Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Włodawa

11 stycznia 2017 r.
21:42

Powiat graniczy z dwoma państwami, a nie ma przejścia granicznego. Dlaczego?

195 34 A A
Powiat włodawski graniczy z Białorusią i Ukrainą (fot. Google Street View)
Powiat włodawski graniczy z Białorusią i Ukrainą (fot. Google Street View)

Od dwóch miesięcy Adam Peruta, włodawianin mieszkający od 12 lat w Anglii, nie może doczekać się odpowiedzi od posłów PiS na swoje e-maile. Usiłował zainteresować ich sprawą braku przejścia granicznego w mieście i powiecie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– W powiecie włodawskim bezrobocie osiągnęło już poziom 20-24 proc. – mówi Peruta. – Tak w powiecie, jak i samej Włodawie ubywa mieszkańców. Z danych GUS wynika, że z obecnych ok. 12 tys. mieszkańców Włodawy w 2030 r. pozostanie zaledwie 8 tys.

Zdaniem Peruty szansą na ożywienie życia gospodarczego miasta i powiatu mogłoby być uruchomienie tam przejścia granicznego.

– Trudno zrozumieć, że powiat, który graniczy z Białorusią i Ukrainą, dotąd nie ma na swoim terenie ani jednego takiego przejścia – dodaje pan Adam. – Wiem, że w przeszłości samorządowcy starali się, aby takie przejście z Białorusią powstało we Włodawie lub z Ukrainą w Zbereżu. Niestety, ich wysiłki spełzły na niczym.

Po braku reakcji na e-maile Peruta zdecydował się wysłać listy na prywatne adresy parlamentarzystów. Na początek zaadresował je do 17 posłów PiS. Wcześniej udało mu się zainteresować budową przejścia granicznego dwóch posłów z Klubu Kukiz 15: Jerzego Sachajko i Jakuba Kuleszę. Obaj wyrazili chęć wzięcia udziału w spotkaniu poświęconym budowie przejścia granicznego w rejonie Włodawy oraz tragicznej sytuacji demograficznej powiatu włodawskiego. Wyznaczyli je we Włodawie 25 marca. Gospodarzem ma być burmistrz miasta.

– Liczę na to, że również posłowie PiS się zmitygują i do nas dołączą – mówi pan Adam. – Tym bardziej, że sam jestem zwolennikiem tej partii, rządów silnej ręki i zdecydowanego przywódcy. Jest mi przykro, że właśnie ci politycy mnie zignorowali.

W osobistych listach do posłów Peruta przedstawił im okoliczności, w jakich musiał szukać pracy w Anglii. Chociaż mu się tam powiodło, to i tak zamierza wrócić do rodzinnej Włodawy. Chodzi tylko o to, aby nie było to miasteczko umierające, ale z perspektywami.

Dla Peruty, jak napisał w listach do posłów, Włodawa to „najpiękniejsze miejsce na świecie, nie ten śmierdzący, zatłoczony Manchester, w którym przyszło mi żyć. Właśnie to małe włodawskie miasteczko, te lasy, jeziora, czyste powietrze, grzyby, ryby, wypady z rodzicami, jak byłem mały, to jest moja Mała Polska.

– Doceniam zaangażowanie Adama Peruty – mówi Wiesław Muszyński, burmistrz Włodawy. – Im więcej mówi się o potrzebie uruchomienia przejść granicznych w rejonie Włodawy, tym lepiej. Sprawą tą, niestety wciąż bez powodzenia, zajmowali się wszyscy moi poprzednicy. Być może marcowe spotkanie, którego będę gospodarzem, okaże się przełomowe. Tym bardziej, że przynajmniej na poziomie samorządowym obserwuję znaczące ocieplenie w stosunkach polsko-białoruskich.

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 stycznia 2017 o 07:39
+1
Turystyka pola golfowe Agro, gospodarstwa piękne lasy dzika naturalna przyroda i tyle w temacie zapraszam do dyskusji. czekam na propozycje. a komentarzy powinno być. tysiące. a nie dwa lub trzy
Avatar
andże-lika / 12 stycznia 2017 o 22:06
+1
Panie Adamie proszę się nie przejmować tymi "odmieńcami"- oni są w znikomej mniejszości. Myślę, że te posty napisał tylko jeden nieudacznik. Do roboty żadnej się nie chce iść,tylko narzekać potrafi,nawet zazdrości takim jak pan,że mogli wyjechać.On zapewne piwko,papierosy,telewizor,komputer i pretensje do mamusi,że mało daje. Chyba żle mu się nie powodzi, skoro stać go na komputer + internet, a może bierze za mało zasiłku z GOPS-u, MOPS-u. Należy do ludzi roszczeniowych. Pozdrawiam!
Avatar
andże-lika / 12 stycznia 2017 o 16:48
+1
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
@adamperuta80 Panie Adamie, przepraszam, że będę dosadny. Niech Pan nie wraca. W Polsce żyje zbyt wielu ludzi o zbyt niskiej inteligencji, wyborców partii populistycznych, którzy, bo im się głupot obiec to uwierzą i potem wybierają kretynów do sejmu. Cierpi na tym cały kraj. Przez rządy PIS mamy przesrane wszyscy. Pan sobie siedzi wygodnie w UK i nie musi żyć tu, teraz z tymi idiotami w rządzie. Niech Pan nie wraca, bo niepotrzebny nam jest tu kolejny obywatel o Pańskim  poziomie myślenia. Pan wybaczy, ale to zdanie, że posłowie mają teraz na głowie PO i N i nie mogą odpisać nie świadczy o Panu dobrze. ps. wróci się piszę przez Ó----- Panie Adamie niech pan nie słucha podobnych wypowiedzi.To nie są Polacy-to są wrogowie Polski. Nawet ptak nie s..a w swoje gniazdo. Żaden z tych "mundrych" nie napisał,że 27 lat rządów coś zmieniło. Zgoda-chciałoby się więcej. Ostatnie 8-10 lat to tylko afery- oczywiście związane z wyprowadzaniem kosmicznych pieniędzy. Oczekujemy od obecnie rządzących rozliczenia winnych i konfiskaty majątków na pokrycie strat.Jeden rok rządów PiS-u to ciągła wojna z oPOzycją- której nie zależy na Polsce. Zależy w tym sensie,jako na "dojnej krowie". Nigdy bym do Polaka w ten sposób nie napisał. Niech pan wraca do Ojczyzny. Może będzie się żyło biedniej, ale wśród swoich. Przyszłość dzieci też jest ważna- niech wychowują się tam gdzie ich"korzenie". Wszyscy mamy nadzieję,że będzie lepiej. Pana listy,petycje napewno są brane pod uwagę- ale czy poseł może obiecywać,że np. sprawi,że przejscie będzie wybudowane?.Napewno,będzie ciągnął sprawę.Wtym temacie potrzeba dużo ludzi dobrej woli i kasy. Pozdrawiam!
rozwiń
Avatar
Gość / 12 stycznia 2017 o 16:13
+1
"Pis rzadzi wzorowo"- czyli co? Spadek pkb to wzorowa rzecz. Spadek inwestycji. Demontaż demokracji też. Tragiczny minister srodowiska. Wszystko wzorowe?
Avatar
Gość / 12 stycznia 2017 o 10:30
+1
Wcale mnie nie dziwi, że posłowie partyjni nie odpisują na korespondencję pana Adam, bo oni maja obywateli w nosie. Dla nich liczy się tylko to, by nie narazić się szefowi partii, który decyduje o wpisaniu ich na listę kandydatów w przyszłych wyborach i kolejności, a jak pokazuje doświadczenie, kolejność na liście ma wpływ na szanse kandydata na reelekcję. Gdyby Polskę podzielić na 460 małych okręgów wyborczych, każdy z nich przypadałby na obszar zamieszkały przez około 83 tysiące mieszkańców. Okręgiem wyborczym mógłby być zatem powiat włodawski. Posłem zostałby kandydat z największą liczba głosów, nie liczyłaby się przynależność bądź brak przynależności do partii, kandydatów w takim wypadku jest przeważnie od 4 do 8, rzadko byłaby to większa liczba, kolejność na kartce wyborczej - alfabetyczna. W takim wypadku łatwo moglibyśmy rozliczyć posła z obietnic, a poseł zmuszony byłby pracować na rzecz regionu. Poseł, który lekceważy mieszkańców zostałby odwołany albo nie wybrany na kolejną kadencję. Obecnie tylko posłowie ruchu obywatelskiego Kukiz`15 zainteresowali się sprawą braku przejścia granicznego w powiecie włodawskim, co jest wymowne. Musimy wspólnie walczyć o większą odpowiedzialność polityków, osób publicznych przed nami, czyli wyborcami. W przeciwnym wypadku nie będą nas szanować, co widać choćby w tym przypadku.
Wcale mnie nie dziwi, że posłowie partyjni nie odpisują na korespondencję pana Adam, bo oni maja obywateli w nosie. Dla nich liczy się tylko to, by nie narazić się szefowi partii, który decyduje o wpisaniu ich na listę kandydatów w przyszłych wyborach i kolejności, a jak pokazuje doświadczenie, kolejność na liście ma wpływ na szanse kandydata na reelekcję. Gdyby Polskę podzielić na 460 małych okręgów wyborczych, każdy z nich przypadałby na obszar zamieszkały przez około 83 tysiące mieszkańców. Okręgiem wyborczym mógłby być zatem powiat włoda... rozwiń
Avatar
Gość / 11 stycznia 2017 o 22:06
+1
A gdzie Wojewoda?To On powinien myśleć i zabiegać a nie żeby to robił szary obywatel.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2017 o 21:53
+1
Komedia. Pis zamknął maly ruch graniczny z kaliningradem ze względów bezpieczenstwa. Wiadomo ruskie czolgi zobaczą nie ma przejścia i nie wjada. Niestety tym ruchem pis ucial lokalnym handlowcom źródło dochodu. Liczenie, że posłom pis chodzi o cos innego niż obsadzenie swoimi misiewiczami spolek skarbu państwa jest naiwnością. Adamie z Manchesteru. Siedzisz w uk, bo ci jeszcze pis nie zamknął granic. Oni marzą o wyjściu z unii, trzymaniu Polaków krotko za mordę, ale nic poza czystą satysfakcją z posiadania władzy nie maja do zaoferowania. Czas dorosnąć. Swoja droga. Ty siedzisz w uk w normalnym kraju. Dlaczego wybrałeś nam ten pis. Chciales tego g to wracaj i zyj tu teraz w tym obłędzie.
Komedia. Pis zamknął maly ruch graniczny z kaliningradem ze względów bezpieczenstwa. Wiadomo ruskie czolgi zobaczą nie ma przejścia i nie wjada. Niestety tym ruchem pis ucial lokalnym handlowcom źródło dochodu. Liczenie, że posłom pis chodzi o cos innego niż obsadzenie swoimi misiewiczami spolek skarbu państwa jest naiwnością. Adamie z Manchesteru. Siedzisz w uk, bo ci jeszcze pis nie zamknął granic. Oni marzą o wyjściu z unii, trzymaniu Polaków krotko za mordę, ale nic poza czystą satysfakcją z posiadania władzy nie maja do zaoferowania. Cz... rozwiń
Avatar
żuraw / 31 stycznia 2017 o 16:21
0
Niedługo wybory na Białorusi Łukaszenka znowu obieca ze swojej strony prace w kierunku przejścia.Po wyborach powie "nu ja togo nie goworił".
Avatar
Gość / 22 stycznia 2017 o 11:18
0
Wyczerpującą odpowiedź – na takie od lat powtarzające się pytanie – daje Karol Kowalczyk z Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS (Zakład Geografii Społeczno-Ekonomicznej) w rozdziale „Perspektywy i znaczenie otwarcia nowych przejść granicznych dla rozwoju gospodarczego regionu lubelskiego, ze szczególnym uwzględnieniem powiatu włodawskiego” publikacji „Potencjał Polesia Lubelskiego a zrównoważony rozwój Transgranicznego Rezerwatu Biosfery Polesia Zachodniego” – pod redakcją m.in. włodawianina Piotra Demczuka – wydanym przez Starostwo Powiatowe w Łęcznej w 2015 r. Opracowanie zostało wykonane na zlecenie lokalnych władz samorządowych, m.in. byłego już starosty włodawskiego z ramienia PiS. Polecam lekturę zatroskanemu imigrantowi, zainteresowanym posłom, jak i redakcji bulwarówki, a także burmistrzowi.
Wyczerpującą odpowiedź – na takie od lat powtarzające się pytanie – daje Karol Kowalczyk z Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS (Zakład Geografii Społeczno-Ekonomicznej) w rozdziale „Perspektywy i znaczenie otwarcia nowych przejść granicznych dla rozwoju gospodarczego regionu lubelskiego, ze szczególnym uwzględnieniem powiatu włodawskiego” publikacji „Potencjał Polesia Lubelskiego a zrównoważony rozwój Transgranicznego Rezerwatu Biosfery Polesia Zachodniego” – pod redakcją m.in. włodawianina Piotra Demczuka – wydanym przez S... rozwiń
Avatar
Gość / 19 stycznia 2017 o 12:13
0
(filuś) Obecnie na wschodzie Polski coś się ruszyło i nie piszę tutaj o ekspresówce Via Carpatia, lecz o mnóstwie mniejszych inwestycjach. Do Chełma już jest wytyczana trasa pod linię wysokiego napięcia 440kV. Jako energetyk wiem co to oznacza. Taka inwestycja nie służy jednej planowanej kopalni, lecz kilku i zapewne powstanie elektrownia. Innej opcji nie ma. Wiem, wiem, elektrownie węglowe trują!!! Za Tuska nic nie truło... nawet smogu nie było. Wystarczył rok rządów PiS i... ujawniono prawdę w jakim szambie Polacy żyją :( A wystarczy obniżyć cenę "za prąd" i jak na cywilizowanym Zachodzie ogrzewanie i kuchnie oprzeć na prądzie. Elektrownie nie kopcą tak jak przydomowe piece, które trudno wyposażyć w elektrofiltry kominowe. Panie Arturze proszę walczyć o przejście graniczne we Włodawie. Ma pan takie prawo i... obowiązek jako Włodawianin. Proszę napisać do lokalnych gazet ("Nowy tydzień"). Naprawdę takie przejście ożywia miasta. Wczoraj widziałem jak całe busy Ukraincy upychali sprzętem z Euro Agd. Po odliczeniu vatu dla nich to tanio. Teraz dwa markety budowlane wystąpiły o pozwolenie na budowę u nas. Po co mają śmigać ludzie do Lublina? I dla ok. 200 os. nowe miejsce pracy!!! Wiem, że ciężko przebić się z pomysłami. Sam mam ich mnóstwo. Nawet nie moich. Żyję w Niemczech i tutaj podoba mi się skomunikowanie miast. Tzw. "ZOB" (centralny punkt zbiorczy busów)... wszystkie autobusy tu zjeżdżają na ok. 10min, przesiadka i kontynuowanie podróży. Ktoś kto jechał z Chełma-Cyców-Łęczna to wie, że trzeba godzinę namarznąć się w Cycowie. Tak mamy skomunikowane połączenie. I pewnie dlatego PKS Włodawa upadła :( A połączenia nocne? W mieścinie niemieckiej nawet o 23 mogę pojechać busem... Wystarczy powiadomić telefonicznie, że chce skorzystać z połączenia. A u nas likwidacja linii, bo nikt nie korzysta?! Wracając do tematu granicy we Włodawie. To czy ono będzie się opłacać? Popatrz na drogi do niej prowadzące. Kto z Kowla, czy Lubomla wybierze Włodawę, a nie Chełm? Koszt powstania... brak mostu :( No i Wlodawa graniczy z Białorusią. Niby na parę dni nie trzeba wizy, ale za pozwolenie przekroczenia granicy wymagają 12€ opłaty i trzeba czekać na papierek. Myślę, że to jest główny powód braku decyzji. Za Bugiem tylko wioski, a do miast bliżej ze Sławatycz i Dorohuska. No i ta opłata ok. 50zł za przekroczenie granicy. Gdyby tam była Ukraina... co prawda tam za wyjazd ludzie płacą... nieoficjalnie. Wkładka z 10 hrywien w paszporcie pozwoli uniknąć 24h stania w kolejce tych, którzy zapomnieli o tym "obyczaju". Mój tato, o tym się przekonał. Pilnuj spraw Włodawy i pisz listy odręczne poleconymi. Nie żałuj paru funtów na znaczek. Zawsze możesz zadzwonić do "W tyle wizji" (TVP Info) lub "Bul głowy" (TV Republika). Pzdr.
(filuś) Obecnie na wschodzie Polski coś się ruszyło i nie piszę tutaj o ekspresówce Via Carpatia, lecz o mnóstwie mniejszych inwestycjach. Do Chełma już jest wytyczana trasa pod linię wysokiego napięcia 440kV. Jako energetyk wiem co to oznacza. Taka inwestycja nie służy jednej planowanej kopalni, lecz kilku i zapewne powstanie elektrownia. Innej opcji nie ma. Wiem, wiem, elektrownie węglowe trują!!! Za Tuska nic nie truło... nawet smogu nie było. Wystarczył rok rządów PiS i... ujawniono prawdę w jakim szambie Polacy żyją :( A wystarczy obniż... rozwiń
Avatar
żuraw / 31 stycznia 2017 o 16:21
0
Niedługo wybory na Białorusi Łukaszenka znowu obieca ze swojej strony prace w kierunku przejścia.Po wyborach powie "nu ja togo nie goworił".
Avatar
Gość / 22 stycznia 2017 o 11:18
0
Wyczerpującą odpowiedź – na takie od lat powtarzające się pytanie – daje Karol Kowalczyk z Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS (Zakład Geografii Społeczno-Ekonomicznej) w rozdziale „Perspektywy i znaczenie otwarcia nowych przejść granicznych dla rozwoju gospodarczego regionu lubelskiego, ze szczególnym uwzględnieniem powiatu włodawskiego” publikacji „Potencjał Polesia Lubelskiego a zrównoważony rozwój Transgranicznego Rezerwatu Biosfery Polesia Zachodniego” – pod redakcją m.in. włodawianina Piotra Demczuka – wydanym przez Starostwo Powiatowe w Łęcznej w 2015 r. Opracowanie zostało wykonane na zlecenie lokalnych władz samorządowych, m.in. byłego już starosty włodawskiego z ramienia PiS. Polecam lekturę zatroskanemu imigrantowi, zainteresowanym posłom, jak i redakcji bulwarówki, a także burmistrzowi.
Wyczerpującą odpowiedź – na takie od lat powtarzające się pytanie – daje Karol Kowalczyk z Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS (Zakład Geografii Społeczno-Ekonomicznej) w rozdziale „Perspektywy i znaczenie otwarcia nowych przejść granicznych dla rozwoju gospodarczego regionu lubelskiego, ze szczególnym uwzględnieniem powiatu włodawskiego” publikacji „Potencjał Polesia Lubelskiego a zrównoważony rozwój Transgranicznego Rezerwatu Biosfery Polesia Zachodniego” – pod redakcją m.in. włodawianina Piotra Demczuka – wydanym przez S... rozwiń
Avatar
Gość / 19 stycznia 2017 o 12:13
0
(filuś) Obecnie na wschodzie Polski coś się ruszyło i nie piszę tutaj o ekspresówce Via Carpatia, lecz o mnóstwie mniejszych inwestycjach. Do Chełma już jest wytyczana trasa pod linię wysokiego napięcia 440kV. Jako energetyk wiem co to oznacza. Taka inwestycja nie służy jednej planowanej kopalni, lecz kilku i zapewne powstanie elektrownia. Innej opcji nie ma. Wiem, wiem, elektrownie węglowe trują!!! Za Tuska nic nie truło... nawet smogu nie było. Wystarczył rok rządów PiS i... ujawniono prawdę w jakim szambie Polacy żyją :( A wystarczy obniżyć cenę "za prąd" i jak na cywilizowanym Zachodzie ogrzewanie i kuchnie oprzeć na prądzie. Elektrownie nie kopcą tak jak przydomowe piece, które trudno wyposażyć w elektrofiltry kominowe. Panie Arturze proszę walczyć o przejście graniczne we Włodawie. Ma pan takie prawo i... obowiązek jako Włodawianin. Proszę napisać do lokalnych gazet ("Nowy tydzień"). Naprawdę takie przejście ożywia miasta. Wczoraj widziałem jak całe busy Ukraincy upychali sprzętem z Euro Agd. Po odliczeniu vatu dla nich to tanio. Teraz dwa markety budowlane wystąpiły o pozwolenie na budowę u nas. Po co mają śmigać ludzie do Lublina? I dla ok. 200 os. nowe miejsce pracy!!! Wiem, że ciężko przebić się z pomysłami. Sam mam ich mnóstwo. Nawet nie moich. Żyję w Niemczech i tutaj podoba mi się skomunikowanie miast. Tzw. "ZOB" (centralny punkt zbiorczy busów)... wszystkie autobusy tu zjeżdżają na ok. 10min, przesiadka i kontynuowanie podróży. Ktoś kto jechał z Chełma-Cyców-Łęczna to wie, że trzeba godzinę namarznąć się w Cycowie. Tak mamy skomunikowane połączenie. I pewnie dlatego PKS Włodawa upadła :( A połączenia nocne? W mieścinie niemieckiej nawet o 23 mogę pojechać busem... Wystarczy powiadomić telefonicznie, że chce skorzystać z połączenia. A u nas likwidacja linii, bo nikt nie korzysta?! Wracając do tematu granicy we Włodawie. To czy ono będzie się opłacać? Popatrz na drogi do niej prowadzące. Kto z Kowla, czy Lubomla wybierze Włodawę, a nie Chełm? Koszt powstania... brak mostu :( No i Wlodawa graniczy z Białorusią. Niby na parę dni nie trzeba wizy, ale za pozwolenie przekroczenia granicy wymagają 12€ opłaty i trzeba czekać na papierek. Myślę, że to jest główny powód braku decyzji. Za Bugiem tylko wioski, a do miast bliżej ze Sławatycz i Dorohuska. No i ta opłata ok. 50zł za przekroczenie granicy. Gdyby tam była Ukraina... co prawda tam za wyjazd ludzie płacą... nieoficjalnie. Wkładka z 10 hrywien w paszporcie pozwoli uniknąć 24h stania w kolejce tych, którzy zapomnieli o tym "obyczaju". Mój tato, o tym się przekonał. Pilnuj spraw Włodawy i pisz listy odręczne poleconymi. Nie żałuj paru funtów na znaczek. Zawsze możesz zadzwonić do "W tyle wizji" (TVP Info) lub "Bul głowy" (TV Republika). Pzdr.
(filuś) Obecnie na wschodzie Polski coś się ruszyło i nie piszę tutaj o ekspresówce Via Carpatia, lecz o mnóstwie mniejszych inwestycjach. Do Chełma już jest wytyczana trasa pod linię wysokiego napięcia 440kV. Jako energetyk wiem co to oznacza. Taka inwestycja nie służy jednej planowanej kopalni, lecz kilku i zapewne powstanie elektrownia. Innej opcji nie ma. Wiem, wiem, elektrownie węglowe trują!!! Za Tuska nic nie truło... nawet smogu nie było. Wystarczył rok rządów PiS i... ujawniono prawdę w jakim szambie Polacy żyją :( A wystarczy obniż... rozwiń
Avatar
Gość / 19 stycznia 2017 o 11:39
0
(filuś)... panie adamie. tak jak pan od wielu lat głosuję za pis. często to odbywało się korespondencyjnie, bo na złość wybory w kraju odbywają się, kiedy zagranicą trwa sezon. na całe szczęście ostatnie wybory do parlamentu odbyły się na jesieni. gdyby to była zima, to lemingi (samozwańczy udacznicy) dopiero zobaczyliby siłę demokratycznych wyborów. trzeba przyznać, że ja w ogóle nie zawiodłem się dokonanym wyborem. ba! wręcz jestem za***ony tym, że systematycznie są spełniane obietnice wyborcze?! pomimo całej nagonki i rzucaniem kłód pod nogi przez "totalitarną" opozycję, której celem jest zniszczenie marzeń polaków na życie w kraju na poziomie wlk. brytanii, czy niemiec. "udacznicy" na państwowych posadkach do tej pory mieli jak w puchu, wie to pan i ja, że zagranicą trzeba się natyrać, by żyć jak oni u boku "wójtów". dlatego po-lska to był paradoks europejski... wyższa pensja w budżetówce jak u prywartnego przedsiębiorcy, wynajem mieszkania droższy jak kupno w kredycie, odbieranie dzieci ubogim i wciskanie ich do rodzin zastępczych za 2500zł... o traktowaniu ludzi starych i niepełnosprawnych nawet nie ma co wspominać. jad, żółć i wyzwiska to była i jest domena totalitarnej opozycji. za to lubią statystyki, bo papier przyjmie wszystko. spadło im pkb?! i mają swój sukces propagandowy w tvn24. a to, że polska pozostała w czołówce wzrostu pkb, to pomijają "uczciwie" milczeniem. ma pan rację, panie arturze, że przejście graniczne to jest "kop" rozwojowy dla miejscowości. ale nie wszędzie z takim samym skutkiem :( warto zapamiętać, że po światłych rządach po-psl demografia włodawy z 12.000 ma spać do 8.000 (2030r.), a dla chełma 64.000 do 53.000. to jest sukces polityki "ch... z tą polską wschodnią" i "ch..., du... i kamieni kupa". przecież po chciało,zatrzymać budowę s17 z lublina do warszawy. gdyby nie blokada dróg i najwaŻniejsze zbliżające się wybory, to lubelszczyzna zostałaby odcięta od świata. ja to pamiętam i inni też pamiętali!!! dobrze pan wybrał, bo do tej pory dbano tylko o rozwój miast wojewódzkich, reszta kraju miała się wyludnić i przysyłać pieniążki z zagranicy. tak, tak, sukces tusk zawdzięczał dzięki naszym ciężko zarobionym pieniążkom zagranicą. kupiłem w kraju auto, tablety, telewizor, komórki, syte zakupy...itd. pracując w kraju jako inżynier za 1056zł/mc prosiłem rodziców o pomoc. to była polityka sukcesu tuska... zmusić rodaków do masowej emigracji :(
(filuś)... panie adamie. tak jak pan od wielu lat głosuję za pis. często to odbywało się korespondencyjnie, bo na złość wybory w kraju odbywają się, kiedy zagranicą trwa sezon. na całe szczęście ostatnie wybory do parlamentu odbyły się na jesieni. gdyby to była zima, to lemingi (samozwańczy udacznicy) dopiero zobaczyliby siłę demokratycznych wyborów. trzeba przyznać, że ja w ogóle nie zawiodłem się dokonanym wyborem. ba! wręcz jestem za***ony tym, że systematycznie są spełniane obietnice wyborcze?! pomimo całej nagonki i rzucaniem kłód pod n... rozwiń
Avatar
Gość / 17 stycznia 2017 o 11:51
0
Widzimisię samorządowe, a nie rządowe ponosi winę, za nie powstanie przejść granicznych we Włodawie i Zbereżu! Łukaszenka: pieniędzy nie mamy, a jeżeli Polacy wybudują po swojej stronie i odprawy będą wspólne, to zgoda jest.Ambasador Ukrainy w Polsce: ze łzami w oczach walczyłem o przejście, a władze krajowe były za pod warunkiem, że samorząd do inwestycji się dołoży. Widzimisię tylko o rozwój metropolii dbało, a inwestycje włodawskie blokowało.
Avatar
Jessika z dziecmi / 14 stycznia 2017 o 13:16
0
...a może tak bez wielkiego haloo i na spokojnie odwalicie się od PiS i rajcow? Jak będzie taka potrzeba to się i przejście zrobi, ale o tym musza decydować madrzy ludzie w Warszawie, a nie jakiś burak, co to machnal reka na region i pojechał lizać zadki kapitalistom. Mnie się we Włodawie żyje dobrze i musze przyznać że rząd teraz o nas dba. mam 3 dzieci i na każdy dodatek co nie zmusza mnie do ponizania się przed jakaś durna szefową co za pare groszy chce ażeby człowiek wyrywał ze siebie żyły i robił bez przerwy. Na Bialym dorabiałam i powiedziałam że szkoda czasu co mogę dac swoim dzieciom i z nimi być! U nas jest calkiem dobrze jak popatrzyć na innych co się płaszczą ....
...a może tak bez wielkiego haloo i na spokojnie odwalicie się od PiS i rajcow? Jak będzie taka potrzeba to się i przejście zrobi, ale o tym musza decydować madrzy ludzie w Warszawie, a nie jakiś burak, co to machnal reka na region i pojechał lizać zadki kapitalistom. Mnie się we Włodawie żyje dobrze i musze przyznać że rząd teraz o nas dba. mam 3 dzieci i na każdy dodatek co nie zmusza mnie do ponizania się przed jakaś durna szefową co za pare groszy chce ażeby człowiek wyrywał ze siebie żyły i robił bez przerwy. Na Bialym dorabiałam i pow... rozwiń
Avatar
adamperuta80 / 13 stycznia 2017 o 11:52
0
witam,. serdecznie dziekuje za dobre slowa .
Avatar
Gość / 13 stycznia 2017 o 07:39
+1
Turystyka pola golfowe Agro, gospodarstwa piękne lasy dzika naturalna przyroda i tyle w temacie zapraszam do dyskusji. czekam na propozycje. a komentarzy powinno być. tysiące. a nie dwa lub trzy
Avatar
andże-lika / 12 stycznia 2017 o 22:06
+1
Panie Adamie proszę się nie przejmować tymi "odmieńcami"- oni są w znikomej mniejszości. Myślę, że te posty napisał tylko jeden nieudacznik. Do roboty żadnej się nie chce iść,tylko narzekać potrafi,nawet zazdrości takim jak pan,że mogli wyjechać.On zapewne piwko,papierosy,telewizor,komputer i pretensje do mamusi,że mało daje. Chyba żle mu się nie powodzi, skoro stać go na komputer + internet, a może bierze za mało zasiłku z GOPS-u, MOPS-u. Należy do ludzi roszczeniowych. Pozdrawiam!
Avatar
adamperuta80 / 12 stycznia 2017 o 20:31
0
Moi drodzy , czytajac te wszystkie zlosliwe komentarze dochodze z przykroscia ze nie potrzebnie to zaczolem . trzeba bylo jak wielu innych Polakow wracac do Polski po cichu nie odzywac sie, , nic nie robic i patrzec jak reszta spoleczenstwa cierpi, skoro wy myliscie ze Polak ktory chce wrucic do Ojczyzny nie zasluguje na to w waszych oczach jest zdrajca to byc moze i nie warto wracac . do Kraju gdzie kazdy jest kazdemu wrogiem , gdzie Poslowie sie zra miedzy soba i jest cyrk wtedy sie wszyscy ciesza ze jest tak super , ze nic nie robia w tym czasie malo kto to zauwaza, byc moze macie racje do takiegi Kraju gdzie czlowieka chcacego wrucic i cos zrobic nazywa sie zdrajca nie warto wracac, serdecznie wam Rodacy dziekuje za jakze gorace wsparcie , obyscie nigdy nie musieli wyjezdzac z Kraju za chlebem i oby wasze dzieci zyly miedzy swoimi.
Moi drodzy , czytajac te wszystkie zlosliwe komentarze dochodze z przykroscia ze nie potrzebnie to zaczolem . trzeba bylo jak wielu innych Polakow wracac do Polski po cichu nie odzywac sie, , nic nie robic i patrzec jak reszta spoleczenstwa cierpi, skoro wy myliscie ze Polak ktory chce wrucic do Ojczyzny nie zasluguje na to w waszych oczach jest zdrajca to byc moze i nie warto wracac . do Kraju gdzie kazdy jest kazdemu wrogiem , gdzie Poslowie sie zra miedzy soba i jest cyrk wtedy sie wszyscy ciesz... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 20 14

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 5 2

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki
Zdjęcia
galeria

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki 13 1

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 8 9

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 11 2

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 34 11

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 45 21

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 8 2

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce