Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Włodawa

11 stycznia 2017 r.
21:42

Powiat graniczy z dwoma państwami, a nie ma przejścia granicznego. Dlaczego?

195 34 A A
Powiat włodawski graniczy z Białorusią i Ukrainą (fot. Google Street View)
Powiat włodawski graniczy z Białorusią i Ukrainą (fot. Google Street View)

Od dwóch miesięcy Adam Peruta, włodawianin mieszkający od 12 lat w Anglii, nie może doczekać się odpowiedzi od posłów PiS na swoje e-maile. Usiłował zainteresować ich sprawą braku przejścia granicznego w mieście i powiecie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– W powiecie włodawskim bezrobocie osiągnęło już poziom 20-24 proc. – mówi Peruta. – Tak w powiecie, jak i samej Włodawie ubywa mieszkańców. Z danych GUS wynika, że z obecnych ok. 12 tys. mieszkańców Włodawy w 2030 r. pozostanie zaledwie 8 tys.

Zdaniem Peruty szansą na ożywienie życia gospodarczego miasta i powiatu mogłoby być uruchomienie tam przejścia granicznego.

– Trudno zrozumieć, że powiat, który graniczy z Białorusią i Ukrainą, dotąd nie ma na swoim terenie ani jednego takiego przejścia – dodaje pan Adam. – Wiem, że w przeszłości samorządowcy starali się, aby takie przejście z Białorusią powstało we Włodawie lub z Ukrainą w Zbereżu. Niestety, ich wysiłki spełzły na niczym.

Po braku reakcji na e-maile Peruta zdecydował się wysłać listy na prywatne adresy parlamentarzystów. Na początek zaadresował je do 17 posłów PiS. Wcześniej udało mu się zainteresować budową przejścia granicznego dwóch posłów z Klubu Kukiz 15: Jerzego Sachajko i Jakuba Kuleszę. Obaj wyrazili chęć wzięcia udziału w spotkaniu poświęconym budowie przejścia granicznego w rejonie Włodawy oraz tragicznej sytuacji demograficznej powiatu włodawskiego. Wyznaczyli je we Włodawie 25 marca. Gospodarzem ma być burmistrz miasta.

– Liczę na to, że również posłowie PiS się zmitygują i do nas dołączą – mówi pan Adam. – Tym bardziej, że sam jestem zwolennikiem tej partii, rządów silnej ręki i zdecydowanego przywódcy. Jest mi przykro, że właśnie ci politycy mnie zignorowali.

W osobistych listach do posłów Peruta przedstawił im okoliczności, w jakich musiał szukać pracy w Anglii. Chociaż mu się tam powiodło, to i tak zamierza wrócić do rodzinnej Włodawy. Chodzi tylko o to, aby nie było to miasteczko umierające, ale z perspektywami.

Dla Peruty, jak napisał w listach do posłów, Włodawa to „najpiękniejsze miejsce na świecie, nie ten śmierdzący, zatłoczony Manchester, w którym przyszło mi żyć. Właśnie to małe włodawskie miasteczko, te lasy, jeziora, czyste powietrze, grzyby, ryby, wypady z rodzicami, jak byłem mały, to jest moja Mała Polska.

– Doceniam zaangażowanie Adama Peruty – mówi Wiesław Muszyński, burmistrz Włodawy. – Im więcej mówi się o potrzebie uruchomienia przejść granicznych w rejonie Włodawy, tym lepiej. Sprawą tą, niestety wciąż bez powodzenia, zajmowali się wszyscy moi poprzednicy. Być może marcowe spotkanie, którego będę gospodarzem, okaże się przełomowe. Tym bardziej, że przynajmniej na poziomie samorządowym obserwuję znaczące ocieplenie w stosunkach polsko-białoruskich.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 stycznia 2017 r. o 07:39
+1
Turystyka pola golfowe Agro, gospodarstwa piękne lasy dzika naturalna przyroda i tyle w temacie zapraszam do dyskusji. czekam na propozycje. a komentarzy powinno być. tysiące. a nie dwa lub trzy
Avatar
andże-lika / 12 stycznia 2017 r. o 22:06
+1
Panie Adamie proszę się nie przejmować tymi "odmieńcami"- oni są w znikomej mniejszości. Myślę, że te posty napisał tylko jeden nieudacznik. Do roboty żadnej się nie chce iść,tylko narzekać potrafi,nawet zazdrości takim jak pan,że mogli wyjechać.On zapewne piwko,papierosy,telewizor,komputer i pretensje do mamusi,że mało daje. Chyba żle mu się nie powodzi, skoro stać go na komputer + internet, a może bierze za mało zasiłku z GOPS-u, MOPS-u. Należy do ludzi roszczeniowych. Pozdrawiam!
Avatar
andże-lika / 12 stycznia 2017 r. o 16:48
+1
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
@adamperuta80 Panie Adamie, przepraszam, że będę dosadny. Niech Pan nie wraca. W Polsce żyje zbyt wielu ludzi o zbyt niskiej inteligencji, wyborców partii populistycznych, którzy, bo im się głupot obiec to uwierzą i potem wybierają kretynów do sejmu. Cierpi na tym cały kraj. Przez rządy PIS mamy przesrane wszyscy. Pan sobie siedzi wygodnie w UK i nie musi żyć tu, teraz z tymi idiotami w rządzie. Niech Pan nie wraca, bo niepotrzebny nam jest tu kolejny obywatel o Pańskim  poziomie myślenia. Pan wybaczy, ale to zdanie, że posłowie mają teraz na głowie PO i N i nie mogą odpisać nie świadczy o Panu dobrze. ps. wróci się piszę przez Ó----- Panie Adamie niech pan nie słucha podobnych wypowiedzi.To nie są Polacy-to są wrogowie Polski. Nawet ptak nie s..a w swoje gniazdo. Żaden z tych "mundrych" nie napisał,że 27 lat rządów coś zmieniło. Zgoda-chciałoby się więcej. Ostatnie 8-10 lat to tylko afery- oczywiście związane z wyprowadzaniem kosmicznych pieniędzy. Oczekujemy od obecnie rządzących rozliczenia winnych i konfiskaty majątków na pokrycie strat.Jeden rok rządów PiS-u to ciągła wojna z oPOzycją- której nie zależy na Polsce. Zależy w tym sensie,jako na "dojnej krowie". Nigdy bym do Polaka w ten sposób nie napisał. Niech pan wraca do Ojczyzny. Może będzie się żyło biedniej, ale wśród swoich. Przyszłość dzieci też jest ważna- niech wychowują się tam gdzie ich"korzenie". Wszyscy mamy nadzieję,że będzie lepiej. Pana listy,petycje napewno są brane pod uwagę- ale czy poseł może obiecywać,że np. sprawi,że przejscie będzie wybudowane?.Napewno,będzie ciągnął sprawę.Wtym temacie potrzeba dużo ludzi dobrej woli i kasy. Pozdrawiam!
rozwiń
Avatar
Gość / 12 stycznia 2017 r. o 16:13
+1
"Pis rzadzi wzorowo"- czyli co? Spadek pkb to wzorowa rzecz. Spadek inwestycji. Demontaż demokracji też. Tragiczny minister srodowiska. Wszystko wzorowe?
Avatar
Gość / 12 stycznia 2017 r. o 10:30
+1
Wcale mnie nie dziwi, że posłowie partyjni nie odpisują na korespondencję pana Adam, bo oni maja obywateli w nosie. Dla nich liczy się tylko to, by nie narazić się szefowi partii, który decyduje o wpisaniu ich na listę kandydatów w przyszłych wyborach i kolejności, a jak pokazuje doświadczenie, kolejność na liście ma wpływ na szanse kandydata na reelekcję. Gdyby Polskę podzielić na 460 małych okręgów wyborczych, każdy z nich przypadałby na obszar zamieszkały przez około 83 tysiące mieszkańców. Okręgiem wyborczym mógłby być zatem powiat włodawski. Posłem zostałby kandydat z największą liczba głosów, nie liczyłaby się przynależność bądź brak przynależności do partii, kandydatów w takim wypadku jest przeważnie od 4 do 8, rzadko byłaby to większa liczba, kolejność na kartce wyborczej - alfabetyczna. W takim wypadku łatwo moglibyśmy rozliczyć posła z obietnic, a poseł zmuszony byłby pracować na rzecz regionu. Poseł, który lekceważy mieszkańców zostałby odwołany albo nie wybrany na kolejną kadencję. Obecnie tylko posłowie ruchu obywatelskiego Kukiz`15 zainteresowali się sprawą braku przejścia granicznego w powiecie włodawskim, co jest wymowne. Musimy wspólnie walczyć o większą odpowiedzialność polityków, osób publicznych przed nami, czyli wyborcami. W przeciwnym wypadku nie będą nas szanować, co widać choćby w tym przypadku.
Wcale mnie nie dziwi, że posłowie partyjni nie odpisują na korespondencję pana Adam, bo oni maja obywateli w nosie. Dla nich liczy się tylko to, by nie narazić się szefowi partii, który decyduje o wpisaniu ich na listę kandydatów w przyszłych wyborach i kolejności, a jak pokazuje doświadczenie, kolejność na liście ma wpływ na szanse kandydata na reelekcję. Gdyby Polskę podzielić na 460 małych okręgów wyborczych, każdy z nich przypadałby na obszar zamieszkały przez około 83 tysiące mieszkańców. Okręgiem wyborczym mógłby być zatem powiat włoda... rozwiń
Avatar
Gość / 11 stycznia 2017 r. o 22:06
+1
A gdzie Wojewoda?To On powinien myśleć i zabiegać a nie żeby to robił szary obywatel.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2017 r. o 21:53
+1
Komedia. Pis zamknął maly ruch graniczny z kaliningradem ze względów bezpieczenstwa. Wiadomo ruskie czolgi zobaczą nie ma przejścia i nie wjada. Niestety tym ruchem pis ucial lokalnym handlowcom źródło dochodu. Liczenie, że posłom pis chodzi o cos innego niż obsadzenie swoimi misiewiczami spolek skarbu państwa jest naiwnością. Adamie z Manchesteru. Siedzisz w uk, bo ci jeszcze pis nie zamknął granic. Oni marzą o wyjściu z unii, trzymaniu Polaków krotko za mordę, ale nic poza czystą satysfakcją z posiadania władzy nie maja do zaoferowania. Czas dorosnąć. Swoja droga. Ty siedzisz w uk w normalnym kraju. Dlaczego wybrałeś nam ten pis. Chciales tego g to wracaj i zyj tu teraz w tym obłędzie.
Komedia. Pis zamknął maly ruch graniczny z kaliningradem ze względów bezpieczenstwa. Wiadomo ruskie czolgi zobaczą nie ma przejścia i nie wjada. Niestety tym ruchem pis ucial lokalnym handlowcom źródło dochodu. Liczenie, że posłom pis chodzi o cos innego niż obsadzenie swoimi misiewiczami spolek skarbu państwa jest naiwnością. Adamie z Manchesteru. Siedzisz w uk, bo ci jeszcze pis nie zamknął granic. Oni marzą o wyjściu z unii, trzymaniu Polaków krotko za mordę, ale nic poza czystą satysfakcją z posiadania władzy nie maja do zaoferowania. Cz... rozwiń
Avatar
żuraw / 31 stycznia 2017 r. o 16:21
0
Niedługo wybory na Białorusi Łukaszenka znowu obieca ze swojej strony prace w kierunku przejścia.Po wyborach powie "nu ja togo nie goworił".
Avatar
Gość / 22 stycznia 2017 r. o 11:18
0
Wyczerpującą odpowiedź – na takie od lat powtarzające się pytanie – daje Karol Kowalczyk z Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS (Zakład Geografii Społeczno-Ekonomicznej) w rozdziale „Perspektywy i znaczenie otwarcia nowych przejść granicznych dla rozwoju gospodarczego regionu lubelskiego, ze szczególnym uwzględnieniem powiatu włodawskiego” publikacji „Potencjał Polesia Lubelskiego a zrównoważony rozwój Transgranicznego Rezerwatu Biosfery Polesia Zachodniego” – pod redakcją m.in. włodawianina Piotra Demczuka – wydanym przez Starostwo Powiatowe w Łęcznej w 2015 r. Opracowanie zostało wykonane na zlecenie lokalnych władz samorządowych, m.in. byłego już starosty włodawskiego z ramienia PiS. Polecam lekturę zatroskanemu imigrantowi, zainteresowanym posłom, jak i redakcji bulwarówki, a także burmistrzowi.
Wyczerpującą odpowiedź – na takie od lat powtarzające się pytanie – daje Karol Kowalczyk z Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS (Zakład Geografii Społeczno-Ekonomicznej) w rozdziale „Perspektywy i znaczenie otwarcia nowych przejść granicznych dla rozwoju gospodarczego regionu lubelskiego, ze szczególnym uwzględnieniem powiatu włodawskiego” publikacji „Potencjał Polesia Lubelskiego a zrównoważony rozwój Transgranicznego Rezerwatu Biosfery Polesia Zachodniego” – pod redakcją m.in. włodawianina Piotra Demczuka – wydanym przez S... rozwiń
Avatar
Gość / 19 stycznia 2017 r. o 12:13
0
(filuś) Obecnie na wschodzie Polski coś się ruszyło i nie piszę tutaj o ekspresówce Via Carpatia, lecz o mnóstwie mniejszych inwestycjach. Do Chełma już jest wytyczana trasa pod linię wysokiego napięcia 440kV. Jako energetyk wiem co to oznacza. Taka inwestycja nie służy jednej planowanej kopalni, lecz kilku i zapewne powstanie elektrownia. Innej opcji nie ma. Wiem, wiem, elektrownie węglowe trują!!! Za Tuska nic nie truło... nawet smogu nie było. Wystarczył rok rządów PiS i... ujawniono prawdę w jakim szambie Polacy żyją :( A wystarczy obniżyć cenę "za prąd" i jak na cywilizowanym Zachodzie ogrzewanie i kuchnie oprzeć na prądzie. Elektrownie nie kopcą tak jak przydomowe piece, które trudno wyposażyć w elektrofiltry kominowe. Panie Arturze proszę walczyć o przejście graniczne we Włodawie. Ma pan takie prawo i... obowiązek jako Włodawianin. Proszę napisać do lokalnych gazet ("Nowy tydzień"). Naprawdę takie przejście ożywia miasta. Wczoraj widziałem jak całe busy Ukraincy upychali sprzętem z Euro Agd. Po odliczeniu vatu dla nich to tanio. Teraz dwa markety budowlane wystąpiły o pozwolenie na budowę u nas. Po co mają śmigać ludzie do Lublina? I dla ok. 200 os. nowe miejsce pracy!!! Wiem, że ciężko przebić się z pomysłami. Sam mam ich mnóstwo. Nawet nie moich. Żyję w Niemczech i tutaj podoba mi się skomunikowanie miast. Tzw. "ZOB" (centralny punkt zbiorczy busów)... wszystkie autobusy tu zjeżdżają na ok. 10min, przesiadka i kontynuowanie podróży. Ktoś kto jechał z Chełma-Cyców-Łęczna to wie, że trzeba godzinę namarznąć się w Cycowie. Tak mamy skomunikowane połączenie. I pewnie dlatego PKS Włodawa upadła :( A połączenia nocne? W mieścinie niemieckiej nawet o 23 mogę pojechać busem... Wystarczy powiadomić telefonicznie, że chce skorzystać z połączenia. A u nas likwidacja linii, bo nikt nie korzysta?! Wracając do tematu granicy we Włodawie. To czy ono będzie się opłacać? Popatrz na drogi do niej prowadzące. Kto z Kowla, czy Lubomla wybierze Włodawę, a nie Chełm? Koszt powstania... brak mostu :( No i Wlodawa graniczy z Białorusią. Niby na parę dni nie trzeba wizy, ale za pozwolenie przekroczenia granicy wymagają 12€ opłaty i trzeba czekać na papierek. Myślę, że to jest główny powód braku decyzji. Za Bugiem tylko wioski, a do miast bliżej ze Sławatycz i Dorohuska. No i ta opłata ok. 50zł za przekroczenie granicy. Gdyby tam była Ukraina... co prawda tam za wyjazd ludzie płacą... nieoficjalnie. Wkładka z 10 hrywien w paszporcie pozwoli uniknąć 24h stania w kolejce tych, którzy zapomnieli o tym "obyczaju". Mój tato, o tym się przekonał. Pilnuj spraw Włodawy i pisz listy odręczne poleconymi. Nie żałuj paru funtów na znaczek. Zawsze możesz zadzwonić do "W tyle wizji" (TVP Info) lub "Bul głowy" (TV Republika). Pzdr.
(filuś) Obecnie na wschodzie Polski coś się ruszyło i nie piszę tutaj o ekspresówce Via Carpatia, lecz o mnóstwie mniejszych inwestycjach. Do Chełma już jest wytyczana trasa pod linię wysokiego napięcia 440kV. Jako energetyk wiem co to oznacza. Taka inwestycja nie służy jednej planowanej kopalni, lecz kilku i zapewne powstanie elektrownia. Innej opcji nie ma. Wiem, wiem, elektrownie węglowe trują!!! Za Tuska nic nie truło... nawet smogu nie było. Wystarczył rok rządów PiS i... ujawniono prawdę w jakim szambie Polacy żyją :( A wystarczy obniż... rozwiń
Avatar
żuraw / 31 stycznia 2017 r. o 16:21
0
Niedługo wybory na Białorusi Łukaszenka znowu obieca ze swojej strony prace w kierunku przejścia.Po wyborach powie "nu ja togo nie goworił".
Avatar
Gość / 22 stycznia 2017 r. o 11:18
0
Wyczerpującą odpowiedź – na takie od lat powtarzające się pytanie – daje Karol Kowalczyk z Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS (Zakład Geografii Społeczno-Ekonomicznej) w rozdziale „Perspektywy i znaczenie otwarcia nowych przejść granicznych dla rozwoju gospodarczego regionu lubelskiego, ze szczególnym uwzględnieniem powiatu włodawskiego” publikacji „Potencjał Polesia Lubelskiego a zrównoważony rozwój Transgranicznego Rezerwatu Biosfery Polesia Zachodniego” – pod redakcją m.in. włodawianina Piotra Demczuka – wydanym przez Starostwo Powiatowe w Łęcznej w 2015 r. Opracowanie zostało wykonane na zlecenie lokalnych władz samorządowych, m.in. byłego już starosty włodawskiego z ramienia PiS. Polecam lekturę zatroskanemu imigrantowi, zainteresowanym posłom, jak i redakcji bulwarówki, a także burmistrzowi.
Wyczerpującą odpowiedź – na takie od lat powtarzające się pytanie – daje Karol Kowalczyk z Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS (Zakład Geografii Społeczno-Ekonomicznej) w rozdziale „Perspektywy i znaczenie otwarcia nowych przejść granicznych dla rozwoju gospodarczego regionu lubelskiego, ze szczególnym uwzględnieniem powiatu włodawskiego” publikacji „Potencjał Polesia Lubelskiego a zrównoważony rozwój Transgranicznego Rezerwatu Biosfery Polesia Zachodniego” – pod redakcją m.in. włodawianina Piotra Demczuka – wydanym przez S... rozwiń
Avatar
Gość / 19 stycznia 2017 r. o 12:13
0
(filuś) Obecnie na wschodzie Polski coś się ruszyło i nie piszę tutaj o ekspresówce Via Carpatia, lecz o mnóstwie mniejszych inwestycjach. Do Chełma już jest wytyczana trasa pod linię wysokiego napięcia 440kV. Jako energetyk wiem co to oznacza. Taka inwestycja nie służy jednej planowanej kopalni, lecz kilku i zapewne powstanie elektrownia. Innej opcji nie ma. Wiem, wiem, elektrownie węglowe trują!!! Za Tuska nic nie truło... nawet smogu nie było. Wystarczył rok rządów PiS i... ujawniono prawdę w jakim szambie Polacy żyją :( A wystarczy obniżyć cenę "za prąd" i jak na cywilizowanym Zachodzie ogrzewanie i kuchnie oprzeć na prądzie. Elektrownie nie kopcą tak jak przydomowe piece, które trudno wyposażyć w elektrofiltry kominowe. Panie Arturze proszę walczyć o przejście graniczne we Włodawie. Ma pan takie prawo i... obowiązek jako Włodawianin. Proszę napisać do lokalnych gazet ("Nowy tydzień"). Naprawdę takie przejście ożywia miasta. Wczoraj widziałem jak całe busy Ukraincy upychali sprzętem z Euro Agd. Po odliczeniu vatu dla nich to tanio. Teraz dwa markety budowlane wystąpiły o pozwolenie na budowę u nas. Po co mają śmigać ludzie do Lublina? I dla ok. 200 os. nowe miejsce pracy!!! Wiem, że ciężko przebić się z pomysłami. Sam mam ich mnóstwo. Nawet nie moich. Żyję w Niemczech i tutaj podoba mi się skomunikowanie miast. Tzw. "ZOB" (centralny punkt zbiorczy busów)... wszystkie autobusy tu zjeżdżają na ok. 10min, przesiadka i kontynuowanie podróży. Ktoś kto jechał z Chełma-Cyców-Łęczna to wie, że trzeba godzinę namarznąć się w Cycowie. Tak mamy skomunikowane połączenie. I pewnie dlatego PKS Włodawa upadła :( A połączenia nocne? W mieścinie niemieckiej nawet o 23 mogę pojechać busem... Wystarczy powiadomić telefonicznie, że chce skorzystać z połączenia. A u nas likwidacja linii, bo nikt nie korzysta?! Wracając do tematu granicy we Włodawie. To czy ono będzie się opłacać? Popatrz na drogi do niej prowadzące. Kto z Kowla, czy Lubomla wybierze Włodawę, a nie Chełm? Koszt powstania... brak mostu :( No i Wlodawa graniczy z Białorusią. Niby na parę dni nie trzeba wizy, ale za pozwolenie przekroczenia granicy wymagają 12€ opłaty i trzeba czekać na papierek. Myślę, że to jest główny powód braku decyzji. Za Bugiem tylko wioski, a do miast bliżej ze Sławatycz i Dorohuska. No i ta opłata ok. 50zł za przekroczenie granicy. Gdyby tam była Ukraina... co prawda tam za wyjazd ludzie płacą... nieoficjalnie. Wkładka z 10 hrywien w paszporcie pozwoli uniknąć 24h stania w kolejce tych, którzy zapomnieli o tym "obyczaju". Mój tato, o tym się przekonał. Pilnuj spraw Włodawy i pisz listy odręczne poleconymi. Nie żałuj paru funtów na znaczek. Zawsze możesz zadzwonić do "W tyle wizji" (TVP Info) lub "Bul głowy" (TV Republika). Pzdr.
(filuś) Obecnie na wschodzie Polski coś się ruszyło i nie piszę tutaj o ekspresówce Via Carpatia, lecz o mnóstwie mniejszych inwestycjach. Do Chełma już jest wytyczana trasa pod linię wysokiego napięcia 440kV. Jako energetyk wiem co to oznacza. Taka inwestycja nie służy jednej planowanej kopalni, lecz kilku i zapewne powstanie elektrownia. Innej opcji nie ma. Wiem, wiem, elektrownie węglowe trują!!! Za Tuska nic nie truło... nawet smogu nie było. Wystarczył rok rządów PiS i... ujawniono prawdę w jakim szambie Polacy żyją :( A wystarczy obniż... rozwiń
Avatar
Gość / 19 stycznia 2017 r. o 11:39
0
(filuś)... panie adamie. tak jak pan od wielu lat głosuję za pis. często to odbywało się korespondencyjnie, bo na złość wybory w kraju odbywają się, kiedy zagranicą trwa sezon. na całe szczęście ostatnie wybory do parlamentu odbyły się na jesieni. gdyby to była zima, to lemingi (samozwańczy udacznicy) dopiero zobaczyliby siłę demokratycznych wyborów. trzeba przyznać, że ja w ogóle nie zawiodłem się dokonanym wyborem. ba! wręcz jestem za***ony tym, że systematycznie są spełniane obietnice wyborcze?! pomimo całej nagonki i rzucaniem kłód pod nogi przez "totalitarną" opozycję, której celem jest zniszczenie marzeń polaków na życie w kraju na poziomie wlk. brytanii, czy niemiec. "udacznicy" na państwowych posadkach do tej pory mieli jak w puchu, wie to pan i ja, że zagranicą trzeba się natyrać, by żyć jak oni u boku "wójtów". dlatego po-lska to był paradoks europejski... wyższa pensja w budżetówce jak u prywartnego przedsiębiorcy, wynajem mieszkania droższy jak kupno w kredycie, odbieranie dzieci ubogim i wciskanie ich do rodzin zastępczych za 2500zł... o traktowaniu ludzi starych i niepełnosprawnych nawet nie ma co wspominać. jad, żółć i wyzwiska to była i jest domena totalitarnej opozycji. za to lubią statystyki, bo papier przyjmie wszystko. spadło im pkb?! i mają swój sukces propagandowy w tvn24. a to, że polska pozostała w czołówce wzrostu pkb, to pomijają "uczciwie" milczeniem. ma pan rację, panie arturze, że przejście graniczne to jest "kop" rozwojowy dla miejscowości. ale nie wszędzie z takim samym skutkiem :( warto zapamiętać, że po światłych rządach po-psl demografia włodawy z 12.000 ma spać do 8.000 (2030r.), a dla chełma 64.000 do 53.000. to jest sukces polityki "ch... z tą polską wschodnią" i "ch..., du... i kamieni kupa". przecież po chciało,zatrzymać budowę s17 z lublina do warszawy. gdyby nie blokada dróg i najwaŻniejsze zbliżające się wybory, to lubelszczyzna zostałaby odcięta od świata. ja to pamiętam i inni też pamiętali!!! dobrze pan wybrał, bo do tej pory dbano tylko o rozwój miast wojewódzkich, reszta kraju miała się wyludnić i przysyłać pieniążki z zagranicy. tak, tak, sukces tusk zawdzięczał dzięki naszym ciężko zarobionym pieniążkom zagranicą. kupiłem w kraju auto, tablety, telewizor, komórki, syte zakupy...itd. pracując w kraju jako inżynier za 1056zł/mc prosiłem rodziców o pomoc. to była polityka sukcesu tuska... zmusić rodaków do masowej emigracji :(
(filuś)... panie adamie. tak jak pan od wielu lat głosuję za pis. często to odbywało się korespondencyjnie, bo na złość wybory w kraju odbywają się, kiedy zagranicą trwa sezon. na całe szczęście ostatnie wybory do parlamentu odbyły się na jesieni. gdyby to była zima, to lemingi (samozwańczy udacznicy) dopiero zobaczyliby siłę demokratycznych wyborów. trzeba przyznać, że ja w ogóle nie zawiodłem się dokonanym wyborem. ba! wręcz jestem za***ony tym, że systematycznie są spełniane obietnice wyborcze?! pomimo całej nagonki i rzucaniem kłód pod n... rozwiń
Avatar
Gość / 17 stycznia 2017 r. o 11:51
0
Widzimisię samorządowe, a nie rządowe ponosi winę, za nie powstanie przejść granicznych we Włodawie i Zbereżu! Łukaszenka: pieniędzy nie mamy, a jeżeli Polacy wybudują po swojej stronie i odprawy będą wspólne, to zgoda jest.Ambasador Ukrainy w Polsce: ze łzami w oczach walczyłem o przejście, a władze krajowe były za pod warunkiem, że samorząd do inwestycji się dołoży. Widzimisię tylko o rozwój metropolii dbało, a inwestycje włodawskie blokowało.
Avatar
Jessika z dziecmi / 14 stycznia 2017 r. o 13:16
0
...a może tak bez wielkiego haloo i na spokojnie odwalicie się od PiS i rajcow? Jak będzie taka potrzeba to się i przejście zrobi, ale o tym musza decydować madrzy ludzie w Warszawie, a nie jakiś burak, co to machnal reka na region i pojechał lizać zadki kapitalistom. Mnie się we Włodawie żyje dobrze i musze przyznać że rząd teraz o nas dba. mam 3 dzieci i na każdy dodatek co nie zmusza mnie do ponizania się przed jakaś durna szefową co za pare groszy chce ażeby człowiek wyrywał ze siebie żyły i robił bez przerwy. Na Bialym dorabiałam i powiedziałam że szkoda czasu co mogę dac swoim dzieciom i z nimi być! U nas jest calkiem dobrze jak popatrzyć na innych co się płaszczą ....
...a może tak bez wielkiego haloo i na spokojnie odwalicie się od PiS i rajcow? Jak będzie taka potrzeba to się i przejście zrobi, ale o tym musza decydować madrzy ludzie w Warszawie, a nie jakiś burak, co to machnal reka na region i pojechał lizać zadki kapitalistom. Mnie się we Włodawie żyje dobrze i musze przyznać że rząd teraz o nas dba. mam 3 dzieci i na każdy dodatek co nie zmusza mnie do ponizania się przed jakaś durna szefową co za pare groszy chce ażeby człowiek wyrywał ze siebie żyły i robił bez przerwy. Na Bialym dorabiałam i pow... rozwiń
Avatar
adamperuta80 / 13 stycznia 2017 r. o 11:52
0
witam,. serdecznie dziekuje za dobre slowa .
Avatar
Gość / 13 stycznia 2017 r. o 07:39
+1
Turystyka pola golfowe Agro, gospodarstwa piękne lasy dzika naturalna przyroda i tyle w temacie zapraszam do dyskusji. czekam na propozycje. a komentarzy powinno być. tysiące. a nie dwa lub trzy
Avatar
andże-lika / 12 stycznia 2017 r. o 22:06
+1
Panie Adamie proszę się nie przejmować tymi "odmieńcami"- oni są w znikomej mniejszości. Myślę, że te posty napisał tylko jeden nieudacznik. Do roboty żadnej się nie chce iść,tylko narzekać potrafi,nawet zazdrości takim jak pan,że mogli wyjechać.On zapewne piwko,papierosy,telewizor,komputer i pretensje do mamusi,że mało daje. Chyba żle mu się nie powodzi, skoro stać go na komputer + internet, a może bierze za mało zasiłku z GOPS-u, MOPS-u. Należy do ludzi roszczeniowych. Pozdrawiam!
Avatar
adamperuta80 / 12 stycznia 2017 r. o 20:31
0
Moi drodzy , czytajac te wszystkie zlosliwe komentarze dochodze z przykroscia ze nie potrzebnie to zaczolem . trzeba bylo jak wielu innych Polakow wracac do Polski po cichu nie odzywac sie, , nic nie robic i patrzec jak reszta spoleczenstwa cierpi, skoro wy myliscie ze Polak ktory chce wrucic do Ojczyzny nie zasluguje na to w waszych oczach jest zdrajca to byc moze i nie warto wracac . do Kraju gdzie kazdy jest kazdemu wrogiem , gdzie Poslowie sie zra miedzy soba i jest cyrk wtedy sie wszyscy ciesza ze jest tak super , ze nic nie robia w tym czasie malo kto to zauwaza, byc moze macie racje do takiegi Kraju gdzie czlowieka chcacego wrucic i cos zrobic nazywa sie zdrajca nie warto wracac, serdecznie wam Rodacy dziekuje za jakze gorace wsparcie , obyscie nigdy nie musieli wyjezdzac z Kraju za chlebem i oby wasze dzieci zyly miedzy swoimi.
Moi drodzy , czytajac te wszystkie zlosliwe komentarze dochodze z przykroscia ze nie potrzebnie to zaczolem . trzeba bylo jak wielu innych Polakow wracac do Polski po cichu nie odzywac sie, , nic nie robic i patrzec jak reszta spoleczenstwa cierpi, skoro wy myliscie ze Polak ktory chce wrucic do Ojczyzny nie zasluguje na to w waszych oczach jest zdrajca to byc moze i nie warto wracac . do Kraju gdzie kazdy jest kazdemu wrogiem , gdzie Poslowie sie zra miedzy soba i jest cyrk wtedy sie wszyscy ciesz... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

LUK Politechnika Lublin zagra w PlusLidze!

LUK Politechnika Lublin zagra w PlusLidze!

W trzecim meczu finałowym siatkarze LUK Politechniki Lublin pokonali BBTS Bielsko-Biała i wywalczyli tym samym awans do PlusLigi

Koniec z maseczkami na świeżym powietrzu. Lista miejsc, gdzie wciąż trzeba będzie je nosić

Koniec z maseczkami na świeżym powietrzu. Lista miejsc, gdzie wciąż trzeba będzie je nosić

W Dzienniku Ustaw ukazało się właśnie rozporządzenie znoszące od 15 maja obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Jest jednak kilka wyjątków.

Czas ucieka, a pieniędzy nadal brakuje. W piątek koncert dla Niny Słupskiej z Lublina

Czas ucieka, a pieniędzy nadal brakuje. W piątek koncert dla Niny Słupskiej z Lublina

Zbiórka funduszy na ratowanie 2-latki z Lublina jeszcze się nie zakończyła. W piątek wyemitowany zostanie specjalny koncert charytatywny rockowej grupy DOC. na rzecz dziewczynki.

Lublin: Stare Miasto szykuje nową, zieloną atrakcję. Ulica może się tak zmienić
galeria

Lublin: Stare Miasto szykuje nową, zieloną atrakcję. Ulica może się tak zmienić

„Zielony dach” może się pojawić w tym roku nad staromiejską ul. Szambelańską. O taką atrakcję stara się rada dzielnicy. Pnącza wspinałyby się po pergoli wykutej przez kowala, całość ma być efektownie podświetlona, przy okazji okiełznane mają być rynny.

Za kilka dni pogoda może bardzo zaskoczyć. Prognoza na weekend
film

Za kilka dni pogoda może bardzo zaskoczyć. Prognoza na weekend

Jeszcze w piątek i sobotę w całej Polsce możemy spodziewać się wietrznej i deszczowej pogody. Od niedzieli zacznie napływać do nas bardzo ciepłe powietrze, a we wtorek termometry pokażą nawet 24 stopni Celsjusza.

Znów można zwiedzać barak łaźni męskiej i bunkier z komorami gazowymi. Odkrycia podczas remontu
galeria

Znów można zwiedzać barak łaźni męskiej i bunkier z komorami gazowymi. Odkrycia podczas remontu

Po dwuletniej przerwie związanej z remontem znów można zwiedzać barak łaźni męskiej i przylegający do niego bunkier z komorami gazowymi na terenie dawnego niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku. Po raz pierwszy w historii tutejszego muzeum zwiedzającym udostępniono także wyremontowany przed kilkoma laty barak łaźni żeńskiej.

Dalsze zwolnienie z opłaty za zezwolenie na sprzedaż alkoholu? Nie teraz

Dalsze zwolnienie z opłaty za zezwolenie na sprzedaż alkoholu? Nie teraz

Władze Lublina na razie nie przedłużą przedsiębiorcom z branży gastronomicznej zwolnienia z opłaty za zezwolenie na sprzedaż alkoholu przeznaczonego do konsumpcji na miejscu.

Górnik Łęczna zagra na wyjeździe z GKS Tychy, czyli kolejny mecz na szczycie

Górnik Łęczna zagra na wyjeździe z GKS Tychy, czyli kolejny mecz na szczycie

Po szalonym domowym meczu z Bruk Bet Termaliką Nieciecza Górnik Łęczna zagra na wyjeździe z GKS Tychy. Najbliżsi rywale łęcznian wskoczyli ostatnio na miejsce premiowane awansem do ekstraklasy. Zielono-czarnych czeka więc kolejne ciężkie spotkanie. Tym bardziej, że zagrają bez swojego kluczowego zawodnika

Nałęczowski Festiwal Tańca w tym roku online

Nałęczowski Festiwal Tańca w tym roku online

Trwają zgłoszenia do udziału w 14. edycji Nałęczowskiego Festiwalu Tańca "Euro-Dance". Tegoroczna odsłona odbędzie się w charakterze online. Zgłoszenia trwają do 23 maja.

Lubelskie. Były burmistrz stanie przed sądem. Chodzi o przywłaszczenie kart podarunkowych

Lubelskie. Były burmistrz stanie przed sądem. Chodzi o przywłaszczenie kart podarunkowych

Były burmistrz Bełżyc i jego współpracownicy staną przed sądem. Prokuratura oskarża ich o przywłaszczenie kart podarunkowych jednej z sieci sklepów z elektroniką. Karty warte były kilkanaście tysięcy złotych.

Chełm. Wypadek na ul. Piłsudskiego. 63-letni pieszy trafił do szpitala

Chełm. Wypadek na ul. Piłsudskiego. 63-letni pieszy trafił do szpitala

72-letni kierowca saaba na przejściu dla pieszych potrącił znajdującego się na pasach 63-latka. Poszkodowany pieszy z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Dostać się do lekarza? Trzeba mieć zdrowie

Dostać się do lekarza? Trzeba mieć zdrowie

Puławskie przychodnie przeżywają oblężenie. Żeby umówić wizytę pacjenci muszą uzbroić się w cierpliwość czekając nawet kilkadziesiąt minut na telefonie. Mimo zapisów na godziny, wielu przyjeżdża już o świcie. Skarżą się, że nie są wpuszczani do środka.

Nowe pomysły dla tej części Lublina. Czekają na uwagi

Nowe pomysły dla tej części Lublina. Czekają na uwagi

Nowe inwestycje ma umożliwić opracowywana w Urzędzie Miasta zmiana planu zagospodarowania gruntów na Felinie. Chodzi o strefę ekonomiczną oraz okolice domów studenckich Uniwersytetu Przyrodniczego.

Lublin wybrał dostawcę nowych autobusów. To elektryki klasy mega

Lublin wybrał dostawcę nowych autobusów. To elektryki klasy mega

Miasto wybrało dzisiaj dostawcę siedmiu przegubowych autobusów elektrycznych, na które będziemy czekać… nawet dwa lata.

Niedzielski: wykryto trzy przypadki brazylijskiego wariantu koronawirusa

Niedzielski: wykryto trzy przypadki brazylijskiego wariantu koronawirusa

– Pojawiły się trzy przypadki brazylijskiego wariantu koronawirusa na Śląsku – poinformował w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. Zapewnił jednocześnie, że dwa ogniska związane z indyjskim wariantem są opanowane.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.