Inne

Jubileuszowa wystawa Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego

Dodano: 26 września 2016, 14:46
Autor: Damian Drabik

fot. plakat wydarzenia
fot. plakat wydarzenia

W tym roku przypada 80. rocznica założenia Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego im. Edwarda Hartwiga. Z tej okazji przygotowano wyjątkową, jubileuszową wystawę, podsumowującą dotychczasową działalność Towarzystwa, której uroczysty wernisaż odbędzie się w piątek, 30 września o godz. 18 w Muzeum Lubelskim przy ul. Zamkowej 9.

Na jubileuszowej wystawie zostaną zaprezentowane zarówno współczesne prace członków Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego, jak i prace archiwalne, byłych i honorowych członków LTF. Gościem honorowym wydarzenia jest Pani Ewa Hartwig-Fijałkowska, córka Edwarda Hartwiga, patrona Towarzystwa. Z okazji rocznicy obchodów powstania Towarzystwa, wydany jest album fotograficzny ze zdjęciami członków LTF.

Lubelskie Towarzystwo Fotograficzne im. Edwarda Hartwiga zostało zawiązane na przełomie roku 1936 i 1937 przez grupę miłośników fotografii, działających m.in. w Towarzystwie Krajoznawczym i w Kole Miłośników Fotografii przy Szkole Budownictwa. W elitarnej grupie założycieli Towarzystwa byli m.in.: Stanisław Magierski, Edward Hartwig, Wiktor Ziółkowski, Zygmunt Dobkiewicz, Stanisław Szramowicz, Zygmunt Grzywacz, Wiesław Żarski i Mieczysław Rotblit. Większość z nich miała już za sobą liczne sukcesy w konkursach krajowych i zagranicznych. Patron LTF Edward Hartwig debiutował w salach Muzeum Lubelskiego w 1929 roku.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna