Inne

Warsztaty street artu w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 września 2014, 13:00
Autor: oprac. reda

Zapisz się i spędź dwa dni ze sztuką miejską. To ważna decyzja, bo trzeba być na wszystkich zajęciach. Projekt skierowany jest do osób, które mają ponad 14 lat.

Warsztaty street artu mają na celu zaznajomienie uczestników ze sztuką miejską, a także uświadomienie im przejawów i skutków wandalizmu.

- Projekt zachęca do otwartych rozmów na temat ulicy czy tożsamości miasta i jego mieszkańców. To również możliwość odkrycia potencjału street artu jako narzędzia zmiany otoczenia. Zajęcia prezentować będą także tzw. "dobre przykłady” - artystów wyrosłych ze streetartu i robiących obecnie międzynarodową karierę. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z najróżniejszymi formami street artu i graffiti, będą wykorzystywali nietypowe techniki, formy i szablony inspirowane nowoczesnym wzornictwem - zachęcają organizatorzy.

Zajęcia poprowadzą: Cezary Hunkiewicz (socjolog, nauczyciel akademicki. Od niemal 15 lat aktywnie uczestniczy w rozwoju sztuki niezależnej. Założyciel Brain Damage Gallery, prezes Europejskiej Fundacji Kultury Miejskiej) i Anna Bakiera (Anna Bakiera - kulturoznawca, animatorka kultury, historyczka sztuki. Założycielka Brain Damage Galery, organizatorka wielu wydarzeń związanych z działaniami w przestrzeni publicznej).

* Program: 12 września (godz. 17-19) Wprowadzenie teoretyczne do zjawiska street artu (Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a). 13 września (godz. 10-14) Nauka przez praktykę (Brain Damage Gallery, ul. Cicha 4). Udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy od dziś do piątku (9.30-16.30) pod nr tel. 81 533 08 18.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Warsztaty Kultury
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna