Festiwale

Lublin Blues Session 2017. Boo Boo Davis w Graffiti

Dodano: 6 kwietnia 2017, 15:46
Autor: Damian Drabik

Gwiazdą tegorocznej edycji Lublin Blues Session będzie amerykański harmonijkarz - Boo Boo Davis. Ale to nie jedyna ciekawa postać, która zawita do Lublina podczas kolejnej już odsłony bluesowego projektu. W tym roku odbędą się dwa koncerty - 19 kwietnia oraz 19 maja.

Pierwszy z koncertów zorganizowany zostanie w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13). W środę, 19 kwietnia o godz. 20 na scenie klubu wystąpią Boo Boo Davis z zespołem, prezentujący XXI-wieczne brzmienie Delty Missisipi oraz lubelski wokalista Adam Bartoś, który będzie promował swój najnowszy album - "Nowy Ląd".

- Boo Boo Davis to jeden z ostatnich "prawdziwych" bluesmanów - takich, którzy grają bluesa opartego na swoich własnych ciężkich doświadczeniach życiowych - przekonują organizatorzy. Ma na koncie siedem płyt, wszystkie bardzo dobrze przyjęte przez publiczność i krytyków. W Lublinie artysta wystąpi z zespołem w składzie: Jan Mittendorp - gitara i John Gerritse - perkusja.

Z kolei Adam Bartoś jest jedną z czołowych w Lublinie postaci związanych z bluesem, choć nie obcy jest mu jazz, folk i rock lat 70-tych. W lutym 2017 ukazała się druga autorska płyta artysty pt. "Nowy ląd", którą muzyk promuje na koncertach. Skład zespołu: Adam Bartoś – śpiew, gitary, harmonijka; Seweryn Antoń - kontrabas; Jan Jarecki – piano; Mateusz Jakubczyk – perkusja.

Lublin Blues Session po raz pierwszy został zorganizowany w 2011 roku. Przez siedem lat realizacji projektu, impreza zdobywała coraz większą popularność. Celem wydarzenia jest edukacja kulturalna i artystyczna oraz propagowanie działań, zjawisk i przedsięwzięć związanych z bluesem.

Bilety na koncert kosztują 30 zł w przedsprzedaży oraz 40 zł w dniu koncertu. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA) z Lublina.

Podczas drugiego z koncertów, 19 maja w Domu Kultury LSM, wystąpią Petricca – włoski wokalista i gitarzysta, grający techniką slajd na gitarach rezofonicznych oraz Harsch Guitar Mark – polski wykonawca głębokiej tradycji bluesa – downhome blues.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna