Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory

21 września 2015 r.
12:42

Marian Kowalski porzuca Ruch Narodowy. "Zostaliśmy ubezwłasnowolnieni"

Autor: Zdjęcie autora toma
0 17 A A
Marian Kowalski (fot. Wojciech Nieśpiałowski)
Marian Kowalski (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

„Zostaliśmy zmarginalizowani, pozbawieni logo i ubezwłasnowolnieni. Śmiem twierdzić, że zostaliśmy oszukani” – stwierdza Marian Kowalski, niedawny kandydat Ruchu Narodowego na prezydenta RP (zdobył 0.52 proc. głosów, co było trzecim wynikiem od końca) i rezygnuje z członkostwa w partii. Decyzja ma związek ze współpracą narodowców z Pawłem Kukizem.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– To naturalna konsekwencja podporządkowania Ruchu Narodowego Pawłowi Kukizowi. Wszystkie dotychczasowe kampanie wyborcze miały służyć wypromowaniu naszego ugrupowania, żeby w wyborach parlamentarnych wystartowało pod własnym sztandarem, ewentualnie w koalicji, która pozwoliłaby nieść ten sztandar. A w ten sposób cały kilkuletni wysiłek został zmarnowany – mówi Kowalski.

Kowalski, który startuje praktycznie w każdych wyborach (w ubiegłorocznej rywalizacji o fotel prezydenta Lublina uzyskał 3,05 proc. poparcia, w wyborach do sejmiku województwa 2366 głosów, a ostatnich wyborach do europarlamentu 5706 głosów), na start do Sejmu z list Ruchu Kukiza się nie zdecydował. Mimo, że otrzymał propozycję „biorącej” pozycji na lubelskiej liście.

– To nie był wyraz niezadowolenia z zaproponowanego mi miejsca, ale dezaprobata wobec tego, jak potraktowano wielu innych działaczy Ruchu Narodowego i całej atmosfery wokół ugrupowania Kukiza. Wbrew temu co mówił, na jego listach nie ma antysystemowców – tłumaczy.

Pytany o swoją dalszą przyszłość polityczną Marian Kowalski odpowiada, że na razie nie ma żadnych planów. – Obecnie nie mam nic do roboty w polityce. Na pewno pójdę na wybory, ale jeszcze nie wiem, na kogo zagłosuję – podsumowuje.

 

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 02:22
Wszystko sie kreci wokul mikrofonu i kamery tych co je maja a narodowcy od 70 lat od samej wojny sa przesladowani w tym sensie jak zolnierze wykleci , ciagle musza byc w podziemiu i nie dopuszcza sie ich do glosu . Jaka to demokracja ciagle te same partie przestepcze jedni i ci sami . Trzeba sobie w koncu wyjasnic i powiedziec co to znaczy narodowiec , narodowiec prawdziwy jest taki co broni interesu narodu danego w ktorym mieszka , broni interesu narodowego . A nigdy nie jest zdrajca i nie moze nim byc poniewaz jego serce i sumienie jest scisle zwiazane z ojczystym domem , czyli krajem ojczyzna wolnoscia nigdy nie jest sluzbista dla jakichs mocarstw , zawsze i w kazdym wypadku jest wierny swoim idealom Bog honor ojczyzna . Taki jest prawdziwy narodowiec . Trzeba sobie wyjasnic dlaczego w polsce marginalizuja narodowcow a no dlatego ze to jest prawdziwa partia polska a nie zdrajcow i sprzedawczykow ktorzy rzadza juz 70 lat i nic sie nie moze zmienic przez nich na lepsze w polsce . Trzeba sobie jasno wyjasnic kto boi sie prawdziwych narodowcow i przez to ich marginalizuje . W obecnym systemie politycznym polski skladajacym sie z roznych parti i partyjek najbardziej boja sie narodowcow zydowscy ideolodzy od rzadzenia swiatem i wszelkiej masci sprzedawczyki wyslugiwacze moskwy i brukseli bo wiedza ze prawdziwi narodowcy nie toleruja w zadnym wypadku zdrajcow i sprzedawczykow ojczyzny . Zydowscy ideolodzy od rzadzenia swiatem uzylem to sformuowanie po to zeby nie mylic pojec ze ja wszystkich zydow wzucam do jednego worka i mowie ze wszyscy sa zdrajcami , wskazuje tylko na elity ktore chca rzadzic korytem i cala obora polityczna . To wlasnie ci robia najwiekszy giewalt w polsce i na swiecie na widok prawdziwego narodowca poniewaz wiedza ze oklamuja kraj i zdradzaja polskie interesy narodowe . Czyli mozna powiedziec jasno ze polski narodowiec to jest najwiekszy skarb dla polski poniewaz w nim miesci sie cala polska racja stanu , w ktorej znajduje sie i miesci sie wszystko co jest potrzebne do normalnego zycia obywatela polski .
Wszystko sie kreci wokul mikrofonu i kamery tych co je maja a narodowcy od 70 lat od samej wojny sa przesladowani w tym sensie jak zolnierze wykleci , ciagle musza byc w podziemiu i nie dopuszcza sie ich do glosu . Jaka to demokracja ciagle te same partie przestepcze jedni i ci sami . Trzeba sobie w koncu wyjasnic i powiedziec co to znaczy narodowiec , narodowiec prawdziwy jest taki co broni interesu narodu danego w ktorym mieszka , broni interesu narodowego . A nigdy nie jest zdrajca i nie moze nim byc poniewaz jego serce i sumienie jest s... rozwiń
Avatar
Gość / 22 października 2015 o 00:43
NIE GLOSUJ NA FACETA O NAZ. ALEKSANDER SOSNA W BIAŁYM STOKU...TEN TAK JA CI NIŻEJ DRANIE ANTYPOLSCY...
Avatar
Gość / 22 października 2015 o 00:35
NIE GLOSUJ NA CZECHYRĘ I WOŹNIAK Z RADOMIA..!! NIE GLOSUJ VAN DER COGHENA W SOSNOWCU ORAZ NA KONOPKĘ I CICHONIA W OLSZTYNIE..!!!
Avatar
Gość / 22 września 2015 o 11:37
HAHA. Jeden z pierwszych anatchistów-punkowców na czele RN, ja pier...ę. Rzeczywistość jest przewrotna...
Avatar
guest / 21 września 2015 o 21:06

Faktem jest, że z pośród w/w tylko on może się poszczyć nagraniem z restauracji, w której jadł i pił nie za własne, a publiczne pieniądze.

W aspekcie globalnej i lokalnej polityki za taki wyczyn dostaje się wilczy bilet.

Ty nigdy nie przeklinasz? Jeśli dobrze poszukasz to znajdziesz, że była to reakcja na koncepje rozwoju Polski jakiegoś tam profesorka, który w swoim planie pominął właśnie wchodnią Polskę.

Avatar
Gość / 21 września 2015 o 20:20
troche mnie to wszystko denerwuje! ludzie polaczmy sily prawicowe i zmienmy cos w tej naszej Kochanej Polsce bo jak tak dalej kazdy bedzie fochy strzelal za byle co to nic nie osiagniemy a te barany z PO dalej beda nami rzadzic ! ONR NOP MW RN
Avatar
Gość / 21 września 2015 o 19:45
trzeci od końca hmm... - uszy do góry, zawsze to na podium :-)
Avatar
Gość / 21 września 2015 o 17:56
Jak nam tak wykształconego i obytego na salonach pana Mariana będzie brakowało.......
Avatar
Gość / 21 września 2015 o 17:10
hahahahaha, "Nie mam nic do roboty w polityce" hahahahaha, a czy ten pan miał kiedykolwiek tam coś do roboty???? Usmiałem się do łez :D
Avatar
Gość / 21 września 2015 o 16:22
Pan Kowalski pewnie przejdzie do PiS. Czekamy tam na takich ludzi. Wykształconych i obytych w demonstracjach.
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 02:22
Wszystko sie kreci wokul mikrofonu i kamery tych co je maja a narodowcy od 70 lat od samej wojny sa przesladowani w tym sensie jak zolnierze wykleci , ciagle musza byc w podziemiu i nie dopuszcza sie ich do glosu . Jaka to demokracja ciagle te same partie przestepcze jedni i ci sami . Trzeba sobie w koncu wyjasnic i powiedziec co to znaczy narodowiec , narodowiec prawdziwy jest taki co broni interesu narodu danego w ktorym mieszka , broni interesu narodowego . A nigdy nie jest zdrajca i nie moze nim byc poniewaz jego serce i sumienie jest scisle zwiazane z ojczystym domem , czyli krajem ojczyzna wolnoscia nigdy nie jest sluzbista dla jakichs mocarstw , zawsze i w kazdym wypadku jest wierny swoim idealom Bog honor ojczyzna . Taki jest prawdziwy narodowiec . Trzeba sobie wyjasnic dlaczego w polsce marginalizuja narodowcow a no dlatego ze to jest prawdziwa partia polska a nie zdrajcow i sprzedawczykow ktorzy rzadza juz 70 lat i nic sie nie moze zmienic przez nich na lepsze w polsce . Trzeba sobie jasno wyjasnic kto boi sie prawdziwych narodowcow i przez to ich marginalizuje . W obecnym systemie politycznym polski skladajacym sie z roznych parti i partyjek najbardziej boja sie narodowcow zydowscy ideolodzy od rzadzenia swiatem i wszelkiej masci sprzedawczyki wyslugiwacze moskwy i brukseli bo wiedza ze prawdziwi narodowcy nie toleruja w zadnym wypadku zdrajcow i sprzedawczykow ojczyzny . Zydowscy ideolodzy od rzadzenia swiatem uzylem to sformuowanie po to zeby nie mylic pojec ze ja wszystkich zydow wzucam do jednego worka i mowie ze wszyscy sa zdrajcami , wskazuje tylko na elity ktore chca rzadzic korytem i cala obora polityczna . To wlasnie ci robia najwiekszy giewalt w polsce i na swiecie na widok prawdziwego narodowca poniewaz wiedza ze oklamuja kraj i zdradzaja polskie interesy narodowe . Czyli mozna powiedziec jasno ze polski narodowiec to jest najwiekszy skarb dla polski poniewaz w nim miesci sie cala polska racja stanu , w ktorej znajduje sie i miesci sie wszystko co jest potrzebne do normalnego zycia obywatela polski .
Wszystko sie kreci wokul mikrofonu i kamery tych co je maja a narodowcy od 70 lat od samej wojny sa przesladowani w tym sensie jak zolnierze wykleci , ciagle musza byc w podziemiu i nie dopuszcza sie ich do glosu . Jaka to demokracja ciagle te same partie przestepcze jedni i ci sami . Trzeba sobie w koncu wyjasnic i powiedziec co to znaczy narodowiec , narodowiec prawdziwy jest taki co broni interesu narodu danego w ktorym mieszka , broni interesu narodowego . A nigdy nie jest zdrajca i nie moze nim byc poniewaz jego serce i sumienie jest s... rozwiń
Avatar
Gość / 22 października 2015 o 00:43
NIE GLOSUJ NA FACETA O NAZ. ALEKSANDER SOSNA W BIAŁYM STOKU...TEN TAK JA CI NIŻEJ DRANIE ANTYPOLSCY...
Avatar
Gość / 22 października 2015 o 00:35
NIE GLOSUJ NA CZECHYRĘ I WOŹNIAK Z RADOMIA..!! NIE GLOSUJ VAN DER COGHENA W SOSNOWCU ORAZ NA KONOPKĘ I CICHONIA W OLSZTYNIE..!!!
Avatar
Gość / 22 września 2015 o 11:37
HAHA. Jeden z pierwszych anatchistów-punkowców na czele RN, ja pier...ę. Rzeczywistość jest przewrotna...
Avatar
guest / 21 września 2015 o 21:06

Faktem jest, że z pośród w/w tylko on może się poszczyć nagraniem z restauracji, w której jadł i pił nie za własne, a publiczne pieniądze.

W aspekcie globalnej i lokalnej polityki za taki wyczyn dostaje się wilczy bilet.

Ty nigdy nie przeklinasz? Jeśli dobrze poszukasz to znajdziesz, że była to reakcja na koncepje rozwoju Polski jakiegoś tam profesorka, który w swoim planie pominął właśnie wchodnią Polskę.

Avatar
Gość / 21 września 2015 o 20:20
troche mnie to wszystko denerwuje! ludzie polaczmy sily prawicowe i zmienmy cos w tej naszej Kochanej Polsce bo jak tak dalej kazdy bedzie fochy strzelal za byle co to nic nie osiagniemy a te barany z PO dalej beda nami rzadzic ! ONR NOP MW RN
Avatar
Gość / 21 września 2015 o 19:45
trzeci od końca hmm... - uszy do góry, zawsze to na podium :-)
Avatar
Gość / 21 września 2015 o 17:56
Jak nam tak wykształconego i obytego na salonach pana Mariana będzie brakowało.......
Avatar
Gość / 21 września 2015 o 17:10
hahahahaha, "Nie mam nic do roboty w polityce" hahahahaha, a czy ten pan miał kiedykolwiek tam coś do roboty???? Usmiałem się do łez :D
Avatar
Gość / 21 września 2015 o 16:22
Pan Kowalski pewnie przejdzie do PiS. Czekamy tam na takich ludzi. Wykształconych i obytych w demonstracjach.
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 1 4

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 70 20

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 1 7

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 2 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 9

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 2

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 5 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 2 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor 7 2

Sekcja siatkarska MKS Avia Świdnik otrzyma od miasta dodatkowe 100 tysięcy złotych na rozwój. Po spełnieniu określonych warunków, na takie samo wsparcie mogą liczyć piłkarze

Sonda: Jak oceniasz wyniki wyborów parlamentarnych?

Liczba głosów: 5120
53.59%
Nie jestem zadowolony
42.42%
Jestem zadowolony
3.98%
Nie mam zdania

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.