Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kirkut w Szczebrzeszynie wygląda jak pobojowisko

Utworzony przez kad, 18 listopada 2009 r. o 07:22 Powrót do artykułu
prezerwatywy zużyte , toz to nielegalna aborcja
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zgadzam się z a/a - dlaczego nie można posłac tam od czasu do czasu straży miejskiej czy Policji żeby przegoniły pijaków i śmieciarzy? IDF ma tego pilnować? I czemu akurat tutaj chleją? bo wiedzą, że im nikt nie przeszkodzi. Wstyd i hańba. Trzeba zorganizowac licealistów i gimnazjalistów - sami w jedno popołudnie zrobią więcej niż władza przez 20 lat po komunie. I nie będzie to kosztować ani grosza - niektórym tylko w glowie kasa i kasa, "majuntek", za czyje to piniundze... - ale splugawić czyjeś groby to żaden problem, nie? czasem myślę, ze bliżej nam jednak zdecydowanie do Uralu niż do Zachodu i musi minąć jeszcze kilkadziesiąt lat zanim cokolwiek się w tej kwestii zmieni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Policja w Szczebrzeszynie to jest ściema, niewiele robi. to przecież są koledzy tych, którzy urządzają imprezki na cmentarzu. Tak się dzieje od dawna w tym miejscu, a obok mieszka aspirant. Dlaczego nie podjął nigdy interwencji? To naprawdę widać, słychać, a nawet czuć czasami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wstyd, że naród żydowski nie dba o groby swoich przodków. Przy całym naszym, Polaków, bałaganiarstwie - nigdy nie widziałem tak zaniedbanego cmentarza! Niejednokrotnie zastanawiało mnie, że dopuścili do takiego stanu, a przecież się tutaj pojawiają dość często. Nie wiem jak jest gdzie indziej, ale w Szczebrzeszynie dali plamę. Gdzie jest p. Gaudnik, naczelny rabin Szczebrzeszyna?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ze Szczynka napisał:
Wstyd, że naród żydowski nie dba o groby swoich przodków. Przy całym naszym, Polaków, bałaganiarstwie - nigdy nie widziałem tak zaniedbanego cmentarza! Niejednokrotnie zastanawiało mnie, że dopuścili do takiego stanu, a przecież się tutaj pojawiają dość często. Nie wiem jak jest gdzie indziej, ale w Szczebrzeszynie dali plamę. Gdzie jest p. Gaudnik, naczelny rabin Szczebrzeszyna?
Człowieku, o czym ty mówisz? Przecież 90% Żydów zostało wymordowanych! Dzisiaj w całej Polsce jest ich mniej niż przed wojną mieszkało w samym Szczebrzeszynie. I jak oni mają zadbać o te wszystkie cmentarze? Jak dbać skoro za chwilę przyjdą miejscowe wyrostki pić tam tanie wino? Przecież widzą, że miejscowym nie zależy, że nie będą o to dbać. Najsmutniejsze jest to, że dyskutujemy czy warto, żeby na cmentarzu było czysto. To jakiś obłęd. Znieczulica i odmóżdżenie. Wstyd!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a/a napisał:
Większość wpisów świadczy o kompletnym zdziczeniu obyczajów. Cmentarz - nieważne chrześcijański, żydowski czy prawosławny - to w każdej kulturze miejsce otoczone szacunkiem i chronione przed zbezczeszczeniem. W przypadku cmentarzy żydowskich dochodzi jeszcze kwestia moralnej odpowiedzialności chrześcijan za zachowanie pamięci o kulturze i ludziach pochłoniętych przez holocaust, wywołany przecież przez innych chrześcijan, któremu staliśmy się, nie z własnej winy, świadkami. A od strony formalnej - jeśli na terenie danej gminy nie ma związku wyznaniowego, do którego należy teren cmentarza, to jest ona (gmina!) zobowiązana do opieki nad nim. Tyle i aż tyle...
Jak byś nie wiedział, to prawosławie jest jak najbardziej wyznaniem chrześcijańskim
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
oj rzydzi rzydzi wstydźcie sie swojego zachowania i bierzcie przykład z nas chrześcijan jak dbamy o nasze cmentarze,
Polecam odwiedzenie cmentarza w Sieniawie, gm. Łagów, pow. Świebodzin, gdzie wpod koniec lat 80 XXw miejscowy proboszcz katolicki wynajął spychacz i zepchnął poniemieckie nagrobki w kąt cmentarza i tym samym zrobił miejsce na pochówek obecnym parafianom. Różne są "dbania" o cmentarze....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
obserwator napisał:
Polecam odwiedzenie cmentarza w Sieniawie, gm. Łagów, pow. Świebodzin, gdzie wpod koniec lat 80 XXw miejscowy proboszcz katolicki wynajął spychacz i zepchnął poniemieckie nagrobki w kąt cmentarza i tym samym zrobił miejsce na pochówek obecnym parafianom. Różne są "dbania" o cmentarze....
W Szczebrzeszynie przed wojną proboszcz zaczął rozbierać zabytkową cerkiew. Trzeba było użyć siły żeby go powstrzymać. I dzięki temu, że znalazło się kilku odważnych Szczebrzeszyn ma dzisiaj NAJSTARSZĄ w Polsce cerkiew.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Piękny jest ten cmentarz, a raczej to co z niego zostało. Naprawdę warto odwiedzić to miejsce. Gdyby zostało zagospodarowane i odpowiednio opiane, byłoby atrakcją turystyczną.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdzie można się dowiedzieć czegoś więcej na temat tego kirkutu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jan napisał:
Gdzie można się dowiedzieć czegoś więcej na temat tego kirkutu?
A choćby tutaj: http://www.szczebrzeszyn.net/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...