Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

24 stycznia 2010 r.
23:13
Edytuj ten wpis

Rolnicy przestraszyli się wiatraków i protestują

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 36 A A

Jedna z krakowskich firm przymierza się do budowy farmy wiatrowej w okolicach Frampola. Przeciwko inwestycji protestują rolnicy. Urzędnicy przekonują, że budowa to… nic pewnego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Najbliższy wiatrak stanąłby jakieś 400 metrów od mojego domu – denerwuje się Wiesław Sędzin z Teodorówki Kolonii. – Nie zgadzam się na to! To urządzenie miałoby ze śmigłem jakieś 200 metrów wysokości. Fatalnie wpłynie na nasze zdrowie.

O tym, że obok Teodorówki Kolonii, Teodorówki oraz Radzięcina powstanie farma wiatrowa, mówi się od wiosny. Rolnicy nie są z tego zadowoleni. Poszperali w Internecie i znaleźli kilka powodów.

– Wiatraki wywołują szkodliwe dla zdrowia infradźwięki, zabijają chronione ptaki, machające skrzydła powodują też wysuszenie gleb – wylicza Sędzin. – Nawet pszczoły omijają okolice, gdzie się one znajdują. Nie będą mogły zapylać kwiatów i drzew. To nie jest dla nikogo dobre.

Gospodarze zapewniają, że samochody z krakowską rejestracją (wiatraki ma podobno budować spółka z Krakowa) krążą po okolicy od kilku miesięcy. Wysiadają z nich ludzie, coś mierzą, liczą, przekonują…

– Podobno tylko koło naszej wsi chcą postawić od 6 do 8 wiatraków – tłumaczy Sędzin. – Z niektórymi właścicielami gruntów zawarto już ponoć wstępne umowy. Ale nie wiadomo nic na pewno. – Jeśli ktoś złapie okazję na taki zarobek, milczy jak grób – dodaje jeden, z sąsiadów Sędzina.

Większość rolników woli dmuchać na zimne. Zebrali ok. 160 podpisów od przeciwników wiatrowej farmy. Protest zanieśli do magistratu.

Nie wszyscy są tak zdeterminowani. – Naprzeciwko mojego okna, na górce, postawiono niedawno wysoką wieżę, a na niej zaczepione zostały jakieś wiatraczki – mówi Zbigniew Nawrocki z pobliskiego Radzięcina. – To chyba jakaś stacja pomiarowa… Czy powstanie tam farma wiatrowa? Nie wiem. Jednak to wszystko nie wygląda groźnie.

Czy mieszkańcy gminy Frampol mają się czego bać? Józef Rudy, sekretarz UM, zapewnia, że nie.

– Rzeczywiście firma z Krakowa przymierza się do takiej inwestycji. Jednak to dopiero przymiarki – tłumaczy. – Oni muszą mieć wcześniej m.in. odpowiednie pozwolenia. Na razie ich nie mają. Nie ma też właściwego planu zagospodarowania przestrzennego pod taką inwestycję. Bez wątpienia nic nie będzie też robione na siłę, wbrew mieszkańcom gminy. Nie ma powodu do obaw.

Sprawa będzie dyskutowana m.in. na najbliższej sesji Rady Miejskiej we Frampolu. Odbędzie się ona 29 stycznia.

Kraina dobrych wiatrów

Wiatraki na Zamojszczyźnie zaczną wyrastać jak grzyby po deszczu. Dwadzieścia potężnych maszyn stanie na polach wokół Szczebrzeszyna. Każdy będzie miał ponad 100 metrów wysokości i kilkanaście metrów u podstawy. Koszt urządzenia to 2,5 do 3 mln euro. Taka maszyna może wyprodukować energię elektryczną o maksymalnej mocy 2 MW na godzinę i zaopatrzyć w prąd ok. 300 gospodarstw.

Rolnik na którego gruntach stanie taki wiatrak, może otrzymać rocznie co najmniej 6 tys. euro, a cała gmina może liczyć na 4 mln zł podatku. Szczebrzeszyńskie wiatraki zamierza budować spółka "Wiatrowiec-Energia”. Firma "Eviva” SA z Gliwic chce natomiast postawić kilkadziesiąt podobnych wiatraków (do 50) w gminie Turobin. Staną prawdopodobnie na terenie miejscowości Zagrody, Gródki Pierwsze i Drugie oraz w Kondratowie.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gigunia / 9 sierpnia 2011 o 15:24
0
Protestują Ci na których polach nie będzie wiatraków, to właśnie im gól rośnie widząc że sąsiad dostanie niezłą kasę za wiatrak. ps. Od kiedy to rolnicy martwią się o ptaki?
Avatar
Fredka / 30 maja 2011 o 21:30
0
Do tej pory byłam w 100% za wiatrakami ale kiedy dzisiaj zobaczyłam mapę z rozmieszczeniem ich na terenie pobliskim gdzie ma zamieszkac mój brat to oniemiałam. Nie wiem kto taki inteligentny to wymyślił, aby postawic je w niecały kilometr od budynków mieszkalnych jeżeli ich wysokośc ma wynosic 150 metrów. Ludzie w okolicy pobudowali nowe domy albo nadal budują jeszcze bliżej miejsca gdzie mają powstac te wiatraki. To jest jakieś chore! Kto wydaje takie decyzje.i dlaczego wszyscy którzy mieszkają w tej okolicy dowiadują się ostatni: nikt nic nie wie i nikt nic nie mówi. Mają zburzyc swoje domy? Jeszce raz powtarzam: nie jestem przeciwna ale niech ci którzy się tym zajmują robią to z głową a wszyscy na tym możemy korzystac!!!!!!!
Do tej pory byłam w 100% za wiatrakami ale kiedy dzisiaj zobaczyłam mapę z rozmieszczeniem ich na terenie pobliskim gdzie ma zamieszkac mój brat to oniemiałam. Nie wiem kto taki inteligentny to wymyślił, aby postawic je w niecały kilometr od budynków mieszkalnych jeżeli ich wysokośc ma wynosic 150 metrów. Ludzie w okolicy pobudowali nowe domy albo nadal budują jeszcze bliżej miejsca gdzie mają powstac te wiatraki. To jest jakieś chore! Kto wydaje takie decyzje.i dlaczego wszyscy którzy mieszkają w tej okolicy dowiadują się ostatni: nikt... rozwiń
Avatar
anonim / 3 lutego 2011 o 16:39
0
A ja tam wole żeby postawili, przynajmniej coś sie będzie działo w tej naszej dziurze;p poza tym ludzie będą mieli z tego korzyści, że nie wszyscy to już druga sprawa. Sąsiada zaboli ze na jego polu nie wieje;p
Avatar
markus / 11 października 2010 o 18:55
0
moi drodzy nie ulfradzwięki tylko infradzwięki .wiatraki są wielkim niebezbieczeństwem ,,firmy ubiegające sie o pozwolenia w gminach to tylko żołnierzyki przygotowujące teren dla dużych firm.do tego umowy ? ludzie czytajcie je bo wpędzicie sie i innych w ogromne długi. dużo luk prawnych zawartych w umowach.to wszystko na 30 lat.kary za rozwiązanie umowy z firmą wiatrową dochodzą do wyskości 900 tyś zł.odpowiedzcie sobie sami.5000euro na rok razy cztery i podziel to na 12 miesiecy minus podatek i zostanie na waciki.pozdrawiam i prosze o rozwage.
Avatar
markus / 11 października 2010 o 18:55
0
moi drodzy nie ulfradzwięki tylko infradzwięki .wiatraki są wielkim niebezbieczeństwem ,,firmy ubiegające sie o pozwolenia w gminach to tylko żołnierzyki przygotowujące teren dla dużych firm.do tego umowy ? ludzie czytajcie je bo wpędzicie sie i innych w ogromne długi. dużo luk prawnych zawartych w umowach.to wszystko na 30 lat.kary za rozwiązanie umowy z firmą wiatrową dochodzą do wyskości 900 tyś zł.odpowiedzcie sobie sami.5000euro na rok razy cztery i podziel to na 12 miesiecy minus podatek i zostanie na waciki.pozdrawiam i prosze o rozwage.
Avatar
MIkołaj / 14 września 2010 o 11:39
0
Wiatraki szkodliwe??? od kiedy? w całej Europie stoja wiatraki i jakoś ludzie nie protestują, a rolnicy to mogę mieć jeszcze z tego duże korzyści więc nie ma co protestować, chyba tylko pilnować jakie firmy budują elektrownie bo z tym różnie bywa, ostatnio inwestor troszkę się zdziawił jak firma Eko-energia postawiła wiatraki i nie działały.
Avatar
Gość / 31 marca 2010 o 16:19
0
Nie sądzę iż Pan profesor powiedział coś o ulfradzwiękach bo nie ma czegoś takiego. !!!!!!!!!!!!

Podejrzewam gdyby Pan Profesor dowiedział się że Pan przywołuje jego słowa to by się troszkę zdenerwował.


Jeżeli chodzi o turbiny wiatrowe to rzeczywiście powodują powstanie infradźwięków które są podobne do infradźwięków które są emitowane przez fale morskie. Nie zauważałem na pomorzy ślepoty raczej dostrzegam ją tutaj. Zanim cokolwiek ktoś napisze to może prędzej niech się zorientuje o czy w ogóle mówi. Nagle pojawiło się mnóstwo specjalistów od energetyki wiatrowej. Rzeczywiście można tylko pomyśleć i podać przykład że w niemczech jest mniejsza norma hałasu i stawia się turbiny wiatrowe 200 m od domów.

W takim wypadku Niemcy mają mikropęknięcia w oskrzelach, zgrubienia serca, mają zniszczone obszary muzgu, praktycznie wszyscy napady padaczkowe no i od co najmniej 10 lat nabawiają się ślepoty. Mają również zaburzenia równowagi, nie śpią, okropne bóle głowy oraz są narodem o najmniejszej wydajności pracy.


Nie wiem czy Pan zdaje sobie sprawę co Pan pisze ale naprawdę nalegam aby się Pan pozbył komputera bo się pan nabawi ślepoty od czytania przed monitorem gwarantuję.
Nie sądzę iż Pan profesor powiedział coś o ulfradzwiękach bo nie ma czegoś takiego. !!!!!!!!!!!!

Podejrzewam gdyby Pan Profesor dowiedział się że Pan przywołuje jego słowa to by się troszkę zdenerwował.


Jeżeli chodzi o turbiny wiatrowe to rzeczywiście powodują powstanie infradźwięków które są podobne do infradźwięków które są emitowane przez fale morskie. Nie zauważałem na pomorzy ślepoty raczej dostrzegam ją tutaj. Zanim cokolwiek ktoś napisze to może prędzej ... rozwiń
Avatar
czytelnik / 2 marca 2010 o 19:48
0
Wiatraki można stawiać ale w odpowiednich odległościach od budynków mieszkalnych. Wiatraki prądotwórcze wytwarzają ulfradzwięki,które rozchodzą się w promieniu 10km od wiatraka . Ujemne skutki oddziaływania na organizm ludzki fal ulfradzwiękowych wytwarzanych przez wiatraki prądotwórcze potwierdzają międzynarodowe zespoły naukowców i są następujące;
-mikropęknięcia w oskrzelach,zgrubienia serca, niszczenie obszarów mózgu,napady padaczkowe,które mogą prowadzić do ślepoty,zaburzenia równowagi,brak snu,bóle głowy,spadek wydajności pracy. Najbardziej zgubny wpływ mają na dzieci,kobiety w ciąży i osoby starsze.Przedewszystkim trzeba zdawać sobię sprawę z samogo istnienia tych dzwięków,bo ich po prostu nie słyszy się-mówi profesor Adam Lipowicz kierownik Zakładu Akustyki Technicznej,Techniki Laserowej i Radiometrii oraz przewodniczący Rady Naukowej Głównego Instytutu Górnictwa.

p
Wiatraki można stawiać ale w odpowiednich odległościach od budynków mieszkalnych. Wiatraki prądotwórcze wytwarzają ulfradzwięki,które rozchodzą się w promieniu 10km od wiatraka . Ujemne skutki oddziaływania na organizm ludzki fal ulfradzwiękowych wytwarzanych przez wiatraki prądotwórcze potwierdzają międzynarodowe zespoły naukowców i są następujące;
-mikropęknięcia w oskrzelach,zgrubienia serca, niszczenie obszarów mózgu,napady padaczkowe,które mogą prowadzić do ślepoty,zaburzenia równowagi,brak snu,bóle głowy,spadek wydajności pracy. ... rozwiń
Avatar
STOP WIATRAKOM. EU / 13 lutego 2010 o 19:02
0
[font="Arial Black"] [url="http://www.stopwiatrakom.eu/"]http://www.stopwiatrakom.eu/[/url]
POZNAJ ZAGROŻENIA ZWIĄZANE Z WIATRAKAMI!!!
WIATRAKI=SPADEK WARTOŚCI GRUNTÓW+SZKODLIWE INFRADŹWIĘKI!!! [/font]
Avatar
bambosh / 26 stycznia 2010 o 10:38
0
Moim zdaniem: gorszym"Ciemnogrodem"niż chłopy ze wsi jest duży procent mieszkańców z małych miasteczek(takich jak:Tomaszów Lub.,Parczew,Tyszowce,itp.)-bo oni udają mądrzejszych od mieszkańców:Lublina,Warszawy,Zamościa,...-a gdy"małomiasteczkowego"zapytasz:"ile jest 11+11?"to odpowie:"1111" ,a słoma im z butów wystaje,bo wrócili od brata ze wsi od żniw lub wożenia gnoju. Najgorzej gdy ktoś udaje "nowoczesnego",a myli się w podstawowych kwestiach! Bo o ile"czaję"krajobraz krajów zachodnich,to wiem,że grupy wiatraków stoją na odludziach-czyli sporo od wiosek(no chyba,że się mylę-to mnie poprawcie). Jeśli uważacie,że wiatraki"nic nie szkodzą",to po co np.pod liniami wysokiego napięcia(i w ich pobliżu)są zakazy zatrzymywania dla pojazdów?(np.na trasie Oleszyce-Jarosław) lub:czemu tzw.żyły wodne szkodzą ludziom w życiu/zdrowiu? lub czemu jadąc szosą przez Tarnawatkę obok nadajnika trudno słuchać radia-bo wszystkie stacje radiowe się mieszają/zakłócają?-a przecież nadajnik ten stoi kilkaset metrów od szosy !... Teraz chłopy ze wsi są mądrzejsze niż Wam się wydaje!-mają:internet(niektórzy tylko darmowy-ale to też coś);mają anteny Cyfrowego Polsatu lub Cyfra Plus i nawet radia w traktorach mają-a w tych radiach(zapewniam!)nie zawsze i nie tylko disco polo gra! I na pewno w wielu przypadkach nie chodzi o to"na czyim polu będzie stał wiatrak i ile sąsiad będzie za to brał"-lecz chodzi o to,by mieć święty spokój z: polem magnetycznym,świstem/hałasem lub chorobami cywilizacyjnymi,itd. Bo jeśli np.mieszkańcy Augustowa protestują przeciwko"TIRom pod oknami domów i wypadkom na ulicach tranzytowych miasta"(oczywiście popieram ten protest!)-to niby czemu rolnicy nie mogą sobie zażyczyć świętego spokoju"? Osobiście jestem ZA energią odnawialną-lecz zrobić to tak,aby to miało"ręce i nogi". Pozdrawiam! :-)
Moim zdaniem: gorszym"Ciemnogrodem"niż chłopy ze wsi jest duży procent mieszkańców z małych miasteczek(takich jak:Tomaszów Lub.,Parczew,Tyszowce,itp.)-bo oni udają mądrzejszych od mieszkańców:Lublina,Warszawy,Zamościa,...-a gdy"małomiasteczkowego"zapytasz:"ile jest 11+11?"to odpowie:"1111" ,a słoma im z butów wystaje,bo wrócili od brata ze wsi od żniw lub wożenia gnoju. Najgorzej gdy ktoś udaje "nowoczesnego",a myli się w podstawowych kwestiach! Bo o ile"czaję"krajobraz krajów z... rozwiń
Avatar
Gigunia / 9 sierpnia 2011 o 15:24
0
Protestują Ci na których polach nie będzie wiatraków, to właśnie im gól rośnie widząc że sąsiad dostanie niezłą kasę za wiatrak. ps. Od kiedy to rolnicy martwią się o ptaki?
Avatar
Fredka / 30 maja 2011 o 21:30
0
Do tej pory byłam w 100% za wiatrakami ale kiedy dzisiaj zobaczyłam mapę z rozmieszczeniem ich na terenie pobliskim gdzie ma zamieszkac mój brat to oniemiałam. Nie wiem kto taki inteligentny to wymyślił, aby postawic je w niecały kilometr od budynków mieszkalnych jeżeli ich wysokośc ma wynosic 150 metrów. Ludzie w okolicy pobudowali nowe domy albo nadal budują jeszcze bliżej miejsca gdzie mają powstac te wiatraki. To jest jakieś chore! Kto wydaje takie decyzje.i dlaczego wszyscy którzy mieszkają w tej okolicy dowiadują się ostatni: nikt nic nie wie i nikt nic nie mówi. Mają zburzyc swoje domy? Jeszce raz powtarzam: nie jestem przeciwna ale niech ci którzy się tym zajmują robią to z głową a wszyscy na tym możemy korzystac!!!!!!!
Do tej pory byłam w 100% za wiatrakami ale kiedy dzisiaj zobaczyłam mapę z rozmieszczeniem ich na terenie pobliskim gdzie ma zamieszkac mój brat to oniemiałam. Nie wiem kto taki inteligentny to wymyślił, aby postawic je w niecały kilometr od budynków mieszkalnych jeżeli ich wysokośc ma wynosic 150 metrów. Ludzie w okolicy pobudowali nowe domy albo nadal budują jeszcze bliżej miejsca gdzie mają powstac te wiatraki. To jest jakieś chore! Kto wydaje takie decyzje.i dlaczego wszyscy którzy mieszkają w tej okolicy dowiadują się ostatni: nikt... rozwiń
Avatar
anonim / 3 lutego 2011 o 16:39
0
A ja tam wole żeby postawili, przynajmniej coś sie będzie działo w tej naszej dziurze;p poza tym ludzie będą mieli z tego korzyści, że nie wszyscy to już druga sprawa. Sąsiada zaboli ze na jego polu nie wieje;p
Avatar
markus / 11 października 2010 o 18:55
0
moi drodzy nie ulfradzwięki tylko infradzwięki .wiatraki są wielkim niebezbieczeństwem ,,firmy ubiegające sie o pozwolenia w gminach to tylko żołnierzyki przygotowujące teren dla dużych firm.do tego umowy ? ludzie czytajcie je bo wpędzicie sie i innych w ogromne długi. dużo luk prawnych zawartych w umowach.to wszystko na 30 lat.kary za rozwiązanie umowy z firmą wiatrową dochodzą do wyskości 900 tyś zł.odpowiedzcie sobie sami.5000euro na rok razy cztery i podziel to na 12 miesiecy minus podatek i zostanie na waciki.pozdrawiam i prosze o rozwage.
Avatar
markus / 11 października 2010 o 18:55
0
moi drodzy nie ulfradzwięki tylko infradzwięki .wiatraki są wielkim niebezbieczeństwem ,,firmy ubiegające sie o pozwolenia w gminach to tylko żołnierzyki przygotowujące teren dla dużych firm.do tego umowy ? ludzie czytajcie je bo wpędzicie sie i innych w ogromne długi. dużo luk prawnych zawartych w umowach.to wszystko na 30 lat.kary za rozwiązanie umowy z firmą wiatrową dochodzą do wyskości 900 tyś zł.odpowiedzcie sobie sami.5000euro na rok razy cztery i podziel to na 12 miesiecy minus podatek i zostanie na waciki.pozdrawiam i prosze o rozwage.
Avatar
MIkołaj / 14 września 2010 o 11:39
0
Wiatraki szkodliwe??? od kiedy? w całej Europie stoja wiatraki i jakoś ludzie nie protestują, a rolnicy to mogę mieć jeszcze z tego duże korzyści więc nie ma co protestować, chyba tylko pilnować jakie firmy budują elektrownie bo z tym różnie bywa, ostatnio inwestor troszkę się zdziawił jak firma Eko-energia postawiła wiatraki i nie działały.
Avatar
Gość / 31 marca 2010 o 16:19
0
Nie sądzę iż Pan profesor powiedział coś o ulfradzwiękach bo nie ma czegoś takiego. !!!!!!!!!!!!

Podejrzewam gdyby Pan Profesor dowiedział się że Pan przywołuje jego słowa to by się troszkę zdenerwował.


Jeżeli chodzi o turbiny wiatrowe to rzeczywiście powodują powstanie infradźwięków które są podobne do infradźwięków które są emitowane przez fale morskie. Nie zauważałem na pomorzy ślepoty raczej dostrzegam ją tutaj. Zanim cokolwiek ktoś napisze to może prędzej niech się zorientuje o czy w ogóle mówi. Nagle pojawiło się mnóstwo specjalistów od energetyki wiatrowej. Rzeczywiście można tylko pomyśleć i podać przykład że w niemczech jest mniejsza norma hałasu i stawia się turbiny wiatrowe 200 m od domów.

W takim wypadku Niemcy mają mikropęknięcia w oskrzelach, zgrubienia serca, mają zniszczone obszary muzgu, praktycznie wszyscy napady padaczkowe no i od co najmniej 10 lat nabawiają się ślepoty. Mają również zaburzenia równowagi, nie śpią, okropne bóle głowy oraz są narodem o najmniejszej wydajności pracy.


Nie wiem czy Pan zdaje sobie sprawę co Pan pisze ale naprawdę nalegam aby się Pan pozbył komputera bo się pan nabawi ślepoty od czytania przed monitorem gwarantuję.
Nie sądzę iż Pan profesor powiedział coś o ulfradzwiękach bo nie ma czegoś takiego. !!!!!!!!!!!!

Podejrzewam gdyby Pan Profesor dowiedział się że Pan przywołuje jego słowa to by się troszkę zdenerwował.


Jeżeli chodzi o turbiny wiatrowe to rzeczywiście powodują powstanie infradźwięków które są podobne do infradźwięków które są emitowane przez fale morskie. Nie zauważałem na pomorzy ślepoty raczej dostrzegam ją tutaj. Zanim cokolwiek ktoś napisze to może prędzej ... rozwiń
Avatar
czytelnik / 2 marca 2010 o 19:48
0
Wiatraki można stawiać ale w odpowiednich odległościach od budynków mieszkalnych. Wiatraki prądotwórcze wytwarzają ulfradzwięki,które rozchodzą się w promieniu 10km od wiatraka . Ujemne skutki oddziaływania na organizm ludzki fal ulfradzwiękowych wytwarzanych przez wiatraki prądotwórcze potwierdzają międzynarodowe zespoły naukowców i są następujące;
-mikropęknięcia w oskrzelach,zgrubienia serca, niszczenie obszarów mózgu,napady padaczkowe,które mogą prowadzić do ślepoty,zaburzenia równowagi,brak snu,bóle głowy,spadek wydajności pracy. Najbardziej zgubny wpływ mają na dzieci,kobiety w ciąży i osoby starsze.Przedewszystkim trzeba zdawać sobię sprawę z samogo istnienia tych dzwięków,bo ich po prostu nie słyszy się-mówi profesor Adam Lipowicz kierownik Zakładu Akustyki Technicznej,Techniki Laserowej i Radiometrii oraz przewodniczący Rady Naukowej Głównego Instytutu Górnictwa.

p
Wiatraki można stawiać ale w odpowiednich odległościach od budynków mieszkalnych. Wiatraki prądotwórcze wytwarzają ulfradzwięki,które rozchodzą się w promieniu 10km od wiatraka . Ujemne skutki oddziaływania na organizm ludzki fal ulfradzwiękowych wytwarzanych przez wiatraki prądotwórcze potwierdzają międzynarodowe zespoły naukowców i są następujące;
-mikropęknięcia w oskrzelach,zgrubienia serca, niszczenie obszarów mózgu,napady padaczkowe,które mogą prowadzić do ślepoty,zaburzenia równowagi,brak snu,bóle głowy,spadek wydajności pracy. ... rozwiń
Avatar
STOP WIATRAKOM. EU / 13 lutego 2010 o 19:02
0
[font="Arial Black"] [url="http://www.stopwiatrakom.eu/"]http://www.stopwiatrakom.eu/[/url]
POZNAJ ZAGROŻENIA ZWIĄZANE Z WIATRAKAMI!!!
WIATRAKI=SPADEK WARTOŚCI GRUNTÓW+SZKODLIWE INFRADŹWIĘKI!!! [/font]
Avatar
bambosh / 26 stycznia 2010 o 10:38
0
Moim zdaniem: gorszym"Ciemnogrodem"niż chłopy ze wsi jest duży procent mieszkańców z małych miasteczek(takich jak:Tomaszów Lub.,Parczew,Tyszowce,itp.)-bo oni udają mądrzejszych od mieszkańców:Lublina,Warszawy,Zamościa,...-a gdy"małomiasteczkowego"zapytasz:"ile jest 11+11?"to odpowie:"1111" ,a słoma im z butów wystaje,bo wrócili od brata ze wsi od żniw lub wożenia gnoju. Najgorzej gdy ktoś udaje "nowoczesnego",a myli się w podstawowych kwestiach! Bo o ile"czaję"krajobraz krajów zachodnich,to wiem,że grupy wiatraków stoją na odludziach-czyli sporo od wiosek(no chyba,że się mylę-to mnie poprawcie). Jeśli uważacie,że wiatraki"nic nie szkodzą",to po co np.pod liniami wysokiego napięcia(i w ich pobliżu)są zakazy zatrzymywania dla pojazdów?(np.na trasie Oleszyce-Jarosław) lub:czemu tzw.żyły wodne szkodzą ludziom w życiu/zdrowiu? lub czemu jadąc szosą przez Tarnawatkę obok nadajnika trudno słuchać radia-bo wszystkie stacje radiowe się mieszają/zakłócają?-a przecież nadajnik ten stoi kilkaset metrów od szosy !... Teraz chłopy ze wsi są mądrzejsze niż Wam się wydaje!-mają:internet(niektórzy tylko darmowy-ale to też coś);mają anteny Cyfrowego Polsatu lub Cyfra Plus i nawet radia w traktorach mają-a w tych radiach(zapewniam!)nie zawsze i nie tylko disco polo gra! I na pewno w wielu przypadkach nie chodzi o to"na czyim polu będzie stał wiatrak i ile sąsiad będzie za to brał"-lecz chodzi o to,by mieć święty spokój z: polem magnetycznym,świstem/hałasem lub chorobami cywilizacyjnymi,itd. Bo jeśli np.mieszkańcy Augustowa protestują przeciwko"TIRom pod oknami domów i wypadkom na ulicach tranzytowych miasta"(oczywiście popieram ten protest!)-to niby czemu rolnicy nie mogą sobie zażyczyć świętego spokoju"? Osobiście jestem ZA energią odnawialną-lecz zrobić to tak,aby to miało"ręce i nogi". Pozdrawiam! :-)
Moim zdaniem: gorszym"Ciemnogrodem"niż chłopy ze wsi jest duży procent mieszkańców z małych miasteczek(takich jak:Tomaszów Lub.,Parczew,Tyszowce,itp.)-bo oni udają mądrzejszych od mieszkańców:Lublina,Warszawy,Zamościa,...-a gdy"małomiasteczkowego"zapytasz:"ile jest 11+11?"to odpowie:"1111" ,a słoma im z butów wystaje,bo wrócili od brata ze wsi od żniw lub wożenia gnoju. Najgorzej gdy ktoś udaje "nowoczesnego",a myli się w podstawowych kwestiach! Bo o ile"czaję"krajobraz krajów z... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kierowca busa miał zasnąć za kierownicą. Wjechał w barierkę i w inny samochód [zdjęcia]
galeria

Kierowca busa miał zasnąć za kierownicą. Wjechał w barierkę i w inny samochód [zdjęcia] 0 0

Kierowca busa zasnął za kierownicą, a jego auto uderzył najpierw w barierkę ochronną, a potem w inny samochód - wynika ze wstępnych ustaleń policjantów. Do zdarzenia doszło wczoraj rano na obwodnicy Kocka (pow. lubartowski).

Puławy: Kolejny blok mieszkalny powstaje przy ulicy Kopernika

Puławy: Kolejny blok mieszkalny powstaje przy ulicy Kopernika 2 0

Nowy blok mieszkalny powstaje na rogu Spacerowej i Kopernika w Puławach. Budynek będzie wyglądał tak samo, jak jego starszy o kilka lat sąsiad od tego samego dewelopera. W pobliżu rośnie także kilka kolejnych budynków wielorodzinnych. To obecnie najszybciej rozwijająca się część miasta.

Środa Popielcowa 2020. W Lublinie rozpoczął się Wielki Post [zdjęcia]
galeria

Środa Popielcowa 2020. W Lublinie rozpoczął się Wielki Post [zdjęcia] 2 8

Środa popielcowa (Popielec) rozpoczęła dziś Wielki Post. Katolicy uczestniczą w mszach świętych z obrzędem posypania głów popiołem na znak żałoby i pokuty.

Czołowe zderzenie busa i osobówki. Auta zostały niemal doszczętnie zniszczone [zdjęcia]
galeria

Czołowe zderzenie busa i osobówki. Auta zostały niemal doszczętnie zniszczone [zdjęcia] 9 0

Jedna osoba trafiła do szpitala w wyniku czołowego zderzenia samochodu osobowego z busem. Do wypadku doszło na trasie pomiędzy miejscowościami Panasówka i Hedwiżyn. Droga w tamtym miejscu jest zablokowana.

MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski z kolejnymi medalami

MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski z kolejnymi medalami 0 0

Zawodnicy MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Wiśle-Kubalonka przywieźli aż 7 medali

"Gramy dla Mai" - koncert charytatywny
29 lutego 2020, 19:00

"Gramy dla Mai" - koncert charytatywny 0 0

W sobotę, 29 lutego o godz. 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zostanie zorganizowany koncert charytatywny ciężko chorei Mai.

Lubelskie: Złodzieje ukradli metalowe przęsła przy kopcu Henryka Sienkiewicza

Lubelskie: Złodzieje ukradli metalowe przęsła przy kopcu Henryka Sienkiewicza 0 2

Złodzieje ogołocili kopiec Henryka Sienkiewicza w Okrzei (powiat łukowski) z ogrodzenia. Skradzione przęsła były wykonane ze stali.

Wojewoda lubelski powołał nową szefową lubelskiego sanepidu

Wojewoda lubelski powołał nową szefową lubelskiego sanepidu 0 2

Wojewoda lubelski powołał nową szefową Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Odwołaną niedawno Irminę Nikiel zastąpiła Maria Korniszuk.

Targi Edukacyjne już wkrótce w Lublinie!
galeria

Targi Edukacyjne już wkrótce w Lublinie! 0

Symulator dachowania, amerykańska ciężarówka szkoleniowa, łazik marsjański, a do tego gotowanie na żywo, chemicy i mechanicy, występy teatralne i koncerty, turnieje szachowe, tłumy młodzieży i przede wszystkim szeroka oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych i uczelni – tak zapowiadają się Targi Edukacyjne, które już 5 i 6 marca odbędą się w Targach Lublin. Tu zaplanujesz swoją przyszłość.

Lubelska historia amerykańskich bajgli. Od biednego lublinianina do milionera w Stanach Zjednoczonych
galeria

Lubelska historia amerykańskich bajgli. Od biednego lublinianina do milionera w Stanach Zjednoczonych 8 0

Amerykański sen – od biednego lublinianina do amerykańskiego milionera. W historię, związanej z Lublinem rodziny Lenderów, trudno uwierzyć. O ich bajglowym imperium opowie autor publikacji, w której opisał, jak szukał miejsc i ludzi. I co znalazł na pograniczu historii naszego miasta i losów jego żydowskich, przedwojennych mieszkańców. Spotkanie w czwartek

Koniec sporu sędziów z Lubelskim Związkiem Piłki Nożnej?

Koniec sporu sędziów z Lubelskim Związkiem Piłki Nożnej? 0 5

Wiele wskazuje na to, że na dniach konflikt między sędziami, a Lubelskim Związkiem Piłki Nożnej zostanie zakończony.

Wycinka w parku Akademickim w Lublinie. Zniknie 11 drzew

Wycinka w parku Akademickim w Lublinie. Zniknie 11 drzew 0 9

11 drzew ma zniknąć z parku Akademickiego przy ul. Głębokiej. Na ich usunięcie zezwolił Urząd Miasta, o co wnioskował Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej.

Dron pomoże rolnikom w Lubelskiem. Ułatwi zarządzanie pastwiskiem

Dron pomoże rolnikom w Lubelskiem. Ułatwi zarządzanie pastwiskiem 1 1

Cel: stworzenie prototypu drona wyposażonego w urządzenia telemetryczne i mobilną aplikację komputerową, która ułatwi zarządzanie pastwiskiem. Tak, by pasza mogłaby być optymalnie wykorzystywana przez bydło. Badania w terenie w ramach unijnego projektu, na czele których stoi Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaczną się już w kwietniu