Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Rolnicy przestraszyli się wiatraków i protestują

Utworzony przez krzesimir, 25 stycznia 2010 r. o 08:48 Powrót do artykułu
Jeśli ktoś jeszcze miał wątpliwości,dlaczego przedsiębiorcy omijają Lubelszczyznę to już wie . To zawiść . Tak zwykła zawiść sąsiedzka ,bo niby dlaczego mój sąsiad, na którego działce stanie zakład ma zarobić ? W te zarzuty "eko" to chyba nikt nie wierzy,skoro wiatraki stoją w całej cywilizowanej Europie!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chłopku pusty, odłącz elektryczność od chałupy i przyświecaj polanem, bo i świeczki ci szkodzą.... Co następny to bardziej zacofany....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MATA CHŁOPY RACJĘ NIECH TU NIC NIE BEDZIE A CHAŁUPY TO BEDZIEM SE OGARKAMI OŚWIECAC PO CO NAM TA ELEKTRYKA ,DZIECI MY DO MIASTA WYSŁALI TO PO CO NAM TECHNIKA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No tak i dajmy na mszę plebanowi żeby te piekielne machiny się zawaliły. Brak słów...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mentalność małorolnych jest znana, nachapać się dotacji ue i biadolić jak nom jest źle....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe podejście, elektrownie wiatrowe szkodzą zwłaszcza gdy pieniądze za nie dostaje sąsiad. Argumentacja że obracająca się turbina wysusza glebę zalatuje średniowieczem jeszcze trochę a zaczną twierdzić ze wizyta u lekarza powoduje choroby. Ciekawe co wywołuje wizyta księdza poza uszczupleniem portfela a może wysokie wierze kościelne też szkodzą przyciągając pioruny. Jednak ciągle jesteśmy Polską "B" a nawet"C" i konkurujemy z niektórymi rejonami podkarpacia i podlasia. Niektórzy nie chcą zauważyć że zachodnia część kraju żyje na wyższym poziomie bo jest bardziej cywilizowana. Takie protesty a zwłaszcza ich argumentacja to klasyczny objaw zaściankowości nadal świetnie się majacy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Mentalność małorolnych jest znana, nachapać się dotacji ue i biadolić jak nom jest źle.... " -Panie Piotr!-weź se Pan kup trochę hektarów i gospodaruj Pan i weź se pan te"unijne dotacje"-to wtedy zobaczy Pan,jak będzie Panu dobrze ! Ogólnie na wsi dzieje się coraz gorzej-ja akurat ze wsi przeprowadziłem się do miasta i nie żałuję tego,że"straciłem dotacje i wiejski"dobrobyt"". Ale-do rzeczy:takie wiatraki są pod Przemyślem i za Lubyczą Królewską(za Tomaszowem Lubelskim) i tamci rolnicy trochę narzekają,że wiatraki są uciążliwe i im "świszczą". Ale mimo wszystko jestem zwolennikiem tzw.energii odnawialnej-bo póki co,to ona "rodzi się w Polsce w ciężkich bólach".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Moc 2 MW na godzinę" - dokumentny bełkot. Szanowny redaktorek wagarował z lekcji fizyki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sędzin zapomniał o kurach i krowach. Pierwsze prezestaną znosić jajka a drugim wiatraki odbiorą mleko.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja się boje Kaczyńskiego i proszę go usunąc z mediów.Chłop jak nie widzi kasy w łapie to nie popuści żeby inny zarobił taka już jego natura i nie należy się tym przejmować tylko robić swoje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Krowy mleko stracą a świnie zaczną latać. Po prostu panie Sorbona i Gomora
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jedynie co mogę powiedzieć.....to nie można w ich stronę patrzeć bo można dostać oczopląsu(sam sprawdziłem na własnej skórze -a właściwie oczach) Miałem taki widok przez prawie rok na terenie Niemiec-makkabrycznie było przy zachodzi słońca -okropne.Co do reszty..... nie wiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chłopy mata racje. Te diabelsko wyglądające machiny mogą być użyte jako eksponaty do inscenizacji teatralnej, która trwałaby około dwie godziny. Na stałe nigdy. Te wiatraki zaśmiecą nieodwracalnie Wasz piękny krajobraz. To co jest niedaleko Przemyśla - to wg mnie makabra. Podobnie miejscami zniszczony jest krajobraz w Niemczech. Będzie tak - pieniądze dla inwestorów, a dla was prześladujący w nieskończonośc widok tych machin i słone rachunki za dostawę prądu z nich. Bezwględnie lepsze są już elektrownie wodne lub nawet atomowe.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widzę, że sporo tu fachowców od energii wiatrowej i jej wpływu na środowisko, a jeszcze więcej chętnych do stawianiu zarzutów o ciemnotę i obskurantyzm i tego typu zachowania. Moim zdaniem chłopi mają PRAWO do protestu i do tego aby byli traktowani PODMIOTOWO. To jest ich ziemia, oni tam żyją i pracują, ten ich protest pokazuje że są świadomymi obywatelami, a nie ciemnotą. To inwestor powinien pierwszy przedstawić opracowania , plany, zamierzania, a nie robić coś za plecami. Zapewnienia jakiegoś prowincjonalnego urzędniczyny, przy morzu korupcji w naszym kraju nie są żadną gwarancją. Brawa dla rolników!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Łurodziół sie kaśtanem, żył jak kaśtan i kaśtanem łumrze. Jamen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech na świecie wojna, byle polska wieś zaciszna , byle polska wieś spokojna!!!! A Chińcyki tsymjo sie mocno?????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tubylec napisał:
Ciekawe podejście, elektrownie wiatrowe szkodzą zwłaszcza gdy pieniądze za nie dostaje sąsiad. Argumentacja że obracająca się turbina wysusza glebę zalatuje średniowieczem jeszcze trochę a zaczną twierdzić ze wizyta u lekarza powoduje choroby. Ciekawe co wywołuje wizyta księdza poza uszczupleniem portfela a może wysokie wierze kościelne też szkodzą przyciągając pioruny. Jednak ciągle jesteśmy Polską "B" a nawet"C" i konkurujemy z niektórymi rejonami podkarpacia i podlasia. Niektórzy nie chcą zauważyć że zachodnia część kraju żyje na wyższym poziomie bo jest bardziej cywilizowana. Takie protesty a zwłaszcza ich argumentacja to klasyczny objaw zaściankowości nadal świetnie się majacy.
Ciekawość zaspokoję powstało pytanie -co wywołuje wizyta księdza poza wyszczupleniem portfela ?- no niewątpliwie jeżeli gospodyni jest niczego sobie to przybyć po wizycie może np. organista a jeżeli wikary młody a córkę gospodarze mają taką że no no to zięcia mieć nie będą ale zajęcie z wnukiem bankowo ale to wszystko zależy jak zorientowany jest ksiądz bo chłopa może babie zbałamucić ale to tam wszystko sza tajemnica !. Natomiast to że ludzie z wsi ściany wschodniej są bardzo zacofani i mało rozgarnięci to widać nawet po naszych władzach skąd oni pochodzą z tą swoją wiejską mentalnością a wieś no cóż od kiedy zlikwidowano technika rolnicze czy inne szkoły lub w szkołach uczą dzieci wybitnych głupot to skąd ci ludzie mają mieć świadomość, tam preferowana jest zazdrość bo u nich będą budować a u nas nie i on będzie miał dochody a ja nie ,więc jak ja nie będę miał ale nie pozwolę by u niego postawili -chłop żywemu nie popuści ,a jak się żywe napatoczy ...-Zaraz dostanę tu pewnie riposty a i reprymendę od pochodzących a mało rozgarniętych ale to nie zmieni mentalności zaściankowej i opowiadania głupot że kury się nie niosą , Marycha do nadziei nie może się doczekać ,krowy mniej albo i wcale mleka nie dają ,psy szczekają wrony zawracają ,a i pszczoły dają miód jakiś gorzki no o wielu kataklizmach nie wspomniałem jak potopy i gradobicie itd. itd. Ot CIEMNOGRÓD i tyle .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moim zdaniem chłopi mają PRAWO do protestu i do tego aby byli traktowani PODMIOTOWO.
protestują głównie z tego powodu, że sąsiad co miesiąc będzie dostawał 2000zł za to, że wiatrak stanie na sąsiada polu, oni by woleli, aby albo dostawał każdy mieszkaniec po 50zł albo nie dostawał nikt... przecież w tych wiochach to wystarczy aby ktoś krzywo traktorem przejechał i już pół wsi skłócone a co dopiero jakby część z nich dostawała kasę za friko a reszta nie? pewnie by w nocy połamali te wiatraki... idź się zapytaj protestującego rolnika, czy nie zmieni zdania jeżeli wiatrak powstanie na jego polu i będzie dostawał za to 2000 zł miesięcznie? by się zgodzili nawet jakby mieli ten wiatrak na swoim podwórku stawiać a nie kilometr na górce za wsią...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zapraszam do Tereszpola,operatorów komórkowych też,zwłaszcza do południowego konca bo tam zasieg tragiczny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja bym sie nawet zgodził aby u mnie za stodołą postawili wiatrak,fajnie byłoby patrzec na niego.w miastach ludzie mają nadajniki na blokach i żyją.Ale to prawda sąsiedzka zazdrosc i zawisc nie ma granic.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...