wtorek, 20 lutego 2018 r.

Styl życia - Moda

Michał Piróg wybrał się na charytatywny spacer

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 września 2012, 18:26
Autor: (PAP Life)

Michał Piróg (PAP/Stach Leszczyński )
Michał Piróg (PAP/Stach Leszczyński )

Tancerz Michał Piróg wziął udział w tegoroczny Ecco Walkhatonie. Artystą opowiada o tej charytatywnej imprezie oraz aktywnym trybie życia.

- Jest weekend, bardzo wczesna pora, a ty jesteś już na nogach gotowy do Ecco Walkhatonu. Dlaczego zdecydowałeś się wziąć w tym udział?
- To jest wspaniała idea. Przede wszystkim, dlatego, że mobilizuje ludzi do aktywnego działania, do spaceru, o którym często zapominamy. Spacer jest bardzo ważną aktywnością, na którą często sobie nie pozwalamy, ponieważ uważamy, że jest dużo więcej ważnych rzeczy. Z jednej strony jest to aktywność, a z drugiej strony Ecco Walkhaton, to spacer charytatywny, czyli połączenie czegoś przyjemnego z pożytecznym i zdrowym.

- W związku ze swoim zawodem, masz bardzo dużo ruchu. Czy oprócz tańca wybierasz jeszcze jakąś formę aktywności fizycznej?
- Taniec czasem nie ma wiele wspólnego ze zdrowiem. Teraz pracuję nad pewnym projektem, który wymaga ode mnie dużej aktywności. Jednak to nie ma nic wspólnego ze zdrowiem, ponieważ pracujemy w złych godzinach, na dużym zmęczeniu i w stresie. To nie jest ten pozytywny ruch... Pozytywny ruch uprawia się z myślą o sobie i z szacunkiem dla ciała. Trzeba wygospodarować kilka godzin i zrobić coś dla siebie, nie forsować się, ponieważ nic nie musimy nikomu udowadniać. Zawsze się mówi, że ruch to zdrowie, ale wszystko zależy od tego, jaki jest to ruch.

- Wybierając ten dobry rodzaj aktywności fizycznej, wolisz pływanie, rower, bieganie?
- Wszystko musi być zgodne z tym, czego sami chcemy. Nie lubię pływać i nie zmuszam się do tego, mimo że wiele osób mówi mi, że basen jest najlepszy. Nie można słuchać innych w tej kwestii, trzeba robić to, co jest dla nas najlepsze, w czym czujemy się dobrze. Trzeba lubić to, co się robi.

- Wspomniałeś o pewnym projekcie. Nad czym teraz pracujesz?
- Robimy teraz projekty na rynek hinduski i Arabii Saudyjskiej. To jest stresujące zajęcie, ponieważ są to ogromne produkcje. Czasem ktoś się pomyli, potknie się komuś noga i wszystko trzeba robić od początku. Poświęcamy temu wiele czasu. Pracuję razem z Kasią Kizior. Jestem współautorem choreografii.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje