Festiwale

Rusza Carnaval Sztukmistrzów 2016. Pełny program wydarzeń

Dodano: 28 lipca 2016, 07:22
Autor: Dominik Smaga

Od czwartku do niedzieli włącznie trwać ma Carnaval Sztukmistrzów. W pierwszej kolejności zobaczymy dziś osoby chodzące po linach nad staromiejskim Rynku. Pojawią się tu już o godzinie 12, zaś spektakle zaczną się o godz. 16.30.

– W programie są aż 133 wydarzenia – mówi Ewa Dados-Jabłońska z biura festiwalu. Artyści zawitają w nowe miejsca, jak np. dziedziniec zamkowy, podwórko przy Olejnej, albo wirydarz klasztoru dominikanów.

Co w czwartek zobaczymy? Z pozoru (ale tylko z pozoru) fajtłapowatego żonglera iluzjonistę Domi Circo, który na placu przed gmachem Centrum Kultury wystąpi o 16.30, a na Rynku o godz. 20. Wcześniej na Rynku będzie polecany rodzicom z małymi dziećmi żonglerski duet Zig Zag Circo z programem mocno nasyconym humorem (godz. 16.30 i 18.20). Przy Trybunale Koronnym o godz. 17.20 i 19.10 wystąpić ma lubelski iluzjonista Piotr Denisiuk.

Wróćmy przed Centrum Kultury. Tu o godz. 17.20 i 19 wystąpi Bill Bombadill (to kolejna propozycja dla rodziców z dziećmi, byle nie bojaźliwymi), czyli artysta posługujący się żonglerką, akrobacją i pantomimą. Zostając w tym miejscu zobaczymy też wystrojoną w gazety Lulu kreślącą bajkowy świat przy użyciu markera i papieru (godz. 18.10 i 19.50).

Na deptaku po stronie pedetu o godz. 17 i 18.20 rozpocznie się uliczny spektakl wąsatych listonoszy wciągających do zabawy widzów (nieśmiali krok w tył). Tutaj też o 17.50 i 19.30 komedia ruchu i taneczne show w wykonaniu Gomy z programem „The Atari Show”.

Kolejnym miejscem występów będzie pl. Po Farze, ozdobiony, jak rok temu, rozwieszonymi parasolkami. Tu o godz. 18.30 i 20 zobaczyć mamy spektakl, który organizatorzy Carnavalu określają mianem „Piorunującej komedii pełnej akrobatyki, żywiołowej muzyki i bezczelnej głupoty”. Przedostatnia z dzisiejszych scen to plac przed Teatrem Andersena z przedmałżeńską historią Pana Ząbka (godz. 19.30).

Wszystkie powyższe występy można oglądać za darmo. Natomiast 15 zł za bilet (ticketpro.pl i w miejscu spektaklu, godzinę przed wydarzeniem) trzeba będzie zapłacić by obejrzeć spektakl klaunów z La Chouing (Teatr Stary, godz. 18).

Program dostępny będzie w namiocie przed Ratuszem i tutaj też (oraz w internecie) będą informacje o nagłych zmianach w programie spowodowanych np. deszczem.

Na zdjęciach wczorajszy montaż namiotu cyrkowego na błoniach i parasolek na placu Po Farze.

Carnaval Sztukmistrzów 2016 - pełny program

I Dzień - Czwartek, 28 lipca

URBAN HIGHLINE FESTIVAL

  • 12:00 - 21:00 Urban Highline, Stare Miasto

SPEKTAKLE ULICZNE/BUSKERZY

  • 16:30 - 17:10 Zig Zag Circo, Plac za Trybunałem
  • 16:30 - 17:20 Domi Circo, Plac przed Centrum Kultury
  • 17:00 - 17:50 Interactive Theatre Moustache „Postmen”, Krakowskie Przedmieście / ulica Kapucyńska
  • 17:00 - 17:40 Śpiewające Trampki, Krakowskie Przedmieście / ulica Wróblewskiego
  • 17:20 - 18:10 Bill Bombadill, Plac przed Centrum Kultury
  • 17:20 - 18:10 Piotr Denisiuk, Plac za Trybunałem
  • 17:50 - 18:40 Goma „The Atari Show”, Krakowskie Przedmieście / ulica Kapucyńska
  • 18:10 - 19:00 Lulu’s world „Blurb”, Plac przed Centrum Kultury
  • 18:20 - 19:00 Zig Zag Circo, Plac za Trybunałem
  • 18:30 - 19:15 Barada Street, Plac po Farze
  • 18:40 - 19:30 Interactive Theatre Moustache „Postmen”, Krakowskie Przedmieście / ulica Kapucyńska
  • 19:00 - 19:50 Bill Bombadill, Plac przed Centrum Kultury
  • 19:00 - 19:40 Śpiewające Trampki, Krakowskie Przedmieście / ulica Wróblewskiego
  • 19:10 - 20:00 Piotr Denisiuk, Plac za Trybunałem
  • 19:30 - 20:20 Goma „The Atari Show”, Krakowskie Przedmieście / ulica Kapucyńska
  • 19:30 - 20:20 Freak Show „Speciale Normale”, Plac przed Teatrem im. H. Ch. Andersena
  • 19:50 - 20:40 Lulu’s world „Blurb”, Plac przed Centrum Kultury
  • 20:00 - 20:45 Barada Street, Plac po Farze
  • 20:00 - 20:50 Domi Circo, Plac za Trybunałem

SPEKTAKLE SCENICZNE

  • 18:00 - 18:50 La chouing „H.S.” - BILETY, Teatr Stary

II Dzień - Piątek, 29 lipca

URBAN HIGHLINE FESTIVAL

  • 10:30 - 21:00 Urban Highline, Stare Miasto

SPEKTAKLE ULICZNE/BUSKERZY

  • 16:00 - 16:50 Bill Bombadill, Plac za Trybunałem
  • 16:00 - 16:50 Goma „The Atari Show”, Krakowskie Przedmieście / ulica Kapucyńska
  • 16:00 - 16:50 Domi Circo, Plac po Farze
  • 16:00 - 16:50 Cotzani & Wendy „Peligro en Vivo (Live Danger)”, Plac przed Centrum Kultury
  • 16:50 - 17:30 Zig Zag Circo, Krakowskie Przedmieście / ulica Kapucyńska
  • 16:50 - 17:35 Barada Street, Plac po Farze
  • 16:50 - 17:25 Luigi Ciotta „Tutti in Valigia (Everything in a suitcase)”, Plac za Trybunałem
  • 17:00 - 17:50 Freak Show „Speciale Normale”, Plac przed Teatrem im. H. Ch. Andersena
  • 17:00 - 17:45 Andrea Menozzi/Compagnia Circolabile „O like… Peanut”, Plac przed Centrum Kultury
  • 17:30 - 18:10 Michał Rycaj, Freestyle Football, Plac przed Trybunałem
  • 17:40 - 18:30 Interactive Theatre Moustache „Postmen”, Krakowskie Przedmieście / ulica Kapucyńska
  • 17:40 - 18:30 Piotr Denisiuk, Plac po Farze
  • 17:40 - 18:05 Igrachka-Plachko Circus, Plac za Trybunałem
  • 18:00 - 18:50 Lulu’s world „Blurb”, Plac przed Centrum Kultury
  • 18:00 - 18:55 Cirque du fil a retordre „T’emmêle Pas!”, Wirydarz Klasztoru OO. Dominikanów
  • 18:20 - 18:55 Luigi Ciotta „Tutti in Valigia (Everything in a suitcase)”, Plac za Trybunałem
  • 18:30 - 19:10 Zig Zag Circo, Krakowskie Przedmieście / ulica Kapucyńska
  • 18:30 - 19:15 Barada Street, Plac po Farze
  • 18:30 - 19:10 Śpiewające Trampki, Krakowskie Przedmieście / ulica Wróblewskiego
  • 19:00 - 19:45 Andrea Menozzi/Compagnia Circolabile „O like… Peanut”, Plac przed Centrum Kultury
  • 19:10 - 20:00 Freak Show „Speciale Normale”, Plac przed Teatrem im. H. Ch. Andersena
  • 19:20 - 20:10 Interactive Theatre Moustache „Postmen”, Krakowskie Przedmieście / ulica Kapucyńska
  • 19:30 - 20:10 Michał Rycaj, Freestyle Football, Plac przed Trybunałem
  • 20:00 - 20:50 Lulu’s world „Blurb”, Plac przed Centrum Kultury
  • 20:00 - 20:50 Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" i Przyjaciele „Powrót Sztukmistrza”, Plac za Trybunałem
  • 20:00 - 20:40 Śpiewające Trampki, Krakowskie Przedmieście / ulica Wróblewskiego
  • 20:20 - 21:10 Piotr Denisiuk, Krakowskie Przedmieście / ulica Kapucyńska
  • 21:30 - 22:20 Klinika Lalek „Cyrk bez przemocy”, Dziedziniec Zamku Lubelskiego
  • 21:30 - 22:20 eVenti Verticali „Wanted”, Skwer na Olejnej

ATRAKCJE

  • 16:00 - 19:00 Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych, Park przy Centrum Kultury w Lublinie

SPEKTAKLE SCENICZNE

  • 18:00 - 19:00 Open Stage - BILETY, Namiot cyrkowy na Błoniach
  • 19:30 - 20:20 La chouing „H.S.” - BILETY, Teatr Stary
  • 22:00 - 23:00 Open Stage - BILETY, Namiot cyrkowy na Błoniach

MUZYKA NA ULICY

  • 19:30 - 20:20 Georg Viktor Emmanuel „Beat Party”, Plac po Farze
  • 21:30 - 22:20 Carnaval Brass Band,
  • 22:30 - 23:20 Attentat Fanfare, Plac po Farze

III Dzień - Sobota, 30 lipca

URBAN HIGHLINE FESTIVAL

  • 10:30 - 21:00 Urban Highline, Stare Miasto
  • 14:00 - 16:00 Urban Ninja, Trybunał Koronny

ATRAKCJE

  • 12:00 - 17:00 Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych, Park przy Centrum Kultury w Lublinie

SPEKTAKLE ULICZNE/BUSKERZY

  • 15:20 - 16:00 Michał Rycaj, Freestyle Football, Plac przed Centrum Kultury
  • 16:00 - 16:40 Zig Zag Circo, Plac Rybny
  • 16:00 - 16:50 Interactive Theatre Moustache „Postmen”, Krakowskie Przedmieście / ulica Kapucyńska
  • 16:00 - 16:50 Lulu’s world „Blurb”, Plac po Farze
  • 16:00 - 16:50 Freak Show „Speciale Normale”, Plac przed Teatrem im. H. Ch. Andersena
  • 16:00 - 16:25 Igrachka-Plachko Circus, Plac przed Centrum Kultury
  • 16:00 - 16:50 Ey Pacha!, Plac za Trybunałem
  • 16:00 - 16:40 Śpiewające Trampki, Krakowskie Przedmieście / ulica Wróblewskiego
  • 16:40 - 17:15 Luigi Ciotta „Tutti in Valigia (Everything in a suitcase)”, Plac przed Centrum Kultury
  • 16:50 - 17:40 Bill Bombadill, Krakowskie Przedmieście / ulica Kapucyńska
  • 16:50 - 17:40 Piotr Denisiuk, Plac Rybny
  • 16:50 - 17:40 Domi Circo, Plac za Trybunałem
  • 17:00 - 17:45 Barada Street, Plac po Farze
  • 17:00 - 17:55 Cirque du fil a retordre „T’emmêle Pas!”, Wirydarz Klasztoru OO. Dominikanów
  • 17:20 - 18:00 Michał Rycaj, Freestyle Football, Plac przed Trybunałem
  • 17:40 - 18:30 Goma „The Atari Show”, Plac za Trybunałem
  • 17:40 - 18:25 Andrea Menozzi/Compagnia Circolabile „O like… Peanut”, Plac przed Centrum Kultury
  • 17:40 - 18:05 Igrachka-Plachko Circus, Plac Rybny
  • 17:40 - 18:30 Cotzani & Wendy „Peligro en Vivo (Live Danger)”, Krakowskie Przedmieście / ulica Kapucyńska
  • 17:50 - 18:40 Ey Pacha!, Plac po Farze
  • 18:00 - 18:45 Emiliano Sanchez Alessi „Iceberg”, Plac przed Teatrem im. H. Ch. Andersena
  • 18:30 - 19:10 Zig Zag Circo, Plac Rybny
  • 18:30 - 19:20 Interactive Theatre Moustache „Postmen”, Krakowskie Przedmieście / ulica Kapucyńska
  • 18:30 - 19:10 Śpiewające Trampki, Krakowskie Przedmieście / ulica Wróblewskiego
  • 18:40 - 19:30 Bill Bombadill, Plac za Trybunałem
  • 18:40 - 19:25 Barada Street, Plac po Farze
  • 18:40 - 19:15 Luigi Ciotta „Tutti in Valigia (Everything in a suitcase)”, Plac za Trybunałem
  • 19:00 - 19:50 Freak Show „Speciale Normale”, Plac przed Teatrem im. H. Ch. Andersena
  • 19:20 - 20:10 Piotr Denisiuk, Krakowskie Przedmieście / ulica Kapucyńska
  • 19:20 - 20:10 Domi Circo, Plac Rybny
  • 19:30 - 20:20 Goma „The Atari Show”, Plac za Trybunałem
  • 19:30 - 20:20 Lulu’s world „Blurb”, Plac po Farze
  • 19:40 - 20:25 Andrea Menozzi/Compagnia Circolabile „O like… Peanut”, Plac przed Centrum Kultury
  • 20:00 - 20:55 Cirque du fil a retordre „T’emmêle Pas!”, Wirydarz Klasztoru OO. Dominikanów
  • 20:10 - 21:00 Cotzani & Wendy „Peligro en Vivo (Live Danger)”, Krakowskie Przedmieście / ulica Kapucyńska
  • 21:30 - 22:20 Klinika Lalek „Cyrk bez zwierząt”, Dziedziniec Zamku Lubelskiego
  • 21:30 - 22:20 eVenti Verticali „Wanted”, Skwer na Olejnej

SPEKTAKLE SCENICZNE

  • 19:00 - 19:50 La Boca Abierta - BILETY, Teatr Stary
  • 20:30 - 21:20 Betticombo „Al Cubo” - BILETY, Namiot cyrkowy na Błoniach
  • 20:45 - 21:35 Martine à la Plage „Ceci n’est pas un urinoir” - BILETY, Podwórko ul. Olejna

MUZYKA NA ULICY

  • 21:30 - 22:20 Georg Viktor Emmanuel „Beat Party”, Plac po Farze
  • 22:30 - 23:20 Attentat Fanfare, Plac po Farze

IV Dzień - Niedziela, 31 lipca

URBAN HIGHLINE FESTIVAL

  • 09:30 - 20:00 Urban Highline, Stare Miasto

ATRAKCJE

  • 12:00 - 17:00 Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych, Park przy Centrum Kultury w Lublinie

SPEKTAKLE ULICZNE/BUSKERZY

  • 16:00 - 16:40 Zig Zag Circo, Plac za Trybunałem
  • 16:00 - 16:50 Goma „The Atari Show”, Krakowskie Przedmieście / ulica Kapucyńska
  • 16:00 - 16:50 Freak Show „Speciale Normale”, Plac przed Teatrem im. H. Ch. Andersena
  • 16:00 - 16:35 Luigi Ciotta „Tutti in Valigia (Everything in a suitcase)”, Plac po Farze
  • 16:00 - 16:25 Igrachka-Plachko Circus, Plac przed Centrum Kultury
  • 16:40 - 17:30 Cotzani & Wendy „Peligro en Vivo (Live Danger)”, Plac przed Centrum Kultury
  • 16:50 - 17:40 Piotr Denisiuk, Krakowskie Przedmieście / ulica Kapucyńska
  • 16:50 - 17:40 Lulu’s world „Blurb”, Plac przed Centrum Kultury
  • 17:00 - 17:50 Bill Bombadill, Plac Rybny
  • 17:00 - 17:45 Barada Street, Plac po Farze
  • 17:00 - 17:55 Cirque du fil a retordre „T’emmêle Pas!”, Wirydarz Klasztoru OO. Dominikanów
  • 17:30 - 18:15 Andrea Menozzi/Compagnia Circolabile „O like… Peanut”, Plac przed Centrum Kultury
  • 17:40 - 18:30 Domi Circo, Plac za Trybunałem
  • 17:40 - 18:05 Igrachka-Plachko Circus, Krakowskie Przedmieście / ulica Kapucyńska
  • 17:50 - 18:40 Ey Pacha!, Plac Rybny
  • 18:00 - 18:35 Luigi Ciotta „Tutti in Valigia (Everything in a suitcase)”, Plac po Farze
  • 18:00 - 18:45 Emiliano Sanchez Alessi „Iceberg”, Plac przed Teatrem im. H. Ch. Andersena
  • 18:20 - 19:10 Cotzani & Wendy „Peligro en Vivo (Live Danger)”, Plac przed Centrum Kultury
  • 18:30 - 19:10 Zig Zag Circo, Plac za Trybunałem
  • 18:30 - 19:20 Piotr Denisiuk, Krakowskie Przedmieście / ulica Kapucyńska
  • 18:40 - 19:30 Goma „The Atari Show”, Plac Rybny
  • 19:00 - 19:50 Freak Show „Speciale Normale”, Plac przed Teatrem im. H. Ch. Andersena
  • 19:00 - 19:50 Ey Pacha!, Plac po Farze
  • 19:10 - 19:55 Andrea Menozzi/Compagnia Circolabile„O like… Peanut”, Plac przed Centrum Kultury
  • 19:20 - 20:10 Bill Bombadill, Krakowskie Przedmieście / ulica Kapucyńska
  • 19:30 - 20:15 Barada Street, Plac Rybny
  • 19:30 - 20:20 Domi Circo, Plac za Trybunałem
  • 20:00 - 20:55 Cirque du fil a retordre „T’emmêle Pas!”, Wirydarz Klasztoru OO. Dominikanów

SPEKTAKLE SCENICZNE

  • 19:00 - 19:50 La Boca Abierta - BILETY, Teatr Stary
  • 20:30 - 21:20 Betticombo „Al Cubo” - BILETY, Namiot cyrkowy na Błoniach
  • 20:45 - 21:35 Martine à la Plage „Ceci n’est pas un urinoir” - BILETY, Podwórko ul. Olejna

MUZYKA NA ULICY

  • 21:00 - 21:50 Hańba, Plac po Farze
Deb0308el
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Deb0308el
Deb0308el (11 października 2016 o 14:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
U mnie tak samo. Za każdym razem wszystko się sprawdza. Deb0308 - To jest to:
Rozwiń
Gość
Gość (28 lipca 2016 o 08:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cały rok czekam na to wydarzenie! Zaprosiłem znajomych z Krakowa, rok temu bardzo im się podobało, oby w tym roku również organizatorzy stanęli na wysokości zadania :)
Rozwiń
Gość
Gość (28 lipca 2016 o 08:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cały rok czekam na to wydarzenie! Zaprosiłem znajomych z Krakowa, rok temu bardzo im się podobało, oby w tym roku również organizatorzy stanęli na wysokości zadania :)
Rozwiń
Gość
Gość (28 lipca 2016 o 08:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Uwielbiam tę imprezę, Lublin w lecie naprawdę jest fajny :) Do zobaczenia!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna