niedziela, 25 marca 2018 r.

Styl życia - Rozrywka

24-latka z Białej Podlaskiej zrobiła teledysk dla Linkin Park (wideo)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 grudnia 2013, 11:15
Autor: Ewelina Burda

 (Archiwum prywatne A. Antonowicz )
(Archiwum prywatne A. Antonowicz )

Od dwóch lat Anna Antonowicz z Białej Podlaskiej robi filmy. Na przykład teledysk dla zespołu Linkin Park. Ostatnio 24-latka napisała scenariusz do klipu "Księżniczka” Sylwii Grzeszczak.

Anna jest filmowym samoukiem. Montaż, nagrywanie i pisanie scenariuszy traktowała jak hobby.

– Nawet studia wybrałam w innym klimacie. Poszłam na prawo i administrację – precyzuje bialczanka. Jak mówi, filmowego warsztatu uczyła się od znajomych z branży. – Właściwie, zaczęło się od fotografii, którą zainteresowałam się jako nastolatka – wspomina.

Od dwóch lat Anna współpracuje z różnymi kolektywami filmowymi, przygotowując projekty komercyjne i artystyczne.

– Ostatnio zaangażowałam się w pracę nad teledyskiem bialskiego zespołu Frostbite. Klip pt. "Scena” realizowałam wspólnie z kolegami z Shinobi Picture - opowiada bialczanka. – Nie stronię też od filmików reklamowych czy typowo weselnych – dodaje.

Przełomem okazał się pobyt w szkockim Dundee. – Moja białostocka uczelnia dała mi taką możliwość. Ani przez moment nie pomyślałam, że oprócz studiowania prawa, zajmę się tam robieniem filmów – mówi Anna.

Tak się jednak stało, że wspólnie z innymi studentami założyła w Dundee kolektyw Little Earth Productions. Czteroosobowy skład przygotował kilka filmów, które zostały zauważone na licznych festiwalach, m.in. na festiwalu Filmapaloza 2012 w Hollywood. – A inny krótkometrażowy film "Relevance” zakwalifikował się do Sundance London Short Film Competition – wymienia Antonowicz.

Jej największym sukcesem było niewątpliwie wyróżnienie od zespołu Linkin Park za własną wersję teledysku "Burn It Down”. Ania zrobiła przygotowała scenariusz i zmontowała teledysk.

– O konkursie dowiedziałam się przypadkiem, mama dała mi cynk. To było wyzwanie, bo na montaż całego projektu miałam dwa dni – wspomina. Opłaciło się, członkowie zespołu byli zachwyceni.– Doświadczenie zdobyte w Dundee procentuje – potwierdza 24-latka. Ostatni projekt jest tego dowodem. Chodzi o scenariusz do piosenki "Księżniczka” Sylwii Grzeszczak.

– Musiałam wejść w jej twórczość, aby zrozumieć jej przekaz i rozpoznać stylistkę – opowiada autorka. Jak mówi, efekt końcowy ją zadowolił. – Ten projekt to kolejny punkt w moim portfolio. Woda sodowa nie mi uderzyła do głowy – zapewnia. – Nadal pracuję w jednej z bialskich pizzerii – dodaje z uśmiechem.Anna jest wolnym strzelcem. – Obecnie przygotowuję kolejny klip dla pewnego artysty, ale nie mogę zdradzać szczegółów. Później, chciałabym skupić się na filmach krótkometrażowych, aby stopniowo dojść do pełnego metrażu. Filmy traktuję poważnie. A przy okazji lubię to, co robię – podkreśla.

Filmowe portfolio Anny Antonowicz : http://theconsciouspool.wordpress.com.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje