Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

16 września 2010 r.
12:54
Edytuj ten wpis

Znamy dwóch kandydatów do fotela burmistrza Świdnika

Autor: Zdjęcie autora (mm)
0 90 A A

Dziś swój start w wyborach na burmistrza ogłosił Waldemar Białowąs z PO. O najważniejszą funkcję w mieście zmierzy się z obecnym burmistrzem, Waldemarem Jaksonem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Waldemar Białowąs, szef świdnickiej Platformy Obywatelskiej, już po raz trzeci powalczy o najwyższe stanowisko w magistracie z obecnym burmistrzem. Dziś na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i alei Lotników Polskich zawisł jego plakat z hasłem wyborczym "Rozwińmy skrzydła”.

– Chciałbym, by mieszkańcy miasta mogli współdecydować o tym, co się dzieje w nim przez całą kadencję, a nie tylko w dniu wyborów. Mam pewne pomysły, by to wprowadzić w życie, ale na razie nie mogę ujawnić szczegółów – mówi Waldemar Białowąs, obecny radny powiatowy i dyrektor Gimnazjum nr 3 w Świdniku.

Jego zdaniem, burmistrz powinien nie tylko reagować na to, co się dzieje w mieście, ale też pewne sytuacje przewidzieć. – Gdyby tak było, nie doszłoby do sytuacji, kiedy obiekty sportowe Avii zostają zamknięte, budowa nowych potrwa około 2–3 lata, a sportowcy nie mają się gdzie podziać – podkreśla Białowąs. Zapewnia także, że priorytetem dla niego byłoby przygotowanie miasta i mieszkańców do nadchodzącej budowy lotniska.

– Tak, byśmy umieli wykorzystać wszystkie szanse, jakie daje nam ta inwestycja – tłumaczy Białowąs.

Czy będzie się starał o poparcie lokalnej lewicy? – Rozmawiam ze wszystkim grupami społecznymi, nie mam uprzedzeń do nikogo – deklaruje kandydat PO.

Obecny burmistrz Waldemar Jakson będzie ubiegał się o wybór już na czwartą kadencję. W ostatnich wyborach pokonał trzech kontrkandydatów w pierwszej turze, zdobywając blisko 54 proc. głosów.

– Liczne środowiska społeczne związane z naszym miastem wyrażają chęć, by go poprzeć. Burmistrz jest człowiekiem prawicy, ale łączy różne środowiska – podkreśla Artur Soboń, sekretarz Miasta Świdnik.

Soboń zapewnia, że kandydatura Białowąsa nie jest zaskoczeniem. – Oprócz wyborów na Prezydenta RP startuje we wszystkich wyborach – kwituje Soboń.

Nie wiadomo, co zrobi świdnicka lewica. – W przyszłym tygodniu powinien być znany wspólny kandydat szeroko rozumianej centrolewicy. Chcemy, by ta osoba mogła realnie zagrozić obecnemu burmistrzowi – zaznacza radny miejski Jakub Osina z komitetu Świdnik Wspólna Sprawa. Przyznaje, że lewica nie wyklucza poparcia Białowąsa.

– Postawiliśmy mu pewne warunki i po ich spełnieniu moglibyśmy nie wystawiać swojego kandydata i poprzeć jego kandydaturę. Piłka jest w grze – mówi Osina. Nieoficjalnie wiadomo, że jeśli lewica nie poprze Białowąsa, w grę mogą wchodzić dwa nazwiska: Osiny i Mariusza Wilka – również radnego miejskiego (startował 4 lata temu – przyp. red.).


Komentarze 90

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
c_ / 9 listopada 2010 o 18:03
0
Pani Genowefa Tokarska(o Janie Sokole czołowym Kandydacie PSL w wyborach do rady miasta Lublina)
Wojewoda Lubelski

L i s t o t w a r t y


Szanowna Pani Wojewodo,

Od dłuższego czasu usiłowałem spotkać się z Panią Wojewodą, jednak moje prośby o to spotkanie pozostały bez odpowiedzi. Pan Krzysztof Pawlos - Dyrektor Pani Gabinetu stwierdził, iż nie ma Pani żadnego interesu w tym, aby się ze mną spotkać. W związku z powyższym zdecydowałem się na wystosowanie tej formy listu.
Propozycję objęcia stanowiska Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego otrzymałem w lutym 2008 roku. Podjąłem to wyzwanie, gdyż jestem absolwentem Wydziału Handlu Wewnętrznego na kierunku Ekonomika
i Organizacja Transportu Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie
i propozycja objęcia powyższej funkcji była zgodna z moim wykształceniem.
Stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Lublinie objąłem 10 marca 2008 roku. W tym czasie Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego zajmował jedno z ostatnich miejsc w Polsce na tle pozostałych WITD, prawie we wszystkich statystykach. Sprawą nie cierpiącą zwłoki było wprowadzenie szeregu zmian, mających na celu poprawę funkcjonowania podległej mi jednostki. Pozyskanie nowego lokalu na siedzibę inspektoratu było jednym z pierwszych stojących przede mną zadań. W tym czasie patologia
w przewozach pasażerskich na Lubelszczyźnie była niechlubnym ewenementem
w skali kraju. Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego nie posiadał również odpowiedniego wyposażenia dającego możliwość podjęcia skutecznych działań, mających na celu eliminowanie nieprawidłowości występujących
w przewozach osób i rzeczy.
Przed końcem 2008 roku udało mi się pozyskać nowy lokal na siedzibę WITD w Lublinie, a w wyniku poczynionych starań uzyskałem zgodę Głównego Inspektora Transportu Drogowego na uruchomienie jedynego w Polsce Centralnego Ośrodka Szkoleniowego ITD w Lublinie.
Również wyłącznie dzięki mojej inicjatywie powstał Zespół d/s Poprawy Bezpieczeństwa w Przewozach Pasażerskich, składający się z przedstawicieli m.in.: Politechniki Lubelskiej, Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, którego podstawowym celem była poprawa bezpieczeństwa w przewozach osób na terenie województwa lubelskiego, a finalnym efektem pracy miał być elektroniczny rozkład jazdy eliminujący nieprawidłowości występujące w dotychczasowych rozkładach jazdy (niejednokrotnie są one bowiem sprzeczne z zasadami prawa o ruchu drogowym ).
Oddziały Wydziału Inspekcji w Białej Podlaskiej i Zamościu były tylko oddziałami z nazwy. Jeszcze w 2008 roku doprowadziłem do uruchomienia dwóch oddziałów Wydziału Inspekcji w Zamościu i Międzyrzecu Podlaskim z pełną infrastrukturą niezbędną do ich prawidłowego funkcjonowania. Dzięki zakupom niezbędnego sprzętu w 2008 roku WITD w Lublinie mógł podjąć skuteczne działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach Lubelszczyzny.
Uważam, że dzięki trafnym i dobrze dokonanym zakupom staliśmy się najlepiej wyposażonym Inspektoratem w Polsce. Zakupione laserowe mierniki prędkości były pierwszymi tego typu urządzeniami na terenie naszego województwa i pierwszymi w ITD w Polsce, zaś laserowy miernik prędkości z możliwością nagrywania zdarzeń był pierwszym urządzeniem tego typu w naszym kraju. Nadmieniam, iż korzystając z naszych sukcesów i doświadczeń inne Wojewódzkie Inspektoraty Transportu Drogowego zakupiły również ten sprzęt, jednak za znacznie wyższą cenę.
Na efekty mojej pracy nie trzeba było długo czekać. Wpływy do budżetu państwa wypracowane przez WITD w Lublinie w 2009 roku wyniosły prawie 7,4 mln złotych. W roku 2008 roku wpływy takie były o ponad połowę niższe
i wynosiły 3,4 mln złotych.
Efektem szeroko zakrojonej akcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, zapoczątkowanej już w 2008 roku, było przekazanie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie obszernych materiałów, dokumentujących łamanie przepisów prawa przez „busy”, a następnie zmiana rozkładów jazdy przez Urząd Marszałkowski, uwzględniająca wszelkie zasady bezpieczeństwa. Byliśmy pierwszym w Polsce Inspektoratem, który opracował dokumentację pomocną
w wyeliminowaniu wadliwych rozkładów jazdy. Niewątpliwie wpłynęło to na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Dało również możliwość korzystania
z naszych doświadczeń innym inspektoratom transportu drogowego.
Również dzięki mojej inicjatywie podpisana została umowa o wzajemnej współpracy z KWP w Lublinie, mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach.
Działając w oparciu o art. 53 § 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r.
o transporcie drogowym (Dz. U. z 2007 r., Nr 125, poz. 874), niezwłocznie po moim powołaniu na stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, złożyłem do Pani Wojewody wniosek o powołanie na mojego zastępcę Pana Piotra Winiarskiego, poprzedniego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego
w Lublinie, jednak otrzymałem zdecydowaną odmowę. Jednocześnie dano mi do zrozumienia, że jedynym możliwym kandydatem do zaakceptowania przez Panią Wojewodę na mojego zastępcę jest Pan Jan Sokół.
Z informacji uzyskanych od pracowników WITD w Lublinie dowiedziałem się, że jest on osobą mającą kontrowersyjną opinię. Mam wielu znajomych
i przyjaciół w środowisku PSL w Białej Podlaskiej, dowiedziałem się od nich o niechlubnej przeszłości Pana Jana Sokoła, jaką się zapisał zarówno jako dyrektor banku w Leśnej Podlaskiej, jak i działacz PSL na terenie Białej Podlaskiej. Informacjami dotyczącymi działalności Pana Jana Sokoła (min. zakup działek i nieruchomości po rażąco zaniżonych cenach od banku, którego był wówczas dyrektorem) podzieliłem się z Panią Wojewodą.
Z tego też powodu przez ponad dwa miesiące nie wyrażałem zgody na powołanie ww. osoby na mojego zastępcę. Jednak na skutek nacisków ze strony Pani Wojewody oraz gwarancji, iż w przypadku negatywnej oceny pracy Pana Sokoła na stanowisku Zastępcy Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, będę mógł skorzystać
z przysługującego mi uprawnienia odwołania go z pełnienia ww. funkcji, podjąłem decyzję o powołaniu Pana Jana Sokoła na stanowisko mojego zastępcy.
Niestety moje obawy, co do ww. osoby potwierdziły się, o czym wielokrotnie była Pani przeze mnie informowana w formie pisemnej.
Zachowanie mojego z
Pani Genowefa Tokarska(o Janie Sokole czołowym Kandydacie PSL w wyborach do rady miasta Lublina)
Wojewoda Lubelski

L i s t o t w a r t y


Szanowna Pani Wojewodo,

Od dłuższego czasu usiłowałem spotkać się z Panią Wojewodą, jednak moje prośby o to spotkanie pozostały bez odpowiedzi. Pan Krzysztof Pawlos - Dyrektor Pani Gabinetu stwierdził, iż nie ma Pani żadnego interesu w tym, aby się ze mną spotkać. W związku z powyższym zdecydowałem się na wystosowanie tej formy listu.
Propozycję ob... rozwiń
Avatar
swidnik / 5 listopada 2010 o 19:39
0
no wlasnie nie psujmy dla samej zasady zmiany bo...k tak!
Avatar
swidniczanka / 5 listopada 2010 o 19:37
0
[quote name='Gosiek' timestamp='1285143454' post='351093']
Nie psujmy tego co się sprawdza, głosujmy na W. Jaksona!
[/quote]
Avatar
aga / 5 listopada 2010 o 14:39
0
a gdzie trzeci kandydant na Burmistrza trochę nie ładnie sie zachowujecie P.Kruczkowi należa sie przeprosiny
Avatar
Kasia A / 15 października 2010 o 07:12
0
A ja jestem zdania, że i tak wygra Jakson.. spójrzmy na elektorat - same moherowe berety, które głosują na Jaksona, bo on co niedzielę truchtem do kościoła... Świdnik to miasto emerytów ... dlatego apeluję do Młodych!!!!! Głosujcie!!!! Po prostu zwleczcie swoje szanowne ... w niedzielę sprzed TV i laptopów i po prostu idźcie na wybory, współdecydując .... szkoda, ze tylu młodych ludzi wyjeżdża z tego miasta.... szkoda, że ci, którzy tu żyją tak mało się angażują... może myślą perspektywicznie w kierunku skwerków i ławeczek na starość .... żeby jednak mieć dobrą i godną starość, trzeba umieć godnie przeżyć życie ...
A ja jestem zdania, że i tak wygra Jakson.. spójrzmy na elektorat - same moherowe berety, które głosują na Jaksona, bo on co niedzielę truchtem do kościoła... Świdnik to miasto emerytów ... dlatego apeluję do Młodych!!!!! Głosujcie!!!! Po prostu zwleczcie swoje szanowne ... w niedzielę sprzed TV i laptopów i po prostu idźcie na wybory, współdecydując .... szkoda, ze tylu młodych ludzi wyjeżdża z tego miasta.... szkoda, że ci, którzy tu żyją tak mało się angażują... może myślą perspektywicznie w kierunku sk... rozwiń
Avatar
Daf / 12 października 2010 o 14:50
0
Siema Heniu!
Avatar
OO / 1 października 2010 o 09:06
0
[quote name='tetris' date='17 wrzesień 2010 - 23:00 ' timestamp='1284757220' post='349122']
No to Jakson utopil sie w basenie .... Ten basen bedzie gwozdziem do trumny. No coz budowniczy chodnikow (to niestety jedyne osiagniecie) doczekal sie konca swojego panowania. Miasto w ktorym zaparkowanie samochodu graniczy z cudem(ul. Slowackiego, Okulickiego itp.)gdzie kompletnie nic sie nie dzieje na rynku nowych powaznych inwestycji ... ma juz dosyc stagnacji i ekonomicznej zapasci. Zegnamy pana Jaksona!
[/quote]
Jesteś totalnym ignorantem albo niedawno osiedliłeś się w pobliżu wymienionych ulic.Właśnie w ostatnich kilku latach przy ul. Słowackiego ,Okulickiego, Mickiewicza powstała ponad setka nowych miejsc parkingowych. A to, że nadal ich brakuje to też prawda.
[quote name='tetris' date='17 wrzesień 2010 - 23:00 ' timestamp='1284757220' post='349122']
No to Jakson utopil sie w basenie .... Ten basen bedzie gwozdziem do trumny. No coz budowniczy chodnikow (to niestety jedyne osiagniecie) doczekal sie konca swojego panowania. Miasto w ktorym zaparkowanie samochodu graniczy z cudem(ul. Slowackiego, Okulickiego itp.)gdzie kompletnie nic sie nie dzieje na rynku nowych powaznych inwestycji ... ma juz dosyc stagnacji i ekonomicznej zapasci. Zegnamy pana Jaksona!rozwiń
Avatar
jon / 30 września 2010 o 13:38
0
[quote name='f' date='23 wrzesień 2010 - 11:57 ' timestamp='1285235835' post='351550']
[font="Verdana"]Ja też uważam, że wszystkie inwestycje zostały zaplanowane dużo wcześniej na czas wyborów.. Przez 3 lata kisili pieniądze żeby móc się wykazać tuż przed. W dodatku powstają głównie chodniki! A że Świdnik to głównie emeryci je szlifujący to oni będą zachwyceni - bo się "robi", bo miasto "pięknieje". Szkoda, że zapominamy o tym, że oprócz PZLu, aptek, banków i punktów kredytowych nic tutaj nie powstaje i nie ma tutaj żadnej pracy..

Mam wrażenie, że S. to cwaniak i szara eminencja rządząca J., której od władzy poprzewracało się w głowie. Nie przyznaje się nawet do dawnych kolegów ze szkoły No cóż, nie te progi..
J. z kolei jest miękki i nudny jak flaki z olejem. Dosyć humanistów, historyków i innych pochodnych na wysokich stołkach. Miastu potrzeba ludzi przedsiębiorczych, menadżerów i ekonomistów.

Ja bym jeszcze bardzo chętnie rozrysowała drzewo genealogiczne i powiązania naszych radnych, dyrektorów i tych wszystkich, którzy zajmują ważne stanowiska w naszym mieście.. Może to dobry pomysł na kampanię Powiedziałabym nawet, że w niektóre instytucje to rodzinny interes..
[/font]
[/quote]
pomysł z drzewem dobry. proszę go zrealizować
[quote name='f' date='23 wrzesień 2010 - 11:57 ' timestamp='1285235835' post='351550']
[font="Verdana"]Ja też uważam, że wszystkie inwestycje zostały zaplanowane dużo wcześniej na czas wyborów.. Przez 3 lata kisili pieniądze żeby móc się wykazać tuż przed. W dodatku powstają głównie chodniki! A że Świdnik to głównie emeryci je szlifujący to oni będą zachwyceni - bo się "robi", bo miasto "pięknieje". Szkoda, że zapominamy o tym, że oprócz PZLu,... rozwiń
Avatar
obywatel / 27 września 2010 o 08:24
0
Wilk sie nadaje... ale do lasu. To bardziej dzik. młokos , buta i arogancja .
Avatar
marek / 26 września 2010 o 16:18
0
co za różnica kto kradnie........
Avatar
c_ / 9 listopada 2010 o 18:03
0
Pani Genowefa Tokarska(o Janie Sokole czołowym Kandydacie PSL w wyborach do rady miasta Lublina)
Wojewoda Lubelski

L i s t o t w a r t y


Szanowna Pani Wojewodo,

Od dłuższego czasu usiłowałem spotkać się z Panią Wojewodą, jednak moje prośby o to spotkanie pozostały bez odpowiedzi. Pan Krzysztof Pawlos - Dyrektor Pani Gabinetu stwierdził, iż nie ma Pani żadnego interesu w tym, aby się ze mną spotkać. W związku z powyższym zdecydowałem się na wystosowanie tej formy listu.
Propozycję objęcia stanowiska Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego otrzymałem w lutym 2008 roku. Podjąłem to wyzwanie, gdyż jestem absolwentem Wydziału Handlu Wewnętrznego na kierunku Ekonomika
i Organizacja Transportu Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie
i propozycja objęcia powyższej funkcji była zgodna z moim wykształceniem.
Stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Lublinie objąłem 10 marca 2008 roku. W tym czasie Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego zajmował jedno z ostatnich miejsc w Polsce na tle pozostałych WITD, prawie we wszystkich statystykach. Sprawą nie cierpiącą zwłoki było wprowadzenie szeregu zmian, mających na celu poprawę funkcjonowania podległej mi jednostki. Pozyskanie nowego lokalu na siedzibę inspektoratu było jednym z pierwszych stojących przede mną zadań. W tym czasie patologia
w przewozach pasażerskich na Lubelszczyźnie była niechlubnym ewenementem
w skali kraju. Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego nie posiadał również odpowiedniego wyposażenia dającego możliwość podjęcia skutecznych działań, mających na celu eliminowanie nieprawidłowości występujących
w przewozach osób i rzeczy.
Przed końcem 2008 roku udało mi się pozyskać nowy lokal na siedzibę WITD w Lublinie, a w wyniku poczynionych starań uzyskałem zgodę Głównego Inspektora Transportu Drogowego na uruchomienie jedynego w Polsce Centralnego Ośrodka Szkoleniowego ITD w Lublinie.
Również wyłącznie dzięki mojej inicjatywie powstał Zespół d/s Poprawy Bezpieczeństwa w Przewozach Pasażerskich, składający się z przedstawicieli m.in.: Politechniki Lubelskiej, Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, którego podstawowym celem była poprawa bezpieczeństwa w przewozach osób na terenie województwa lubelskiego, a finalnym efektem pracy miał być elektroniczny rozkład jazdy eliminujący nieprawidłowości występujące w dotychczasowych rozkładach jazdy (niejednokrotnie są one bowiem sprzeczne z zasadami prawa o ruchu drogowym ).
Oddziały Wydziału Inspekcji w Białej Podlaskiej i Zamościu były tylko oddziałami z nazwy. Jeszcze w 2008 roku doprowadziłem do uruchomienia dwóch oddziałów Wydziału Inspekcji w Zamościu i Międzyrzecu Podlaskim z pełną infrastrukturą niezbędną do ich prawidłowego funkcjonowania. Dzięki zakupom niezbędnego sprzętu w 2008 roku WITD w Lublinie mógł podjąć skuteczne działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach Lubelszczyzny.
Uważam, że dzięki trafnym i dobrze dokonanym zakupom staliśmy się najlepiej wyposażonym Inspektoratem w Polsce. Zakupione laserowe mierniki prędkości były pierwszymi tego typu urządzeniami na terenie naszego województwa i pierwszymi w ITD w Polsce, zaś laserowy miernik prędkości z możliwością nagrywania zdarzeń był pierwszym urządzeniem tego typu w naszym kraju. Nadmieniam, iż korzystając z naszych sukcesów i doświadczeń inne Wojewódzkie Inspektoraty Transportu Drogowego zakupiły również ten sprzęt, jednak za znacznie wyższą cenę.
Na efekty mojej pracy nie trzeba było długo czekać. Wpływy do budżetu państwa wypracowane przez WITD w Lublinie w 2009 roku wyniosły prawie 7,4 mln złotych. W roku 2008 roku wpływy takie były o ponad połowę niższe
i wynosiły 3,4 mln złotych.
Efektem szeroko zakrojonej akcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, zapoczątkowanej już w 2008 roku, było przekazanie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie obszernych materiałów, dokumentujących łamanie przepisów prawa przez „busy”, a następnie zmiana rozkładów jazdy przez Urząd Marszałkowski, uwzględniająca wszelkie zasady bezpieczeństwa. Byliśmy pierwszym w Polsce Inspektoratem, który opracował dokumentację pomocną
w wyeliminowaniu wadliwych rozkładów jazdy. Niewątpliwie wpłynęło to na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Dało również możliwość korzystania
z naszych doświadczeń innym inspektoratom transportu drogowego.
Również dzięki mojej inicjatywie podpisana została umowa o wzajemnej współpracy z KWP w Lublinie, mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach.
Działając w oparciu o art. 53 § 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r.
o transporcie drogowym (Dz. U. z 2007 r., Nr 125, poz. 874), niezwłocznie po moim powołaniu na stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, złożyłem do Pani Wojewody wniosek o powołanie na mojego zastępcę Pana Piotra Winiarskiego, poprzedniego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego
w Lublinie, jednak otrzymałem zdecydowaną odmowę. Jednocześnie dano mi do zrozumienia, że jedynym możliwym kandydatem do zaakceptowania przez Panią Wojewodę na mojego zastępcę jest Pan Jan Sokół.
Z informacji uzyskanych od pracowników WITD w Lublinie dowiedziałem się, że jest on osobą mającą kontrowersyjną opinię. Mam wielu znajomych
i przyjaciół w środowisku PSL w Białej Podlaskiej, dowiedziałem się od nich o niechlubnej przeszłości Pana Jana Sokoła, jaką się zapisał zarówno jako dyrektor banku w Leśnej Podlaskiej, jak i działacz PSL na terenie Białej Podlaskiej. Informacjami dotyczącymi działalności Pana Jana Sokoła (min. zakup działek i nieruchomości po rażąco zaniżonych cenach od banku, którego był wówczas dyrektorem) podzieliłem się z Panią Wojewodą.
Z tego też powodu przez ponad dwa miesiące nie wyrażałem zgody na powołanie ww. osoby na mojego zastępcę. Jednak na skutek nacisków ze strony Pani Wojewody oraz gwarancji, iż w przypadku negatywnej oceny pracy Pana Sokoła na stanowisku Zastępcy Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, będę mógł skorzystać
z przysługującego mi uprawnienia odwołania go z pełnienia ww. funkcji, podjąłem decyzję o powołaniu Pana Jana Sokoła na stanowisko mojego zastępcy.
Niestety moje obawy, co do ww. osoby potwierdziły się, o czym wielokrotnie była Pani przeze mnie informowana w formie pisemnej.
Zachowanie mojego z
Pani Genowefa Tokarska(o Janie Sokole czołowym Kandydacie PSL w wyborach do rady miasta Lublina)
Wojewoda Lubelski

L i s t o t w a r t y


Szanowna Pani Wojewodo,

Od dłuższego czasu usiłowałem spotkać się z Panią Wojewodą, jednak moje prośby o to spotkanie pozostały bez odpowiedzi. Pan Krzysztof Pawlos - Dyrektor Pani Gabinetu stwierdził, iż nie ma Pani żadnego interesu w tym, aby się ze mną spotkać. W związku z powyższym zdecydowałem się na wystosowanie tej formy listu.
Propozycję ob... rozwiń
Avatar
swidnik / 5 listopada 2010 o 19:39
0
no wlasnie nie psujmy dla samej zasady zmiany bo...k tak!
Avatar
swidniczanka / 5 listopada 2010 o 19:37
0
[quote name='Gosiek' timestamp='1285143454' post='351093']
Nie psujmy tego co się sprawdza, głosujmy na W. Jaksona!
[/quote]
Avatar
aga / 5 listopada 2010 o 14:39
0
a gdzie trzeci kandydant na Burmistrza trochę nie ładnie sie zachowujecie P.Kruczkowi należa sie przeprosiny
Avatar
Kasia A / 15 października 2010 o 07:12
0
A ja jestem zdania, że i tak wygra Jakson.. spójrzmy na elektorat - same moherowe berety, które głosują na Jaksona, bo on co niedzielę truchtem do kościoła... Świdnik to miasto emerytów ... dlatego apeluję do Młodych!!!!! Głosujcie!!!! Po prostu zwleczcie swoje szanowne ... w niedzielę sprzed TV i laptopów i po prostu idźcie na wybory, współdecydując .... szkoda, ze tylu młodych ludzi wyjeżdża z tego miasta.... szkoda, że ci, którzy tu żyją tak mało się angażują... może myślą perspektywicznie w kierunku skwerków i ławeczek na starość .... żeby jednak mieć dobrą i godną starość, trzeba umieć godnie przeżyć życie ...
A ja jestem zdania, że i tak wygra Jakson.. spójrzmy na elektorat - same moherowe berety, które głosują na Jaksona, bo on co niedzielę truchtem do kościoła... Świdnik to miasto emerytów ... dlatego apeluję do Młodych!!!!! Głosujcie!!!! Po prostu zwleczcie swoje szanowne ... w niedzielę sprzed TV i laptopów i po prostu idźcie na wybory, współdecydując .... szkoda, ze tylu młodych ludzi wyjeżdża z tego miasta.... szkoda, że ci, którzy tu żyją tak mało się angażują... może myślą perspektywicznie w kierunku sk... rozwiń
Avatar
Daf / 12 października 2010 o 14:50
0
Siema Heniu!
Avatar
OO / 1 października 2010 o 09:06
0
[quote name='tetris' date='17 wrzesień 2010 - 23:00 ' timestamp='1284757220' post='349122']
No to Jakson utopil sie w basenie .... Ten basen bedzie gwozdziem do trumny. No coz budowniczy chodnikow (to niestety jedyne osiagniecie) doczekal sie konca swojego panowania. Miasto w ktorym zaparkowanie samochodu graniczy z cudem(ul. Slowackiego, Okulickiego itp.)gdzie kompletnie nic sie nie dzieje na rynku nowych powaznych inwestycji ... ma juz dosyc stagnacji i ekonomicznej zapasci. Zegnamy pana Jaksona!
[/quote]
Jesteś totalnym ignorantem albo niedawno osiedliłeś się w pobliżu wymienionych ulic.Właśnie w ostatnich kilku latach przy ul. Słowackiego ,Okulickiego, Mickiewicza powstała ponad setka nowych miejsc parkingowych. A to, że nadal ich brakuje to też prawda.
[quote name='tetris' date='17 wrzesień 2010 - 23:00 ' timestamp='1284757220' post='349122']
No to Jakson utopil sie w basenie .... Ten basen bedzie gwozdziem do trumny. No coz budowniczy chodnikow (to niestety jedyne osiagniecie) doczekal sie konca swojego panowania. Miasto w ktorym zaparkowanie samochodu graniczy z cudem(ul. Slowackiego, Okulickiego itp.)gdzie kompletnie nic sie nie dzieje na rynku nowych powaznych inwestycji ... ma juz dosyc stagnacji i ekonomicznej zapasci. Zegnamy pana Jaksona!rozwiń
Avatar
jon / 30 września 2010 o 13:38
0
[quote name='f' date='23 wrzesień 2010 - 11:57 ' timestamp='1285235835' post='351550']
[font="Verdana"]Ja też uważam, że wszystkie inwestycje zostały zaplanowane dużo wcześniej na czas wyborów.. Przez 3 lata kisili pieniądze żeby móc się wykazać tuż przed. W dodatku powstają głównie chodniki! A że Świdnik to głównie emeryci je szlifujący to oni będą zachwyceni - bo się "robi", bo miasto "pięknieje". Szkoda, że zapominamy o tym, że oprócz PZLu, aptek, banków i punktów kredytowych nic tutaj nie powstaje i nie ma tutaj żadnej pracy..

Mam wrażenie, że S. to cwaniak i szara eminencja rządząca J., której od władzy poprzewracało się w głowie. Nie przyznaje się nawet do dawnych kolegów ze szkoły No cóż, nie te progi..
J. z kolei jest miękki i nudny jak flaki z olejem. Dosyć humanistów, historyków i innych pochodnych na wysokich stołkach. Miastu potrzeba ludzi przedsiębiorczych, menadżerów i ekonomistów.

Ja bym jeszcze bardzo chętnie rozrysowała drzewo genealogiczne i powiązania naszych radnych, dyrektorów i tych wszystkich, którzy zajmują ważne stanowiska w naszym mieście.. Może to dobry pomysł na kampanię Powiedziałabym nawet, że w niektóre instytucje to rodzinny interes..
[/font]
[/quote]
pomysł z drzewem dobry. proszę go zrealizować
[quote name='f' date='23 wrzesień 2010 - 11:57 ' timestamp='1285235835' post='351550']
[font="Verdana"]Ja też uważam, że wszystkie inwestycje zostały zaplanowane dużo wcześniej na czas wyborów.. Przez 3 lata kisili pieniądze żeby móc się wykazać tuż przed. W dodatku powstają głównie chodniki! A że Świdnik to głównie emeryci je szlifujący to oni będą zachwyceni - bo się "robi", bo miasto "pięknieje". Szkoda, że zapominamy o tym, że oprócz PZLu,... rozwiń
Avatar
obywatel / 27 września 2010 o 08:24
0
Wilk sie nadaje... ale do lasu. To bardziej dzik. młokos , buta i arogancja .
Avatar
marek / 26 września 2010 o 16:18
0
co za różnica kto kradnie........
Zobacz wszystkie komentarze 90

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 78 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 23 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.