielają tej opinii.

- Moja kampania nie była agresywna, polegała przede wszystkim na osobistych rozmowach z mieszkańcami. Widać po nich, że są zniechęceni - odpowiada Renata Kapusta-Kawka. - Nie podobają im się drogi. Co z tego, że mamy piękne gimnazjum, jak dzieci muszą chodzić do niego po błocie? W paru miejscach, gdzie oświetlenie jest bardzo potrzebne nie ma nawet jednej latarni. Niektóre nasze wsie wyglądają jak za PRL. To prawda, że obecny wójt zyskał największe poparcie, ale jak się zsumuje wyniki wszystkich jego kontrkandydatów okaże się, że opozycja ma dużą przewagę.

Rady Gminy Żyrzyn:
KWW Andrzeja Bujka: Jarosław Osiak, Marcin Feldman, Andrzej Szlendak, Teresa Gruda, Jan Trybuła, Halina Mizura, Agnieszka Gogacz, Monika Świderska, Wojciech Olszak, Sebastian Zbigniew Walaszek, Marcin Barański
PSL: Leszek Stanisław Kozak
KWW Razem dla Gminy Żyrzyn: Andrzej Potyra
KWW Wspólna Gmina Żyrzyn 2014: Tadeusz Jan Stachyra
KWW "Odnowa Żyrzyn 2014”: Stanisław Wach
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 164

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 listopada 2014 r. o 16:22

Czyżby pan Bujek uważał sam siebie za swojego przeciwnika? Przecież w tych wyborach na stanowisko wójta gminy Żyrzyn startowało łącznie z panem Bujkiem 4 kandydatów.

Żyrzyn upadnie na łopatki jeśli wybierze sobie tą niekompetentną panią Kapustę. Kobieta nigdy nic wspólnego nie miała z samorządami. Nie wie, w którą stronę się obrócić. Jej zwycięstwo byłoby taką samą klęską jaką dla nas w Janowcu jest wybór pana Gędka. Ciemny naród chciał zmian. No i ma. Niekompetentny człowiek w rok zwiększył dług gminy o 2 miliony zł. Teraz ruszy wyprzedaż majątku gminnego. Mam nadzieję, że Żyrzyn nie popełni tego strasznego błędu co my. Tu ludzie zawsze byli mądrzejsi niż w Janowcu. PAni Kapusta to dramat dla tej gminy. może i ma dobre chęci ale na dzisiejsze czasy to duuuużo za mało. zresztą nawet jej rodzinna wieś jej nie wybrała, a to o czymś  świadczy

Żyrzyn upadnie na łopatki jeśli wybierze sobie tą niekompetentną panią Kapustę. Kobieta nigdy nic wspólnego nie miała z samorządami. Nie wie, w którą stronę się obrócić. Jej zwycięstwo byłoby taką samą klęską jaką dla nas w Janowcu jest wybór pana Gędka. Ciemny naród chciał zmian. No i ma. Niekompetentny człowiek w rok zwiększył dług gminy o 2 miliony zł. Teraz ruszy wyprzedaż majątku gminnego. Mam nadzieję, że Żyrzyn nie popełni tego strasznego błędu co my. Tu ludzie zawsze byli mądrzejsi niż w Janowcu. PAni Kapusta to dram... rozwiń

Avatar
Mieszkaniec Gminy Żyrzyn / 1 grudnia 2014 r. o 02:52

"Wcześniej jej nie znałeś bo nikt jej nie znał, jesteś bardzo "odpowiedzialnym" głosując na nieznaną w okolicy i nieobytą w sferze samorządowej osobę, bo ci się spodobała.

Wyciągając wnioski z różnych spotkań z kandydatami, mogę stwierdzić, że obecny wójt wykazał się opanowanie i nawyższą kulturą osobistą i prowadzenia spotkań, a kulturę albo ktoś ma albo nie, tego się nie da nauczyć, nawet za 3 ani 4 lata. Jest ona niezwykle ważna dla starającego o objęcie takiego stanowiska. Zresztą obecny wójt ma poparcie wyżej postawionych osób, które miały z nim okazję wielokrotnie pracować, nawet z rejonu pani Kawki.

Apeluję do wszystkich, którzy tu w ogóle zaglądają, zastanówcie się mocno komu chcecie oddać władzę w gminie, laikowi czy doświadczonemu gospodarzowi."

 

Pozwolę sobie zabrać głos w tej sprawie...

Faktem jest, że Pani Kapusta-Kawka przyznała się do tego, iż uważa się za debiutantkę. Nie ulega więc wątpliwości, że jest "laikiem" (jak to napisała jedna z osób), ale... Pan Bujek również był "laikiem"... Jedyna różnica jest taka, że Pan Bujek jest wójtem od 24 lat... (i będzie kolejną kadencję). Przez lata doszedł do "wprawy". Pan Bujek mówiąc, że gmina nie jest zadłużona oczywiście nie powiedział prawdy. Gmina Żyrzyn była najbardziej zadłużoną gminą w powiecie puławskim --> powód tego zadłużenia jest oczywisty. A to, że zadłużenie będzie spadać... no cóż... kredyt trzeba spłacać to i zadłużenie spada... Chyba to oczywiste. Pytanie tylko, czy przez tak duże zadłużenie nie ponieśliśmy innych strat - w postaci niewykorzystanych szans na pozyskanie znacznie większych kwot środków unijnych. Czy Pan Bujek wykazał się najwyższą kulturą osobistą? Byłem na spotkaniu w Żyrzynie i muszę przyznać, że był opanowany i oczywiście odznaczał się kulturą osobistą. Nie zmienia jednak to faktu, że w swoim liście (który wystosował po 16 listopada) do mieszkańców gminy Żyrzyn, używał pewnych sformułowań, które nie były adekwatne... i chyba trochę "niekulturalne".

Cytuję: "Przeciwniczki, starając się za wszelką cenę objąć władzę w Gminie, [...]".

Władza moi drodzy jest dana na 4 lata i niestety nikt tej władzy nikomu nie daje na długie lata... ale o tym fakcie chyba osoba (pisząca list) zapomniała. Może gdyby to zdanie było inaczej sformułowane, to by tak nie "raziło" w oczy. Ale z drugiej strony - nie miałoby takiego mocnego przekazu.

Nie należy zapominać o pewnych "zagrywkach", które Pan Bujek wykorzystał w 2010 roku kandydując na wójta... Oczywiście, to do czego doszło, nie było zabronione prawem. Jednak zastosowana zagrywka nie był "fajna" dla innego kandydata na wójta. Czy więc Pan Bujek zachował się elegancko w 2010 roku wobec kontrkandydata? Chyba raczej nie. Cnyba raczej było to niekulturalne. Jednak nie mnie to osądzać.

Co do wykorzystania danych wyrywkowych - w liście Pana Bujka również zostały wykorzystane dane wyrywkowe. Przecież pozyskiwanie środków z PROW nie jest jedyną możliwością na pozyskanie środków finansowych... "Walnięcie" takiej tabeli (na całą stronę) robi jednak wrażenie. Jakkolwiek dane są prawdziwe ale ich zestawienie pozostawia wiele do życzenia... Dane (jednym zdaniem) są nieporównywalne - chociażby tyczy się to danych dotyczących utrzymania administracji (kosztów). Wyższy wskaźnik obrazujący koszty utrzymania administracji (w przeliczeniu na 1 mieszkańca) nie oznacza od razu, że jest gorszy... Również niższy wskaźnik nie daje odpowiedzi na pytanie, czy te koszty są faktycznie niskie. Należy je skonfrontować z innymi wielkościami.

Cytuję fragment wpisu: "wójt ma poparcie wyżej postawionych osób, które miały z nim okazję wielokrotnie pracować, nawet z rejonu pani Kawki"

Poparcie (przez inną osobę) kandydata na wójta jest dobre i złe. Pan Bujek notorycznie podkreśla, że jest bezpartyjny a i tak na jego spotkaniach przedwyborczych pojawiają się pewne osobistości. Aczkolwiek tutaj nie należy mieć jakichkolwiek zarzutów, gdyż poparcie innych osób nie jest zabronione. Jednakże tego poparcia nie zdobył od tak... Musiał działać i dopiero zdobył poparcie (pomijam inne sposoby zdobycia poparcia aniżeli swoją pracą). Pani Kapusta-Kawka jest więc z góry na przegranej pozycji. Z drugiej strony - mogła zadbać o jakieś poparcie wśród wyżej postawionych osób. Nikt jej tego nie zabronił.

Z Panem Bujkiem muszę zgodzić się co do tego, że "należy działać w organizacjach pozarządowych" (mniej więcej było tak to sformułowane). Dobrze gdyby Gmina pomagała mieszkańcom wspomnianą aktywność lokalną "rozwinąć" (w różnych sferach).

Muszę również powiedzieć, że Pan Bujek wraz z Radą Gminy miał "wtopy" w kadencji 2010-2014. Niestety...

Jako doświadczony samorządowiec (bo tak przecież go Państwo (co niektórzy) postrzegacie) nie powinien dopuścić do tych zajść, czy też inaczej mówiąc - nie powinien podejmować decyzji, które podjął... Nie wszystkie były korzystne dla Gminy Żyrzyn.

Nie bronię w żaden sposób Pani Kawki. Nie "najeżdżam" również na Pana Bujka. Próbuję pokazać, że do pewnych kwestii należy podchodzić merytorycznie. Bez zbędnych emocji i przekonań... Liczy się to, co zyskujemy... jak również to co tracimy. I to trzeba władzy wyłożyć na tacy.

Cóż... zobaczymy co nam przyniesie kadencja 2014-2018.

"Wcześniej jej nie znałeś bo nikt jej nie znał, jesteś bardzo "odpowiedzialnym" głosując na nieznaną w okolicy i nieobytą w sferze samorządowej osobę, bo ci się spodobała.

Wyciągając wnioski z różnych spotkań z kandydatami, mogę stwierdzić, że obecny wójt wykazał się opanowanie i nawyższą kulturą osobistą i prowadzenia spotkań, a kulturę albo ktoś ma albo nie, tego się nie da nauczyć, nawet za 3 ani ... rozwiń

Avatar
olek / 30 listopada 2014 r. o 22:51

Bujek wygrał wybory

Avatar
karol / 30 listopada 2014 r. o 22:22

jak tam wyniki wyborów

Avatar
???? / 28 listopada 2014 r. o 22:26

Brawo, też byłem na zebraniu i Pani Renata bardzo mi się podobała. Wcześniej jej nie znałem, ale po zebraniu stwierdziłem, że będę na nią głosował. 

Wcześniej jej nie znałeś bo nikt jej nie znał, jesteś bardzo "odpowiedzialnym" głosując na nieznaną w okolicy i nieobytą w sferze samorządowej osobę, bo ci się spodobała.

Wyciągając wnioski z różnych spotkań z kandydatami, mogę stwierdzić, że obecny wójt wykazał się opanowanie i nawyższą kulturą osobistą i prowadzenia spotkań, a kulturę albo ktoś ma albo nie, tego się nie da nauczyć, nawet za 3 ani 4 lata. Jest ona niezwykle ważna dla starającego o objęcie takiego stanowiska. Zresztą obecny wójt ma poparcie wyżej postawionych osób, które miały z nim okazję wielokrotnie pracować, nawet z rejonu pani Kawki.

Apeluję do wszystkich, którzy tu w ogóle zaglądają, zastanówcie się mocno komu chcecie oddać władzę w gminie, laikowi czy doświadczonemu gospodarzowi.

Wcześniej jej nie znałeś bo nikt jej nie znał, jesteś bardzo "odpowiedzialnym" głosując na nieznaną w okolicy i nieobytą w sferze samorządowej osobę, bo ci się spodobała.

Wyciągając wnioski z różnych spotkań z kandydatami, mogę stwierdzić, że obecny wójt wykazał się opanowanie i nawyższą kulturą osobistą i prowadzenia spotkań, a kulturę albo ktoś ma albo nie, tego się nie da nauczyć, nawet za 3 ani 4 lata. Jest ona niezwykle ważna dla starającego o objęcie takiego stanowiska. Zresztą obecny wójt ma poparcie wyżej post... rozwiń

Avatar
Jacek / 28 listopada 2014 r. o 20:11

A ja natomiast uważam że kandydatka odniesie sukces to dopiero mieszkańców Kośmina zeżre zazdrość i przestaną takie bzdury wypisywac na temat jej osoby.Jak mówi przysłowie sąsiad sąsiadowi wrogiem.

Zgadzam sie w 100%

Avatar
Matrix / 28 listopada 2014 r. o 19:42
Jak masz coś do napisania o tej rodzinie to pisz,a nie rób ludziom wody z mózgu,bardzo się mylisz
Avatar
ja / 28 listopada 2014 r. o 19:06

Haha pogratulować kolego wyżej chociaż bys się postarał a nie publikujesz 3 osty na jednym ip :D A co do wyborów zebrało sie paru takich Wargaczów i Myćków jak w Ranczo, którzy wszystko wiedzą i jedyne co chcą to bez względu na wszystko chcą usunąć ze stołka Pana Bujka. Ciekawe czy Pani Kapusta będzie miała takie poparcie nawet jak przegra, czy poprostu 1 grudnia nikt jej dzień dobry nawet nie powie. A najwięcej do powiedzenia mają ci którzy nic nie wiedzą, siedzął w pierwszych rzędach na zebraniach i tylko barwo krzyczą. To zebranie nie było po to żeby przedstawić swój program, ale po to by wyrzucić wszystko obecnemu wójtowi. Wystarczy posłuchać jaką opinię o niej mają jej sąsiedzi, i rodzinach tego biednego niepełnosprawnego chłopaka, którego pani pracująca w OPSie chciała przenieść do innej szkoły a z jego rodziny zrobić rodzinę patologiczną.

Kolego, informacje dzielą się na prawdziwe - nekrologi, prawdopodobne - prognoza pogody, oraz na inne. A o tej rodzinie niepełnosprawnego dziecka długo by pisać... Współczuję Kawkom miejsca zamieszkania.

Kolego, informacje dzielą się na prawdziwe - nekrologi, prawdopodobne - prognoza pogody, oraz na inne. A o tej rodzinie niepełnosprawnego dziecka długo by pisać... Współczuję Kawkom miejsca zamieszkania.

rozwiń
Avatar
XYZ / 28 listopada 2014 r. o 18:40

Haha pogratulować kolego wyżej chociaż bys się postarał a nie publikujesz 3 osty na jednym ip :D A co do wyborów zebrało sie paru takich Wargaczów i Myćków jak w Ranczo, którzy wszystko wiedzą i jedyne co chcą to bez względu na wszystko chcą usunąć ze stołka Pana Bujka. Ciekawe czy Pani Kapusta będzie miała takie poparcie nawet jak przegra, czy poprostu 1 grudnia nikt jej dzień dobry nawet nie powie. A najwięcej do powiedzenia mają ci którzy nic nie wiedzą, siedzął w pierwszych rzędach na zebraniach i tylko barwo krzyczą. To zebranie nie było po to żeby przedstawić swój program, ale po to by wyrzucić wszystko obecnemu wójtowi. Wystarczy posłuchać jaką opinię o niej mają jej sąsiedzi, i rodzinach tego biednego niepełnosprawnego chłopaka, którego pani pracująca w OPSie chciała przenieść do innej szkoły a z jego rodziny zrobić rodzinę patologiczną.

Haha pogratulować kolego wyżej chociaż bys się postarał a nie publikujesz 3 osty na jednym ip :D A co do wyborów zebrało sie paru takich Wargaczów i Myćków jak w Ranczo, którzy wszystko wiedzą i jedyne co chcą to bez względu na wszystko chcą usunąć ze stołka Pana Bujka. Ciekawe czy Pani Kapusta będzie miała takie poparcie nawet jak przegra, czy poprostu 1 grudnia nikt jej dzień dobry nawet nie powie. A najwięcej do powiedzenia mają ci którzy nic nie wiedzą, siedzął w pierwszych rzędach na zebraniach i tylko barwo krzyczą. To zebranie nie ... rozwiń

Avatar
Antoś / 28 listopada 2014 r. o 18:24

Pani Renata jest mądra, elokwentna a do tego ładna. Będzie świetnie reprezentowała naszą gminę. To nawet dobrze, że nie we wszystkim aż tak dobrze się orientuje - przecież od tego będzie miała pracowników, którzy wreszcie będą musieli zacząć coś robić. 

Avatar
Mieszkaniec Gminy Żyrzyn / 1 grudnia 2014 r. o 02:52

"Wcześniej jej nie znałeś bo nikt jej nie znał, jesteś bardzo "odpowiedzialnym" głosując na nieznaną w okolicy i nieobytą w sferze samorządowej osobę, bo ci się spodobała.

Wyciągając wnioski z różnych spotkań z kandydatami, mogę stwierdzić, że obecny wójt wykazał się opanowanie i nawyższą kulturą osobistą i prowadzenia spotkań, a kulturę albo ktoś ma albo nie, tego się nie da nauczyć, nawet za 3 ani 4 lata. Jest ona niezwykle ważna dla starającego o objęcie takiego stanowiska. Zresztą obecny wójt ma poparcie wyżej postawionych osób, które miały z nim okazję wielokrotnie pracować, nawet z rejonu pani Kawki.

Apeluję do wszystkich, którzy tu w ogóle zaglądają, zastanówcie się mocno komu chcecie oddać władzę w gminie, laikowi czy doświadczonemu gospodarzowi."

 

Pozwolę sobie zabrać głos w tej sprawie...

Faktem jest, że Pani Kapusta-Kawka przyznała się do tego, iż uważa się za debiutantkę. Nie ulega więc wątpliwości, że jest "laikiem" (jak to napisała jedna z osób), ale... Pan Bujek również był "laikiem"... Jedyna różnica jest taka, że Pan Bujek jest wójtem od 24 lat... (i będzie kolejną kadencję). Przez lata doszedł do "wprawy". Pan Bujek mówiąc, że gmina nie jest zadłużona oczywiście nie powiedział prawdy. Gmina Żyrzyn była najbardziej zadłużoną gminą w powiecie puławskim --> powód tego zadłużenia jest oczywisty. A to, że zadłużenie będzie spadać... no cóż... kredyt trzeba spłacać to i zadłużenie spada... Chyba to oczywiste. Pytanie tylko, czy przez tak duże zadłużenie nie ponieśliśmy innych strat - w postaci niewykorzystanych szans na pozyskanie znacznie większych kwot środków unijnych. Czy Pan Bujek wykazał się najwyższą kulturą osobistą? Byłem na spotkaniu w Żyrzynie i muszę przyznać, że był opanowany i oczywiście odznaczał się kulturą osobistą. Nie zmienia jednak to faktu, że w swoim liście (który wystosował po 16 listopada) do mieszkańców gminy Żyrzyn, używał pewnych sformułowań, które nie były adekwatne... i chyba trochę "niekulturalne".

Cytuję: "Przeciwniczki, starając się za wszelką cenę objąć władzę w Gminie, [...]".

Władza moi drodzy jest dana na 4 lata i niestety nikt tej władzy nikomu nie daje na długie lata... ale o tym fakcie chyba osoba (pisząca list) zapomniała. Może gdyby to zdanie było inaczej sformułowane, to by tak nie "raziło" w oczy. Ale z drugiej strony - nie miałoby takiego mocnego przekazu.

Nie należy zapominać o pewnych "zagrywkach", które Pan Bujek wykorzystał w 2010 roku kandydując na wójta... Oczywiście, to do czego doszło, nie było zabronione prawem. Jednak zastosowana zagrywka nie był "fajna" dla innego kandydata na wójta. Czy więc Pan Bujek zachował się elegancko w 2010 roku wobec kontrkandydata? Chyba raczej nie. Cnyba raczej było to niekulturalne. Jednak nie mnie to osądzać.

Co do wykorzystania danych wyrywkowych - w liście Pana Bujka również zostały wykorzystane dane wyrywkowe. Przecież pozyskiwanie środków z PROW nie jest jedyną możliwością na pozyskanie środków finansowych... "Walnięcie" takiej tabeli (na całą stronę) robi jednak wrażenie. Jakkolwiek dane są prawdziwe ale ich zestawienie pozostawia wiele do życzenia... Dane (jednym zdaniem) są nieporównywalne - chociażby tyczy się to danych dotyczących utrzymania administracji (kosztów). Wyższy wskaźnik obrazujący koszty utrzymania administracji (w przeliczeniu na 1 mieszkańca) nie oznacza od razu, że jest gorszy... Również niższy wskaźnik nie daje odpowiedzi na pytanie, czy te koszty są faktycznie niskie. Należy je skonfrontować z innymi wielkościami.

Cytuję fragment wpisu: "wójt ma poparcie wyżej postawionych osób, które miały z nim okazję wielokrotnie pracować, nawet z rejonu pani Kawki"

Poparcie (przez inną osobę) kandydata na wójta jest dobre i złe. Pan Bujek notorycznie podkreśla, że jest bezpartyjny a i tak na jego spotkaniach przedwyborczych pojawiają się pewne osobistości. Aczkolwiek tutaj nie należy mieć jakichkolwiek zarzutów, gdyż poparcie innych osób nie jest zabronione. Jednakże tego poparcia nie zdobył od tak... Musiał działać i dopiero zdobył poparcie (pomijam inne sposoby zdobycia poparcia aniżeli swoją pracą). Pani Kapusta-Kawka jest więc z góry na przegranej pozycji. Z drugiej strony - mogła zadbać o jakieś poparcie wśród wyżej postawionych osób. Nikt jej tego nie zabronił.

Z Panem Bujkiem muszę zgodzić się co do tego, że "należy działać w organizacjach pozarządowych" (mniej więcej było tak to sformułowane). Dobrze gdyby Gmina pomagała mieszkańcom wspomnianą aktywność lokalną "rozwinąć" (w różnych sferach).

Muszę również powiedzieć, że Pan Bujek wraz z Radą Gminy miał "wtopy" w kadencji 2010-2014. Niestety...

Jako doświadczony samorządowiec (bo tak przecież go Państwo (co niektórzy) postrzegacie) nie powinien dopuścić do tych zajść, czy też inaczej mówiąc - nie powinien podejmować decyzji, które podjął... Nie wszystkie były korzystne dla Gminy Żyrzyn.

Nie bronię w żaden sposób Pani Kawki. Nie "najeżdżam" również na Pana Bujka. Próbuję pokazać, że do pewnych kwestii należy podchodzić merytorycznie. Bez zbędnych emocji i przekonań... Liczy się to, co zyskujemy... jak również to co tracimy. I to trzeba władzy wyłożyć na tacy.

Cóż... zobaczymy co nam przyniesie kadencja 2014-2018.

"Wcześniej jej nie znałeś bo nikt jej nie znał, jesteś bardzo "odpowiedzialnym" głosując na nieznaną w okolicy i nieobytą w sferze samorządowej osobę, bo ci się spodobała.

Wyciągając wnioski z różnych spotkań z kandydatami, mogę stwierdzić, że obecny wójt wykazał się opanowanie i nawyższą kulturą osobistą i prowadzenia spotkań, a kulturę albo ktoś ma albo nie, tego się nie da nauczyć, nawet za 3 ani ... rozwiń

Avatar
olek / 30 listopada 2014 r. o 22:51

Bujek wygrał wybory

Avatar
karol / 30 listopada 2014 r. o 22:22

jak tam wyniki wyborów

Avatar
???? / 28 listopada 2014 r. o 22:26

Brawo, też byłem na zebraniu i Pani Renata bardzo mi się podobała. Wcześniej jej nie znałem, ale po zebraniu stwierdziłem, że będę na nią głosował. 

Wcześniej jej nie znałeś bo nikt jej nie znał, jesteś bardzo "odpowiedzialnym" głosując na nieznaną w okolicy i nieobytą w sferze samorządowej osobę, bo ci się spodobała.

Wyciągając wnioski z różnych spotkań z kandydatami, mogę stwierdzić, że obecny wójt wykazał się opanowanie i nawyższą kulturą osobistą i prowadzenia spotkań, a kulturę albo ktoś ma albo nie, tego się nie da nauczyć, nawet za 3 ani 4 lata. Jest ona niezwykle ważna dla starającego o objęcie takiego stanowiska. Zresztą obecny wójt ma poparcie wyżej postawionych osób, które miały z nim okazję wielokrotnie pracować, nawet z rejonu pani Kawki.

Apeluję do wszystkich, którzy tu w ogóle zaglądają, zastanówcie się mocno komu chcecie oddać władzę w gminie, laikowi czy doświadczonemu gospodarzowi.

Wcześniej jej nie znałeś bo nikt jej nie znał, jesteś bardzo "odpowiedzialnym" głosując na nieznaną w okolicy i nieobytą w sferze samorządowej osobę, bo ci się spodobała.

Wyciągając wnioski z różnych spotkań z kandydatami, mogę stwierdzić, że obecny wójt wykazał się opanowanie i nawyższą kulturą osobistą i prowadzenia spotkań, a kulturę albo ktoś ma albo nie, tego się nie da nauczyć, nawet za 3 ani 4 lata. Jest ona niezwykle ważna dla starającego o objęcie takiego stanowiska. Zresztą obecny wójt ma poparcie wyżej post... rozwiń

Avatar
Jacek / 28 listopada 2014 r. o 20:11

A ja natomiast uważam że kandydatka odniesie sukces to dopiero mieszkańców Kośmina zeżre zazdrość i przestaną takie bzdury wypisywac na temat jej osoby.Jak mówi przysłowie sąsiad sąsiadowi wrogiem.

Zgadzam sie w 100%

Avatar
Matrix / 28 listopada 2014 r. o 19:42
Jak masz coś do napisania o tej rodzinie to pisz,a nie rób ludziom wody z mózgu,bardzo się mylisz
Avatar
ja / 28 listopada 2014 r. o 19:06

Haha pogratulować kolego wyżej chociaż bys się postarał a nie publikujesz 3 osty na jednym ip :D A co do wyborów zebrało sie paru takich Wargaczów i Myćków jak w Ranczo, którzy wszystko wiedzą i jedyne co chcą to bez względu na wszystko chcą usunąć ze stołka Pana Bujka. Ciekawe czy Pani Kapusta będzie miała takie poparcie nawet jak przegra, czy poprostu 1 grudnia nikt jej dzień dobry nawet nie powie. A najwięcej do powiedzenia mają ci którzy nic nie wiedzą, siedzął w pierwszych rzędach na zebraniach i tylko barwo krzyczą. To zebranie nie było po to żeby przedstawić swój program, ale po to by wyrzucić wszystko obecnemu wójtowi. Wystarczy posłuchać jaką opinię o niej mają jej sąsiedzi, i rodzinach tego biednego niepełnosprawnego chłopaka, którego pani pracująca w OPSie chciała przenieść do innej szkoły a z jego rodziny zrobić rodzinę patologiczną.

Kolego, informacje dzielą się na prawdziwe - nekrologi, prawdopodobne - prognoza pogody, oraz na inne. A o tej rodzinie niepełnosprawnego dziecka długo by pisać... Współczuję Kawkom miejsca zamieszkania.

Kolego, informacje dzielą się na prawdziwe - nekrologi, prawdopodobne - prognoza pogody, oraz na inne. A o tej rodzinie niepełnosprawnego dziecka długo by pisać... Współczuję Kawkom miejsca zamieszkania.

rozwiń
Avatar
XYZ / 28 listopada 2014 r. o 18:40

Haha pogratulować kolego wyżej chociaż bys się postarał a nie publikujesz 3 osty na jednym ip :D A co do wyborów zebrało sie paru takich Wargaczów i Myćków jak w Ranczo, którzy wszystko wiedzą i jedyne co chcą to bez względu na wszystko chcą usunąć ze stołka Pana Bujka. Ciekawe czy Pani Kapusta będzie miała takie poparcie nawet jak przegra, czy poprostu 1 grudnia nikt jej dzień dobry nawet nie powie. A najwięcej do powiedzenia mają ci którzy nic nie wiedzą, siedzął w pierwszych rzędach na zebraniach i tylko barwo krzyczą. To zebranie nie było po to żeby przedstawić swój program, ale po to by wyrzucić wszystko obecnemu wójtowi. Wystarczy posłuchać jaką opinię o niej mają jej sąsiedzi, i rodzinach tego biednego niepełnosprawnego chłopaka, którego pani pracująca w OPSie chciała przenieść do innej szkoły a z jego rodziny zrobić rodzinę patologiczną.

Haha pogratulować kolego wyżej chociaż bys się postarał a nie publikujesz 3 osty na jednym ip :D A co do wyborów zebrało sie paru takich Wargaczów i Myćków jak w Ranczo, którzy wszystko wiedzą i jedyne co chcą to bez względu na wszystko chcą usunąć ze stołka Pana Bujka. Ciekawe czy Pani Kapusta będzie miała takie poparcie nawet jak przegra, czy poprostu 1 grudnia nikt jej dzień dobry nawet nie powie. A najwięcej do powiedzenia mają ci którzy nic nie wiedzą, siedzął w pierwszych rzędach na zebraniach i tylko barwo krzyczą. To zebranie nie ... rozwiń

Avatar
Antoś / 28 listopada 2014 r. o 18:24

Pani Renata jest mądra, elokwentna a do tego ładna. Będzie świetnie reprezentowała naszą gminę. To nawet dobrze, że nie we wszystkim aż tak dobrze się orientuje - przecież od tego będzie miała pracowników, którzy wreszcie będą musieli zacząć coś robić. 

Avatar
Franek / 28 listopada 2014 r. o 18:21

Po pierwsze nie "wziąść" a "wziąć".

"Braść" to możesz Drogi Mieszkańcu12 jabłka do podołka. Widać, że nie byłeś na zebraniu, bo Pani Renata świetnie się orientuje ilu jest radnych i z jakich komitetów. Gratuluję elokwencji, którą emanujesz w zaciszu swojego domu przy laptopie, ciekawe jakbyś Ty się odnalazł wśród stada sępów. Ja ją podziwiam i zagłosuję na nią. 

Brawo, też byłem na zebraniu i Pani Renata bardzo mi się podobała. Wcześniej jej nie znałem, ale po zebraniu stwierdziłem, że będę na nią głosował. 

Brawo, też byłem na zebraniu i Pani Renata bardzo mi się podobała. Wcześniej jej nie znałem, ale po zebraniu stwierdziłem, że będę na nią głosował. 

rozwiń