Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Przecież to normalne ,że jest rotacja. Każdy ksiądz służąc w parafii inwestuje w parafię, a nie w swój biznes. Nie wiem dlaczego taki żal u Księdza, powinien się z wolą przełożonych zgodzić. Jeżeli chodzi o prowadzenie szkoły-nie ma ludzi nie zastąpionych. Powodzenia dla Parafian oraz Księdza
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież to normalne ,że jest rotacja. Każdy ksiądz służąc w parafii inwestuje w parafię, a nie w swój biznes. Nie wiem dlaczego taki żal u Księdza, powinien się z wolą przełożonych zgodzić. Jeżeli chodzi o prowadzenie szkoły-nie ma ludzi nie zastąpionych. Powodzenia dla Parafian oraz Księdza
 
Przecież to normalne ,że jest rotacja. Każdy ksiądz służąc w parafii inwestuje w parafię, a nie w swój biznes. Nie wiem dlaczego taki żal u Księdza, powinien się z wolą przełożonych zgodzić. Jeżeli chodzi o prowadzenie szkoły-nie ma ludzi nie zastąpionych. Powodzenia dla Parafian oraz Księdza
no ale skoro był dobry i wgl. to po co go odwoływac? zbudował więź z lidzmi i poszanowanie to po co to robijac?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ten nibyksiądz nie ma za grosz wstydu i honoru. Skoro oddał wszystko, co miał, to za co kupił busa z windą? Bo na pewno nie z tacy. Ogłosił we wsi spotkanie z udziałem księdza dziekana i przedstawicielem kurii, gdzie miały być wyjaśnione wszystkie zarzuty, lecz w ostatniej chwili odwołał. Całe jego życie, to jedno wielkie pasmo krętactw, fałszu i obłudy. Przysłowie mówi, że każde złe słowo wraca do człowieka kamieniem. Sam sobie zgotował ten los.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szkoda, że ksiądz Ryszard odchodzi. Zrobił dla Gdeszyna przez te parę lat więcej niż wielu poprzednich księży. Niestety ludzie z pasją, wizją, którzy chcą coś zmienić nie są mile widziani. Wbrew temu co piszą moi poprzednicy przez zdecydowaną większość mieszkańców Gdeszyna ksiądz Ryszard był szanowany i wspierany. Ci ludzie uważają także , że osoby, które rozpętały falę nienawiści wobec kapłana nie maja za grosz wstydu i honoru.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego wszyscy uważają , że Księdza z Parafii wyrzucono? W tym samym czasie było kilka innych przenosin Księży-też proboszczów i nikt o nich artykułów nie pisze, że im się krzywda stała.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ci którzy jeździli do biskupa aby przeniósł wspaniałego księdza i społecznika za 2 lub 3 miesiące będą wyrzucać nowego księdza. Kto nie da się kierować i manipulować jest wyrzucany. Szkoda tylko tego co zostało dokonane.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przykre jest , ze w tej parafii wszyscy księża byli wyrzucani przez grupkę ludzi. Mniejszość rządzi większością. Byli nawet tacy , co się nie rozpakowywali bo znali miejscową rzeczywistość. Ciekawe kto teraz będzie uprawiał pole parafialne:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem ojcem dwóch córek Których ks Ryszard twierdzi ze ochrzcił za darmo pomijając fakt że nie miałem ślubu ze swoją wybranką. Nie chciał dać dzieciom sakramentu wiedząc że jedna z nich miala mieć ciężką operacje w Warszawie. Ksiądz nie zgodził się. Stwierdził że bez ślubu nie będzie chrzci wiec się zgodzilem. Powiedział że za jedno dziecko opłata się należy, dwoje za darmo a za trójkę sam dopłaca - pomimo tego zapłaciłem za ślub jak i za chrzciny! Teraz ks Ostasz twierdzi ze dwa sakramenty zrobił za darmo! Nie chcę mieć nic wspólnego z tym człowiekiem. Nie znacie go a takie rzeczy piszecie! Współczuję!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widocznie chciałeś darmochy jeżeli przyjechałeś do księdza Ryszarda wziąć ślub i ohszczcić dzieci dlaczego w swojej parafii nie przyjąłeś tych sakramentów nie jeden wie o kogo chodzi M.K. niejeden sakrament ksiądz Ryszard spełnił za darmo.Ksiądz Ryszard jest wielkiego serca, gdy bieda przyciśnie to do księdza była potrzeba a jak zaczęły się problemy to stał się zły, jesteś fałszywy, pozdrawiamy serdecznie Księdza Rysia i zawsze o nim pamiętamy i pamiętać będziemy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w gdeszyie działa grupa ludzi tryfnych którzy donoszą do biskupa na księży tak nie postępuje prawdziwy katolik np. poprzednicy księdza Ryszarda odeszli ze łzami w oczach na przykład ksiądz Tadełusz Maciejko za jego prace w budowaniu kościoła a Ksiądz Ryszard rozsławił zpomniany gdeszyn nie jednemu zrobił dobrze bo by w błocie przepadł, nie doceniają tego .Zadbał o nasze dzieci by się nie tułały od najmłodszych lat w innej szkole daleko od domu do biskupa jedzie się by za księdzem się wstawić ale oni już tak mają, szkoda że niema księdza Ryszarda jakoś tak dziwne w Gdeszynie tylko chodzą ciąłe ploty i znowu doradzają fałszywi przyjaciele nowemu księdzu Mariuszowi a potem go zniszczą jak każdego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
 Szacunek dla ks.Ryszarda za jego prace  w  Parafii Gdeszyn. Niech sie wszystko uklada dobrze w obecnej Parafi Tuczepy ,jestesmy zadowoleni z Ks. Proboszcza zyczac mu powodzenia  zawsze i wszedzie 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...