piątek, 23 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Poseł Kabaciński sprawdzi prezydenta Białej Podlaskiej

Dodano: 20 września 2015, 10:30
Autor: Ewelina Burda

Michał Kabaciński „dwójka” na  liście Zjednoczonej Lewicy (SLD+TR+PPS+UP+Zieloni) w okręgu nr 7 (chełmsko-zamojskim) zamierza bliżej przyjrzeć się działaniom władzy w Białej Podlaskiej/ fot. Ewelina Burda
Michał Kabaciński „dwójka” na liście Zjednoczonej Lewicy (SLD+TR+PPS+UP+Zieloni) w okręgu nr 7 (chełmsko-zamojskim) zamierza bliżej przyjrzeć się działaniom władzy w Białej Podlaskiej/ fot. Ewelina Burda

Poseł Michał Kabaciński (Twój Ruch) w swojej kampanii wyborczej berze pod lupę działania prezydenta Białej Podlaskiej Dariusza Stefaniuka. - Bo chyba nie ma drugiego takiego miasta w Polsce, gdzie w przeciągu niecałego roku od początku objęcia stanowiska, liczba afer wokół prezydenta przykrywa liczbę sukcesów – mówi Kabaciński, „dwójka” na liście Zjednoczonej Lewicy (SLD+TR+PPS+UP+Zieloni) w okręgu nr 7 (chełmsko-zamojskim).

Kandydat Zjednoczonej Lewicy przyznaje, że otrzymuje niepokojące sygnały o działalności prezydenta Białej Podlaskiej od mieszkańców. – To kwestie związane m.in. ze spółkami miejskimi i Fundacją Fundusz Rewitalizacji, która chce wydzierżawić teren w Parku Radziwiłłowskim – precyzuje Kabaciński.

– Fundacja powstała w 2014 roku. Trzeba sprawdzić kto nią zarządza. Jeżeli potwierdzi się, że to osoby powiązane z senatorem Grzegorzem Biereckim, ojcem chrzestnym sukcesu Dariusza Stefaniuka, to są przecież jakieś granice – komentuje poseł.

Przypomnijmy, że na początku września władze Białej Podlaskiej podpisały list intencyjny z gdyńska fundacją w sprawie odbudowy XVII-wiecznego Pałacu Radziwiłłów. My już sprawdziliśmy - w radzie fundacji zasiada m.in. twórca SKOK senator Grzegorz Bierecki. 

– Jako poseł mam prawo dostępu do informacji publicznej. Bez wcześniejszego uprzedzania mogę zażądać wglądu do pewnych dokumentów. Jeżeli wejdę do urzędu miasta z konkretnymi pytania, to muszą mi odpowiedzieć. Jeżeli tego nie zrobią, to poinformuję policję, że uniemożliwia się mi wykonywanie mandatu posła – tłumaczy poliyk. - Jako poseł chciałbym pomóc mieszkańcom. Pan Dariusz Stefaniuk nie może czuć się bezkarnie. Gwarantuję, że jeżeli zajdzie taka potrzeba, to do końca października zrobię wszystko, żeby wyjaśnić miejskie patologie. A w razie konieczności, zawiadomię prokuraturę deklaruje Kabaciński. Jego zdaniem, w mieście brakuje też widocznej opozycji.

 - Siła polityczna, która powinna prezydenta pomęczyć, w Białej chyba nie funkcjonuje. Nie wiem czy jest tu jakaś zmowa pomiędzy PiS a PO. Jeżeli tak jest, to tutaj potrzebny jest głos Lewicy , która powinna się temu przeciwstawić– uważa parlamentarzysta. – Dlatego powalczymy - zapowiada Kabaciński.  

Kandydat Zjednoczonej Lewicy już  w przyszłym tygodniu zamierza odwiedzić Urząd Miasta w Białej Podlaskiej. – Docierają do mnie sygnały, chcę te informacje sprawdzić.

Gość
Gość
Stefan
(23) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (21 września 2015 o 10:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy poseł Kabaciński to osoba, która w Lublinie jest znana z wyłapywania szczurów w bloku przy ul. Kruczkowskiego. Osobiście chodził po piwnicach i łapał gryzonie. Podobno populacja tych szkodników dzięki osobistym zabiegom Pana posła zmniejszyła się o połowę. Proszę mieszkańców ww. ulicy o potwierdzenie moich słów....
Rozwiń
Gość
Gość (21 września 2015 o 09:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A kto to jest ten " Pan" poseł ? Mamy takiego posła? Stefaniuk przynajmniej coś robi źle czy dobrze ale robi.
Rozwiń
Stefan
Stefan (21 września 2015 o 08:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dajcie mu spokój, jakoś próbuje zaistnieć, a to że gada bzdury.to tak już palikociarnia ma. Imponuje mi zwłaszcza jego znajomość prawa. Wygląda na to, że Stefaniuk zabije go śmiechem. Kończ waść, wstydu sobie oszczędź.

Rozwiń
Gość
Gość (20 września 2015 o 21:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tak, drugi raz już posłem nie zostanie. Ale z tymi pisiorami to też uważaj, bo to może z tego samego kółka? I jeszcze po zębach dostaniesz?

Rozwiń
Gość
Gość (20 września 2015 o 21:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Plsiory wszysko sprawdzają to i ich można sprawdzić. pewnie narobili gnoju jak wszędzie. MIchał ostatni raz jako posel zleca kontrole. nic dwa razy sie nie zdarzy
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (23)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!