Inne

Spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym. Rzadkie i mało znane rośliny jadalne

Dodano: 2 września 2017, 13:00
Autor: oprac.

Co Gdzie Kiedy. Tematem przewodnim niedzielnego spaceru po Ogrodzie Botanicznym UMCS będą rzadkie i czasem zapomniane rośliny jadalne.

Spacerując po lesie, parku czy łące, często zadajemy sobie pytanie, czy dana roślina jest jadalna. Wiele bogatych w substancje odżywcze i witaminy, a jednocześnie smacznych roślin, można spotkać we własnym ogrodzie, a także pośród pospolitych chwastów i kwiatów polnych. Są rośliny, które dawniej
często gościły na stołach, a obecnie mało kto o nich pamięta oraz takie, które dopiero pojawiają się lub nie są jeszcze znane na polskim rynku – tłumaczą organizatorzy i zapraszają na spacer w czasie którego będzie mowa o roślinach jadalnych - nietypowych, choć pospolitych, mało znanych, egzotycznych, a także o tych zapomnianych.

Przewodnikiem będzie Dorota Misiurek. 3 września od godz. 10.45 będzie czekała przy wejściu do ogrodu znajdującym się przy ul. Willowej. Spacer rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa około 2 godzin.

Koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych i sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna