Inne

Wernisaż wystawy Krystyny Czarnostawskiej

Dodano: 7 maja 2017, 09:05
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały organizatora)

Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice zaprasza na wernisaż wystawy prac Krystyny Czarnostawskiej pt. "Igłą malowane". Ekspozycja zorganizowana zostanie w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28a). Wernisaż będzie miał miejsce 12 maja o godz. 17.

Wernisaż wystawy Krystyny Czarnostawskiej. Studiowała na Uniwersytecie Śląskim (filia w Cieszynie) na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym, przygotowując się do późniejszego nauczania przedmiotów humanistycznych i artystycznych. Obecnie jest na emeryturze. Mając więcej wolnego czasu zajęła się tkaniną artystyczną. Zajęcie to stało się z czasem jej hobby.

Wykonuje aplikacje i patchwork. Aplikacja to technika znana od starożytności, polegająca na naszywaniu lub wszywaniu w tkaninę motywów wyciętych z kawałków innych materiałów. Patchwork to rodzaj tkaniny powstałej w wyniku zszywania małych zazwyczaj geometrycznych skrawków w całość.

Czarnostawska prezentowała swoje prace na wystawach zbiorowych i indywidualnych. Część jej prac trafiła do prywatnych kolekcji we Francji i USA, gdzie potem prezentowane były na wystawach zbiorowych.

Ekspozycja będzie czynna do 2 czerwca. Wstęp na wernisaż jest wolny.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

CGK - aplikacja mobilna