Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Znamy dwóch kandydatów do fotela burmistrza Świdnika

Utworzony przez gazela, 17 września 2010 r. o 19:03 Powrót do artykułu
Litości tylko nie Białowąs, on nie ma pojęcia o żadnym budżecie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Litości,tylko nie Białowąs, on nie ma pojęcia o żadnym budżecie nawet szkoły
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
matizen workers napisał:
Trochę faktów sprawa lotniska trwa od końca lat dziewięćdziesiątych,głoszenie, że się jest za budową lotniska w Świdniku samo w sobie jest pożyteczne,ale trwanie przy idei jego budowy przez Jaksona w czasie gdy się wszyscy z tej idei śmiali, załatwienie wielu milionów złotych środków zewnętrznych na jego budowę, przeznaczanie z kasy miasta następnych milionów,osobiste uczestnictwo w załatwianiu różnych zezwoleń i pozwoleń, konkretnych dokumentów- różni się trochę "od deklaracji bycia za" Pana Białowąsa.Oczywiście nie odbieram mu tej cegiełki wiem,że Jakson też pozytywnie się o tym wypowiada. Swoją drogą myślę, że przegracie bo nie macie umiaru w krytyce, a Jakson zawsze chwali wszystkich, w tym i opozycję za to jest robione dla Świdnika.
Człowieku, o jakich milionach załatwianych przez Jaksona ty mówisz, gdyby nie władze wojewódzkie, które wpisały do RPO sprawę budowy lotniska i tym samym zagwarantowały mu zewnętrzne, czyli unijne dofinansowanie, to nasze miasto mogłoby sobie wybudować lotnisko dla awionetek, a nie port lotniczy. O jakich milionach przeznaczanych z kasy miasta mówisz, Świdnik jako miasto ma bardzo niewiele udziałów w tej inwestycji i nie on ją finansuje w milionach, większość dróg także zostanie wybudowanych przez lotnicza spółkę - inna sprawa, że nawet jak miasto przeznaczyłoby te miliony, to nie burmistrz o tym decyduje tylko Rada Miasta. Osobiste uczestnictwo w załatwianiu różnych pozwoleń - hahaha - to wszystko leży i leżało w gestii władz województwa (decyzja środowiskowa, wniosek o pozwolenie na budowę, przetargi, konkursy) - Jaksonowi i miastu nic do tego. A ta - jak piszesz - "deklaracja bycia za" Białowąsa to konkretne spotkania, konferencje czy panele dyskusyjne nt. tego lotniska, czyli między innymi przekonywanie nieprzekonanych. Kto chciał mógł przyjść i wysłuchać, moze zobaczyć na własne oczy, że lotnisko to niekoniecznie zagłada miasta przez katastrofy. Nie pamiętam natomiast zbyt wielu takich dyskusji zorganizowanych przez miasto. I co do chwalenia przez Jaksona wszystkich opcji politycznych - może i chwali, ale to co wygaduje Soboń wystarcza na ich dwóch.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mario napisał:
Człowieku, o jakich milionach załatwianych przez Jaksona ty mówisz, gdyby nie władze wojewódzkie, które wpisały do RPO sprawę budowy lotniska i tym samym zagwarantowały mu zewnętrzne, czyli unijne dofinansowanie, to nasze miasto mogłoby sobie wybudować lotnisko dla awionetek, a nie port lotniczy. O jakich milionach przeznaczanych z kasy miasta mówisz, Świdnik jako miasto ma bardzo niewiele udziałów w tej inwestycji i nie on ją finansuje w milionach, większość dróg także zostanie wybudowanych przez lotnicza spółkę - inna sprawa, że nawet jak miasto przeznaczyłoby te miliony, to nie burmistrz o tym decyduje tylko Rada Miasta. Osobiste uczestnictwo w załatwianiu różnych pozwoleń - hahaha - to wszystko leży i leżało w gestii władz województwa (decyzja środowiskowa, wniosek o pozwolenie na budowę, przetargi, konkursy) - Jaksonowi i miastu nic do tego. A ta - jak piszesz - "deklaracja bycia za" Białowąsa to konkretne spotkania, konferencje czy panele dyskusyjne nt. tego lotniska, czyli między innymi przekonywanie nieprzekonanych. Kto chciał mógł przyjść i wysłuchać, moze zobaczyć na własne oczy, że lotnisko to niekoniecznie zagłada miasta przez katastrofy. Nie pamiętam natomiast zbyt wielu takich dyskusji zorganizowanych przez miasto. I co do chwalenia przez Jaksona wszystkich opcji politycznych - może i chwali, ale to co wygaduje Soboń wystarcza na ich dwóch.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
szkoła Białowąsa zupełnie nieźle się ma, więc pewnie ma pojęcie o budżecie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Wpisać" to się można do pamiętnika, budżet opracowuje burmistrz, rada aprobuje bądź nie, zobacz budżety w BIP, te pieniądze proporcjonalnie do całego budżetu są równie duże jak miasta Lublina. Zezwolenia wydawało dziesiątki różnych instytucji ,ostatnie np.Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska.Lotnisko buduje prezes Muszyński i Spółka Port Lotniczy.Ja za Jaksonem nie przepadam,ale uważam,że on i Sobczak mają największe zasługi,nikt nie pamięta,że długi czas Spółka egzystowała w pomieszczeniach UM w Świdniku, gdyby nie Jakson budowano by teraz lotnisko w Niedźwiadzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam Wszystkich. Świdnik to moje rodzinne Miasto, które mi leży na sercu, z nim związałem swoje życie... Wiem, że jego mieszkańcy zasługują na wspaniałą przyszłość... Przyjmuję Państwa głosy jako troskę o jego rozwój, wspomagam Ludzi Młodych i o Ich przyszłość zabiegam. Duch czasu wymaga większej kultury wypowiedzi, współpracy Nas wszystkich i merytorycznej dyskusji.Stwórzmy Społeczeństwo Obywatelskie i o swojej rzeczywistości razem decydujmy. Niczego nie muszę się wstydzić, moi podopieczni, pracownicy, czy w szkole czy w sporcie z dumą promowali Świdnik i zadziwiali Świat... POzdrawiam Waldemar Białowąs
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Wpisać" to się można do pamiętnika, budżet opracowuje burmistrz, rada aprobuje bądź nie, zobacz budżety w BIP, te pieniądze proporcjonalnie do całego budżetu są równie duże jak miasta Lublina. Zezwolenia wydawało dziesiątki różnych instytucji ,ostatnie np.Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska.Lotnisko buduje prezes Muszyński i Spółka Port Lotniczy.Ja za Jaksonem nie przepadam,ale uważam,że on i Sobczak mają największe zasługi,nikt nie pamięta,że długi czas Spółka egzystowała w pomieszczeniach UM w Świdniku, gdyby nie Jakson budowano by teraz lotnisko w Niedźwiadzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Białowąs pamiętam Pana jeszcze ze szkoły podstawowej nr 5 zapadł mi pan w pamięci jako niemiły dyrektor szkoły.Nie zagłosuje na Pana
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zmiany planów przestrzennego zagospodarowania, rozmowy z sąsiednimi gminami to też zasługa Jaksona. To "wpisanie" też jest efektem, m.in. jego lobbowania "politycznego", jeszcze za czasu wspierania przez województwo Niedźwiady i później, oczywiście bez przekonania do Świdnika nie jakiegoś "fikcyjnego województwa", które dało środki z RPO, tylko Platformy Obywatelskiej byłoby to nie możliwe.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zegnaj Jakson! Wystzraczy juz tej wiochy w urzedzie i miescie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szacun Panie Waldku, uczył Pan mnie, teraz mojego syna, ja i moja rodzina zawsze głosuje na Pana,jak pamiętam Pan zawsze dziękuje swoim wyborcom po wyborach. To jest klasa! Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tylko nie Jakson, trzeba przerwać ten chory układ polityczny. Tam każdy z tego układu ma całe rodziny zatrudnione w Urzędzie Miasta czy Starostwie. Jesteś radnym powiatu to wsadzasz rodzinę do miasta, radnym miasta to do powiatu. I nikt w sumie nie ma się do czego przyczepić, bo wszystko legalnie. Ale gdyby taki nepotyzm zdarzył się gdzieś na szczytach władzy to już dawno by pogonili tych ludzi. Trzeba z tym skończyć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Drogi Waldku, przeczytałem wpisy, także takie gdzie występuje moje nazwisko. Gratuluję ci decyzji o starcie. Twoja sytuacja i w PO i w Świdniku do tego cię raczej nie zachęca, tym bardziej powodzenia. Zapewniam, że nie zamierzam cię atakować. Podobnie zresztą jak i innych kontrkandydatów mojego szefa. Proszę też o minimum lojalności, bo zdaje się, że na temat lotniska było kilka wpisów przekraczających granice wszelkiej obłudy. Zakładam, że w październiku lub listopadzie będzie pozwolenie na budowę i trzeba już myśleć o sfinansowaniu projektu. Żenujące byłoby licytować się w zasługach.... Niech każdy robi swoje, także twoje Stwarzyszenie, każdy ma swoją rolę. Dla uczciwości podkreślę jedynie przygotowanie przez burmistrza zmian w planie zagospodarowania, bo to był hardcore nie do powtórzenia! Chcę też jasno powiedzieć, że dobrze oceniam współpracę z tobą w radzie powiatu. A do wszytkich - nie warto kopać dołów, bo od grudnia rozpocznie się z powrotem normalne życie, niezależnie od naszej w nim roli. I znowu trzeba będzie współpracować. Pozdrawiam Artur
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mama napisał:
Zegnaj Jakson! Wystzraczy juz tej wiochy w urzedzie i miescie!
Założysz się, Jakson zostanie,a ty przenieś się np. do Piask
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jurek ma rację radni miasta zatrudnieni w powiecie, radni powiatu w urzędzie, żony, matki, siostry i córki.... prawdziwa rodzina i? prawo?!. Krąg wzajemnych zoobowiązań... czy tylko?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jurka kolega napisał:
Jurek ma rację radni miasta zatrudnieni w powiecie, radni powiatu w urzędzie, żony, matki, siostry i córki.... prawdziwa rodzina i? prawo?!. Krąg wzajemnych zoobowiązań... czy tylko?
A zastanawiałeś się, dlaczego Jakson trzyma Białowąsa jako dyrektora, coś jest na rzeczy!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kolega Jurka napisał:
A zastanawiałeś się, dlaczego Jakson trzyma Białowąsa jako dyrektora, coś jest na rzeczy!!
A ilu "czerwonych" i tych z PO pracuje w obu urzędach, w tym matki,siostry,żony przeciwników politycznych Jaksona. Perfidia Jaksona nie zna granic!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@Soboń i Białowąs - chłopaki naprawdę nie możecie do siebie zadzwonić i pogadać, albo spotkać się na zarządzie powiatu, tylko od razu musicie rozmawiać via forum Dziennika?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie lubię czerwonych, ale jak Kuba wystartuje to ma mój głos.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...