Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

IPN: Pomnik może zostać, ale trzeba usunąć sierp i młot

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 19 maja 2017 o 09:42 Powrót do artykułu
Najpierw piszecie: "W ciągu zaledwie czterech miesięcy w skutek zimna (mieszkali pod gołym niebem), głodu i chorób (dwie epidemie tyfusu i czerwonki) oraz rozstrzeliwań i masowych egzekucji w Zamościu zginęło ponad 20 tys. żołnierzy" Następnie cytujecie tekst IPN-u: "Więziono w nim w nieludzkich warunkach ok.18 tysięcy żołnierzy Armii Czerwonej. Blisko 16 tysięcy z nich zmarło z głodu i chorób lub zostało wymordowanych przez niemiecką załogę" Kto się mija z prawdę; redakcja czy IPN ? A może chcecie podważyć opinię IPN-u ?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
z obelisku należy usunąć sierp i młot - bardzo dobrze będzie to logiczne, należy usuwać skrajnie lewicowe symbole komunistyczne - popełnili tyle zbrodni - pomnik tak, ale bez atrybutów zbrodniczych skrajnie lewicowych atrybutów - komunistycznych (sowieckich) lub narodowo-socjalistycznych (niemieckich)
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Chyba coś się w głowach tych fanatyków pomieszało. Nad Zamościem góruje wieża Ratusza a nie dwumetrowej wysokości pomnik nieszczęsnych jeńców wojennych.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
pomnik w obecnym kształcie powinien zostać,zniknąć ma IPN,twór skłócający społeczeństwo i krzywdzący bohaterów
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A ja uważam,że należy w pierwszej kolejności zlikwidować IPN....
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Pomnik do kasacji. To byli jeńcy. Za to Sowieci bardzo "humanitarnie" traktowali naszą polską ludność cywilną wywożąc dzieci, kobiety, starców na Sybir. Zamarznięte niemowlęta wyrywane matkom i wyrzucane z pociągów na pożarcie wilkom. To jeden z wielu przykładów. Około 3 miliony zgładzonych niewinnych Polaków.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Mnie irytuje każdy akt wandalizmu, bo inaczej tego nie da się nazwać. Wszyscy zwolennicy usuwania budowli słusznie minionego czasu powinni zastanowić się nad tym co czynią. Jeszcze nie tak dawno cały świat potępiał ostrzeliwanie świątyni wykutej w skale przez Talibów. O poczynaniach samozwańców z ISIS nie trzeba przypopinać, co zrobili z pamiątkami perskich władców?! A my tu mamy tak samo ograniczone i zakute łby po nosem. Tragedia!!! Zgadzam się faszyzm i komunizm był zły. Ale po co zacierać po tym ślady? Czy Żydzi żądają zniwelowania obozu w Oświęcimiu, czy Majdanku? Tak, te wszystkie relikty przeszłości powinny pozostać jako przestroga... z odpowiednim komentarzem. Że oto przyszła armia "wyzwoleńcza", która gwałciła i okradała "wyzwalane" narody. Bo inaczej dzieci o tym zapomną. Kto pamięta dziś co stało na pl. Gdańskim w Chełmie? Teraz tam mamy wypaśną fonntanę, przynajmniej jej koszt to sugerował. A wyszła sadzawka bez źdźbła historii. No, to kochani polscy talibowie... NISZCZCIE DALEJ! A potem nie płaczcie, że gimby nie znajo... tej części historii.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
To naprawdę ciekawe jak bardzo zgodnie na takie tematy wypowiadają się w internecie ludzie z bardzo różnych części świata. Kiedy tylko pojawiają się tematy dekomunizacji przestrzeni publicznej (i to nie dotyczy tylko Polski, ale Ukrainy, krajów bałtyckich i dawnych demoludów) - w internecie nagle pojawiają się opinie z zupełnie egzotycznych kont a wszystkie mówią to samo - nie wolno "fałszować" historii, jeżeli gdzieś jest pomnik Lenina albo "bohaterskiej" armii sowieckiej to powinien zostać, usuwanie reliktów komunizmu to "barbarzyństwo", to brak szacunku do zabytków... Nawet najbardziej paskudny pomnik typowego Iwana z pepeszką to zaraz "dzieło sztuki" zasługujące na wystawienie w Luwrze itp. Jedno tych ludzi łączy. Polecenia jak komentować albo dostają bezpośrednio z Olgino, albo ich pogląd w tym temacie został ukształtowany przez media pracujące na pasku Moskwy jak RT i podobne. Gdyby ci ludzie byli konsekwentni to powinni domagać się zachowania swastyk w przestrzeni publicznej - w końcu to też była historia, prawda? Dlaczego nie zostawiać pomników i portretów Hitlera, przecież też tu były? Pamiętajcie rodacy, mamy tu potencjalną V kolumnę lojalną wobec moskiewskiej linii politycznej.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Brygady Sieciowe (ros. Веб-бригады) – według niektórych rosyjskich środowisk demokratycznych i intelektualnych, zorganizowane grupy komentatorów, zależne od rosyjskich służb specjalnych, uczestniczące w dyskusjach na forach i blogach internetowych w celu szerzenia dezinformacji i uniemożliwienia rzeczowej obiektywnej dyskusji i atakowania poglądów niepożądanych z punktu widzenia polityki rosyjskiej. Od osoby zatrudnionej w siedzibie w wiosce Olgino (przedmieścia Petersburga) wymagane jest dokonanie przynajmniej 100 wpisów w ciągu ośmiogodzinnego dnia pracy. Dniówka wynosi 1180 rubli (ok. 98 zł), pracownikom przysługuje dodatkowo darmowy posiłek.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Czemu na pomniku jest napisane 'pomordowani przez hitlerowców' ? Przecież mordowali ich Niemcy....
Zaloguj się, aby oddać głos
0
20 tys kacapów mniej. Jakby przeżyli, to w 45 roku gwałciliby i mordowali Polki i kradli wszystko co się da, na czele z zegarkami. Dla mnie jest to pomnik pewnej ulgi dla polskiego społeczeństwa.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dziwi mnie taka nienawiść niektórych do Rosjan. Bliżej nam kulturowo do nich niż do Niemców.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
ludzie ogarnijcie sie Sierp i mlot to godlo ZSRR Zostawcie pamiec tych ludzi
Zaloguj się, aby oddać głos
0
ależ ten młot i sierp identyfikuje zołnierzy radzieckich, IPN chce im zmienic godło na poprawne politycznie, to jakas głupota
Zaloguj się, aby oddać głos
0
nie dziwię że PO chce likwidacji IPN, takie decyzj jak ta dot, sierpa i młlota to tzw. decyzje "hiszpańskie"
Zaloguj się, aby oddać głos
0
IPN zlikwidować i zabetonować
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Zlikwidowac wszystkie pamiatki sowieckiej niewoli, jeżeli komuś tak się tęskni za sierpem i młotem to droga wolna towarzysze, do rosji nie jest daleko. Jako że szanuję pamięć pomordowanych zgodziłbym się na pozostawienie tablicy pamiątkowej skromnej i estetycznej a nie takiego czegoś co straszy od wielu lat.Precz z komuna !!
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: