Festiwale

Noc Kultury 2016. Można wysłać swój pomysł na instalację

Dodano: 12 kwietnia 2016, 17:05
Autor: Dominik Smaga

Noc Kultury 2015 - ulica Żmigród w Lublinie
Noc Kultury 2015 - ulica Żmigród w Lublinie

Coraz mniej czasu zostało tym, którzy chcą wpłynąć na program tegorocznej Nocy Kultury. Można jeszcze wysłać swój pomysł na instalację wizualną, zagłosować na jeden z zespołów muzycznych i dać mu szansę wystąpienia na scenie, albo zostać wolontariuszem

Do niedzieli włącznie można wysłać swój pomysł na instalację wizualną w przestrzeni publicznej. – Dyplom studiów artystycznych nie jest warunkiem – zapewniają organizatorzy tegorocznej Nocy Kultury. – Bardziej interesują nas nieszablonowe myślenie, otwarty umysł i zaskakujące pomysły.

Miejsca na swoją instalację nie da się wskazać dowolnie, wybierać można spośród sześciu lokalizacji. To baszta przy Bramie Krakowskiej, placyk przy Furmańskiej, ślepe ściany przy pl. Rybnym, pusta działka przy Olejnej, plac przed archikatedrą oraz balkony i zewnętrzna klatka schodowa przy ul. Rybnej.
Zgłoszenia przyjmowane są mailem na formularzu dostępnym na stronie nockultury.pl. Pomysły będzie oceniać jury w składzie: Waldemar Tatarczuk, Cezary Hunkiewicz i Melo.

• Każdy może być za to jurorem w internetowym głosowaniu na zespół, który wystąpi na scenie muzycznej. Głosuje się za pośrednictwem portalu Facebook, a można to zrobić do 20 kwietnia włącznie. Wczoraj po południu najwięcej zwolenników miał grający chrześcijańskiego rocka zespół EwJ423, na drugim miejscu znajdowała się Lubelska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II stopnia, a trzecia na podium była grupa Phedora.

• Do 21 kwietnia potrwa za to nabór kandydatów na wolontariuszy (ankieta na stronie nockultury.pl), którzy potrzebni są m.in. do obsługi punktów informacyjnych, obsługi scen, garderób i spektakli, czy choćby pomocy przy zajęciach dla dzieci. Osoby niepełnoletnie też mogą pracować jako wolontariusze, ale muszą się na to zgodzić ich rodzice.

Tegoroczna Noc Kultury odbędzie się z 4 na 5 czerwca.

Czytaj więcej o: Lublin Noc Kultury Noc Kultury 2015
Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 kwietnia 2016 o 09:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kochani !!! Czy chcecie, czy jesteście w stanie wykonać jeden maleńki krok w stronę przyszłości...??? Czy Najwyższy obdarzył Was darem rozsądku i umysłu , czy tylko mózgiem , który ma zabezpieczać tylko podstawowe funkcje życiowe...??? Na Bramie powinnien być podświetlony baner z zewnętrznymi granicami Unii Europejskiej i żółtymi wpadającymi w złote gwiazdkami z flagi Wspólnoty Europejskiej !!! To raczej nie wy, ale wasze dzieci to pojmą i to zrobią !!!- wz crx
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna