Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Powiat graniczy z dwoma państwami, a nie ma przejścia granicznego. Dlaczego?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 11 stycznia 2017 r. o 21:53 Powrót do artykułu
Uciekłeś z kraju bo nie umiesz żyć w takich ciężkich warunkach w jakich my żyjemy. Zostań tam na zawsze i nie interesuj się Polską bo to nie ładnie z Twojej strony Panie Adamie. Walczymy z biedą, głodem, chorobami, a teraz nadeszła dodatkowo epidemia pisowskich komunistów, którzy niszczą kraj. Przyjedź i walcz tu z nami skoro taki martwiący jesteś o swoją byłą ojczyznę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
@adamperuta80 Panie Adamie, przepraszam, że będę dosadny. Niech Pan nie wraca. W Polsce żyje zbyt wielu ludzi o zbyt niskiej inteligencji, wyborców partii populistycznych, którzy, bo im się głupot obiec to uwierzą i potem wybierają kretynów do sejmu. Cierpi na tym cały kraj. Przez rządy PIS mamy przesrane wszyscy. Pan sobie siedzi wygodnie w UK i nie musi żyć tu, teraz z tymi idiotami w rządzie. Niech Pan nie wraca, bo niepotrzebny nam jest tu kolejny obywatel o Pańskim  poziomie myślenia. Pan wybaczy, ale to zdanie, że posłowie mają teraz na głowie PO i N i nie mogą odpisać nie świadczy o Panu dobrze. ps. wróci się piszę przez Ó----- Panie Adamie niech pan nie słucha podobnych wypowiedzi.To nie są Polacy-to są wrogowie Polski. Nawet ptak nie s..a w swoje gniazdo. Żaden z tych "mundrych" nie napisał,że 27 lat rządów coś zmieniło. Zgoda-chciałoby się więcej. Ostatnie 8-10 lat to tylko afery- oczywiście związane z wyprowadzaniem kosmicznych pieniędzy. Oczekujemy od obecnie rządzących rozliczenia winnych i konfiskaty majątków na pokrycie strat.Jeden rok rządów PiS-u to ciągła wojna z oPOzycją- której nie zależy na Polsce. Zależy w tym sensie,jako na "dojnej krowie". Nigdy bym do Polaka w ten sposób nie napisał. Niech pan wraca do Ojczyzny. Może będzie się żyło biedniej, ale wśród swoich. Przyszłość dzieci też jest ważna- niech wychowują się tam gdzie ich"korzenie". Wszyscy mamy nadzieję,że będzie lepiej. Pana listy,petycje napewno są brane pod uwagę- ale czy poseł może obiecywać,że np. sprawi,że przejscie będzie wybudowane?.Napewno,będzie ciągnął sprawę.Wtym temacie potrzeba dużo ludzi dobrej woli i kasy. Pozdrawiam!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JAK WŁODAWA może być "RODZINNA" ??????????????????????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
normalnie, rodzinne miasto - Włodawa :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moi drodzy , czytajac te wszystkie zlosliwe komentarze dochodze z przykroscia ze nie potrzebnie to zaczolem . trzeba bylo jak wielu innych Polakow wracac do Polski po cichu nie odzywac sie, , nic nie robic i patrzec jak reszta spoleczenstwa cierpi, skoro wy myliscie ze Polak ktory chce wrucic do Ojczyzny nie zasluguje na to w waszych oczach jest zdrajca to byc moze i nie warto wracac . do Kraju gdzie kazdy jest kazdemu wrogiem , gdzie Poslowie sie zra miedzy soba i jest cyrk wtedy sie wszyscy ciesza ze jest tak super , ze nic nie robia w tym czasie malo kto to zauwaza, byc moze macie racje do takiegi Kraju gdzie czlowieka chcacego wrucic i cos zrobic nazywa sie zdrajca nie warto wracac, serdecznie wam Rodacy dziekuje za jakze gorace wsparcie , obyscie nigdy nie musieli wyjezdzac z Kraju za chlebem i oby wasze dzieci zyly miedzy swoimi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Adamie proszę się nie przejmować tymi "odmieńcami"- oni są w znikomej mniejszości. Myślę, że te posty napisał tylko jeden nieudacznik. Do roboty żadnej się nie chce iść,tylko narzekać potrafi,nawet zazdrości takim jak pan,że mogli wyjechać.On zapewne piwko,papierosy,telewizor,komputer i pretensje do mamusi,że mało daje. Chyba żle mu się nie powodzi, skoro stać go na komputer + internet, a może bierze za mało zasiłku z GOPS-u, MOPS-u. Należy do ludzi roszczeniowych. Pozdrawiam!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Turystyka pola golfowe Agro, gospodarstwa piękne lasy dzika naturalna przyroda i tyle w temacie zapraszam do dyskusji. czekam na propozycje. a komentarzy powinno być. tysiące. a nie dwa lub trzy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
witam,. serdecznie dziekuje za dobre slowa .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
...a może tak bez wielkiego haloo i na spokojnie odwalicie się od PiS i rajcow? Jak będzie taka potrzeba to się i przejście zrobi, ale o tym musza decydować madrzy ludzie w Warszawie, a nie jakiś burak, co to machnal reka na region i pojechał lizać zadki kapitalistom. Mnie się we Włodawie żyje dobrze i musze przyznać że rząd teraz o nas dba. mam 3 dzieci i na każdy dodatek co nie zmusza mnie do ponizania się przed jakaś durna szefową co za pare groszy chce ażeby człowiek wyrywał ze siebie żyły i robił bez przerwy. Na Bialym dorabiałam i powiedziałam że szkoda czasu co mogę dac swoim dzieciom i z nimi być! U nas jest calkiem dobrze jak popatrzyć na innych co się płaszczą ....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widzimisię samorządowe, a nie rządowe ponosi winę, za nie powstanie przejść granicznych we Włodawie i Zbereżu! Łukaszenka: pieniędzy nie mamy, a jeżeli Polacy wybudują po swojej stronie i odprawy będą wspólne, to zgoda jest.Ambasador Ukrainy w Polsce: ze łzami w oczach walczyłem o przejście, a władze krajowe były za pod warunkiem, że samorząd do inwestycji się dołoży. Widzimisię tylko o rozwój metropolii dbało, a inwestycje włodawskie blokowało.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
(filuś)... panie adamie. tak jak pan od wielu lat głosuję za pis. często to odbywało się korespondencyjnie, bo na złość wybory w kraju odbywają się, kiedy zagranicą trwa sezon. na całe szczęście ostatnie wybory do parlamentu odbyły się na jesieni. gdyby to była zima, to lemingi (samozwańczy udacznicy) dopiero zobaczyliby siłę demokratycznych wyborów. trzeba przyznać, że ja w ogóle nie zawiodłem się dokonanym wyborem. ba! wręcz jestem za***ony tym, że systematycznie są spełniane obietnice wyborcze?! pomimo całej nagonki i rzucaniem kłód pod nogi przez "totalitarną" opozycję, której celem jest zniszczenie marzeń polaków na życie w kraju na poziomie wlk. brytanii, czy niemiec. "udacznicy" na państwowych posadkach do tej pory mieli jak w puchu, wie to pan i ja, że zagranicą trzeba się natyrać, by żyć jak oni u boku "wójtów". dlatego po-lska to był paradoks europejski... wyższa pensja w budżetówce jak u prywartnego przedsiębiorcy, wynajem mieszkania droższy jak kupno w kredycie, odbieranie dzieci ubogim i wciskanie ich do rodzin zastępczych za 2500zł... o traktowaniu ludzi starych i niepełnosprawnych nawet nie ma co wspominać. jad, żółć i wyzwiska to była i jest domena totalitarnej opozycji. za to lubią statystyki, bo papier przyjmie wszystko. spadło im pkb?! i mają swój sukces propagandowy w tvn24. a to, że polska pozostała w czołówce wzrostu pkb, to pomijają "uczciwie" milczeniem. ma pan rację, panie arturze, że przejście graniczne to jest "kop" rozwojowy dla miejscowości. ale nie wszędzie z takim samym skutkiem :( warto zapamiętać, że po światłych rządach po-psl demografia włodawy z 12.000 ma spać do 8.000 (2030r.), a dla chełma 64.000 do 53.000. to jest sukces polityki "ch... z tą polską wschodnią" i "ch..., du... i kamieni kupa". przecież po chciało,zatrzymać budowę s17 z lublina do warszawy. gdyby nie blokada dróg i najwaŻniejsze zbliżające się wybory, to lubelszczyzna zostałaby odcięta od świata. ja to pamiętam i inni też pamiętali!!! dobrze pan wybrał, bo do tej pory dbano tylko o rozwój miast wojewódzkich, reszta kraju miała się wyludnić i przysyłać pieniążki z zagranicy. tak, tak, sukces tusk zawdzięczał dzięki naszym ciężko zarobionym pieniążkom zagranicą. kupiłem w kraju auto, tablety, telewizor, komórki, syte zakupy...itd. pracując w kraju jako inżynier za 1056zł/mc prosiłem rodziców o pomoc. to była polityka sukcesu tuska... zmusić rodaków do masowej emigracji :(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
(filuś) Obecnie na wschodzie Polski coś się ruszyło i nie piszę tutaj o ekspresówce Via Carpatia, lecz o mnóstwie mniejszych inwestycjach. Do Chełma już jest wytyczana trasa pod linię wysokiego napięcia 440kV. Jako energetyk wiem co to oznacza. Taka inwestycja nie służy jednej planowanej kopalni, lecz kilku i zapewne powstanie elektrownia. Innej opcji nie ma. Wiem, wiem, elektrownie węglowe trują!!! Za Tuska nic nie truło... nawet smogu nie było. Wystarczył rok rządów PiS i... ujawniono prawdę w jakim szambie Polacy żyją :( A wystarczy obniżyć cenę "za prąd" i jak na cywilizowanym Zachodzie ogrzewanie i kuchnie oprzeć na prądzie. Elektrownie nie kopcą tak jak przydomowe piece, które trudno wyposażyć w elektrofiltry kominowe. Panie Arturze proszę walczyć o przejście graniczne we Włodawie. Ma pan takie prawo i... obowiązek jako Włodawianin. Proszę napisać do lokalnych gazet ("Nowy tydzień"). Naprawdę takie przejście ożywia miasta. Wczoraj widziałem jak całe busy Ukraincy upychali sprzętem z Euro Agd. Po odliczeniu vatu dla nich to tanio. Teraz dwa markety budowlane wystąpiły o pozwolenie na budowę u nas. Po co mają śmigać ludzie do Lublina? I dla ok. 200 os. nowe miejsce pracy!!! Wiem, że ciężko przebić się z pomysłami. Sam mam ich mnóstwo. Nawet nie moich. Żyję w Niemczech i tutaj podoba mi się skomunikowanie miast. Tzw. "ZOB" (centralny punkt zbiorczy busów)... wszystkie autobusy tu zjeżdżają na ok. 10min, przesiadka i kontynuowanie podróży. Ktoś kto jechał z Chełma-Cyców-Łęczna to wie, że trzeba godzinę namarznąć się w Cycowie. Tak mamy skomunikowane połączenie. I pewnie dlatego PKS Włodawa upadła :( A połączenia nocne? W mieścinie niemieckiej nawet o 23 mogę pojechać busem... Wystarczy powiadomić telefonicznie, że chce skorzystać z połączenia. A u nas likwidacja linii, bo nikt nie korzysta?! Wracając do tematu granicy we Włodawie. To czy ono będzie się opłacać? Popatrz na drogi do niej prowadzące. Kto z Kowla, czy Lubomla wybierze Włodawę, a nie Chełm? Koszt powstania... brak mostu :( No i Wlodawa graniczy z Białorusią. Niby na parę dni nie trzeba wizy, ale za pozwolenie przekroczenia granicy wymagają 12€ opłaty i trzeba czekać na papierek. Myślę, że to jest główny powód braku decyzji. Za Bugiem tylko wioski, a do miast bliżej ze Sławatycz i Dorohuska. No i ta opłata ok. 50zł za przekroczenie granicy. Gdyby tam była Ukraina... co prawda tam za wyjazd ludzie płacą... nieoficjalnie. Wkładka z 10 hrywien w paszporcie pozwoli uniknąć 24h stania w kolejce tych, którzy zapomnieli o tym "obyczaju". Mój tato, o tym się przekonał. Pilnuj spraw Włodawy i pisz listy odręczne poleconymi. Nie żałuj paru funtów na znaczek. Zawsze możesz zadzwonić do "W tyle wizji" (TVP Info) lub "Bul głowy" (TV Republika). Pzdr.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wyczerpującą odpowiedź – na takie od lat powtarzające się pytanie – daje Karol Kowalczyk z Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS (Zakład Geografii Społeczno-Ekonomicznej) w rozdziale „Perspektywy i znaczenie otwarcia nowych przejść granicznych dla rozwoju gospodarczego regionu lubelskiego, ze szczególnym uwzględnieniem powiatu włodawskiego” publikacji „Potencjał Polesia Lubelskiego a zrównoważony rozwój Transgranicznego Rezerwatu Biosfery Polesia Zachodniego” – pod redakcją m.in. włodawianina Piotra Demczuka – wydanym przez Starostwo Powiatowe w Łęcznej w 2015 r. Opracowanie zostało wykonane na zlecenie lokalnych władz samorządowych, m.in. byłego już starosty włodawskiego z ramienia PiS. Polecam lekturę zatroskanemu imigrantowi, zainteresowanym posłom, jak i redakcji bulwarówki, a także burmistrzowi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niedługo wybory na Białorusi Łukaszenka znowu obieca ze swojej strony prace w kierunku przejścia.Po wyborach powie "nu ja togo nie goworił".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...