Inne

Noc Muzeów z Ogrodem Botanicznym UMCS

Dodano: 18 maja 2017, 11:39
Autor: Damian Drabik

(fot. Agnieszka Dąbrowska)

Do europejskiej akcji Noc Muzeów 2017 włącza się Ogród Botaniczny UMCS. W sobotę, 20 maja o godz. 18 (zbiórka przy wejściu od ul. Willowej) rozpocznie się wydarzenie pt. "Co kryją gwarowe nazwy roślin?". Organizatorzy zapraszają na magiczny spacer, dzięki któremu chętni przeniosą się w dawne czasy, często znane tylko z opowieści.

Spacer w wieczornym Ogrodzie poprowadzi dr Agnieszka Dąbrowska, a następnie zaprosi na gawędę w blasku ogniska. Przedmiotem spotkania będzie prelekcja o ludowej terminologii botanicznej stosowanej na Lubelszczyźnie w XIX wieku i współcześnie. Analiza wybranych nazw nasuwa pewien ich podział w zależności od skojarzeń i wyobraźni ludzi.

Obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc – tel. 81 743 49 00 w godz. 7.00-15.00. Zgłoszenia przyjmowane są do 19 maja  do godz. 15.00. Liczba miejsc ograniczona.

Z kolei w niedzielę, 21 maja  na placu przy Dworku Kościuszków (na terenie Ogrodu Botanicznego) odbędzie się Koncert Pieśni Patriotycznej i Ludowej - w ramach obchodów Roku Kościuszkowskiego. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12.

Wystąpią: tancerze z grupy teatralno-tanecznej „Bajdurka” z Zespołu Szkół Nr 12 w Lublinie; chór „Kamertonik” z Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie; uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jastkowie; chór ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Czemiernikach oraz Zespół Ludowy „Sławiniacy” działający przy Towarzystwie Muzycznym im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie.

Wstęp na wydarzenie w cenie biletu ulgowego – 3 zł

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (19 maja 2017 o 08:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kuźwa wieśniaki, wszędzie za darmo noc muzeów a oni zrzynają nawet marne 3zł.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna