Festiwale

Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Najmłodszych "W chmurach"

Dodano: 30 listopada 2016, 11:46
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

W dniach 1-6 grudnia w Centrum Spotkania Kultur (Plac Teatralny 1) odbędzie się pierwsza edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego dla Najmłodszych "W chmurach". Mali widzowie będą mieli okazję zobaczyć kilkadziesiąt pełnometrażowych pozycji z całego świata.

Gośćmi festiwalu będą Thale Persen ("Magiczne Święta") i Mariusz Palej ("Za niebieskimi drzwiami"). Thale Persen studiowała reżyserię filmową na uniwersytecie w Volda oraz w Lillehammer w Norwegii. Przez dziesięć lat pracowała jako reżyser dla stacji telewizyjnych. Spotkanie z Persen odbędzie się po projekcji filmu "Magiczne Święta" w niedzielę, 4 grudnia o godz. 17. Również w niedzielę o godz. 15 młodzi widzowie będą mogli spotkać się z Mariuszem Palejem, absolwentem Studium Fotografii w Warszawie i Bratysławie, Wydziału Operatorskiego w Szkole Filmowej w łodzi (PWSFTViT), operatorem filmowym, telewizyjnym, realizatorem wizji i światła.

Festiwal "W chmurach" to również warsztaty: dziennikarskie (3 grudnia, godz. 9), tworzenia filmowej gry planszowej (4 grudnia, godz. 9), plastyczne (1 i 5 grudnia, godz. 10) oraz tworzenia filmowej gry terenowej (3 grudnia, godz. 15). Na uczestników warsztatów czekają nagrody niespodzianki.

Projekcje filmowe będą podzielone na cztery kategorie: Bajkowa kraina, Historie rodzinne, Wolny duch i Mikołajki. Widzowie będą mogli głosować na najciekawszy film, który uhonorowany zostanie Nagrodą Publiczności. Podczas festiwalu będą miały miejsce także koncerty, konkursy i wiele innych atrakcji.

Filmy przeznaczone są dla widzów w wieku od 3 do 18 lat (pierwszeństwo mają najmłodsi). Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, jednak organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację wejściówek.

Pełny program festiwalu

01.12.2016

Sala Kinowa:

 9:00 Boy 7

11:00 Gdzie jest gwiazdka? + Ballada o kapryśnej królewnie

13:00 Wiplala + Bolek i Lolek – Złote miasto Inków

15:00 Misja: Gwiazda + Nasz dziadzio – Jak zostałem aktorem

18:00 Alpejska przygoda – Film otwarcia

Kieszeń Boczna Sceny:

 9:00 Pim i Pom + Skrzat – Kukułka

11:00 Fanatyk

13:00 400 batów

15:00 Nasza klasa + Reksio pocieszyciel

17:00 Nad jeziorem Tahoe

19:00 Do szpiku kości

Mediateka Duża na poziomie O:

17:00 A jeśli Bóg jest?

2.12.2016

Sala Kinowa:

 9:00 Szkoła Babel

11:00 Święty Mikołaj dla wszystkich + Reksiowa zima

13:00 Kod M + Reksio nauczyciel

15:00 Misja: Sputnik + Nasz dziadzio – Jak zostałem detektywem

17:00 Drapacz chmur

19:00 Oddychaj

Kieszeń Boczna Sceny:

 9:00 Pinokio + Miś Kudłatek – Pierwszy na mecie

11:00 Italianiec

13:00 Siostry wampirki + Kolorowa łąka – Spadające gwiazdy

Mediateka Duża na poziomie O:

17:00 Machuca

03.12.2016

Sala Kinowa:

9:00 Szkoła podstawowa + Bolek i Lolek - Wagary

11:00 Święty Mikołaj + Miś Kudłatek - Podwórko

13:00 Enklawa

15:00 Stado

17:00 Pan Lazhar

19:00 Uczeń

Kieszeń Boczna Sceny:

9:00 Phantom Boy + Reksio poliglota

11:00 Sezon na kaczki

13:00 Przygody Finna + Pampalini łowca zwierząt – Pampalini i krokodyl

Foyer Sali Kameralnej:

17:00 Lekcje harmonii

04.12.2016

Sala Kinowa:

9:00 Mecz życia + Doktor zdrówko

11:00 Anioł nad morzem

13:00 Heavyzaury + Porwanie Baltazara Gąbki – Smok - ecpedition

15:00 Za niebieskimi drzwiami – po projekcji spotkanie z twórcą

17:00 Magiczne święta – po projekcji spotkanie z twórcą

19:00 Zatrzymać

Kieszeń Boczna Sceny:

9:00 Antboy + Przygody błękitnego rycerza – Zazdrosny trzmiel

11:00 Wszystkowidząca + Bolek i Lolek – Na tropie Yeti

13:00 Operacja Arktyka + Reksio malarz

Mediateka Duża na poziomie O:

17:00 Macondo

05.12.2016

Sala Kinowa:

9:00 Szczęście sprzyja odważnym + Podróże Kapitana Klipera – Uczeń wielkiego smoka

11:00 Święty Mikołaj. Wesołych Świąt Panie Andersen + Przy młynie

13:00 Twarzą w twarz

15:00 Nena

17:00 Wróble

19:00 Marzenia

Kieszeń Boczna Sceny:

9:00 Daleko na północy + Ballada o roztrzepanym rycerzu

11:00 Jesteś tam?

13:00 Moja chuda siostra + Różne przygody gąski Balbinki

15:00 Bez granic

17:00 Viva Cuba

19:00 Tosty po meksykańsku

Mediateka Duża na na poziomie O:

17:00 Halam Foe

06.12.2016

Sala Kinowa:

 9:00 Łapa + Bolek i lolek – W starej kopalni

11:00 Gdzie jest Mikołaj? + Przygody myszki – Zimowa wycieczka

13:00 Pan Żaba + Przygody myszki – Myszka na wycieczce

15:00 Najlepsze przyjaciółki + Przygody błękitnego rycerza - Brzydula

18:00 Film zamknięcia: Laureat konkursu

Kieszeń Boczna Sceny:

9:00 Złoty koń + Kolorowa łąka – Skrzypce pasikonika

11:00 Przytul mnie

13:00 Brzdąc + Bolek i Lolek – Mali filmowcy

15:00 12 lat i koniec + Koziołek Matołek kontra Krwawy Joe

17:00 Złota klatka

19:00 Zdjęcie

Mediateka Duża na poziomie O:

17:00 Ja nie wracam

 
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna