Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Brawo Kryłów!!! To wspaniale, że są ludzie... którym się chce coś zrobić...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Kilka lat temu zamek w Krylowie był po stronie ukraińskiej.Graniczna rzeka Bug zmieniła koryto pewnej wiosny pozostawiając zamek po polskiej stronie!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Byłem tam! Magiczne miejsce.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Trzeba jeszcze raz odwiedzić to miejsce. Najlepiej rowerem! A potem przez przejście graniczne w Dołhobyczowie na Ukrainę!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
 ZAROZUMIAŁA! Do Kryłowa Lubelszczyzna nie sięga, a Pani Agnieszka z historii ciemięga. Wyjaśnienie naukowców dobrze zna i udowodniła, że prawdy nie uznała, bo Lubelszczyzna rozumek odebrała. Pani Agusia siebie i historię ośmiesza i Dziennik Wschodni także ośmiesza, a więc krótko mówiąc hopla dostała, albo jest nade wszystko zarozumiała! Morał: upór na wiedzę nie wskazany choć w życiu niekiedy jest pożądany!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Po co komentujecie, skoro nie macie zielonego pojęcia? Zamek zawsze był po polskiej stroni i nigdy nie należał do Ukrainy. Ciekawe jakby rzeka mogła w kilka lat zmienić bieg! Takie procesy zajmują setki lat. Trzeba być niespełna rozumu, żeby pisać i wierzyć w takie bzdury. A najbardziej szkoda mi Chełmianina, który nawet nie wie jakie są regiony w Polsce i to tak blisko niego... Wstyd i hańba! A jeszcze przed czytelnikami chwali się swoją niewiedzą... A Kryłów piękne miejsce, tylko po co nastawiali tam tych tandetnych plastikowych zwierzaków? I ta wisząca kładka nie nad wodą, a nad pustym rowem... I to wyjście na zakręcie drogi - "genialny" pomysł!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Kilka lat temu zamek w Kryłowie był po stronie ukraińskiej.Graniczna rzeka Bug zmieniła koryto pewnej wiosny pozostawiając zamek po polskiej stronie!
Też o tym słyszałam... ;)
Zaloguj się, aby oddać głos
0
  WSTYD I HAŃBA! Chełmianin swój region zna,  a Twoja wiedza urojenia ma. Naukowcy się wypowiedzieli, żeby tacy jak Ty zrozumieli, a teraz czytaj co powiedzieli. Wstydem i hańbą jesteś sam, bo nie uznajesz pismo z PAN oraz mądrzejszych od siebie, którzy ośmieszyli też i Ciebie! Morał: jak się czytać nie umie to niewiele wiedzy w rozumie. >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia  2011(CET) >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> witam, dziękuję za zwrócenie uwagi. moi dziennikarze o tym wiedzą (przynajmniej mam taką nadzieję, bo już o tym z nimi nieraz rozmawiałem), ale przyzwyczajenie jest na tyle silne, że - podobnie jak wiele osób z naszego województwa - stosują nazwę Lubelszczyzna w kontekście Lubelskiego. praca, praca i jeszcze raz praca  Pozdrawiam Krzysztof Wiejak red. naczelny    PS Jeżeli znasz regiony, to wskaż na której widnieją na mapie?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
WSTYD I HAŃBA! Chełmianin swój region zna, a Twoja wiedza urojenia ma. Naukowcy się wypowiedzieli, żeby tacy jak Ty zrozumieli, a teraz czytaj co powiedzieli. Wstydem i hańbą jesteś sam, bo nie uznajesz pismo z PAN oraz mądrzejszych od siebie, którzy ośmieszyli też i Ciebie! Morał: jak się czytać nie umie to niewiele wiedzy w rozumie. RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jeżeli chodzi o kwestię przynależności zamku, to wątpliwości pojawiają się stąd, że owszem kiedyś rzeka płynęła innym korytem, po zmianie koryta wydzieliła się wyspa, na której znajduje się zamek. W okresie wojennym i powojennym toczono spory o wyspę i o to, do kogo powinna ostatecznie należeć czy do Polski czy do Ukrainy. Jednak nigdy nie przeszła w ukraińskie ręce. Co do wypowiedzi Chełmianina, który strasznie się oburzył, jak ktoś zwrócił mu uwagę. To, co piszesz nie zmienia faktu, że Kryłów leżał i leży na Lubelszczyźnie. Proponuję rzucić okiem na opracowania geograficzne, bo definicja słowa "Lubelszczyzna" i "województwo lubelskie" niewiele ma tu do rzeczy. I zanim zaczniesz obrażać innych popracuj nad własną kulturą osobistą. Krzyczenie CapsLockiem nie oznacza, że ma się rację. Jak widać nawet tytuł naukowy nie gwarantuje w dzisiejszych czasach kultury wypowiedzi i umiejętności panowania na emocjami.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
UPÓR BREDZI! Gościu manię wielkości w mózgownicy masz. a co do Lubelszczyzny to na mapie ją wskaż. Wiedzę uczonych i historię Polski podważasz a to potwierdza, że mądrzejszych znieważasz i opętanym trzeba być, żeby w urojeniu tkwić. a może to jest wścik, który prawdę chce zbyć! Jeśli dowody naukowe na Lubelszczyznę masz, to dlaczego się boisz napisać, że prawdę znasz? Morał: Chełmianin wiele pism od mądrych ma i dlatego maniactwo dzięki nauce sięgnęło dna, a zatem uznaj prawdę, bo zaparcie długo trwa, który głowie szkodzi jeśli rozum brednie płodzi! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> witam, dziękuję za zwrócenie uwagi. moi dziennikarze o tym wiedzą (przynajmniej mam taką nadzieję, bo już o tym z nimi nieraz rozmawiałem), ale przyzwyczajenie jest na tyle silne, że - podobnie jak wiele osób z naszego województwa - stosują nazwę Lubelszczyzna w kontekście Lubelskiego. praca, praca i jeszcze raz praca  Pozdrawiam Krzysztof Wiejak red. naczelny Dziennika Wschodniego/MM Lublin WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Co do wypowiedzi Chełmianina, który strasznie się oburzył, jak ktoś zwrócił mu uwagę. To, co piszesz nie zmienia faktu, że Kryłów leżał i leży na Lubelszczyźnie. Proponuję rzucić okiem na opracowania geograficzne, bo definicja słowa "Lubelszczyzna" i "województwo lubelskie" niewiele ma tu do rzeczy. I zanim zaczniesz obrażać innych popracuj nad własną kulturą osobistą. Krzyczenie CapsLockiem nie oznacza, że ma się rację. Jak widać nawet tytuł naukowy nie gwarantuje w dzisiejszych czasach kultury wypowiedzi i umiejętności panowania na emocjami.
  Sprostowanie! Kryłów z Lubelszczyzną nie ma nic wspólnego, bo kiedyś leżał na Chełmszczyźnie, a teraz leży na... Zamojszczyźnie :D
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Sprostowanie! Kryłów z Lubelszczyzną nie ma nic wspólnego, bo kiedyś leżał na Chełmszczyźnie, a teraz leży na... Zamojszczyźnie :D
Województwo Lubelskie, nie Lubelszczyzna- Lubelska Ziemia,  a gdzie w Lubelskiem leży Zamojszczyzna- Zamojska Ziemia? Zaś kto inaczej, uważa niech udowodni, że istnieje ta ziemia? Dla przypomnienia Zamość od zarania, to Chełmska Ziemia, a poprawnie to: Lubelskie, Zamojskie, i to historii nie zmienia!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Chełmianinie, to przykre, jak ktoś jest tak ograniczony, a sili się na bycie mądrym. Dałeś już taki popis swojej "wiedzy" i "inteligencji", że każdy normalny człowiek spłonąłby ze wstydu... Ale ty brniesz dalej w swoje złudne teoryjki... Współczuć należy wszystkim, którzy muszą na co dzień znosić twoje "mądrości". Nie ma nic gorszego jak osoba uparcie przekonująca do swoich błędnych racji i to nie merytorycznie, a ad personam. Ludzi takich nazywają potocznie "inteligentnymi inaczej".
Zaloguj się, aby oddać głos
0
 NIE SPŁONĄŁ! Ograniczonego myślącego inaczej mądrzy poparli, pismami wsparli  i merytorycznie rację przyznali, a Ty gościu porażki przeżyć nie potrafisz i tak jest bo dużo mądry, to by wskazał gdzie ta ziemia jest.                     >>>>>>>>>>> Twoja wiedza  powiada, że z nauką się nie zgadza, to dlaczego nie napisze tam, gdzie napisać wypada i przekonać profesorów, że złudną teorię wymyślili, w wyniku której Lubelszczyznę do ziemi ograniczyli.                     >>>>>>>>>>> Morał: normalny odwagę miał i dostał to co chciał, że wstydu się nie spalił, bo w sobie cel prawdy miał, a szanowny Guest niech do mądrzejszych się zwróci, gdzie się dowie, że historii Polski już się nie odwróci!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
W okresie wojennym i powojennym toczono spory o wyspę i o to, do kogo powinna ostatecznie należeć czy do Polski czy do Ukrainy. 
Co to za bzdury ? W okresie wojennym (1939 - 1945) nie istniała zarówno Polska, jak i Ukraina, to kto z kim miał te spory przeprowadzać ?  :wacko: Po wojnie na Bugu graniczyła Polska z ZSRR - tam też Ukraińcy nie mogli być stroną sporu ...
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: