Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory

19 października 2015 r.
11:30

Genowefa Tokarska z PSL: nigdy nie było tematu prywatyzacji Lasów Państwowych

Autor: Zdjęcie autora redakcja
0 60 A A

Dzisiaj naszą redakcję odwiedziła liderka listy Polskiego Stronnictwa Ludowego w okręgu wyborczym nr 7, posłanka Genowefa Tokarska.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Dziękujemy za wizytę.

Genowefa Tokarska: - Bardzo dziękuję za zaproszenie. Myślę, że chociaż w części mogłam przekazać moje stanowisko odnośnie spraw i problemów dotyczących i Lubelszczyzny i naszego kraju.

• Ostatnie pytanie: Działalność PSL w województwie lubelskim kojarzy mi się z dożynkami i festynami. Czy państwo zajmujecie się w ogóle czymś innym?

Genowefa Tokarska: - Bynajmniej jestem zaskoczona takim stwierdzeniem. Jestem członkiem PSL, już od ośmiu lat funkcjonuję w środowisku lubelskim. Wydaje mi się, że kiedy piastowałam funkcje wojewody lubelskiego i posła na Sejm sprostałam zadaniu. Wymienię chociażby ochronę ludności podczas powodzi i odbudowę terenów przez nią zniszczonych, przyspieszanie prac inwestycyjnych przy budowie m.in. lotniska w Świdniku i trasy S-17.

• Kto był lepszym liderem PSL: Janusz Piechociński czy Waldemar Pawlak?

Genowefa Tokarska: - Obu prezesów PSL oceniam bardzo wysoko. Zmiana na tym stanowisku była wynikiem trochę niezbyt konsekwentnego podejścia ludzi, którymi otoczył się prezes Pawlak, a chodziło o rosnące zadłużenie naszej partii.

• Janusz Piechociński raz chce koalicji z PiS, raz nie. Nie ukrywa też, że ma ambicje bycia premierem. Zdaje się że głównym punktem programu PSL jest ponowne stworzenie koalicji rządowej, nieważne z kim. Może pani to skomentować?

Genowefa Tokarska: - Nie chciałabym spekulować co do przyszłej koalicji. Poczekajmy z tym tematem do przyszłego tygodnia.

• Czy będzie Pani jutro na uroczystym otwarciu nieukończonej obwodnicy Biłgoraja?

Genowefa Tokarska: - Tak, będę. Obwodnica może rzeczywiście wyglądać na nieukończoną, bo jeszcze nikt nie może nią przejeżdżać, ale myślę, że zakres prac, który został do wykonania dotyczy kosmetyki poza pasem drogowym.

• Czy nie lepiej było przeznaczyć 16 mln zł, o które wystarała się pani na Muzeum Jana Pawła II, na inne cele np. na drogi?

Genowefa Tokarska: - Pochodzenie środków z rezerwy celowej ministra kultury i dziedzictwa narodowego właśnie w kwocie 16 mln zł nie mogło być przekierowane na inne cele niż związane z kulturą.

Pytanie od Grzegorza Gorczycy z Automobilkubu Chełmskiego: Co pani sądzi o postępowaniu starosty chełmskiego (Piotr Deniszczuk z PSL), który zakazał wstępu na urządzony kilka miesięcy wcześniej dużym nakładem sił i środków tor w upadłych zakładach w Zawadówce. Obecnie nie dzieje się tam kompletnie nic, a młodzi kierowcy nie mają miejsca gdzie mogą potrenować techniki jazdy i się "wyszaleć". Starosta nie ma żadnych, najmniejszych argumentów i totalnie nas lekceważy - od trzech miesięcy mimo wielu próśb nie chce się z nami spotkać.

Genowefa Tokarska: - Nie słyszałam o tej sprawie, ale domyślam się, że może chodzić o bezpieczeństwo. Być może tor nie spełnia wymogów, a odpowiedzialność jest po stronie starostwa powiatowego. Niemniej jednak niechęć do rozmów jest sprawą najdelikatniej mówiąc nieracjonalną.

• O co chodzi z tą sprzedażą bezpośrednią? Dlaczego to ma być takie dobrodziejstwo dla rolników?

Genowefa Tokarska: - Ustawa o sprzedaży bezpośredniej oczekiwana od wielu lat tak naprawdę została przyjęta przez parlament w ostatnich miesiącach tej kadencji. Krótko mówiąc dotyczy ona sprzedaży przetworzonych produktów bezpośrednio z gospodarstw domowych. Gospodarstwa rodzinne dysponując pewnym zasobem pracy mogą przetwarzać surowce wyprodukowane we własnym gospodarstwie i sprzedawać je jako przetwory. Dotyczy to produkcji dżemów, konfitur, soków, a również wyrobów mięsnych czy pieczywa. Oczywiście produkty muszą być etykietowane, musi być znane źródło ich pochodzenia i w przypadku wyrobów mięsnych, podlegać kontroli ze strony inspekcji weterynaryjnej. Sprzedaż taką do kwoty 7 tys. zł rocznie można prowadzić bez opodatkowania, natomiast powyżej tej kwoty oprocentowanie wynosi 2 proc. od wartości sprzedanych artykułów. Uważam, że to niewiele. Wkrótce powinny wyjść rozporządzenia wykonawcze dotyczące tej ustawy, m.in. wskazanie, jak należy prowadzić ewidencję tej sprzedaży.

 

• Ostatnio to PiS bardziej zajmuje się mieszkańcami wsi. Dlaczego rolnik miałby zagłosować na PSL a nie na PiS?

Genowefa Tokarska: - PiS zawsze uaktywniał się przed wyborami i deklarował, że jest obrońcą tej grupy społecznej. Chyba muszę przypomnieć stanowisko PiS sprzed lat w sprawie dopłat dla rolnictwa, kiedy to proponowano zamianę, by z nich zrezygnować, natomiast środki przeznaczyć na wojsko i uzbrojenie. Jeszcze przed wyborami samorządowymi politycy PiS wyrażali opinię o zmniejszeniu środków finansowych na rolnictwo. Rozstrzygnięcie nastąpiło w sądzie i PiS przegrał sprawę, a tak naprawdę postanowienie sądu do tej pory nie zostało wykonane. Chodziło o przeprosiny i wpłatę określonej kwoty na cele charytatywne. Od wielu lat to PSL jest orędownikiem spraw wsi i rolnictwa. Jeśli nawet są pewne mankamenty wynikające ze wspólnej polityki rolnej w Unii Europejskiej, to one nie mogą przysłaniać rzeczywistej pracy parlamentarzystów na rzecz tej społeczności.

• Sporo mówiło się o prywatyzacji Lasów Państwowych. PiS twierdził, że to koalicja PO-PSL chce je sprzedać. PSL mówi, że to PiS. Jak jest naprawdę?

Genowefa Tokarska: - Tak naprawdę nigdy nie było tematu prywatyzacji Lasów Państwowych, przynajmniej nie w okresie rządów tej koalicji. Z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że to jest hasło wymyślone przez Prawo i Sprawiedliwość, po wielokroć powielane. Nawet zbierano podpisy w obronie lasów przed prywatyzacją. Tak naprawdę takiego tematu nie było. Lasy Państwowe to dobro ogólnonarodowe i wszyscy możemy z niego korzystać. Być może wkradła się niepoprawna dyskusja na ten temat po wprowadzeniu opłaty leśnej do budżetu państwa m.in. na poprawę dróg lokalnych. Nie jest to związane ani z prywatyzacją lasów, ani z ich dewastacją, ponieważ kwota uzyskana na ten cel to tylko 2 proc. od sprzedanego drzewa. Chcąc zniwelować tę dyskusję klub PSL był inicjatorem zmiany Konstytucji wnosząc tam zapis, że Lasy Państwowe nie podlegają żadnym przekształceniom własnościowym i co istotne to PiS nie poparło tej poprawki i Konstytucja nie została zmieniona. W ostatnich dniach pracy Sejmu udało się natomiast zmienić ustawę o lasach, gdzie zaistniał taki zapis.

• Jak pani podsumowałaby rządy koalicji PO-PSL a także jak pani ocenia współpracę z ministrem Karpińskim?

Genowefa Tokarska: - Wydaje mi się, że efekt tych ośmioletnich rządów jest pozytywny i widoczny. Chyba najlepiej tej oceny dokonują ludzie, którzy jakiś czas przebywali poza granicami kraju i po powrocie ich ocena jest naprawdę pozytywna. My sami chyba zbyt mocno nauczyliśmy się narzekać, co nie oznacza, ze niektóre sprawy trzeba poprawić i uporządkować czy zmienić. Co do oceny współpracy z ministrem Karpińskim, to odwołam się do prac Lubelskiego Zespołu Parlamentarnego, w których również uczestniczył pan minister. Sprawy Lubelszczyzny były mu równie bliskie, jak nam wszystkim.

• Pani Ewa pyta: Dlaczego pani kandyduje? Czy nie czuje się pani zmęczona polityką?

Genowefa Tokarska: - Kandyduję, ponieważ jest jeszcze dużo do zrobienia, a ja mam duże doświadczenie zawodowe, lubię pracować i tak naprawdę to wyborcy w najbliższą niedzielę zdecydują, czy jestem jeszcze potrzebna.

Na początek pytanie od pana Krzysztofa. Co właściwie zrobiła Pani dla naszego regionu?

Genowefa Tokarska: - Tych zadań było dość dużo. Pracując w Komisji Finansów Publicznych miałam wpływ na niektóre pozycje finansowe dla naszego regionu, m.in. zwiększenie kwoty na przebudowę dróg lokalnych (tylko w ostatnim roku z 200 mln do 1 mld zł). Za bardzo ważne zagadnienie uznaję powstanie Lubelskiego Zespołu Parlamentarnego. Byłam inicjatorką jego powstania, jego pierwszą przewodnicząca, a przewodnictwo zespołu było rotacyjne. W dniu dzisiejszym mieliśmy okazję podsumować jego działanie. Wraz z parlamentarzystami różnych ugrupowań naszą pracę oceniliśmy na mocną czwórkę. Dzięki pracy całego zespołu udało się doprowadzić do kontynuowania budowy trasy S17 do samego Zakrętu, poprawić infrastrukturę kolejową, uruchomić przejście graniczne na lotnisku w Świdniku. Na więcej liczyliśmy w sprawie przetargu na śmigłowce dla PZL-Świdnik, dlatego daliśmy sobie tylko czwórkę.

>>>

Pytania do kandydatki można przesyłać na adres maciuszczak@dziennikwschodni.pl. Można także zadawać w trakcie trwania spotkania w komentarzach do artykułu.

Komentarze 60

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 31 października 2015 o 16:55
kłamaliście rano kłamiecie w dzień, ZSL do relkit PRL, partia na etatach
Avatar
medyczny / 20 października 2015 o 16:42

Miło posłuchać mądrej Posłanki Tokarskiej. warto włączyć fil i poczytać a nie jak to w robia PlSowscy hejterzy tylko piszą komentarze, Ja wie że płacą wam i #musicie, ale zanim napiszecie troszkę pomyślcie. a nie cały czas powtarzacie te same kłamstwa.

Wszystko w porządku, pomoc lekarska niepotrzebna? Przecież nawet dzieci na Lubelszczyźnie wiedzą, co to jest PSL, a ty chcesz ludziom wmówić, że peeselowcy są inni niż się powszechnie uważa. Oni nawet wiejskie piaskownice upolitycznili, nie mówiąc o szkołach, urzędach,  sanatoriach...

Wszystko w porządku, pomoc lekarska niepotrzebna? Przecież nawet dzieci na Lubelszczyźnie wiedzą, co to jest PSL, a ty chcesz ludziom wmówić, że peeselowcy są inni niż się powszechnie uważa. Oni nawet wiejskie piaskownice upolitycznili, nie mówiąc o szkołach, urzędach,  sanatoriach...

rozwiń
Avatar
Gość / 20 października 2015 o 11:53
Miło posłuchać mądrej Posłanki Tokarskiej. warto włączyć fil i poczytać a nie jak to w robia PlSowscy hejterzy tylko piszą komentarze, Ja wie że płacą wam i #musicie, ale zanim napiszecie troszkę pomyślcie. a nie cały czas powtarzacie te same kłamstwa.
Avatar
roner / 20 października 2015 o 11:43

Tokarska decyzję pozostawia wyborcom, ale pakiet z ofertą pogramową nie za bogaty. Bez jasnych i nowych pomysłów doświadczenie na nic się nie zda.

Avatar
Waldi / 20 października 2015 o 11:16

Wymienimy w sejmie  stare twarze na nowe (młode)

Avatar
Gość / 20 października 2015 o 08:47

Czyli, że pytanie dotyczące rolników z 1944 zostało sprytnie "zapomniane" - tak jak rodziny pomordowanych i ograbionych, wdowy i sieroty pozbawione dachu nad głową... Oto całe PSL: gęba pełna frazesów, a za paznokciami krew niewinnych. Do tego handluje zrabowaną ziemią.

Bo w Polsce cały czas jest u władzy komuna. Tylko przefarbowana. Filmik Nocna zmiana dokładnie to pokazuje. 

Avatar
Gość / 20 października 2015 o 02:26
BILION złotych długu publicznego i kryzys imigrancki. Dziękuje po-pisowi. TERAZ KORWiN. http://ejsmont.info/dlaczego-korwin-wygra-wybory/?utm_campaign=shareaholic&utm_medium=facebook&utm_source=socialnetwork
Avatar
Samson / 20 października 2015 o 01:10

Ciekawe, kto jeszcze oprócz doktora Derkacza wejdzie z PSL do sejmu? Obstawiam, że na Lubelszczyźnie będzie o najmniej 6 posłów z tej partii.


Ciekawe, kto jeszcze oprócz doktora Derkacza wejdzie z PSL do sejmu? Obstawiam, że na Lubelszczyźnie będzie o najmniej 6 posłów z tej partii.

PSL? Pora na smietnik historii.
Avatar
Gość / 19 października 2015 o 23:56
Ciekawe, kto jeszcze oprócz doktora Derkacza wejdzie z PSL do sejmu? Obstawiam, że na Lubelszczyźnie będzie o najmniej 6 posłów z tej partii.
Avatar
Basta / 19 października 2015 o 20:47

PSL ma program i od 25 jest w rządzie. 25 lat i sprzedane fabryki, elektrownie, kolej, kolejki górskie, miejsce pracy, i mamy miliard długu. Jeszcze tylko Morze Bałtyckie, lasy i rzeki nie są sprzedane, niektóre jeziora już sprzedano. Boże, uchowaj nas od takch programów, bo Polska już tego nie wytrzyma.


PSL ma program i od 25 jest w rządzie. 25 lat i sprzedane fabryki, elektrownie, kolej, kolejki górskie, miejsce pracy, i mamy miliard długu. Jeszcze tylko Morze Bałtyckie, lasy i rzeki nie są sprzedane, niektóre jeziora już sprzedano. Boże, uchowaj nas od takch programów, bo Polska już tego nie wytrzyma.

I dlatego pora na Was, pora do śmietnika historii.
I dlatego pora na Was, pora do śmietnika historii. rozwiń
Avatar
Gość / 31 października 2015 o 16:55
kłamaliście rano kłamiecie w dzień, ZSL do relkit PRL, partia na etatach
Avatar
medyczny / 20 października 2015 o 16:42

Miło posłuchać mądrej Posłanki Tokarskiej. warto włączyć fil i poczytać a nie jak to w robia PlSowscy hejterzy tylko piszą komentarze, Ja wie że płacą wam i #musicie, ale zanim napiszecie troszkę pomyślcie. a nie cały czas powtarzacie te same kłamstwa.

Wszystko w porządku, pomoc lekarska niepotrzebna? Przecież nawet dzieci na Lubelszczyźnie wiedzą, co to jest PSL, a ty chcesz ludziom wmówić, że peeselowcy są inni niż się powszechnie uważa. Oni nawet wiejskie piaskownice upolitycznili, nie mówiąc o szkołach, urzędach,  sanatoriach...

Wszystko w porządku, pomoc lekarska niepotrzebna? Przecież nawet dzieci na Lubelszczyźnie wiedzą, co to jest PSL, a ty chcesz ludziom wmówić, że peeselowcy są inni niż się powszechnie uważa. Oni nawet wiejskie piaskownice upolitycznili, nie mówiąc o szkołach, urzędach,  sanatoriach...

rozwiń
Avatar
Gość / 20 października 2015 o 11:53
Miło posłuchać mądrej Posłanki Tokarskiej. warto włączyć fil i poczytać a nie jak to w robia PlSowscy hejterzy tylko piszą komentarze, Ja wie że płacą wam i #musicie, ale zanim napiszecie troszkę pomyślcie. a nie cały czas powtarzacie te same kłamstwa.
Avatar
roner / 20 października 2015 o 11:43

Tokarska decyzję pozostawia wyborcom, ale pakiet z ofertą pogramową nie za bogaty. Bez jasnych i nowych pomysłów doświadczenie na nic się nie zda.

Avatar
Waldi / 20 października 2015 o 11:16

Wymienimy w sejmie  stare twarze na nowe (młode)

Avatar
Gość / 20 października 2015 o 08:47

Czyli, że pytanie dotyczące rolników z 1944 zostało sprytnie "zapomniane" - tak jak rodziny pomordowanych i ograbionych, wdowy i sieroty pozbawione dachu nad głową... Oto całe PSL: gęba pełna frazesów, a za paznokciami krew niewinnych. Do tego handluje zrabowaną ziemią.

Bo w Polsce cały czas jest u władzy komuna. Tylko przefarbowana. Filmik Nocna zmiana dokładnie to pokazuje. 

Avatar
Gość / 20 października 2015 o 02:26
BILION złotych długu publicznego i kryzys imigrancki. Dziękuje po-pisowi. TERAZ KORWiN. http://ejsmont.info/dlaczego-korwin-wygra-wybory/?utm_campaign=shareaholic&utm_medium=facebook&utm_source=socialnetwork
Avatar
Samson / 20 października 2015 o 01:10

Ciekawe, kto jeszcze oprócz doktora Derkacza wejdzie z PSL do sejmu? Obstawiam, że na Lubelszczyźnie będzie o najmniej 6 posłów z tej partii.


Ciekawe, kto jeszcze oprócz doktora Derkacza wejdzie z PSL do sejmu? Obstawiam, że na Lubelszczyźnie będzie o najmniej 6 posłów z tej partii.

PSL? Pora na smietnik historii.
Avatar
Gość / 19 października 2015 o 23:56
Ciekawe, kto jeszcze oprócz doktora Derkacza wejdzie z PSL do sejmu? Obstawiam, że na Lubelszczyźnie będzie o najmniej 6 posłów z tej partii.
Avatar
Basta / 19 października 2015 o 20:47

PSL ma program i od 25 jest w rządzie. 25 lat i sprzedane fabryki, elektrownie, kolej, kolejki górskie, miejsce pracy, i mamy miliard długu. Jeszcze tylko Morze Bałtyckie, lasy i rzeki nie są sprzedane, niektóre jeziora już sprzedano. Boże, uchowaj nas od takch programów, bo Polska już tego nie wytrzyma.


PSL ma program i od 25 jest w rządzie. 25 lat i sprzedane fabryki, elektrownie, kolej, kolejki górskie, miejsce pracy, i mamy miliard długu. Jeszcze tylko Morze Bałtyckie, lasy i rzeki nie są sprzedane, niektóre jeziora już sprzedano. Boże, uchowaj nas od takch programów, bo Polska już tego nie wytrzyma.

I dlatego pora na Was, pora do śmietnika historii.
I dlatego pora na Was, pora do śmietnika historii. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 60

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 71 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 24

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 47 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 48 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

Sonda: Jak oceniasz wyniki wyborów parlamentarnych?

Liczba głosów: 5120
53.59%
Nie jestem zadowolony
42.42%
Jestem zadowolony
3.98%
Nie mam zdania

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.