Inne

Louise Steinman o pojednaniu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 kwietnia 2015, 13:52
Autor: (oprac. reda)

W czwartek (16 kwietnia) o godz. 17.00 spotkanie wokół książki Louise Steinman „The Crooked Mirror: A Memoir of Polish-Jewish Reconciliation”, opublikowanej niedawno w prestiżowym wydawnictwie Beacon Press w Bostonie.

Autorka odbyła podróż przez Polskę, by rozmawiać z ludźmi, którzy budują pojednanie polsko-żydowskie. Jeden z rozdziałów książki omawia działalność Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”. Tam też odbędzie się spotkanie zorganizowane we współpracy z cyklem „Democracy: Philosophies, Activisms, Public Arts" poprowadzi dr Tomasz Kitliński.

Louise Steinman jest pisarką, dyrektorką programu kulturalnego i kuratorką cyklu debat ALOUD w słynnej Bibliotece Pu-blicznej w Los Angeles. Poświęciła tematowi pojednania polsko-żydowskiego dziesięć lat osobistych poszukiwań. W rozmowie z gościem zostaną poruszone takie zagadnienia jak: czego brakuje w dialogu polsko-żydowskim? Jak wyraźniej dostrzec Innego? Jak uwzględnić nowe opowieści w naszej wspólnej historii? Co możemy dzięki temu zyskać? Wstęp wolny
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna