Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory

29 września 2015 r.
15:17

Pałac Radziwiłłów i fundacja z Gdyni. Poseł Kabaciński ma wątpliwości

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 7 A A
We wtorek pod bialskim magistratem poseł Michał Kabaciński mówił dziennikarzom o wątpliwościach w sprawie „dzierżawy pałacu” w Białej Podlaskiej  i „umowy” z gdyńską fundacją (fot. Ewelina Burda)
We wtorek pod bialskim magistratem poseł Michał Kabaciński mówił dziennikarzom o wątpliwościach w sprawie „dzierżawy pałacu” w Białej Podlaskiej i „umowy” z gdyńską fundacją (fot. Ewelina Burda)

Poseł Michał Kabaciński (Twój Ruch) nie odpuszcza prezydentowi Białej Podlaskiej. Tym razem, jego wątpliwości budzi „sprawa dzierżawy pałacu Radziwiłłów”.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kandydat Zjednoczonej Lewicy (SLD+TR+PPS+UP+Zieloni) złożył we wtorek pismo do prezydenta Dariusza Stefaniuka, w którym pyta m.in. o „umowę”, „zasady dzierżawy rezydencji magnackiej Radziwiłłów” oraz o „sposób wyboru Fundacji Fundusz Rewitalizacji z Gdańska”.

Przypomnijmy, że 3 września miasto zawarło rzeczywiście porozumienie, ale w formie listu intencyjnego z Fundacją Fundusz Rewitalizacji z Gdyni, a nie z Gdańska, jak pisze parlamentarzysta. A sprawa dotyczy odbudowy XVII-wiecznego Pałacu Radziwiłłów w Białej Podlaskiej. Miasto miałoby wydzierżawić teren gdyńskiej fundacji, w której radzie zasiada m.in. twórca SKOK senator Grzegorz Bierecki. W obiekcie znalazłoby się m.in.  centrum biznesowo-konferencyjne. Kilka dni temu, FFR zwróciła się już do konserwatora zabytków z Białej Podlaskiej o wydanie zaleceń konserwatorskich.

Poseł Michał Kabaciński wciąż ma jednak pewne wątpliwości. – Miasto podpisuje list intencyjny z fundacją, która została założona kilka miesięcy temu, a w radzie której zasiada senator Bierecki. Wydzierżawia grunt miejski fundacji bez żadnego doświadczenia. Dlatego pytam, kto będzie na tym zarabiał. Czy fundacja, czy miasto wyciągnie jakieś korzyści – wylicza Kabaciński.

– Poza tym, jaka była ścieżka wyboru akurat tej fundacji, która na swoim koncie nie ma ani jednego odrestaurowanego obiektu – punktuje poseł.

Z wątpliwościami do Michała Kabacińskiego mieli się też zwrócić mieszkańcy Białej Podlaskiej. – Chcę się wykazać. – To nie jest kampania, nie mam materiałów wyborczych. Korzystam ze swoich uprawnień jako posła – przekonywał we wtorek dziennikarzy w Białej Podlaskiej.

Na odpowiedź Urząd Miasta ma 14 dni. – Jeżeli nie otrzymam informacji, to sam pofatyguję się do magistratu i na podstawie legitymacji poselskiej, wejdę tam gdzie są stosowne dokumenty – zapowiada Kabaciński, „dwójka” na liście Zjednoczonej Lewicy w okręgu nr 7. – Nie do końca wierzę w ideę odbudowy pałacu, raczej wydaje mi się że to kwestia pana Biereckiego, który chce tu zrobić kampanię do Senatu. Poza tym, mam dziwne wrażenie, że może chodzić o jakąś spłatę zobowiązań – stwierdza parlamentarzysta z Lublina.

Wcześniej, przed tygodniem na konferencji prasowej w Białej Podlaskiej nazwał senatora Grzegorza Biereckiego „ojcem chrzestnym sukcesu Dariusza Stefaniuka”.

Pozyskane informacje poseł zamierza upublicznić. – Jeżeli otrzymam stosowne dokumenty z bialskiego magistratu, zasięgnę opinii prawników. W razie potrzeby, podobnie jak robiłem to w Lublinie, będziemy zawiadamiać prokuraturę – deklaruje.

Co na to bialski magistrat? – Gdyby pan poseł znał lepiej nasze miasto, to wiedziałby że w sprawie odbudowy pałacu podpisano tylko list intencyjny – odpowiada Michał Trantau, rzecznik prezydenta. – W tej sprawie nie mamy nic do ukrycia. Z treścią listu zapoznali się dziennikarze oraz miejscy radni. Poza tym, żadna decyzja dotycząca odbudowy pałacu nie może zapaść bez decyzji rady miasta. Chcemy także na ten temat rozmawiać z mieszkańcami – zapewnia Trantau.

Na pałacu jednak działania Kabacińskiego się nie skończą. – Wystąpię też do Państwowej Komisji Wyborczej, aby dowiedzieć się kto finansował kampanię wyborczą Dariusza Stefaniuka. Sprawdzę, czy przypadkiem nie ma tam nazwisk związanych choćby z Fundacją Fundusz  Rewitalizacji – zapowiada poseł Twojego Ruchu.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 września 2015 o 21:01

Kto to jest? No ale jak się nie ma swojego programu to trzeba chociaż swoją kampanie oprzeć na czepianiu się ludzi z inicjatywą. Brudna polityka zeszła pod strzechy - masakra.

 a stefaniuk i bierecki grali czysto HAHAHAHAHAH  POD KOŚCIOŁAMI STALI I LUDZII ZACZEPIALI W NIEDZIELE ŻEBY NA PIS GŁOSOWAĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  

Avatar
Gość / 30 września 2015 o 09:00
Czemu nie, jak ktos zacznie Darkowi na raczki patrzec moze troche zmadrzeje. Oby tak dalej p. Posle
Avatar
Gość / 30 września 2015 o 08:00
NO, no to absolutnie nie ma nic wspólnego z wyborami. Pan Kabaciński, Kabaczkowski, czy coś takiego jest dobrze znany mieszkańcom Białej ze swoich inicjatyw. On po prostu solidnie pracuje dalej i wypełnia swój mandat poselski. A jakby co zawiadomi prokuraturę. Brawo ma pan mój głos.
Avatar
Gość / 30 września 2015 o 07:24
Ale rację poseł ma..
Avatar
Andrzej / 30 września 2015 o 00:33

A co ma poseł Kabotyński do Białej, przecież on jest z Lublina. Startuj Pan z Lublina z 6 a nie z 7 mki, my tu spadochroniarzy nie chcemy...

Avatar
Gość / 29 września 2015 o 19:48
Kto to jest? No ale jak się nie ma swojego programu to trzeba chociaż swoją kampanie oprzeć na czepianiu się ludzi z inicjatywą. Brudna polityka zeszła pod strzechy - masakra.
Avatar
Gość / 29 września 2015 o 16:21
Kończ synku i do domu. Deklarowany ateisto z katolickim ślubem...
Avatar
Gość / 30 września 2015 o 21:01

Kto to jest? No ale jak się nie ma swojego programu to trzeba chociaż swoją kampanie oprzeć na czepianiu się ludzi z inicjatywą. Brudna polityka zeszła pod strzechy - masakra.

 a stefaniuk i bierecki grali czysto HAHAHAHAHAH  POD KOŚCIOŁAMI STALI I LUDZII ZACZEPIALI W NIEDZIELE ŻEBY NA PIS GŁOSOWAĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  

Avatar
Gość / 30 września 2015 o 09:00
Czemu nie, jak ktos zacznie Darkowi na raczki patrzec moze troche zmadrzeje. Oby tak dalej p. Posle
Avatar
Gość / 30 września 2015 o 08:00
NO, no to absolutnie nie ma nic wspólnego z wyborami. Pan Kabaciński, Kabaczkowski, czy coś takiego jest dobrze znany mieszkańcom Białej ze swoich inicjatyw. On po prostu solidnie pracuje dalej i wypełnia swój mandat poselski. A jakby co zawiadomi prokuraturę. Brawo ma pan mój głos.
Avatar
Gość / 30 września 2015 o 07:24
Ale rację poseł ma..
Avatar
Andrzej / 30 września 2015 o 00:33

A co ma poseł Kabotyński do Białej, przecież on jest z Lublina. Startuj Pan z Lublina z 6 a nie z 7 mki, my tu spadochroniarzy nie chcemy...

Avatar
Gość / 29 września 2015 o 19:48
Kto to jest? No ale jak się nie ma swojego programu to trzeba chociaż swoją kampanie oprzeć na czepianiu się ludzi z inicjatywą. Brudna polityka zeszła pod strzechy - masakra.
Avatar
Gość / 29 września 2015 o 16:21
Kończ synku i do domu. Deklarowany ateisto z katolickim ślubem...
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zdolna młodzież TBV Startu Lublin

Zdolna młodzież TBV Startu Lublin 0 0

Koszykówka młodzieżowa MKS Start SA Lublin zajął siódme miejsce w finałach mistrzostw Polski młodzików

Polska - Senegal. Ok. 500 osób w strefie kibica w Puławach [zdjęcia]
galeria

Polska - Senegal. Ok. 500 osób w strefie kibica w Puławach [zdjęcia] 0 0

Tuż przed godz. 17:00 na placu F. Chopina w Puławach zrobiło się biało-czerwono. Kibice zgromadzili się w specjalnej strefie, by wspólnie obejrzeć mecz Polska-Senegal. Kolejne wspólne oglądanie już w niedzielę.

Rozbudowę COZL dokończy Budimex

Rozbudowę COZL dokończy Budimex 0 0

Sejmik województwa zgodził się na zwiększenie wydatków na dokończenie rozbudowy i modernizacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej – chodzi o ponad 64 mln zł w latach 2018-2019.

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa
film

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa 0 1

Wczoraj na odnawianą część Krakowskiego Przedmieścia przywieziono platany, które dostaną tu stały meldunek.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 3

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 29 12

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 3

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 14 7

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

Sonda: Jak oceniasz wyniki wyborów parlamentarnych?

Liczba głosów: 5120
53.59%
Nie jestem zadowolony
42.42%
Jestem zadowolony
3.98%
Nie mam zdania

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.