poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Nie będzie plakatów wyborczych na wiatach przystankowych w Lublinie

Dodano: 29 września 2015, 06:45
Autor: Dominik Smaga

Przed ubiegłorocznymi wyborami samorządowymi miasto pozwoliło na oklejanie plakatami 285 wiat przystankowych. Teraz nie wolno tego robić
Przed ubiegłorocznymi wyborami samorządowymi miasto pozwoliło na oklejanie plakatami 285 wiat przystankowych. Teraz nie wolno tego robić

Plakaty kandydatów do Sejmu i Senatu nie będą już oblepiać wiat przystankowych. Zakazał tego Ratusz. Rok temu było odwrotnie, bo miasto zwiększało liczbę wiat, na których mogli naklejać swe plakaty kandydaci do samorządu. Co skłoniło Ratusz do zaostrzenia reguł?

Plakaty kandydatów startujących we wszelkich możliwych wyborach przez wiele lat szpeciły wiaty na lubelskich przystankach. Wojna sztabów trwała w najlepsze, podobizny jednych polityków zrywali sympatycy innych, na szybach wisiały strzępy wyborczych reklam, a reszta walała się pod nogami czekających na autobus.

Przez lata wieszanie plakatów wyborczych było dozwolone na 67 wyznaczonych wiatach przystankowych i to bez ponoszenia jakichkolwiek opłat. Mało tego, przed ubiegłorocznymi wyborami samorządowymi miasto złagodziło zasady pozwalając na oklejanie... 285 wiat.
Ale to już przeszłość.

– Społeczny odbiór plakatów na wiatach był negatywny. Reklamy przyklejano w różny sposób, przez co wyglądały mało estetycznie – wyjaśnia Joanna Bobowska z Urzędu Miasta. – Dlatego wiaty przystankowe nie będą wskazywane jako miejsca do naklejania plakatów wyborczych.

Gdzie zatem politycy mogą legalnie powiesić swoje reklamy nie płacąc za to ani grosza? – W ramach bezpłatnych miejsc na plakaty wyborcze wskazaliśmy 37 stojaków informacyjnych oraz 39 słupów ogłoszeniowych – mówi Bobowska.

Podobizn polityków nie musimy się już spodziewać na wszelkich możliwych latarniach, czy też barierkach wzdłuż jezdni. Nie było ich podczas wyborów do europarlamentu, nie było podczas wyborów samorządowych i nie powinno być również teraz, bo miasto nie zmienia swych przepisów w tej kwestii.

Straż Miejska twierdzi, że dotąd nie było problemów z nielegalnym wieszaniem plakatów w trakcie obecnej kampanii wyborczej. – Nie było żadnych sygnałów, sami też nie zaobserwowaliśmy problemów – stwierdza Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej.

Także ostatnia kampania samorządowa odbyła się względnie spokojnie. – Podjęliśmy wówczas 20 interwencji związanych z umieszczaniem reklam wyborczych wzdłuż dróg – mówi Gogola. – W trzech przypadkach mieliśmy zastrzeżenia co do lokalizacji bannerów i zwróciliśmy się do komitetów wyborczych o przestawienie reklam. Skończyło się na pouczeniach, nie nakładaliśmy żadnych mandatów.

Czytaj więcej o: Lublin wybory
Gość
Gość
Gość
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 września 2015 o 23:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to już przeszłość tak jak PO ;)
Rozwiń
Gość
Gość (29 września 2015 o 18:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Z trgo co kojarzę tę modę wprowadxil Niejaki Andzej Pruszkowski były presidento


Bzdura to obecny prezydent zakazał oklejania wiat przystankowych słupów i barierek.
Rozwiń
Gość
Gość (29 września 2015 o 14:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szkoda, że teraz zaśmiecają trawniki stawiając badziewne konstrukcje
Rozwiń
ala
ala (29 września 2015 o 13:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z trgo co kojarzę tę modę wprowadxil Niejaki Andzej Pruszkowski były presidento
Rozwiń
daro
daro (29 września 2015 o 13:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wreszcie ktoś podjął właściwą decyzję. Nie, dla syfu wyborczego i kampanii na słupach i przystankach
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!