Inne

Zjazd Szoferów i Muzeum Mobilności Żmigrodu

Dodano: 25 maja 2017, 12:12
Autor: Oprac. am

Fot. Dom Słów
Fot. Dom Słów

Szyld już jest, auta już parkują, a historia się drukuje. W piątek (26 maja) na ul. Żmigród Zjazd Szoferów.

Dlaczego Żmigród? To tu przed wojną mieściła się słynna Szkoła Szoferów Zambellego. Tu swoją siedzibę miał Automobiklub Lubelski i zakłady naprawy Trabanta i Wartburga Szwendrowskich.

Aby uczcić mobilną historię ulicy Dom Słów  (ul. Żmigród 1/ Królewska 17) przygotował wiele atrakcji. Coś dla siebie znajdą i dzieci, i dorośli.

O godz. 15 rusza spacer po Żmigrodzie, podczas którego poznamy historię okolicy. Godzinę później rozpoczną się warsztaty robienia pojazdów z kartonu. Zajęcia (dla młodzieży i dorosłych) zakończą się zjazdem na własnoręcznie utworzonych pojazdach. Dla tych, co na mecie będą prezentować się równie reprezentacyjnie co na starcie, organizatorzy szykują nagrody!

O godz. 17 spotkanie z Jackiem „Jacem” Harasimiukiem, chyba najbardziej znanym w Lublinie deskorolkowcem oraz Arkiem Kaźmierakiem z Centrum Kultury, który jest wielkim fanem parkouru. Sporty uliczne: deskorolka i parkour będą reprezentowały nową „mobilność” Żmigrodu płynnie łącząc tradycję ze współczesnością.

Jednym z poruszanych w trakcie rozmów tematów będzie życie i kariera Włodzimierza Szwendrowskiego, słynnego żużlowca, który kiedyś mieszkał na Żmigrodzie. Wspomnimy także o całej rodzinie Szwendrowskich, która również związana była z mobilnym Żmigrodem.

Także o godz. 17 uroczyste otwarcie Muzeum Mobilności Żmigrodu.

 

 

 

 

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna