Inne

Zielone Agro Show 2017 w Ułężu

Dodano: 26 maja 2017, 13:49
Autor: opr. aa

140 wystawców na ponad 10 tys. mkw powierzchni. W sobotę i niedzielę w Ułężu (powiat rycki) zaplanowano Zielone Agro Show. Jest to wystawa plenerowa poświęcona nowoczesnej technice i technologii produkcji wysokiej jakości pasz zielonych dla bydła.

Zielone Agro Show od 2002 roku organizuje Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Po raz kolejny wystawa odbędzie się na terenie Moto Parku w Ułężu.

Jak zapowiadają organizatorzy, podczas tegorocznej edycji wystawy swoją ofertę zaprezentują krajowi i zagraniczni producenci oraz dystrybutorzy nowoczesnych maszyn zielonkowych, nasion, nawozów, pasz i dodatków paszowych, elementów wyposażenia budynków inwentarskich, folii rolniczych i wielu innych produktów.

– Jako organizator postaraliśmy się, żeby każdy rolnik mógł znaleźć tutaj dla siebie coś interesującego – mówi Renata Arkuszewska, wiceprezes PIZMiUR.

W sobotę – pierwszego dnia wystawy zaplanowano panel dyskusyjny (w namiocie seminaryjnym, godz. 12.30). Zostanie poruszony temat kosztów ponoszonych przez specjalistyczne gospodarstwo mleczne, ale też i korzyści z tego płynących. – W dyskusji wezmą udział eksperci związani z hodowlą bydła, producenci maszyn zielonkowych oraz rolnicy – zapowiadają organizatorzy. Z kolei o godz. 14. rozpocznie się seminarium „Inne spojrzenie na rozród bydła mlecznego, czyli jak zarobić na seksie”, które poprowadzi dr Zbigniew Lach z Ośrodka Hodowli Zarodowej w Osięcinach.

Najbardziej widowiskowym i cieszącym się najwyższą frekwencją punktem wystawy Zielone Agro Show tradycyjnie już będą pokazy maszyn podczas pracy. W tym roku zostaną zaprezentowane maszyny do zbioru traw na zakiszanie.

– W sobotę i niedzielę w godz. 11-12.30 na polach pokazowych w akcji zobaczymy 40 zestawów maszyn rolniczych niezbędnych do uprawy i zbioru zielonek – zapowiadają organizatorzy. – Pojawią się m.in. kosiarki, prasy, praso-owijarki, owijarki i przyczepy zbierające.

Wystawa Zielone Agro Show będzie otwarta w godz. 9-17. Wstęp, parking i katalog wystawy są bezpłatne.

Czytaj więcej o: Ułęż rolnictwo Zielone Agro Show
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna