CGK-hp

Imprezy w niedzielę w Lublinie. Kulturalny Targ Biesiadny na LSM, Chill Out na Wirydarzu

Dodano: 30 sierpnia 2015, 08:33
Autor: Damian Drabik

Ostatnia odsłona niedzielnego ChillOut’u w ramach Centralnego Placu Zabaw
Ostatnia odsłona niedzielnego ChillOut’u w ramach Centralnego Placu Zabaw

Wybrane imprezy i wydarzenia w niedzielę 30 sierpnia w Lublinie.

WYDARZENIE

Kulturalny Targ Biesiadny, godz. 10, Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a

Główna ideą wydarzenia jest integracja mieszkańców przy weekendowych biesiadach na Kulturalnym Targu oferującym, poza kulinarnymi doznaniami, produkty wytwórców żywności (również wegetariańskiej, EKO i BIO) oraz wszelakie produkty twórczości i rękodzieła artystycznego. Kulturalny Targ Biesiadny to nowe miejsce na kulinarnej i artystycznej mapie Lublina, prezentacja i promocja twórców, projektantów, producentów i sprzedawców. 

Niedziela z lnem, godz. 12, Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Aleja Warszawska 96, bilety 6,12, 30 zł.

Niedziela z Lnem to wydarzenie adresowane do wszystkich grup wiekowych. Na ten dzień z dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny wybrano len. Zabytki lniarskie i wiedza muzealników o lnie zostały przetworzone w formę różnorodnych spotkań z publicznością. Wśród nowości, które proponują organizatorzy w kolejną trzecią już niedzielę z lnem, to warsztaty lniarskie prezentujące różne etapy obróbki lnu realizowane z wykorzystaniem muzealnych rekwizytów.

Koncert: Wieczory muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim, godz. 18.45, Kościół pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie, Narutowicza 6

Kościół Rektoralny pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie zaprasza na koncert w ramach cyklu: „Wieczory muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim”.

Recital wokalny, godz. 19, Trybunał Koronny, Rynek 1

Dariusz Perczak – baryton. Sylwia Michalik – fortepian. W programie m.in. Cztery sonety miłosne do słów Williama Shakespeara. 

Salsoteka, godz. 20, Most im. inż. Mariana Lutosławskiego

Studio Tańca Joanny i Konrada Dąbskich zaprasza na imprezę taneczną w karaibskich rytmach. To bezpłatna nauka tańca połączona z animacjami. Organizatorzy proponują salsę, bachatę, kizombę i wiele innych gorących tańców. Muzykę zapewni DJ Biondi.

Eclectic Garden: Chill Out, godz. 21, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

Ostatnia odsłona niedzielnego Chill Out’u w ramach Centralnego Placu Zabaw to eklektyczna, muzyczna sesja-niespodzianka. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali lokalni pasjonaci muzyki, którzy czynnie uczestniczyli w tworzeniu muzycznego programu CPZ.

KINO 

Poranki w Multikinie, godz. 10.30, Multikino, ul. Al. Spółdzielczości Pracy 34, bilety 12 zł.

Poranki o 10.30 to pokazy bajek adresowane do dzieci powyżej 2. roku życia. Są one doskonałą formą spędzania wolnego czasu. Dzieci mają możliwość obejrzenia swoich ulubionych bohaterów na wielkim ekranie oraz dodatkowo w wybranych kinach skorzystać z licznych atrakcji. W lipcu o 10.30 Multikino zaprasza na przygody z mieszkańcami planety „Agi Bagi”.   

Kino Perła: „Nie lubię poniedziałku”, godz. 21, ul. Bernardyńska 15, wstęp wolny

Włoski przedsiębiorca przylatuje do Warszawy. Od samego początku prześladuje go pech, tak jak i inne osoby, które napotyka na swojej drodze. 

TEATR

„Bieguny”, godz. 19, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilety 20-30 zł.

Na biegunie podobno co jakiś czas samotny pingwin odłącza się od stada i idzie w głąb lądu. Premedytacja i upór, z jakim samotnie udaje się na pewną śmierć, pozostają dla naukowców niezrozumiałe. Antarktyczna metaforyka dobrze oddaje straceńczy charakter romantycznych eskapad. Przetrwać może tylko ten, kto cały czas jest w ruchu. W „Biegunach” Cyprian Kamil Norwid jawi się jako ten z romantyków, dla którego nie starczyło miejsca na podium. Bohaterowie najważniejszych tekstów „starszych braci” stają się więc sposobem poruszania się po nieskończonym. 

WARSZTATY

Projekt „Chillout room”, godz. 12, Most im. inż. Mariana Lutosławskiego

Coraz częściej zwracamy uwagę na estetykę naszego otoczenia. Dbamy o swoje domy, myślimy o przestrzeniach publicznych, ale co z miejscem pracy? Podczas warsztatów będzie można zaprojektować pokoje do wypoczynku dla pracowników powierzchni biurowych w okolicach Mostu Kultury.

Twórczy recykling, godz. 15, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny

W ramach proponowanych warsztatów uczestnicy wezmą udział w lekcji teoretycznej z zakresu ekologii i gospodarki odpadowej, przeprowadzą zbiórkę surowców wtórnych oraz będą uczestniczyć w praktycznych warsztatach sztuki recyklingowej, których efektem będą prace/modele przestrzenne wykonane z materiałów „bezużytecznych”. Efekt tej pracy pokazany zostanie w formie ekspozycji plenerowej. 

Warsztaty dla dzieci: "Patataj", godz. 16, Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Aleja Warszawska 96, wstęp wolny

Głos rodzica jest pierwszym instrumentem w życiu dziecka. Rodzic śpiewający dziecku i wraz z dzieckiem pieśni i piosenki zakorzenione w naszej tradycji, wprowadza dziecko zarówno w bogaty świat naszej kultury, jak i języka ojczystego. "Patataj, Patataj pojedziemy w cudny kraj" .

"Niedziela z lnem" w Muzeum Wsi Lubelskiej
"Niedziela z lnem" w Muzeum Wsi Lubelskiej
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna