Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lotnisko

11 listopada 2017 r.
21:22

Lotnisko zatrudnia tylko 1 osobę niepełnosprawną przez "bezduszne przepisy". Ale to się zmieni

Autor: Zdjęcie autora toma
40 8 A A
Port Lotniczy Lublin
Port Lotniczy Lublin (fot. Maciej Kaczanowski)

Trzy lata temu w Porcie Lotniczym Lublin pracowało 12 osób z niepełnosprawnościami. Teraz zatrudniona jest tylko jedna, jak tłumaczą władze spółki, z powodu przepisów. To ma się zmienić dzięki współpracy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Władze lotniska podpisały z przedstawicielami PFRON list intencyjny w tej sprawie. Chodzi m.in. o likwidację barier architektonicznych.

– Ale przede wszystkim chcemy pomóc naszemu partnerowi w zwiększeniu zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Nasz system pomocy jest skonstruowany tak, że największy strumień finansowy jest dedykowany dla osób zatrudnianych przez pracodawców. Myślę, że port skorzysta z tej możliwości, bo dla każdej osoby, która podejmie pracę mamy formę wsparcia w postaci dofinansowania – mówi Tomasz Maruszewski, prezes PFRON.

– W 2014 roku poziom zatrudnienia osób niepełnosprawnych na naszym lotnisku wynosił ponad 6 proc., dzięki czemu byliśmy zwolnieni z opłacania składek na PFRON i otrzymywaliśmy z tego tytułu wsparcie finansowe. Z przyczyn bezdusznych przepisów nie mogliśmy tego kontynuować. Liczymy na to, że teraz uda nam się ten formalny problem zlikwidować i wrócić do tego rozwiązania. To były bardzo dobre doświadczenia – zapowiada Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Chodzi o 12 osób, które zajmowały się obsługą monitoringu. – Byli bardzo dobrymi pracownikami – podkreśla szef lotniska.

Współpraca ma dotyczyć kolejnych udogodnień dla osób niepełnosprawnych w trakcie podróży lotniczych. W tej chwili mogą one korzystać m.in. ze specjalnych urządzeń umożliwiających wjazd wózkiem inwalidzkim na pokład samolotu. W grę wchodzi np. ułatwienie takim osobom dotarcia na terminal z lotniskowego parkingu, a także dostosowanie strony internetowej portu do potrzeb osób niewidomych.
PLL jest trzecim po warszawskim Okęciu i krakowskich Balicach lotniskiem w Polsce, które nawiązało współpracę z PFRON.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 listopada 2017 o 09:04
Jakie to bezduszna przepisy są winne?
Avatar
Gość / 12 listopada 2017 o 21:30
UWAGA! w spółdzielni pracy inwalidów zatrudniają tylko 3 pełnosprawne osoby. Na Boga. Niech ktoś to gdzieś zgłosi.
Avatar
annaq / 12 listopada 2017 o 11:59
undefined napisał:
sorry, ale lotnisko to nie jest najlepsze miejsce pracy dla osób niepełnosprawnych
 Na każdym lotnisku jest ze 20 - 30 różnego rodzaju stanowisk pracy. W tym wiele gdzie niepełnosprawni znakomicie by sobie poradzili. Są różne schorzenia i rózne ewentualne przeciwwskazania.
Avatar
Gość / 12 listopada 2017 o 11:07
Co tam lotnisko za to ilu niepełnosprawnych jest w sejmie :)
Avatar
Gość / 12 listopada 2017 o 09:14
sorry, ale lotnisko to nie jest najlepsze miejsce pracy dla osób niepełnosprawnych
Avatar
Gość / 12 listopada 2017 o 09:03
Pewnie w zamian zatrudnili biednych emerytów " resortwych"
Avatar
Gość / 12 listopada 2017 o 08:21
czy chodzi o Waldemara?
Avatar
Gość / 12 listopada 2017 o 06:24
A czy PFRON kontroluje stanowiska pracy osób niepełnosprawnych ???? Wątpię !!! Dotyczy to głównie tzw. Agencji Ochrony, które nie bacząc na schorzenia zatrudniają w/w osoby w sposób "hurtowy"!!! Dotyczy to głównie osoby z ograniczeniami ruchowymi, cukrzycą, chorobami układu krążenia, protezami stawów... itd, które są zatrudniane na dużych obiektach jako obchodowi w nocy, lub pracownicy magazynowi przy sprzedaży towarów przez 12h z przerwą 15min ???.....itd. Ogłoszenia pracy w tych "firmach" mówią same za siebie !!! Czyli mamy "wysyp" zakładów pracy chronionej.....a nie ochrony obiektów !!! Paranoja !!!
A czy PFRON kontroluje stanowiska pracy osób niepełnosprawnych ???? Wątpię !!! Dotyczy to głównie tzw. Agencji Ochrony, które nie bacząc na schorzenia zatrudniają w/w osoby w sposób "hurtowy"!!! Dotyczy to głównie osoby z ograniczeniami ruchowymi, cukrzycą, chorobami układu krążenia, protezami stawów... itd, które są zatrudniane na dużych obiektach jako obchodowi w nocy, lub pracownicy magazynowi przy sprzedaży towarów przez 12h z przerwą 15min ???.....itd. Ogłoszenia pracy w tych "firmach" mówią same za siebie !!! Czyli ... rozwiń
Avatar
Gość / 13 listopada 2017 o 09:04
Jakie to bezduszna przepisy są winne?
Avatar
Gość / 12 listopada 2017 o 21:30
UWAGA! w spółdzielni pracy inwalidów zatrudniają tylko 3 pełnosprawne osoby. Na Boga. Niech ktoś to gdzieś zgłosi.
Avatar
annaq / 12 listopada 2017 o 11:59
undefined napisał:
sorry, ale lotnisko to nie jest najlepsze miejsce pracy dla osób niepełnosprawnych
 Na każdym lotnisku jest ze 20 - 30 różnego rodzaju stanowisk pracy. W tym wiele gdzie niepełnosprawni znakomicie by sobie poradzili. Są różne schorzenia i rózne ewentualne przeciwwskazania.
Avatar
Gość / 12 listopada 2017 o 11:07
Co tam lotnisko za to ilu niepełnosprawnych jest w sejmie :)
Avatar
Gość / 12 listopada 2017 o 09:14
sorry, ale lotnisko to nie jest najlepsze miejsce pracy dla osób niepełnosprawnych
Avatar
Gość / 12 listopada 2017 o 09:03
Pewnie w zamian zatrudnili biednych emerytów " resortwych"
Avatar
Gość / 12 listopada 2017 o 08:21
czy chodzi o Waldemara?
Avatar
Gość / 12 listopada 2017 o 06:24
A czy PFRON kontroluje stanowiska pracy osób niepełnosprawnych ???? Wątpię !!! Dotyczy to głównie tzw. Agencji Ochrony, które nie bacząc na schorzenia zatrudniają w/w osoby w sposób "hurtowy"!!! Dotyczy to głównie osoby z ograniczeniami ruchowymi, cukrzycą, chorobami układu krążenia, protezami stawów... itd, które są zatrudniane na dużych obiektach jako obchodowi w nocy, lub pracownicy magazynowi przy sprzedaży towarów przez 12h z przerwą 15min ???.....itd. Ogłoszenia pracy w tych "firmach" mówią same za siebie !!! Czyli mamy "wysyp" zakładów pracy chronionej.....a nie ochrony obiektów !!! Paranoja !!!
A czy PFRON kontroluje stanowiska pracy osób niepełnosprawnych ???? Wątpię !!! Dotyczy to głównie tzw. Agencji Ochrony, które nie bacząc na schorzenia zatrudniają w/w osoby w sposób "hurtowy"!!! Dotyczy to głównie osoby z ograniczeniami ruchowymi, cukrzycą, chorobami układu krążenia, protezami stawów... itd, które są zatrudniane na dużych obiektach jako obchodowi w nocy, lub pracownicy magazynowi przy sprzedaży towarów przez 12h z przerwą 15min ???.....itd. Ogłoszenia pracy w tych "firmach" mówią same za siebie !!! Czyli ... rozwiń

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zbudują największe SPA w woj. lubelskim. Olbrzymia dotacja z UE
tylko u nas

Zbudują największe SPA w woj. lubelskim. Olbrzymia dotacja z UE 0 0

Za trzy lata w Celejowie (gm. Wąwolnica) ma powstać sześciohektarowy kompleks leczniczo-wypoczynkowy, największe SPA w regionie. Projekt budowy term dostał aż 66 775 633 złotych dofinansowania z UE

Wybuch w bloku w Świdniku. To on ratował mieszkańców z pożaru mieszkania
galeria

Wybuch w bloku w Świdniku. To on ratował mieszkańców z pożaru mieszkania 14 2

Krzyknęłam: Szymon nie idź tam!, ale on był już w środku – opowiada Aleksandra Jabłońska, dziewczyna Szymona Duhera. To świadkowie piątkowego wybuchu w bloku przy ul. Hallera w Świdniku. 20-latek pomógł jednej z poparzonych osób. Z zadymionego budynku wyprowadził też dwójkę dzieci

Chełmianka kontra Orlęta Spomlek, wyjazdy Avii i Podlasia

Chełmianka kontra Orlęta Spomlek, wyjazdy Avii i Podlasia 1 0

Nie ma czasu na odpoczynek. Avia, Podlasie i Orlęta grały w środę, a już w sobotę wracają do rywalizacji. Najtrudniejsze zadanie czeka ostatnią z ekip, która spróbuje zatrzymać rozpędzonego lidera z Chełma

Biżuteria Swarovski - błyszcz jak największe gwiazdy

Biżuteria Swarovski - błyszcz jak największe gwiazdy 0 0

Biżuteria Swarovski jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Błyszczące kryształy są wykorzystywane do tworzenia bransoletek, kolii, kolczyków, broszek i pierścionków. Strojne ozdoby odbijają światło, mieniąc się tysiącami kolorów, dzięki czemu są odpowiednim dodatkiem do eleganckich kreacji. Z tego powodu po biżuterię Swarovski sięgają nawet największe gwiazdy Hollywood i inni artyści.

Polska - Rosja. Majdan, Świerczewski, Iwan na Arenie Lublin
13 maja 2018, 16:00

Polska - Rosja. Majdan, Świerczewski, Iwan na Arenie Lublin 2 3

Wydarzenie Radosław Majdan, bracia Mroczkowie i Rafał Maserak zagrają w piłkę na Arenie Lublin. Zresztą nie tylko oni, bo będzie też Piotr Zelt, Bilgun Ariunbataar, Jarosław Jakimowicz, Przemysław Cypryański, Maciej Florek, Marcin Wójcik, Piotr Świerczewski, Tomasz Frankowski i Tomasz Iwan

Nowa porcja utrudnień w Lublinie. Także w centrum miasta

Nowa porcja utrudnień w Lublinie. Także w centrum miasta 5 4

Nowe zakazy i ograniczenia pojawią się w przyszłym tygodniu na Królewskiej i Lubartowskiej, Drodze Męczenników Majdanka, Lotniczej oraz Franczaka „Lalka”. Od dziś utrudnienia będą też na Pszczelej

Kobieta zginęła w pożarze domu. Przyczyną niedopałek papierosa? [zdjęcia]
galeria

Kobieta zginęła w pożarze domu. Przyczyną niedopałek papierosa? [zdjęcia] 2 2

W czwartek w Białobrzegach w gminie Kock doszło do tragicznego w skutkach pożaru domu

Piłkarze Górnika grają z GKS Tychy. Czy powtórzą wynik z jesieni?

Piłkarze Górnika grają z GKS Tychy. Czy powtórzą wynik z jesieni? 1 0

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna dzisiaj zmierzy się na wyjeździe z GKS Tychy. Początek spotkania o godzinie 19

Uczczą pamięć trenera. VII Memoriał Leszka Marii Rouperta

Uczczą pamięć trenera. VII Memoriał Leszka Marii Rouperta 4 0

Koszykówka W sobotę w lubelskiej hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli odbędzie się VII Memoriał Leszka Marii Rouperta

Egzamin gimnazjalny 2018 ANGIELSKI. Odpowiedzi i arkusze CKE poziom podstawowy i rozszerzony

Egzamin gimnazjalny 2018 ANGIELSKI. Odpowiedzi i arkusze CKE poziom podstawowy i rozszerzony 1 1

Egzamin gimnazjalny 2018 angielski. Odpowiedzi i arkusze z pytaniami z angielskiego opublikujemy na naszej stronie internetowej po zakończeniu egzaminu

Pierwszaki na okładkę Dziennika Wschodniego!

Pierwszaki na okładkę Dziennika Wschodniego! 1 0

Szukamy najlepszej, najzdolniejszej i najmilszej klasy pierwszej. W naszym nowym plebiscycie "Pierwszaki Roku 2018" do wygrania jest między innymi profesjonalna sesja okładkowa i wycieczka do Jura Parku w Bałtowie

21-latek zginął w wypadku, pożar ciężarówki [zdjęcia, wideo]
galeria
film

21-latek zginął w wypadku, pożar ciężarówki [zdjęcia, wideo] 17 4

Rover, którym kierował 21-latek zderzył się z samochodem ciężarowym

Dodatki dla pielęgniarek sporo niższe niż dla lekarzy. "Jesteśmy dyskryminowane!"

Dodatki dla pielęgniarek sporo niższe niż dla lekarzy. "Jesteśmy dyskryminowane!" 61 16

Pielęgniarki ze szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie są oburzone propozycją zmian w wynagrodzeniach